Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Ξανά και ξανά από την αρχή!!!!


Recommended Posts

On 27/12/2018 at 5:43 ΜΜ, Nivi είπε:

Γεια σας!!! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια σας!!!! Με τον άντρα μου παντρεύτηκαμε το 2012. Μετά από 1,5 χρόνο αρχίσαμε να προσπαθούμε για παιδί. Εγώ έχω πολυκυστικες ωοθήκες και έχουμε και οι δύο στίγμα. Αρχικά ξεκινήσαμε μόνοι μας προσπάθεια αλλά ήταν δύσκολο με τις γόνιμες μέρες γιατί δεν είχα πολύ σταθερο κύκλο. Κάνω μια σειρά εξετάσεων όπως: ορμόνες, σαλπιγγογραφια, θυροειδή και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα. Με παρακολούθηση γιατρού μένω έγκυος και καταλήγει εξωμήτριο στη δεξιά σαλπιγγα, την οποία αφαιρώ. Με μια σάλπιγγα μένω μετά από 6 μήνες πάλι έγκυος, πάλι με παρακολούθηση γιατρού για τις γόνιμες μέρες. Αυτή τη φορά ενώ όλα ξεκινούν καλά, καταλήγει πάλι σε αποτυχία...Η χοριακη ανέβαινε και έφτασε μέχρι τις 1200 μονάδες, πάω για πρώτο έλεγχο και ο γιατρός δε βλέπει τίποτα. Μου λέει φύγε Αθήνα, γιατί μάλλον είναι πάλι εξωμήτριο μάλλον... Πηγαίνουμε στην Αθήνα στο Ρέα, όπου με χοριακη 4500 μονάδες οι γιατροί πάλι δεν βλέπουν έμβρυο. Ο γιατρός μου τότε μου λέει πως πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε γιατί και φοβάται και εκείνος για εξωμήτριο. Αποφασίζουμε να κάνουμε μεθοτρεξατη. Μετά από δύο μέρες και ενώ η χοριακη ανεβαίνει βλέπει έμβρυο μέσα στη μήτρα. Δυστυχώς έκανα αποξεση. Μετά από λίγο καιρό αποφασίζουμε να κάνουμε εξωσωματική λόγω και του στίγματος, μην πάρουμε και άλλη στεναχώρια, εάν η εγκυμοσύνη κατέληγε σε διακοπή κύησης. Πρώτη εξωσωματική 20 ωάρια τα 7 πάνε για προεμφυτευτικη διάγνωση. Τα αποτελέσματα ήταν 2 χωρίς καμία μετάλλαξη, τα υπόλοιπα από μια μετάλλαξη. Μου τοποθετούν τα 2, τα άλλα δεν ήταν πολύ καλά για κατάψυξη. Η κατάληξη... ανεμβρυικη κύηση, να μεγαλώνει ο σάκος χωρίς μωρό. Έκανα πάλι αποξεση. Πριν πάω για τη δεύτερη εξωσωματική, πήγα σε φαρμακογενετιστη, ο οποίος μετά από ένα κάρο εξετάσεις για αυτοάνοσα, natural killer's, θρομβοφιλια που δε βρήκε τίποτα με αρχίζει με βιταμίνες c,d,β12 μια θεραπεία 2 μήνες πριν την προσπάθεια. Δεύτερη εξωσωματική με 24 ωάρια και 6 για έλεγχο, εκ των οποίων 3 χωρίς καμία μετάλλαξη και τα άλλα 3 με μια μετάλλαξη από τις 2. Δύο μου μεταφέρονται και ένα πηγαίνει για κατάψυξη. Καταλήγει σε εξωμήτριο, στο κέρας της σάλπιγγας που είχε αφαιρεθεί. Κάνω για δεύτερη φορά επέμβαση λαμπαροσκοπικα. Πάλι εξετάσεις για έλεγχο αίματος, ορμονών, πάλι τίποτα. Μετά από 8 μήνες, κάνω έμβρυομεταφορα του κατεψυγμένου, δε μένω έγκυος. Χοριακη 0,10. Τώρα είμαι στο σημείο 0 και δε ξέρω τι θα κάνω

Κοριτσι μου...Δεν έχω λόγια ειλικρινά...Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά στην επόμενη προσπάθεια σας κ να έχεις μια τελεια εγκυμοσυνη μεχρι το τέλος της... Κ σε όλες που το επιθυμούμε να γίνει το θαύμα το 2019...!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλησπερα σας κοριτσια.Θα πω και εδω τον πονο μου γιατι δεν ξερω που αλλου να το πω.παρακολουθω το καφε εξωσωματικης.Ομοιοπαθουσα,5 αποβολες απο φυσιολογικη συλληψη απο τις οποιες οι 3 βιοχημικες και οι αλλες δυο αντι για εμβρυο ειδαμε μια παραμορφωμενη μαζα.Τον Σεπτεμβριο ξεκινησαμε τις διαδικασιες εξωσωματικης.Πριν απο αυτο καναμε τα παντα ολα απο εξετασεις.Ορμονικο,καρυοτυποζευγους,ΝΚ,ανοσολογικες αυτοανοσα και θρομβοφιλιας σε αιματολογο,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση διαγνωστικη,σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμο σπερματος,fish σπερματος,καλλιεργεια σπερματος,κολπικη και τραχηλικη καλλιεργεια,pcr ιστο περιοδου,εποσκεψη σε ενδοκρινολογο για εξονυχιστικο ελεγχο και ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ!!!Στον υπερηχο κατω κοιλιας εξεταση για την επιτροπη βρεθηκε κυστη ενδομητριωσης,τον οκτωβριο μπηκα για λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ.6 Δεκεμβριου ξεκινησα καταστολη με αρβεκαπ,1 ιανουαριου γκοναλ,12 ιανουαριου ωοληψια,απο τα 13 γονιμοποιηθηκαν τα 11  απο τα 11 βγηκαν 3 βλαστοκυστες τα στειλαμε για προεμφυτευτικο τα δυο πολυ καλα και το ενα μετριο με θρυματισμο.Τα πολυ καλα τιγκα στις χρωμοσωμικες ανωμαλιες ενω το μετριο φυσιολογικο.17 Ιανουαριου εμβρυομεταφορα το 1μετριο,26 ιανουαριου 7.5 μοναδες χοριακη,28 ιανουαριου 26.61, μετα απο δυο μερες 120,στις 2 φεβρουαριου 202 και εχθες 4 φεβρουαριου 320.Ο γιατρος πιστευει βιοχημικη και φοβαται μην ειναι εξωμητριο.Ειμαι σε απελπιστικη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nivi καλησπέρα! Το post είναι καπως παλιο και ελπίζω ειλικρινά τώρα πια να περιμένεις το μωρακι σου!!! Αν παρ'όλα αυτα αυτο δεν εχει συμβεί και αν δεις το μηνυμα, ισως θα μπορούσαμε να τα πουμε απο πμ. Νομίζω εχω κατι να προτεινω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Geias sas... prwth fora grafw se tetoia forum omws xreiazomai mia uposthriksh apo omoiopathouses...teleutaia periodos 3/6 worhksia 16/6 epafes kathimerina anamenomenh periodos 30/6 kuklos statheros 27 hmerwn me mia duo diakumanseis to xrono... autes tis meres exw ponous periodou kai thewrw pws einai arketa nwris gia periodo exw ena elafry murmugkiasma sta podia to sththos pio varu apo pote k elafry pono sth mesh thermokrasia stathera auksanomenh uparxei periptwsh egkumosunhs h to mualo mou paizei paixnidia logo ths epithumiAs mou?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efaki27 είπε:

Geias sas... prwth fora grafw se tetoia forum omws xreiazomai mia uposthriksh apo omoiopathouses...teleutaia periodos 3/6 worhksia 16/6 epafes kathimerina anamenomenh periodos 30/6 kuklos statheros 27 hmerwn me mia duo diakumanseis to xrono... autes tis meres exw ponous periodou kai thewrw pws einai arketa nwris gia periodo exw ena elafry murmugkiasma sta podia to sththos pio varu apo pote k elafry pono sth mesh thermokrasia stathera auksanomenh uparxei periptwsh egkumosunhs h to mualo mou paizei paixnidia logo ths epithumiAs mou?

Φυσικά και υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αγάπη!! Και λογικά τώρα με ωορρηξία στις 16/6 είναι φάση εμφύτευσης ;) στο εύχομαι ολόψυχα αφού το επιθυμείς !! Σε μια εβδομάδα θα μάθεις υπομονή!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efaki27 είπε:

Μακαρι το ελπιζω απλα διαβαζω ενα σωρο και τρελαινομαι

Οοοχιιι μην διαβάζεις τίποτα!! Φόρεσε το καλύτερο σου χαμόγελο να δεις το πιο ωραίο θετικό τεστακι :wub: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...