marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , EleniKel είπε:

Κατερίνααααααα χίλια ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου!!! Έτσι είναι, τα προβλήματα ή σε δένουν με τον άλλον, ή σε απομακρύνουν οριστικά. Δεν έχει μέση οδό. Το βραστό νερό, σφίγγει το αυγό, αλλά μαλακώνει την πατάτα... Κάπως έτσι κ στις σχέσεις.. 

Τιποτα καλεεε... Μακαρι να σε βοηθησουνε και ολας και να μας πεις τα ευχαρηστα νεα τελος του μηνααααα!!! Πολυ θα χαρω!!!! 

Χαχχα ναι καπως ετσι ειναι!!!!

%20url%5D%20url%5D

πρίν από 21 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. Διάβασα για την διαδικασία της αποξεσης ότι γίνεται με ολική νάρκωση. Ισχύει? 

Νομιζω μπορείς να κανεις και τοπική και επισκληριδιο. Μια γνωστή μου ειχε το ιδιο ακριβως και οταν μιλησε με τον αναισθησιολογο της ειπε τι επιλογες ειχε. Αυτη βεβαια εκανε ολικη. Αλλα νομίζω πως ειναι και στον γιατρο. 

πρίν από 41 λεπτά , EleniKel είπε:

Γειά σας κ από μένα φίλες μου!! Το μόνο μου νέο είναι ότι σήμερα, σκουραινε η γραμμή αποτελέσματος στο τεστ ωορρηξίας, αλλά δεν ειναι ίδια ακόμα με την ελέγχου. 16η μέρα σήμερα.. Λέω σήμερα να μην έρθω σε επαφή, επειδή κάναμε χθες κ να το αφήσω για αύριο..αλλωστε ζει κάποιες ωρες- μέρες το σπέρμα, σωατα;; 

@CometCometμακάρι να είσαι έγκυος! 

@ΚατεριναΣκδεν ήξερα ότι είχες παλινδρομη κύηση.. Ήσουν κ μικρούλα τότε.. Πωπωωω, πόσα χρόνια είσαι με τον άντρα σου;;; μπράβο!!! 

@Νεφελακικολλησε μας κ εμάς!!!! 

@Smaro3056μπορεί να είσαι κ συ έγκυος, ποτε δεν ξέρεις! Πρόσεχε με τα φάρμακα... Αφού ήρθες σε επαφή μετά το ταξίδι κ μια χαρά κρίσιμες μέρες ήταν τότε. 

Ειδες που τελικά σκουρενει?? Αντε ευχομαι ολα να πανε καλα:D και να πιασεις το σποράκι σου

91P4p2.png

Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαα κατι εγινε και σβηστηκαν τα σχολια που εχουμε κανει.. Μου δειχνει μονο αυτα πριν 5 ωρες..

Ναι λεει εκαναν συντηρηση ή κατι τετοιο...

@Τονι@ εκανα αποξεση με μεθη. Δεν καταλαβα τιποτα και δεν πονεσα καθολου ουτε πριν ουτε μετα, σαν να μην ειχα κανει τιποτα!

Κοριτσιαα κατι εγινε και σβηστηκαν τα σχολια που εχουμε κανει.. Μου δειχνει μονο αυτα πριν 5 ωρες..

Κατερινα στα μωρακια δεν βγαζει παραθεση οπως εδω:???:

YpRsp2.pngovXmp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Κατερινα στα μωρακια δεν βγαζει παραθεση οπως εδω:???:

Ωχ ναι τωρα το ειδα και εγω.. στειλε μηνυμα στον διαχειριστη να του το πεις μηπως το φτιαξει!!!! Γιατι κανανε συντηρηση στο φορουμ...

%20url%5D%20url%5D

Κατερίνα, μόλις έκανα ξανά τεστ όπως μου είπες. Η γραμμή άχνη, ίσα που φενεται. Το πρωί ήταν πιο έντονη. Το στο καλό; δεν έχω καταλάβει;; τα κάνω από την 8η μέρα. Τώρα μόλις που αχνοφαίνεται. Το μεσημέρι ήταν καλύτερη. Επαφή είχα χθες μεσημέρι. Σήμερα είναι 16 μέρα. Το να κάνω ρε κορίτσια;;;; 

Just now, EleniKel είπε:

Κατερίνα, μόλις έκανα ξανά τεστ όπως μου είπες. Η γραμμή άχνη, ίσα που φενεται. Το πρωί ήταν πιο έντονη. Το στο καλό; δεν έχω καταλάβει;; τα κάνω από την 8η μέρα. Τώρα μόλις που αχνοφαίνεται. Το μεσημέρι ήταν καλύτερη. Επαφή είχα χθες μεσημέρι. Σήμερα είναι 16 μέρα. Το να κάνω ρε κορίτσια;;;; 

Αφου εκανες χθες εισαι οκ για σημερα... Τι περιεργο και αυτο.... Κανε και αυριο ενα στις 12 να δεις τι θα γινει με την γραμμη... Και προσαθησε να εχεις επαφη για να εισαι σιγορη αμα μπορεις μερα παρα μερα τωρα που εισαι στην 16η μερα...

%20url%5D%20url%5D

Βρε κοριτσια εχω καταμπερδευτει... το Σαββατο μου ηρθε περιοδος κανονικα οποτε σημερα ειναι 6η μερα.. μεχρι εχθες ειχα πολυ αιμα, σημερα σταματησε κ εχω υγρα, σαν αυτα της ωορρηξιας..επιπλεον εχω κ πονακια ωορρηξιας κ φουσκωμα.. θα τρελαθω.. μηπως πρεπει να μετραω απο την Τριτη που πρωτοειδα εκεινο το λιγο αιμα;;; αν ναι, σημερα ειναι 10η ημερα.. δεν εχω ακομα κ τα τεστ να κανω ενα..πφφφφφφ

Just now, EleniKel είπε:

Οταν δεις την γραμμη αποτελεσματος να ειναι το ιδιο εντονη με τη γραμμη αναφορας τοτε να κανεις δευτερο. Την είδες ποτέ το ίδιο έντονη ή απλα το πρωί ηταν απλα πιο εντονη απο αυτή που έκανες τώρα?

Just now, Hope89 είπε:

Βρε κοριτσια εχω καταμπερδευτει... το Σαββατο μου ηρθε περιοδος κανονικα οποτε σημερα ειναι 6η μερα.. μεχρι εχθες ειχα πολυ αιμα, σημερα σταματησε κ εχω υγρα, σαν αυτα της ωορρηξιας..επιπλεον εχω κ πονακια ωορρηξιας κ φουσκωμα.. θα τρελαθω.. μηπως πρεπει να μετραω απο την Τριτη που πρωτοειδα εκεινο το λιγο αιμα;;; αν ναι, σημερα ειναι 10η ημερα.. δεν εχω ακομα κ τα τεστ να κανω ενα..πφφφφφφ

Λες να κανεις κιολας οωρρηξία?

91P4p2.png

Διαφημίσεις

Just now, kindness είπε:

Οταν δεις την γραμμη αποτελεσματος να ειναι το ιδιο εντονη με τη γραμμη αναφορας τοτε να κανεις δευτερο. Την είδες ποτέ το ίδιο έντονη ή απλα το πρωί ηταν απλα πιο εντονη απο αυτή που έκανες τώρα?

Ηταν αχνη αλλα πιο σκουρα μου ειπε απο τις αλλες μερες.. Εγω της ειπα να κανει και δευτερο μεσα στη μερα γιατι μπορει να ξεκηνουσε απο σημερα το βραδυ.. Εμενα το τεστ στις 9 το βραδυ ηταν αχνο και στις 12 το πρωι ηταν πιο εντονη απο την γραμμη ελεγχου 

%20url%5D%20url%5D

Κορίτσια μου μόλις τώρα μου έβγαλε ξανά το πλαίσιο απαντησης. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν φοβάμαι ακριβώς την ολική νάρκωση. Δεν εχω ξανακάνει βέβαια και δεν ξέρω πως είναι. Απλά όταν γέννησα με καισαρική η εμπειρία της ναρκωσης δεν ήταν ευχάριστη. Ολα ξεκίνησαν απο τη στιγμή που μου έβαλαν τη φλέβα. Ποναγα παρα πολυ και απο ενα σημείο και μετα είχα χασει τον έλεγχο. Δεν μπορούσα να το διαχειριστω. Στην επισκλειριδιο ετρεμα.σαν ψάρι και στο χειρουργείο αργούσε να με πιάσει. Έφτασαν να μου βάλουν λιγη μέθη για να χαλαρώσω. Δεν ξέρω αν θέλω να το ξαναπεράσω γι αυτό το λόγο. 

Kw4fp3.pngLjwyp2.png

Ηταν αχνη αλλα πιο σκουρα μου ειπε απο τις αλλες μερες.. Εγω της ειπα να κανει και δευτερο μεσα στη μερα γιατι μπορει να ξεκηνουσε απο σημερα το βραδυ.. Εμενα το τεστ στις 9 το βραδυ ηταν αχνο και στις 12 το πρωι ηταν πιο εντονη απο την γραμμη ελεγχου 

Ειναι λιγο περίεργα αυτα τα τεστακια η αληθεια ειναι αυτή.

Just now, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου μόλις τώρα μου έβγαλε ξανά το πλαίσιο απαντησης. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν φοβάμαι ακριβώς την ολική νάρκωση. Δεν εχω ξανακάνει βέβαια και δεν ξέρω πως είναι. Απλά όταν γέννησα με καισαρική η εμπειρία της ναρκωσης δεν ήταν ευχάριστη. Ολα ξεκίνησαν απο τη στιγμή που μου έβαλαν τη φλέβα. Ποναγα παρα πολυ και απο ενα σημείο και μετα είχα χασει τον έλεγχο. Δεν μπορούσα να το διαχειριστω. Στην επισκλειριδιο ετρεμα.σαν ψάρι και στο χειρουργείο αργούσε να με πιάσει. Έφτασαν να μου βάλουν λιγη μέθη για να χαλαρώσω. Δεν ξέρω αν θέλω να το ξαναπεράσω γι αυτό το λόγο. 

Κοριτσι εγω αποξεση δεν εχω κανει. Εχω ομως κανει loop. Με ολική. Δεν καταλαβα τπτ και οταν τελειωσα δεν ενιωθα τπτ απολυτως. Αφου πηγα στη δουλεια μετα. Αφου εχεις την ασχημη εμπειρια και εφοσον ερωτηθεις βεβαια, τολμα την ολική.

91P4p2.png

Just now, kindness είπε:

Ειναι λιγο περίεργα αυτα τα τεστακια η αληθεια ειναι αυτή.

Κοριτσι εγω αποξεση δεν εχω κανει. Εχω ομως κανει loop. Με ολική. Δεν καταλαβα τπτ και οταν τελειωσα δεν ενιωθα τπτ απολυτως. Αφου πηγα στη δουλεια μετα. Αφου εχεις την ασχημη εμπειρια και εφοσον ερωτηθεις βεβαια, τολμα την ολική.

Θα δω.. Δεν ρώτησα τη γιατρό μου και δεν ξέρω αν προτιμάει κάποια συγκεκριμένη μέθοδο. 

Kw4fp3.pngLjwyp2.png

Just now, kindness είπε:

Δεν εχω ιδεα!! Παντως εχω τα συμπτωματα που εχω στην ωορρηξια.. κριμα που δεν εχω ακομα τα τεστακια. Μ'αρεσει που εκλεισα κ γυναικολογο την Τριτη για να ειμαι στις ημερες της ωορρηξιας!!

Just now, Τονι@ είπε:

Θα τα αναφερεις αυτα στη γιατρο σου κ θα αποφασισετε το καλυτερο δυνατο.. νομιζω οτι συνηθως γινεται ολικη ναρκωση παντως.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα