marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , marioula1234 είπε:

κομετ μου και εγω το πιστευω πως θα τα καταφερεις :) έχε πιστη κ ολα καλα θα πανε αντε ξεκινα προσπαθειες, ξεκινήστε ολες να μεινουμε μαζι εγκυες κ μετα να μιλαμε για τα εμβρυακια μας ♥️

Ναι και θα λεμε ποσο αγχωμενες ειμαστε και θα "μαλωνει η μια την αλλη" για να χαλαρωνουμε.Κοριτσακι μου ποσο δυσκολο ειναι να χανεις ενα μωρακι απο την κοιλιτσα σου ομως εχουμε ενα παιδακι στην αγκαλια μας.Πολλες φορες σκεφτομαι εκεινα τα κοριτσια που προσπαθουν χρονια και δεν τα καταφερνουν...Τι κριμα...Δοξα το θεο εχω το αγορακι μου γερο να ναι.

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Ναι και θα λεμε ποσο αγχωμενες ειμαστε και θα "μαλωνει η μια την αλλη" για να χαλαρωνουμε.Κοριτσακι μου ποσο δυσκολο ειναι να χανεις ενα μωρακι απο την κοιλιτσα σου ομως εχουμε ενα παιδακι στην αγκαλια μας.Πολλες φορες σκεφτομαι εκεινα τα κοριτσια που προσπαθουν χρονια και δεν τα καταφερνουν...Τι κριμα...Δοξα το θεο εχω το αγορακι μου γερο να ναι.

καλά απο άγχος μετά άλλο τιποτα πφφ

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

καλά απο άγχος μετά άλλο τιποτα πφφ

Στην δευτερη εγκυμοσυνη που ηρθε ο μπεμπης μου ανεβαζα πιεση σε καθε υπερηχο,εκεινο κλωτσουσε και εγω ρωτουσα το γιατρο αν ζει,δεν τη χαρηκα καθολου και δεν ηρεμησα μεχρι να γεννησω.Δυστυχως οταν εχεις ζησει κατι ασχημο μετα συγκρινεις συνεχεια.Στην τελευταια με απασχολουσε τοσο το μωρο που το χα παρει χαλαρα και παλι συνεβη.Αν ειναι να γινει θα γινει τελικα..Ομως ειπαμε θα μαστε αισιοδοξες γιατι μονο αυτο μπορουμε να κανουμε..

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

9 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

ααα ειναι μικρούλι ακομα.. μπραβο σου παντως που θες δευτερο νινακι τοσο νωρις :)

γεια σου τονι :) αποτι βλεπω εχεις ηδη ενα κοριτσακι; μικρούλι και εσενα αν κρινω από το τικερακι... εγω πρεπει να μπω απο ps να το ρυθμισω δεν ξερω αν γινεται κ απο κινητο; ο μικρος μ ειναι 6 κ αυτο εχει μεινει στα 2 χαχα

καλε μπραβο και σε εσενα που θα ξεκινησεις προσπαθειες ενω ειναι τοσο μικρο το παιδακι σου :) τελικά μονο εγω ειμαι που αφησα να περάσουν 6 χρονια κ ακομα να νιωσω ετοιμη;;; 

Καλημέρα. Ναι η μικρή μου ειναι σχεδόν 17 μηνών. Ιδανικα θα ήθελα να ειχε ένα αδερφάκι με διαφορά 2.5 ή 3 χρόνια. Αλλά δεν με βλέπω να το αντέχω. Μάλλον θα μεγαλώσει κι άλλο η διαφορά. Αλλα να σου πω την αλήθεια δεν αποκλείω τίποτα. Είμαι πολύ μπερδεμένη με αυτό το θέμα προς το παρόν. Αν επιτρέπεται εσυ που πέρασες ολη αυτή τη διαδικασία προ καιρού εχεις την διάθεση να ξαναμπείς απο την αρχή?. Ειναι κατι που με προβληματίζει κι αυτό 

CrDtp3.png

10 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κι  από μένα.. Εγω ακόμα δεν είμαι σίγουρη. Υο αρχικό πλάνο έλεγε να το επιδιώξουμε. Αλλά δεν ξέρω αν θα νιώσω έτοιμη μεσα στη χρονιά τελικά. Εύχομαι καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε όλες! 

Άρα μαζί μου είσαι εσύ! Χε χε

12 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

πιανει καλε γιατι να μην πιανει; χαχχα να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου! τι ηλικιες εχουν; 

3,5 χρόνων και 7μιση μηνών το μικρούλι μου μόνο. Θέλω να έχει μικρή διαφορά με το μικρό δεν θα παίρνει για πολύ εξ'αλλου. Εγώ είμαι 32 οκ... αλλά ο άντρας μου 51.. Οπότε καταλαβαίνεις... Όπως και η Τόνια όμως ακόμα είμαι με αμφιθυμία. Άσε που θηλάζω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα τον μικρό οπότε δεν ξέρω αν μπορώ ακόμα να μείνω έγκυος. (Βέβαια λένε πως μια χαρά μένεις έγκυος και στον θηλασμό)

@Comet Θα ξαναπιασεις πολύ πολύ σύντομα!! Το πιστεύω ακράδαντα.  

• Μου αρέσει 1

DQINp3.pngNWd5p3.pngMlctp3.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα. Ναι η μικρή μου ειναι σχεδόν 17 μηνών. Ιδανικα θα ήθελα να ειχε ένα αδερφάκι με διαφορά 2.5 ή 3 χρόνια. Αλλά δεν με βλέπω να το αντέχω. Μάλλον θα μεγαλώσει κι άλλο η διαφορά. Αλλα να σου πω την αλήθεια δεν αποκλείω τίποτα. Είμαι πολύ μπερδεμένη με αυτό το θέμα προς το παρόν. Αν επιτρέπεται εσυ που πέρασες ολη αυτή τη διαδικασία προ καιρού εχεις την διάθεση να ξαναμπείς απο την αρχή?. Ειναι κατι που με προβληματίζει κι αυτό 

δεν εχω τη διαθεση γιαυτο λεω κ ξανα λεω πως δεν νιωθω ετοιμη :razz: και επειδη μάλλον δεν θα νιωσω ετοιμη ποτέ ειπα να προσπαθησω τωρα για να μην αφησω το μικρο μου χωρις αδερφάκι 

πρίν από 19 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Άρα μαζί μου είσαι εσύ! Χε χε

3,5 χρόνων και 7μιση μηνών το μικρούλι μου μόνο. Θέλω να έχει μικρή διαφορά με το μικρό δεν θα παίρνει για πολύ εξ'αλλου. Εγώ είμαι 32 οκ... αλλά ο άντρας μου 51.. Οπότε καταλαβαίνεις... Όπως και η Τόνια όμως ακόμα είμαι με αμφιθυμία. Άσε που θηλάζω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα τον μικρό οπότε δεν ξέρω αν μπορώ ακόμα να μείνω έγκυος. (Βέβαια λένε πως μια χαρά μένεις έγκυος και στον θηλασμό)

@Comet Θα ξαναπιασεις πολύ πολύ σύντομα!! Το πιστεύω ακράδαντα.  

οντως μια χαρα μενεις... ποσο μου ελειψε ο θηλασμος! 

κοριτσαρες μου καλημέρα! οχι απλα δεν εμεινα εγκυος αλλα αδιαθετησα κ μια μερα νωρίτερα!!! :P παμε δυναμικα για τον επόμενο μήνα χαχαχ

• Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Καλημερα κοριτσακια δυσκολη νυχτα χτες.Ο μικρος μου εχει πολυ μπουκωμα  και εκλαιγε καθε τρεις και λιγο στον υπνο του αφου πηγα στο δωματιο του 3-4 φορες να τον χαιδεψω τελικα τον πηρα διπλα μου στον καναπε.Κουνιοταν συνεχεια και κοιμηθηκα στις 6πμ που τον εβαλα παλι στο κρεβατι του.Μαλλον θα σκασει το δοντακι

ovXmp2.pngVmnUp2.png

πρίν από 47 λεπτά , marioula1234 είπε:

δεν εχω τη διαθεση γιαυτο λεω κ ξανα λεω πως δεν νιωθω ετοιμη :razz: και επειδη μάλλον δεν θα νιωσω ετοιμη ποτέ ειπα να προσπαθησω τωρα για να μην αφησω το μικρο μου χωρις αδερφάκι 

οντως μια χαρα μενεις... ποσο μου ελειψε ο θηλασμος! 

κοριτσαρες μου καλημέρα! οχι απλα δεν εμεινα εγκυος αλλα αδιαθετησα κ μια μερα νωρίτερα!!! :P παμε δυναμικα για τον επόμενο μήνα χαχαχ

Κι εγώ αυτό φοβάμαι ότι οσι το αφήνω τόσο δεν θα το παίρνω απόφαση. Σίγουρα αυτό δεν πρέπει να είναι το βασικό κριτήριο αλλά δεν θέλω να την αφησω μοναχοπαιδι(με τη βοήθεια του Θεού βέβαια). 

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια δυσκολη νυχτα χτες.Ο μικρος μου εχει πολυ μπουκωμα  και εκλαιγε καθε τρεις και λιγο στον υπνο του αφου πηγα στο δωματιο του 3-4 φορες να τον χαιδεψω τελικα τον πηρα διπλα μου στον καναπε.Κουνιοταν συνεχεια και κοιμηθηκα στις 6πμ που τον εβαλα παλι στο κρεβατι του.Μαλλον θα σκασει το δοντακι

Κι εμείς σε αυτή την φάση είμαστε αυτές τις μέρες 

CrDtp3.png

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

μπουκωμα ε; πολυ ορουλι κ κουραγιο μανουλα

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κι εγώ αυτό φοβάμαι ότι οσι το αφήνω τόσο δεν θα το παίρνω απόφαση. Σίγουρα αυτό δεν πρέπει να είναι το βασικό κριτήριο αλλά δεν θέλω να την αφησω μοναχοπαιδι(με τη βοήθεια του Θεού βέβαια). 

Κι εμείς σε αυτή την φάση είμαστε αυτές τις μέρες 

ξενύχτι και εσεις; πωπω δεν θα ξεχασω ο μικρος μου μεχρι να χρονισει ξυπνουσε 5 φορες καθε βραδυ για φαγητο!!! μετα το φαγητο κακα, άλλαγμα.... κ μεχρι να κοιμηθει ερχοταν η ωρα για το επόμενο γεύμα :shock:

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Κλεισμένοι μεσα στο σπίτι για δεύτερη συνεχόμενη μέρα λόγω καιρού. Τωρα που σταμάτησε η βροχή εγω πρέπει να πάω για δουλειά. Δεν ξέρω αν ο σύζυγος θα έχει όρεξη να την πάει πουθενά μόνος του... Εχει φρικάρει το καημένο το παιδί και μαζί κι εγώ 

CrDtp3.png

Του εβαλα ξανα ορο.Καθολου δεν τον θελει αλλα καθαρισε η μυτουλα του.Τωρα παιζει με τον ανηψιο μου.Ευτυχως το απογευμα θα παμε στην κουνιαδα μου και θα τα πουμε να παιξουν τα παιδια και να βγουμε λιγο απο το σπιτι εστω κι αν παμε σε αλλο σπιτι.Οταν μενω πολυ ωρα μονη το σκεφτομαι.Ξερω οτι θελει χρονο,θα περασει ο καιρος

ovXmp2.pngVmnUp2.png

πρίν από 40 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κλεισμένοι μεσα στο σπίτι για δεύτερη συνεχόμενη μέρα λόγω καιρού. Τωρα που σταμάτησε η βροχή εγω πρέπει να πάω για δουλειά. Δεν ξέρω αν ο σύζυγος θα έχει όρεξη να την πάει πουθενά μόνος του... Εχει φρικάρει το καημένο το παιδί και μαζί κι εγώ 

και μεις σημερα μες στο σπίτι βρεχει ασταματητα κ τωρα βρεχει καρεκλοποδαρα... το πρωι πηγαμε στο σπίτι τηα αδερφης μου κ ήπιαμε καφε παλι με βροχή αλλα ευτυχώς μενει πολυ κοντα κ πηγαμε με ομπρελες :P

πρίν από 36 λεπτά , Comet είπε:

Του εβαλα ξανα ορο.Καθολου δεν τον θελει αλλα καθαρισε η μυτουλα του.Τωρα παιζει με τον ανηψιο μου.Ευτυχως το απογευμα θα παμε στην κουνιαδα μου και θα τα πουμε να παιξουν τα παιδια και να βγουμε λιγο απο το σπιτι εστω κι αν παμε σε αλλο σπιτι.Οταν μενω πολυ ωρα μονη το σκεφτομαι.Ξερω οτι θελει χρονο,θα περασει ο καιρος

ουτε εμενα τον ηθελε τον ορο αρχικα αλλα ηταν τοσο αρρωστιαρης οταν ηταν μικρουλης που απο τις πολλες φορες που του εβαζαορο τον συνήθισε ο καημενος χαχαχ 

να πατε στην κουνιαδα, δεν εχει σημασια που θα στε σε αλλο σπιτι αρκει που φεύγετε απο το δικο σας :P

83tdp2.pngcWE4p3.png

πρίν από 19 λεπτά , marioula1234 είπε:

και μεις σημερα μες στο σπίτι βρεχει ασταματητα κ τωρα βρεχει καρεκλοποδαρα... το πρωι πηγαμε στο σπίτι τηα αδερφης μου κ ήπιαμε καφε παλι με βροχή αλλα ευτυχώς μενει πολυ κοντα κ πηγαμε με ομπρελες :P

ουτε εμενα τον ηθελε τον ορο αρχικα αλλα ηταν τοσο αρρωστιαρης οταν ηταν μικρουλης που απο τις πολλες φορες που του εβαζαορο τον συνήθισε ο καημενος χαχαχ 

να πατε στην κουνιαδα, δεν εχει σημασια που θα στε σε αλλο σπιτι αρκει που φεύγετε απο το δικο σας :P

Ετσι λεω κι εγω θα ρθει ο αντρας της να μας παρει ,ο δικος μου οπως συνηθως δουλευει.Φορμα εξοδου στο μικρο,ομπρελιτσα και φυγαμε.Σε μιση ωρα θα τον ξυπνησω,κοιμαται απο τις 4 για να φαει πρωτα.Ευτυχως ειναι πολυ ευκολοε και γρηγορος στο φαι

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Καλημέρα κορίτσια! Ο καιρός ούτε σήμερα νομίζω βοηθάει... εδώ που μένω το θερμόμετρο δείχνει έξω 3° οπότε και σήμερα κλεισμένη μέσα με τον μπέμπη... ευτυχώς έχω καλωδιακή και βλέπω καμία ταινία. Τον τελευταίο καιρό το έχω ρίξει στο national geographic  και βλέπω τα αεροπορικά ατυχήματα και ο άντρας μου με λέει τρελή. Χαχα

@Τονι@ μου αν θυμάμαι καλά είσαι η κοπέλα που πέρασε δύσκολη εγκυμοσύνη και γι αυτό φοβάσαι 2η ή σε μπερδεύω με άλλο κοριτσι; αν σε μπερδεύω συγγνώμη! Εσύ @marioula1234 αν επιτρέπεται δεν ένιωθες έτοιμη για 2ο; Ή διαφορά τους δεν είναι καλη απλά δύσκολο να παίξουν μεταξύ τους με τα 6 χρονια διαφορά αλλά όπως και να χει το να έχει αδερφάκι ένα παιδί είναι καλό!

DQINp3.pngNWd5p3.pngMlctp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα