marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, Hope89 είπε:

Αχου μωρεεεε...Χαϊδεψε μπολικο την υπεροχη κοιλιτσα σου κ απο εμας!!!

Κοριτσακι μου ναι, συνδυάζουμε κ διακοπουλες κ καναμε ηδη το πρωτο μας μπανακι!! Ο μικρος περναει τελεια, αν κ φοβηθηκε λιγο οταν μπηκε στη θαλασσα κ στην πισινα παραδοξως-τις προηγουμενες χρονιες δεν εβγαινε!!

Ενταξει, τι να πω... μα ειναι δυνατον;;; Σημασια εχει οτι τα αποτελεσματα ειναι ιδανικα κ εισαι εγκυουλα!!!! Συγχαριτηρια!! Να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μου!!!

@kindness που εισαι βρε κοριτσι μου;; εχει πεσει πολλη δουλεια ε;; Λοιπον, εχω ερθει στα μερη σου! Στην υπεροχη Κρητη!! Ρεθυμνο!! Δεν θυμαμαι αν μενεις Ρεθυμνο ή Ηρακλειο...

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Χθες ήμουν όλη την ημέρα μέσα στα νεύρα σκεπτόμενη τι ταραχή πέρασα χωρίς λόγο....το αστείο είναι ότι όταν μου είπαν τη Τρίτη το νούμερο της χοριακης μου φάνηκε πολύ μικρό και ανησύχησα!!! Όλοι λοιπόν μου έλεγαν ότι έχω πάθει ψύχωση και να μην δίνω σημασία στις λεπτομέρειες και να μην σκέφτομαι αρνητικά. Πάω να κάνω τη Πέμπτη τη δεύτερη και με ρωτάει η μικροβιολόγος την τιμή της πρώτης.... Και μου λέει...με 5 μέρες καθυστερηση μόνο 135; Είναι πολύ μικρό αλλά άσε να δούμε αν διπλασιαστεί!!! ( Η φίλη του άντρα μου είναι  στη γραμματεία του μικροβιολογικού, και είχε αυτή το αποτέλεσμα). Όπως καταλαβαίνετε τρελάθηκα! Βγαίνει  το 754 και ενώ στην αρχή χάρηκα γιατί σκεφτόμουν τα χειρότερα,μετά κατάλαβα ότι αυτό πενταπλασιαστηκε και πάλι αγχώθηκα!!! Μέχρι και για μύλη κύηση πήγε το μυαλό μου... Ε όταν με πήρε ο άντρας μου και μου είπε τι ακριβώς έχει συμβεί....τι να πω!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πλέον όλες τις απαντήσεις θα τις παίρνω εγώ στα χέρια μου από εδώ και πέρα!!!

• Μου αρέσει 1

On 6/6/2019 at 12:48 ΠΜ, vivi.nik. είπε:

Τι ομορφα νεα βρε κοριτσια!!!!

@mary1982 συγχαρητηρια!!! Μπορει να εγινε λιγο καθυστερημενα η συλληψη, γι αυτο κ στην αρχη ηταν κ αχνο θετικο το τεστ! Κανε μια επαναληπτικη βεβαια να σου φυγει το αγχος, αλλα εμενα προσωπικα μια χαρα μου φαινεται το νουμερο, 3ψηφιο, χορταστικο! Με το καλο!!! Θα περιμενουμε νεα σου!

@ΚατεριναΣκ αγαπη μου τι γλυκια στιγμη για 2η φορα στη ζωη σας!!! Το πρωτο μεγαλο αγχος παει! Το σπορακι ειναι 1 χαρα κ θα μεγαλωνει ασταματητα τωρα! Να προσεχεις την κοιλιτσα! Ενα μεγαλο φιλι κ απο μενα!

Αχ ναι αγαπη ολα καλα ετυχως... Θα την προσεχω εννοειται... Φιλακια πολλαααα.   

On 6/6/2019 at 1:14 ΜΜ, marioula1234 είπε:

καλημερα κοριτσι :) περιμενουμε τα νεα σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνηηηηη μην μας ξεχασεις :)

κατερινακι μουυυυυυ τι τελειαααα τι χαρα!!!! πως αισθάνεσαι που ακουσες για 2η φορα την πιο γλυκια μελωδια που υπαρχει;;;; αχ εχω 3 φορες το βίωσα και καθε φορα η ιδια συγκίνηση ♥️♥️♥️

Μαριουλα μου εθναι τελειος αυτος ο ηχος!!! Σου δεινει τοση μεγαλη χαρααααα!!!!!!!!!

On 6/6/2019 at 1:23 ΜΜ, Hope89 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου γλυκα!! Τι μου κανετε;; Εγω τρεχω κ δεν φτανω... Μια με την επιτροπη κ τη χαρτουρα, σημερα φευγουμε ταξιδι επαγγελματικο του συζηγου, την αλλη εβδομαδα βαφτιζω σε αλλη πολη κ εχω να φτιαξω κ μπισκοτα.. κ πολλα αλλα τρεξιματα μαζι!! Αφηστε τα! Κατα τα αλλα ειμαστε καλα. Ο μικρος μου εχει ηρεμησει πολυ μπορω να πω κ τα ξεσπασματα θυμου ειναι πολυ αραια! Εμαθα κ εγω να το διαχειριζομαι, να αναγνωριζω ποτε παει να συμβει κ να το αντιμετωπιζω διαφορετικα ωστε να το αποτρεπω. Εχει μεγαλωσει πολυ βρε κοριτσι, σωστο αντρακι εχει γινει. Κ η γλωσσα του δεν περιγραφεται... Λεει συνεχως κατι πραγματα κ μας αφηνει με το στομα ανοιχτο!!! 

@mary1982 κοριτσι μου θα συμφωνησω απολυτα με τη Βιβη μας! Περιμενουμε τα νεα της σημερινης χοριακης κ ευχομαι να ειναι τελεια!!

@ΚατεριναΣκ αγαπη μου ποσο χαιρομαι με τα νεα σου δεν ξερεις!! Ολα προχωρανε οπως πρεπει κ το ζουζουνι σου δηλωνει για τα καλα το παρον!! 7 εβδομαδων κιολας!! Εσυ τα ειχες υπολογισει διαφορετικα; Κατα τα αλλα πως εισαι; Η μικρουλα σου;;

Κοριτσαρα μου ν; οανε ολα καλα ευτυχως.. Εγω ειχα υπολογισει 2 μερες πιο μεγαλο... Ε καλα λεπτομεριες ειναι αυτες... 

11 ώρες πρίν, mary1982 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Χθες ήμουν όλη την ημέρα μέσα στα νεύρα σκεπτόμενη τι ταραχή πέρασα χωρίς λόγο....το αστείο είναι ότι όταν μου είπαν τη Τρίτη το νούμερο της χοριακης μου φάνηκε πολύ μικρό και ανησύχησα!!! Όλοι λοιπόν μου έλεγαν ότι έχω πάθει ψύχωση και να μην δίνω σημασία στις λεπτομέρειες και να μην σκέφτομαι αρνητικά. Πάω να κάνω τη Πέμπτη τη δεύτερη και με ρωτάει η μικροβιολόγος την τιμή της πρώτης.... Και μου λέει...με 5 μέρες καθυστερηση μόνο 135; Είναι πολύ μικρό αλλά άσε να δούμε αν διπλασιαστεί!!! ( Η φίλη του άντρα μου είναι  στη γραμματεία του μικροβιολογικού, και είχε αυτή το αποτέλεσμα). Όπως καταλαβαίνετε τρελάθηκα! Βγαίνει  το 754 και ενώ στην αρχή χάρηκα γιατί σκεφτόμουν τα χειρότερα,μετά κατάλαβα ότι αυτό πενταπλασιαστηκε και πάλι αγχώθηκα!!! Μέχρι και για μύλη κύηση πήγε το μυαλό μου... Ε όταν με πήρε ο άντρας μου και μου είπε τι ακριβώς έχει συμβεί....τι να πω!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πλέον όλες τις απαντήσεις θα τις παίρνω εγώ στα χέρια μου από εδώ και πέρα!!!

Βρε κοριτσι τι αγχος περασες και εσυ!!!! Ολα καλα τωρα ομως.. Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!

• Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μουυυυ και καλή εβδομάδα!!! Τελευταία μου εβδομάδα στη δουλειά μιας κ κλείνουν τα σχολεία :) δεν το πιστεύωωωωω τι τέλεια!!! 

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα να έχουμε! ❤️ ❤️ 

@marioula1234μου καλή ξεκούραση και με το καλό να έρθει το νινι! Ποτε έχεις πητ? 

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα να έχουμε! ❤️ ❤️ 

@marioula1234μου καλή ξεκούραση και με το καλό να έρθει το νινι! Ποτε έχεις πητ? 

Αγάπη μου αν γεννουσα φυσιολογικά έχω πητ 10 Οκτωβρίου αλλά επειδή θα γεννήσω με καισαρική η ημερομηνία που θα γεννήσω είναι 26 Σεπτεμβρίου :)

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου αν γεννουσα φυσιολογικά έχω πητ 10 Οκτωβρίου αλλά επειδή θα γεννήσω με καισαρική η ημερομηνία που θα γεννήσω είναι 26 Σεπτεμβρίου :)

Με το καλό κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️

CrDtp3.png

16 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου ❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ μπουμπού ❤️❤️❤️

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια τι κάνετε πως είστε; ο μικρός μου περνά ιωσουλα κ ψήνεται στον πυρετό το μανάρι μου... Πφφφ

• Λυπημένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

πρίν από 19 λεπτά , marioula1234 είπε:

Ευχαριστώ μπουμπού ❤️❤️❤️

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια τι κάνετε πως είστε; ο μικρός μου περνά ιωσουλα κ ψήνεται στον πυρετό το μανάρι μου... Πφφφ

Περαστικά σας κορίτσι μου να γίνει γρήγορα καλά το παιδάκι μας! 

Καλημέρα σε όλες! ❤️ ❤️ 

CrDtp3.png

Καλημέρα, τελευταία περίοδος 29/4  και θετικό τέστ εγκυμοσύνης 4/6. Δεν έχω γυναικολόγο γιατί στην 1η μου γέννα μάλωσα μαζί του καθώς μου έκανε αναίτια καισαρική. Τώρα τι κάνω?? Πώς ψάχνω νέο γιατρό? Επίσης θέλω άμεσα να ξέρω ότι όλα πάνε καλά. Τι να κάνω?? Να πάω σε κάποιο δημόσιο μαιευτήριο σε εφημερία??

Just now, Τονι@ είπε:

Περαστικά σας κορίτσι μου να γίνει γρήγορα καλά το παιδάκι μας! 

Καλημέρα σε όλες! ❤️ ❤️ 

Ευχαριστώ μπουμπού να σαι καλά καλημερααα ❤️❤️❤️εσείς πώς είστε; 

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ μπουμπού να σαι καλά καλημερααα ❤️❤️❤️εσείς πώς είστε; 

Δόξα τω Θεό καλά είμαστε. Ξανακαναμε μια κουβέντα για το δεύτερο μωρό στο ποδι και είναι θετικό το κλίμα. Απλά του είπα ότι κάποια στιγμή πρέπει να πάρουμε μια ξεκάθαρη απόφαση για να δω τι θα κάνω και με τη δουλειά μου απο Σεπτέμβρη 

• Μου αρέσει 1

CrDtp3.png

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Πήγα στο γιατρό σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο. Όλα πολύ καλά τα βρήκε. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία. Είμαι 5 εβδ και 3 ημ. Την άλλη Παρασκευή θα πάω για να ακούσουμε καρδούλα. Α!!! Μου είπε ότι έχει γίνει σε πολύ καλό σημείο η εμφύτευση!!!! Αυτά τα νέα μου. Εσείς όλα καλά;;; Εγώ δουλειά σήμερα μέχρι πολύ αργά..βαριέμαι...!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, Τονι@ είπε:

Δόξα τω Θεό καλά είμαστε. Ξανακαναμε μια κουβέντα για το δεύτερο μωρό στο ποδι και είναι θετικό το κλίμα. Απλά του είπα ότι κάποια στιγμή πρέπει να πάρουμε μια ξεκάθαρη απόφαση για να δω τι θα κάνω και με τη δουλειά μου απο Σεπτέμβρη 

Η δουλειά σου είναι κουραστική; δηλαδή θα στατησεις να δουλεύεις όταν θα είσαι έγκυος; 

Just now, mary1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!! Πήγα στο γιατρό σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο. Όλα πολύ καλά τα βρήκε. Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία. Είμαι 5 εβδ και 3 ημ. Την άλλη Παρασκευή θα πάω για να ακούσουμε καρδούλα. Α!!! Μου είπε ότι έχει γίνει σε πολύ καλό σημείο η εμφύτευση!!!! Αυτά τα νέα μου. Εσείς όλα καλά;;; Εγώ δουλειά σήμερα μέχρι πολύ αργά..βαριέμαι...!!!

Ωωω τέλεια τα νέα σου αγάπη μου με το καλό να ακούσεις καρδουλαααα

83tdp2.pngcWE4p3.png

Η δουλειά σου είναι κουραστική; δηλαδή θα στατησεις να δουλεύεις όταν θα είσαι έγκυος; 

Όχι. Απλα αν είναι να μην επιδιώξουμε εγκυμοσύνη θα πρέπει να ψάξω κάποια δουλειά που θα μου αποφέρει ένα έξτρα εισόδημα. Αλλιώς αν προχωρήσουμε με εγκυμοσύνη θα παραμείνω ως είμαι με ελάχιστη ως καθόλου απασχόληση μέχρι να ξεμωρουδισω και μετά θα ασχοληθώ πιο ουσιαστικά με το θέμα δουλειάς. 

Just now, mary1982 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Γερό να είναι! ❤️ ❤️ ❤️ 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CrDtp3.png

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Και σε σένα εύχομαι να τρως αρκετές κλωτσιτσες από τη μπεμπουλα σου κάθε μέρα!!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα