marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

On 24/6/2019 at 5:34 ΜΜ, EleniKel είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Σας διαβάζω, αλλά δεν πολύγράφω.. Τα νέα μου, ίδια, ή μάλλον δεν έχω νέα. Μήνας μπαίνει, μήνας βγαίνει, κ μωρό δεν έρχεται. Ήδη 18 μηνών η ζουζούνια μου. Πλέον δε στεναχωριέμαι όπως παλιά, όχι γιατί δεν το θέλω, όσο γιατί υπάρχει κ ένας κορεσμός στη στεναχώρια. Παρατηρώ απλά τη ζωή μου κ περιμένω. Προσπαθώ να χαίρομαι με αυτά που έχω. Δεν το καταφέρνω πάντα, αλλά προσπαθώ. Μέσα μου ξέρω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν έχω κουράγιο να το ψάξω, δε θέλω. Αν δεν υπήρχε πρόβλημα τι στο καλό;; θα είχα μείνει ήδη έγκυος. Θηλάζω ακόμα, αλλά αποκλείεται να φταίει αυτό, γιατί πλεο.εχουν μειωθεί πολύ τα γεύματα. Αυτά από μένα. Ααααααααα αν ποτέ δω θετικό τεστ, θα στε οι πρώτες που θα το μάθετε.. 

Όσο για τα μπανακια, έκανα κάθε μέρα. Η θάλασσα είναι η ζωή μου όλη, η μεγάλυτερη αγάπη μου. Κολυμπούσα πάνω από 5 - 6 ώρες ημερησίως 2 μηνες όσο ήμουν έγκυος... Ας μην πω πόσο κολυμπώ τώρα που δεν είμαι... 

Αγάπη δεν φτάνει ο θηλασμός. Και εγώ θήλαζα 22 μήνες όταν έμεινα έγκυος και η μικρή μου έτρωγε συνέχεια. Πόσο καιρό προσπαθείς? Βασικά μην αγχώνεσαι.Το άγχος είναι πολύ σημαντικό. Και εγώ έτσι έκανα βέβαια στο πρώτο καθε μήνα τεστ και κλάματα ώσπου στον τέταρτο μήνα βγήκε θετικό. Σου εύχομαι γρήγορα να έρθει και το δεύτερο νινι.

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Just now, katerina04 είπε:

Αγάπη δεν φτάνει ο θηλασμός. Και εγώ θήλαζα 22 μήνες όταν έμεινα έγκυος και η μικρή μου έτρωγε συνέχεια. Πόσο καιρό προσπαθείς? Βασικά μην αγχώνεσαι.Το άγχος είναι πολύ σημαντικό. Και εγώ έτσι έκανα βέβαια στο πρώτο καθε μήνα τεστ και κλάματα ώσπου στον τέταρτο μήνα βγήκε θετικό. Σου εύχομαι γρήγορα να έρθει και το δεύτερο νινι.

Προσπαθώ 15 μήνες, η μικρή μου είναι 18 μηνών. Η μικρή σου 22 μηνών εννοείς πως θηλαζε συνέχεια;; κ γω έχω φίλες που έμειναν έγκυες ενώ θήλαζαν.γι αυτό στεναχωριέμαι πολύ. Δεν ξέρω τι φταίει κ δεν έρχεται. 

Διαφημίσεις

Με συγχωρείτε πάρα πολύ αλλα πραγματικά κουράστηκα να το διαβζω αυτό το πράγμα. Το ότι κάποιες γυναίκες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν δεν δημιουργεί αυτόματα κάποιο κανόνα ότι καθε γυναίκα μπορεί να μείνει έγκυος ενω θηλάζει γιατί δεν έχουν όλες οι γυναίκες ίδιες τιμές προλακτινης. Το είπε και η @viki1988 χθες. Αν τώρα θέλουμε να δημιουργουμε μόνες μας ενα μύθο είναι άλλη ιστορία.  

@Maria2015 μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Εύχομαι να είναι η τελευταία δυσάρεστη. 

• Μου αρέσει 2

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Με συγχωρείτε πάρα πολύ αλλα πραγματικά κουράστηκα να το διαβζω αυτό το πράγμα. Το ότι κάποιες γυναίκες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν δεν δημιουργεί αυτόματα κάποιο κανόνα ότι καθε γυναίκα μπορεί να μείνει έγκυος ενω θηλάζει γιατί δεν έχουν όλες οι γυναίκες ίδιες τιμές προλακτινης. Το είπε και η @viki1988 χθες. Αν τώρα θέλουμε να δημιουργουμε μόνες μας ενα μύθο είναι άλλη ιστορία.  

@Maria2015 μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη. Εύχομαι να είναι η τελευταία δυσάρεστη. 

πραγματικα οσες φορες κ.αν ειπωθει οτι ο θηλασμος παιζει πολυ μεγαλο.ρολο στις ορμονες γενικα κ οτι ειναι το.πρωτο που πρεπει να ψαξει παλι η ιδια ερωτηση θα γινετε απο την κοπελα. 

• Μου αρέσει 3

7 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Προσπαθώ 15 μήνες, η μικρή μου είναι 18 μηνών. Η μικρή σου 22 μηνών εννοείς πως θηλαζε συνέχεια;; κ γω έχω φίλες που έμειναν έγκυες ενώ θήλαζαν.γι αυτό στεναχωριέμαι πολύ. Δεν ξέρω τι φταίει κ δεν έρχεται. 

Ναι συνέχεια είχε εξάρτηση απόρησα όταν το κόψαμε πολύ εύκολα. Να φανταστείς τώρα θέλει να τα κοιτάει και να τα πιάνει συνέχεια. Ίσως στην αρχή που ήταν μικρό το παιδάκι σου και έτρωγε μόνο γάλα να μην έπιανες λόγω θηλασμού. Και όπως είπαν και κάποια άλλα κορίτσια ίσως ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στον θηλασμό.Ρωτά τα γιατρό σου καλύτερα και μην ανησυχεις. Σου εύχομαι τα καλύτερα

• Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Του αφησα την εξέταση, περιμένω να με πάρει τηλ. Την πρώτη φορά μου έκανε μέχρι και για θρομβοφιλια. Τώρα πιστεύω η ενδοκρινολογος που θα μιλήσω και με αυτή θα μου κάνει να δει πως είναι και οι πολυκυστικες και ο θυρεοειδής και η αντίσταση στην ινσουλίνη (έχω απ'ολα) 

Καταλαβα κοριτσι μου. Θα τα ρυθμισεις ολα κ η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σου ♡

• Μου αρέσει 1

19 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

@Hope89 κοριτσακι μου πολυ καλα ειχε παει ο προηγούμενος κυκλος σου! Οποτε να εισαι αισιοδοξη! Εμεις λεμε να μεταφερουμε 1 απο επιλογη...

Σχετικα με τον παιδικο που λες τον γκουγκλαρα και μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα!!!! 

Απλα το γεγονος οτι απο τα 12 ωοθηλακια ειχαμε παρει τελικα τα 7 εεε δεν ειναι κ το καλυτερο. Κ τωρα αυτο που με προβληματιζει πολυ ειναι οτι το σπερμα χειροτερεψε πολυ, εχεις παρα πολλες ανωμαλες μορφες ενω τοτε δεν ειχαμε τετοιο θεμα.. Τελοσπαντων, θα δειξει!

Σου αρεσε ο παιδικος ε; Μακαρι να καταφερουμε να παμε. Εκανα τα χαρτια μου με Εσπα κ ελπιζω να με παρουν. Αλλιως λιγο δυσκολο στην παρουσα φαση να δινω 400€ το μηνα..

12 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Δυστυχώς κατέβηκε στο 15. Περιμένω να με πάρει ο γιατρός. Άλλη μια βιοχημικη κύηση 

Δυστυχώς κούκλα μου κατέβηκε άλληια βιοχημικη κύηση. Θα μιλήσω με το γιατρό 

Κοριτσακι μου, τι να πω.. Φανταζομαι την απογοητευση σου.. Μιλα με τηβ ενδοκρινολογο σου οπως ειπες κ θα βρειτε την ακρη! Ευχομαι να ειναι η τελευταια σου...

18 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Συγχαρητήρια που κόψατε την πάνα τόσο εύκολα :)

Ό καλουλης μου επηρεάστηκε από το μπέμπα κι στη βάφτιση κ θέλει αδερφάκι ε; και εμένα κάπως έτσι... Επηρεάστηκε από την ανηψια μ κ από την ώρα που γεννήθηκε μου ζητούσε αδερφάκι... 

Ναι καλή μου είμαι στην καυτή Αθήνα καυθ ζεσταινομαιιιιι 

Ελένη μου ίσως κ να φταίει ο θηλασμός εγώ πάντως δεν θα από θήλαζα απλά κ μόνο για δεύτερο παιδί γενικά μαρεσει να απόθηλαζει το παιδί μόνο του όταν εκείνο είναι έτοιμο..

@Maria2015 Μαράκι περιμένουμε τα νέα σου σήμερα... ❤️❤️

Κορίτσια μου εμείς καλά είμαστε τα πρώτα αποτελέσματα των εξετάσεων βγήκαν πάρα πολύ καλά σήμερα στις 7 έχουμε ραντεβού και με τη παιδογαστρεντερολογο θα σας πω αμέσως μόλις τελειώσουμε τα νέα μας

Τι καλα που ολες σας οι εξετασεος ειναι καλες!! Περιμενουμε νεα κ απο τον παιδπγαστρεντερολογο!!

6 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Ποσο συμφωνω! Το εχουμε πει τοσες  κ τοσες φορες..

• Μου αρέσει 1

Just now, Hope89 είπε:

Απλα το γεγονος οτι απο τα 12 ωοθηλακια ειχαμε παρει τελικα τα 7 εεε δεν ειναι κ το καλυτερο. Κ τωρα αυτο που με προβληματιζει πολυ ειναι οτι το σπερμα χειροτερεψε πολυ, εχεις παρα πολλες ανωμαλες μορφες ενω τοτε δεν ειχαμε τετοιο θεμα.. Τελοσπαντων, θα δειξει!

Σου αρεσε ο παιδικος ε; Μακαρι να καταφερουμε να παμε. Εκανα τα χαρτια μου με Εσπα κ ελπιζω να με παρουν. Αλλιως λιγο δυσκολο στην παρουσα φαση να δινω 400€ το μηνα..

Κοριτσακι μου, τι να πω.. Φανταζομαι την απογοητευση σου.. Μιλα με τηβ ενδοκρινολογο σου οπως ειπες κ θα βρειτε την ακρη! Ευχομαι να ειναι η τελευταια σου...

Τι καλα που ολες σας οι εξετασεος ειναι καλες!! Περιμενουμε νεα κ απο τον παιδπγαστρεντερολογο!!

Εύχομαι το καλύτερο. Θα τα καταφέρετε καλή μου. Λυπάμαι για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζετε. 

• Μου αρέσει 1

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Εύχομαι το καλύτερο. Θα τα καταφέρετε καλή μου. Λυπάμαι για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζετε. 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκο μου κοριτσι!! 

• Μου αρέσει 1

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσακι μου 1 κ γερο θελουμε! Ελπιζω να τα καταφερετε κ να τα καταφερουμε! Εμεις θα χουμε σιγουρα πολλες απωλειες στα εμβρυακια... 

Ο παιδικος μου αρεσε πολυ ναι! Συμφωνω σε πολλα με τις αρχες Μοντεσορι, μου αρεσει που εχουν πολλες δρατηριοτητες εξω, οπως στα δασικα σκανδιναβικα νηπιαγωγεια... φανταζομαι κ η διατροφη θα ειναι επισης προσεγμένη. Μακαρι να σας παρουν με το Εσπα, θα ναι μεγαλη ανακουφιση! Εμεις θα κανουμε του χρονου τα χαρτια μας. Ο τελευταιος χρονος που θα μαστε μαζι τα πρωινα, μαμα κ γιος! 

Διαφημίσεις

Κοριτσια μου τι κανετε??  Σορρυ που δεν γραφω τοσο καιρο αλλα εχω πολλα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογια μου.. Εκει που το δεχτηκα γρηγορα μεσα μου οτι οκ εγινε ηταν να γινει πριχωραμε παρακατω με τα χαπια που πηρα δεν εκαναν τιποτα.. Πηγα την Τριτη στην γιατρο με ειδε με υπερηχο και τιποτα εκει σταθερο ακομα.. Τωρα μου εδωσε αλλα χαπια πιο ισχυρά τα πγρα χθες και απο τοτε βελπω λιγο αιμα σταματαει ξανα βλεπω αυτο το πραγμα συνεχεια.. Το στομαχι μου ειναι χαλια κανω εμετους και νιωθω αδυναμη.. Θελω να τελειωνει ολο αυτο κοριτσια μου.. Να φυγει να ηρεμησω!! Μια βδομαδα τωρα προσπαθω να γινει η αποβολη!! Ειναι πολυ ψυχοφθόρο όλο αυτό

• Λυπημένη/-ος 2

%20url%5D%20url%5D

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??  Σορρυ που δεν γραφω τοσο καιρο αλλα εχω πολλα σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογια μου.. Εκει που το δεχτηκα γρηγορα μεσα μου οτι οκ εγινε ηταν να γινει πριχωραμε παρακατω με τα χαπια που πηρα δεν εκαναν τιποτα.. Πηγα την Τριτη στην γιατρο με ειδε με υπερηχο και τιποτα εκει σταθερο ακομα.. Τωρα μου εδωσε αλλα χαπια πιο ισχυρά τα πγρα χθες και απο τοτε βελπω λιγο αιμα σταματαει ξανα βλεπω αυτο το πραγμα συνεχεια.. Το στομαχι μου ειναι χαλια κανω εμετους και νιωθω αδυναμη.. Θελω να τελειωνει ολο αυτο κοριτσια μου.. Να φυγει να ηρεμησω!! Μια βδομαδα τωρα προσπαθω να γινει η αποβολη!! Ειναι πολυ ψυχοφθόρο όλο αυτό

Κοριτσακι μου σε σκεφτομουν.Λυπαμε πολυ γι αυτο που περνας.Επειδη ξερω πως ειναι καταλαβαινω οτι θελεις να φυγει.Κι εγω ετσι ενιωθα.Μακαρι να τελειωσει γρηγορα.

YpRsp2.pngovXmp2.png

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

αχ  βρε κοριτσι μου...φανταζομαι ποσο επιπονο ειναι ολο αυτο. Ελπιζω να φυγει γρηγορα και να το ξεπερασεις πολυ συντομα! ποτε θα σε ξαναδει τωρα ι γιατρος;

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)
16 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Σ'ευχαριστω κοπέλα μου να είσαι καλά 

5 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ. Η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα, τη Δευτέρα μου ζήτησε να ξανακανω χοριακη ακόμα και αν αδιαθετησω, πολύ ψυχοφθορο να πηγαίνεις για χοριακη ενώ ξέρεις ότι δεν προχώρησε αλλά κάτι θέλει να δει οπουδήποτε μου είπε. Ελπίζω να ρθει γρήγορα το αίμα γιατί δεν αντέχω με πιάνουν περίεργα πράγματα 

2 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

αχ  βρε κοριτσι μου...φανταζομαι ποσο επιπονο ειναι ολο αυτο. Ελπιζω να φυγει γρηγορα και να το ξεπερασεις πολυ συντομα! ποτε θα σε ξαναδει τωρα ι γιατρος;

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Πραγματικά λειπαμε, είναι πολύ ασχημο όλο αυτό. Νομίζω όμως ότι πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και ότι το σώμα μας μας προστατεύει από το να γεννησουμε ένα παιδί άρρωστο. 

Επεξεργάστηκαν by Maria2015

7 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Κοριτσακι μου 1 κ γερο θελουμε! Ελπιζω να τα καταφερετε κ να τα καταφερουμε! Εμεις θα χουμε σιγουρα πολλες απωλειες στα εμβρυακια... 

Ο παιδικος μου αρεσε πολυ ναι! Συμφωνω σε πολλα με τις αρχες Μοντεσορι, μου αρεσει που εχουν πολλες δρατηριοτητες εξω, οπως στα δασικα σκανδιναβικα νηπιαγωγεια... φανταζομαι κ η διατροφη θα ειναι επισης προσεγμένη. Μακαρι να σας παρουν με το Εσπα, θα ναι μεγαλη ανακουφιση! Εμεις θα κανουμε του χρονου τα χαρτια μας. Ο τελευταιος χρονος που θα μαστε μαζι τα πρωινα, μαμα κ γιος! 

Κ εγω το ελπιζω κοριτσακι μου! Εφοσον δεν εχετε θεμα γονιμοτητας, μη σε τρομαζουν οι απωλειες..1 κ καλο οπως λες κ εσυ!

Αυτα με τραβηξαν κ εμενα στον παιδικο, νομιζω πως εχει να κερδισει πολλα αν παει.. Φυσικα κ η διατροφη ειναι πολυ προσεγμενη! Κ εγω το σκεφτομουν πολυ αν θα τον στειλω, θα μου κακοφανει πολυ σιγουρα, ειδικα στην αρχη. Σκεψου οτι ο δικος μου που ειναι τελη Δεκεμβρη, του χρονου παει υποχρεωτικα προνηπια!! Οποτε ηθελα να ειναι ομαλη η μεταβαση. Συν η προσπαθεια για το 2ο, συν ολα τα οφελη του παιδικου.

7 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσακι μου, τι μπορω να γραψω.. Σε καταλαβαινω απολυτα, ειναι τρομερα ψυχοφθορο. Ελπιζω κ ευχομαι ολο αυτο να τελειωσει συνομα κ να το αφησεις πισω σου, οσο γινεται φυσικα. Μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα...

πρίν από 36 λεπτά , Maria2015 είπε:

Σ'ευχαριστω κοπέλα μου να είσαι καλά 

Σ'ευχαριστω πολύ. Η αλήθεια είναι ότι απογοητευτικα, τη Δευτέρα μου ζήτησε να ξανακανω χοριακη ακόμα και αν αδιαθετησω, πολύ ψυχοφθορο να πηγαίνεις για χοριακη ενώ ξέρεις ότι δεν προχώρησε αλλά κάτι θέλει να δει οπουδήποτε μου είπε. Ελπίζω να ρθει γρήγορα το αίμα γιατί δεν αντέχω με πιάνουν περίεργα πράγματα 

Πραγματικά λειπαμε, είναι πολύ ασχημο όλο αυτό. Νομίζω όμως ότι πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και ότι το σώμα μας μας προστατεύει από το να γεννησουμε ένα παιδί άρρωστο. 

Πολυ ψυχοφθορο αυτο με τη χοριακη, το εχω περασει κ εγω... Θελει να σιγουρευτει οτι μηδενισε λογικα. Θα ερθει το αιματακι κ θα περασει κ αυτο κοπελα μου...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα