marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, katerina04 είπε:

Σου το εύχομαι κοπέλα μου κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική αυτό να σκέφτεσαι.

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου! ❤️ ❤️  Ας γίνει ό,τι θέλει ο Θεός. Έχω ακόμα. 5-6 μέρες. Θα δούμε :confused:

• Μου αρέσει 1

CrDtp3.png

4 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αυτές τις μέρες και ειδικά σήμερα είμαι ράκος ψυχολογικά από το άγχος. Κοιτάω να δω τι θα κάνω με δουλειά. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω γιατί δεν ξέρω αν και πότε μείνω έγκυος κλπ. Περιμένω να μας πάρουν τη μικρή στο βρεφικό μάλλον σε καμία 20αρια μέρες. Και η μικρή μου είναι πολύ δύσκολη εδώ και κανένα μήνα. Με έχει ζορίσει πολύ. Δεν ξέρω τι να κάνω να την ικανοποιήσω. Βαριέται. Και μετά γκρινιάζει κια δεν θέλει τίποτα. Ουφ! Και όσο σκέφτομαι ότι από μέρα σε μέρα θα αρχίσει να κατεβαίνει η περίοδος τρελαίνομαι από τα νεύρα μου και πραγματικά δεν ξέρω πως θα αντέξω να περάσουν οι μέρες. Ξέρω κανω σαν κακομαθημένο. Απλά είμαι εξουθενωμενη ψυχολογικά. 

Χαίρομαι πολύ που έρχεται κι εσάς ο καιρός σας! Είμαι πολύ αισιόδοξη για σας! Με το καλό να έχετε ένα υπέροχο εμβρυακι! ❤️ 

Σε ευχαριστω κοπελα μου! Μακαρι να πανε ολα καλα, γιατι αυτες οι διαδικασιες ειναι ψυχοφθορες κ οταν εχεις ηδη ενα νηπιακι με τα ολα του, δυσκολευουν τα πραγματα! Για να δουμε..

Καθολου σαν κακομαθημενο..εισαι ζορισμενη κ δεν εχεις πολλες αντοχες, λογικο δεν ειναι;; Οσο για τη μικρη σου, καλα κανεις κ θα την πας βρεφονηπιακο εφοσον βλεπεις οτι θα της κανει καλο..Κ εμεις ξεκιναμε τη Δευτερα κ εχω πολυ αγχος για το πως θα το δεχτει...

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου,ειμαστε καλα.Μαζι παμε προς το παρον.Ελπιζω να μην αδιαθετησω αυτο το μηνα κι εσυ τον επομενο.Ειμαι αρκετα αισιοδοξη.Θα δουμε βεβαια.Ανυπομονω να περασουν οι μερες...

Καλησπερα!!!Κι ο δικος μου ζωηρεψε πολυ.Εχει και γκρινια τελευταια (γενικως δεν ειναι γκρινιαρης) και η μεση μου δεν με βοηθαει.Θα τον παω βολτα με το καροτσι το απογευμα για να περασει η ωρα..Μαλλον ειναι η ηλικια τους ..:huh:

Αντε να δουμε! Να κλεισει το 19 με πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες!!!

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστω κοπελα μου! Μακαρι να πανε ολα καλα, γιατι αυτες οι διαδικασιες ειναι ψυχοφθορες κ οταν εχεις ηδη ενα νηπιακι με τα ολα του, δυσκολευουν τα πραγματα! Για να δουμε..

Καθολου σαν κακομαθημενο..εισαι ζορισμενη κ δεν εχεις πολλες αντοχες, λογικο δεν ειναι;; Οσο για τη μικρη σου, καλα κανεις κ θα την πας βρεφονηπιακο εφοσον βλεπεις οτι θα της κανει καλο..Κ εμεις ξεκιναμε τη Δευτερα κ εχω πολυ αγχος για το πως θα το δεχτει...

Αντε να δουμε! Να κλεισει το 19 με πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες!!!

Θυμησε μου πόσο είναι το μικρούλι σου.  Θα είσαι μαζί τις πρώτες μέρες? 

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Θυμησε μου πόσο είναι το μικρούλι σου.  Θα είσαι μαζί τις πρώτες μέρες? 

Ειναι 2 χρονων κ 8 μηνων, πιο μεγαλος απο εσας.. θα ειμαι μαζι τις.πρωτες 2 μερες κ μετα εξω απο το χωρο ετσι ωστε αν με ψαξει να ερθω αμεσως. Στην αρχη θα παμε μιση ωρα κ σταδιακα θα αυξανουμε το χρονο, αναλογα κ με τις αντιδρασεις του..

4 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Ειναι 2 χρονων κ 8 μηνων, πιο μεγαλος απο εσας.. θα ειμαι μαζι τις.πρωτες 2 μερες κ μετα εξω απο το χωρο ετσι ωστε αν με ψαξει να ερθω αμεσως. Στην αρχη θα παμε μιση ωρα κ σταδιακα θα αυξανουμε το χρονο, αναλογα κ με τις αντιδρασεις του..

Σε ιδιωτικό θα πάτε? Εμείς στο δημόσιο 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! ❤️ 

CrDtp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Τονι@ είπε:

Σε ιδιωτικό θα πάτε? Εμείς στο δημόσιο 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! ❤️ 

Καλημερα!! Θα παμε σε ιδιωτικο με ΕΣΠΑ.. Στο δημοσιο σε εμας που ρωτησα δεν επιτρεπεται να ειναι ο γονιος μαζι, σε εσας τι ισχυει;;

Just now, Hope89 είπε:

Καλημερα!! Θα παμε σε ιδιωτικο με ΕΣΠΑ.. Στο δημοσιο σε εμας που ρωτησα δεν επιτρεπεται να ειναι ο γονιος μαζι, σε εσας τι ισχυει;;

Επιτρέπεται για μια βδομάδα απ ότι μου έχουν πει μαμάδες που τα πάνε σε άλλους βρεφικους του ίδιου Δήμου. Αν δεν επιτρέπεται αποκλείεται να τα καταφέρουμε. Και δνε έχω και λόγο να πάω να αφήσω το μωρό ξαφνικά μόνο του σε ξένο χώρο. Μου φαίνεται υπερβολικό 

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Επιτρέπεται για μια βδομάδα απ ότι μου έχουν πει μαμάδες που τα πάνε σε άλλους βρεφικους του ίδιου Δήμου. Αν δεν επιτρέπεται αποκλείεται να τα καταφέρουμε. Και δνε έχω και λόγο να πάω να αφήσω το μωρό ξαφνικά μόνο του σε ξένο χώρο. Μου φαίνεται υπερβολικό 

Κ εμενα μου φαινεται απαραδεκτο να μη σου δινουν την επιλογη... Μαλιστα οταν πηγα να ρωτησω σε αυτον του δημου οταν εινασταν στη φαση της αναζητησης, μου ειπε η διευθύντρια οτι καλυτερα να μην δινω γαλα πριν τον παω την περιοδο της προσαρμογης γιατι πολλα παιδακια κανουν εμετο απο το κλαμα!!!!!!!! Μου σηκωθηκε η τριχα!!!!! 

• Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Καλησπερα κοριτσακια,τι κανετε;Συζητατε για παιδικους σταθμους βλεπω.Ευτυχως για φετος δεν θα χρειαστουμε.Κατα τα αλλα στην αναμονη,δουλεια και κυνηγητο το μωρο..

YpRsp2.pngovXmp2.png

Καλησπέρα καλή μου. Να σας πω την αλήθεια μου κι εγώ δεν το χρειάζομαι γιατί δεν έχω ποιος να την κρατήσει. Το κάνω καθαρά για την παρέα. Για να μην κάθεται όλη μέρα μπροστά στην τηλεόραση τώρα το χειμώνα που δύσκολα μπορούμε να είμαστε έξω κάθε μέρα. Δε σας κρύβω ότι ένα κομμάτι μου με μισεί. Αλλά είπα να το δοκιμάσουμε. Ίσως την κάνει πιο χαρούμενη. 

CrDtp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Τονι@ είπε:

Καλησπέρα καλή μου. Να σας πω την αλήθεια μου κι εγώ δεν το χρειάζομαι γιατί δεν έχω ποιος να την κρατήσει. Το κάνω καθαρά για την παρέα. Για να μην κάθεται όλη μέρα μπροστά στην τηλεόραση τώρα το χειμώνα που δύσκολα μπορούμε να είμαστε έξω κάθε μέρα. Δε σας κρύβω ότι ένα κομμάτι μου με μισεί. Αλλά είπα να το δοκιμάσουμε. Ίσως την κάνει πιο χαρούμενη. 

Ας το δοκιμασεις.Μπορει να της αρεσει...Μακαρι.Εμεις ετσι κι αλλιως δεν δικαιουμαστε ουτε δημοσιο ουτε ΕΣΠΑ σε ιδιωτικο(λογω οτι ειμαι δημοσιος υπαλληλος)οποτε να δινω 300-400 ευρω το μηνα χωρις λογο δεν το βλεπω,αν χρειαστει θα το κανω..

YpRsp2.pngovXmp2.png

Just now, Comet είπε:

Ας το δοκιμασεις.Μπορει να της αρεσει...Μακαρι.Εμεις ετσι κι αλλιως δεν δικαιουμαστε ουτε δημοσιο ουτε ΕΣΠΑ σε ιδιωτικο(λογω οτι ειμαι δημοσιος υπαλληλος)οποτε να δινω 300-400 ευρω το μηνα χωρις λογο δεν το βλεπω,αν χρειαστει θα το κανω..

Ναι κι εμείς ούτε συζήτηση για ιδιωτικό. Είναι πολύ μεγάλο το κόστος. 

CrDtp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Ναι κι εμείς ούτε συζήτηση για ιδιωτικό. Είναι πολύ μεγάλο το κόστος. 

Παντως μπορει να περναει ωραια,να κανει φιλους και να βγαινει και καποιες ωρες απο το σπιτι.Σε παιδια φιλων μου αρεσε πολυ..Μακαρι..

• Ευχαριστώ 1

YpRsp2.pngovXmp2.png

Κορίτσια μου σήμερα μπήκα στην 37η εβδομάδα δεν το πιστεύω σε 14 μέρες γενναω! 

On 10/9/2019 at 7:15 ΜΜ, Hope89 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Πως ειστε;;

Κατερινακι μου, τι ωραια που ξεκινησες δουλεια απο το σπιτι;; Για πες τι κανεις, να παιρνουμε ιδεες...

Λογικα θα εισαι στις γονιμες τωρα...Με το καλο να το πιασετε το σπορακι κοριτσακι μου!!

Εγω πριν ειχα ωορρηξια μαλλον το σκ, οποτε τωρα περιμενω κατα τις 21 περιοδο.. Μολις μου ερθει θα ξεκινησουμε τις διαδικασιες με φυσικο τροποποιημενο κυκλο (τι σας λεω κ εσας τωρα!) με σκοπο να παρουμε ενα ωαριο καλο, να μας δωσει ενα εμβρυακι κ να το μεταφερουμε μαζι με αυτο που εχουμε στην καταψυξη, λογικα αρχες Οκτωβρη..  κ μετα αναμονη κ προσευχη!!

Κοπελα μου ολα καλα! Πολυ καλες οι επαφες σου, ειμαι πολυ αισιοδοξη για εσενα! Με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα σε λιγες μερες!!

Ωχ καημενουλα μου...δυσκολα τωρα με την κοιλιτσα.. Πως νιωθεις κατα τα αλλα;; ανυπομονεις;; Θυμισε μου,ποτε εχεις ΠΗΤ..;

Τονια μου, πολυ χαιρομαι που μπηκατε σε μουντ προσπαθειών!! Ποτε δεν ξερεις για αυτο τον μηνα...Αλλα ακομη κ να μην, παμε με φορα στον επομενο! Πως εισαι κατα τα αλλα; Η μικρουλα σου;;

Καλή μου από τη μια ανυπομωνω από την άλλη δεν θέλω να τελειώσει... 

On 10/9/2019 at 7:21 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Αυτές τις μέρες και ειδικά σήμερα είμαι ράκος ψυχολογικά από το άγχος. Κοιτάω να δω τι θα κάνω με δουλειά. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω γιατί δεν ξέρω αν και πότε μείνω έγκυος κλπ. Περιμένω να μας πάρουν τη μικρή στο βρεφικό μάλλον σε καμία 20αρια μέρες. Και η μικρή μου είναι πολύ δύσκολη εδώ και κανένα μήνα. Με έχει ζορίσει πολύ. Δεν ξέρω τι να κάνω να την ικανοποιήσω. Βαριέται. Και μετά γκρινιάζει κια δεν θέλει τίποτα. Ουφ! Και όσο σκέφτομαι ότι από μέρα σε μέρα θα αρχίσει να κατεβαίνει η περίοδος τρελαίνομαι από τα νεύρα μου και πραγματικά δεν ξέρω πως θα αντέξω να περάσουν οι μέρες. Ξέρω κανω σαν κακομαθημένο. Απλά είμαι εξουθενωμενη ψυχολογικά. 

Χαίρομαι πολύ που έρχεται κι εσάς ο καιρός σας! Είμαι πολύ αισιόδοξη για σας! Με το καλό να έχετε ένα υπέροχο εμβρυακι! ❤️ 

Αγάπη αν έχεις ανάγκη τη δουλειά προσπάθησε να βρεις δουλειά κ αν μείνεις έγκυος αμέσως ε και; θα πρέπει να σταματήσεις πιστεύεις; ίσως να έχεις εύκολη εγκυμοσύνη κ να μην χρειαστεί να σταματήσεις τη δουλειά αλλά ακόμη κ να χρειαστεί τότε σταματάς.. Μην αγχώνεσαι ❤️

On 11/9/2019 at 1:58 ΜΜ, Hope89 είπε:

Κ εμενα μου φαινεται απαραδεκτο να μη σου δινουν την επιλογη... Μαλιστα οταν πηγα να ρωτησω σε αυτον του δημου οταν εινασταν στη φαση της αναζητησης, μου ειπε η διευθύντρια οτι καλυτερα να μην δινω γαλα πριν τον παω την περιοδο της προσαρμογης γιατι πολλα παιδακια κανουν εμετο απο το κλαμα!!!!!!!! Μου σηκωθηκε η τριχα!!!!! 

Τραγικό απλά... Τα καημενακια μου, ψυχουλες μου! 

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngoImzp2.png

5 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα μπήκα στην 37η εβδομάδα δεν το πιστεύω σε 14 μέρες γενναω! 

Καλή μου από τη μια ανυπομωνω από την άλλη δεν θέλω να τελειώσει... 

Αγάπη αν έχεις ανάγκη τη δουλειά προσπάθησε να βρεις δουλειά κ αν μείνεις έγκυος αμέσως ε και; θα πρέπει να σταματήσεις πιστεύεις; ίσως να έχεις εύκολη εγκυμοσύνη κ να μην χρειαστεί να σταματήσεις τη δουλειά αλλά ακόμη κ να χρειαστεί τότε σταματάς.. Μην αγχώνεσαι ❤️

Τραγικό απλά... Τα καημενακια μου, ψυχουλες μου! 

Καλημέρα! Δεν φοβάμαι ότι εγώ δεν θα μπορώ να ανταποκριθω. Φοβάμαι την γκρίνια και την υπόνοια ότι το έκανα με σκοπό να φορτωθω σε κάποιον που δεν θα μπορεί να με διώξει.. Ουφ.. Τέλος πάντων. Θα δούμε.. 

Εσύ είναι λογικό να έχεις ανάμεικτα συναισθήματα. Η εγκυμοσύνη είναι μια πολύ χαρούμενη περιοδος συνήθως. Σκέψου τις ευτυχισμένες στιγμες που θα ζήσει η οικογένεια σας από εδώ και πέρα. Ευτυχώς και ο γιος σου είναι αρκετά μεγάλος για να μπορεί να καταλάβει γιατί θα λείψεις 2 μέρες κλπ.. Έχει πάρει θέση το μωράκι? 

CrDtp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα