marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, Lena3 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι όλες να έχουμε καλά νέα σύντομα! Το πρώτο είναι 3ων! Το δικό σου;

Μετά το πρώτο είχα 2 αποβολές..και έχω κάπως ανησυχήσει..

Να το χαιρεσαι! Αγορακι ή κοριτσακι; Εγω εχω ενα γιο που κοντεύει τα 2μιση. 

Αποβολες σε προχωρημένη εβδομάδα; ο γιατρος σου τι λεει;

Just now, vivi.nik. said:

Να το χαιρεσαι! Αγορακι ή κοριτσακι; Εγω εχω ενα γιο που κοντεύει τα 2μιση. 

Αποβολες σε προχωρημένη εβδομάδα; ο γιατρος σου τι λεει;

Να τον χαίρεσαι και εσύ!

Η μία ήταν σε πολύ αρχικό στάδιο...η άλλη ήταν την 12η βδομάδα λόγω χρωμωσωματικών ανωμαλιών (φάνηκε με το τεστ dna).  

Διαφημίσεις

Just now, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και προσπαθώ και εγώ για δεύρετο παιδάκι! Έχω ήδη 2 αποτυχημένες προσπάθειες..ελπίζω η τρίτη να είναι η τυχερή!

Καλως ηρθες κοριτσι,ευχομαι συντομα να χεις μια νεα καλη εγκυμοσυνη. Εμενα ο γιος μου ειναι 1,5 και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθησαμε.Ειχα κι εγω 2 αποβολες.Μια πριν το γιο μου και μια μετα.Η πρωτη ηταν μερικη μυλη κυηση.Η δευτερη σταματησε στις 9 βδομαδες και απεβαλα μονη μου οποτε δεν ξερουμε αν ειχε κατι.

ovXmp2.pngVmnUp2.png

πρίν από 28 λεπτά , Lena3 είπε:

Να τον χαίρεσαι και εσύ!

Η μία ήταν σε πολύ αρχικό στάδιο...η άλλη ήταν την 12η βδομάδα λόγω χρωμωσωματικών ανωμαλιών (φάνηκε με το τεστ dna).  

Σ ευχαριστω πολυ!

Πιστεύω ειναι τυχαια γεγονότα, με βαση αυτα που λες. Πολυ ψυχοφθορες εμπειριες ωστοσο αυτες... 

Ευχομαι πραγματικα η επομενη εγκυμοσυνη να ειναι κ η τυχερη σου!

Διαφημίσεις

Just now, Τονι@ είπε:

Κορίτσια βιοχημικη τελικά. Κόβω την προγεστερονη και περιμένω τα γνωστά. Πάω να ξαπλώσω. Καληνύχτα σε όλες! 

Κοριτσι μου μν στεναχωριεσαι και μν σε παρει απο κατω...εξαλλου μια επαφουλα ειχατε μονο...το μονο θετικο που θα σκεφτεσαι ειναι οτι μενεις πολυ ευκολα εγκυος...ισως να μν σε παρηγορουν τα λογια μου αλλα βαλτε τα δυνατα σας αυτο τον μηνα κι ισως να ειναι ο τυχερος σας! Ο,τι θες ειμαστε εδω!!

• Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Just now, Τονι@ είπε:

Κορίτσια βιοχημικη τελικά. Κόβω την προγεστερονη και περιμένω τα γνωστά. Πάω να ξαπλώσω. Καληνύχτα σε όλες! 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου,καθε απωλεια ειναι σημαντικη οσο νωρις κι αν ειναι..Συμφωνω οτι ειναι πολυ θετικο οτι εμεινες τοσο ευκολα...Ευχομαι συντομα μια τελειομηνη ηρεμη εγκυμοσυνη...Παρε αγκαλιτσα σφιχτα τη μικρουλα σου να σε παρηγορησει...

ovXmp2.pngVmnUp2.png

2 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και προσπαθώ και εγώ για δεύρετο παιδάκι! Έχω ήδη 2 αποτυχημένες προσπάθειες..ελπίζω η τρίτη να είναι η τυχερή!

Καλωσηλθες στην παρεα μας! Ευχομαι πολυ συντομα να κρατας στα χερια σου ενα θετικο τεστ κοπελα μου κ ολες οι δυσαρεστες στιγμες να μεινουν στο παρελθον!

@Τονι@ κοριτσακι μου, ποσο λυπαμαι... ο,τι κ να πω ειναι λιγο κ ξερω πως δεν θα απαλυνει τον πονο σου... παρε το χρονο σου να συνελθεις.. η μικρη σου ειναι μεγαλο γιατρικο! Οπως ειπαν τα κοριτσια, ειναι πολυ σημαντικο το οτι μενεις τοσο ευκολα εγκυος.. Πιστεψε με, δεν ξερεις ποσο σημαντικο ειναι.... Επισης να θυμασαι πως η φυση προνοει πολλες φορες κ μας προστατευει απο αλλα χειροτερα... σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια κ πολλη αγαπη...... 

10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι,ευχομαι συντομα να χεις μια νεα καλη εγκυμοσυνη. Εμενα ο γιος μου ειναι 1,5 και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθησαμε.Ειχα κι εγω 2 αποβολες.Μια πριν το γιο μου και μια μετα.Η πρωτη ηταν μερικη μυλη κυηση.Η δευτερη σταματησε στις 9 βδομαδες και απεβαλα μονη μου οποτε δεν ξερουμε αν ειχε κατι.

Δεν ήξερα ότι είχες αποβολή 9η εβδομάδα... Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου αλήθεια!! Ελπίζω σύντομα για το δεύτερο παιδάκι σου!! Ποιος είναι ο λόγος για την 9η εβδομάδα που το έπαθες αυτό σου είπε ο γιατρός? Εύχομαι μόνο καλά από εδώ κ πέρα!!!! 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας. Σίγουρα στεναχωρηθηκα αν και το έβλεπα ότι δεν πήγαινε καλά. Επίσης καλύτερα τωρα στην αρχή παρά να είχε προχωρήσει. Εκεί θα ήταν πολύ πιο δύσκολο. Εύχομαι καμία κοπέλα να μην ταλαιπωρειται. Είναι πολύ άσχημο. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι! ❤️ ❤️ ❤️ 

CrDtp3.pngf3j5p2.png

Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Comet είπε:

IQ λεγεται προωρης ανιχνευσης απο 25 μον.ανιχνευει.Η ωορηξια εγινε σιγουρα Κυριακη.Κυριακη πρωι βγηκε το χαμογελο και Δευτερα απογευμα δεν υπηρχε.Οσο για την εμφυτευση το ξερω οτι μπορει να γινει και 12η μερα.Απο χτες βραδυ ποναει πολυ το στηθος και μιση ωρα μετα το τεστ εχω ηπιους πονους περιοδου κοιλια και μεση.Κανονικα αυριο βραδυ θα αδιαθετησω.Δεν το θεωρω πιθανο πια αλλα θα δουμε...Αναμενουμε λιγο ακομη.Εσυ ποτε (δεν)περιμενεις;

Για να  δουμε κορίτσι μου.. λογικά μέχρι την Δευτέρα πρωί θα ξέρουμε.. εύχομαι αν έχουμε ευχάριστα νέα.. εγώ κανονικά θα περιμένω περίοδο στις 1/10.. εχω μέλλον ακόμα..

13 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλώς την.να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Ελπίζω κορίτσι μου να έρθει σύντομα το 2ο μωράκι σου.. ο γιατρός τι σου έχει πει? Σου είπε να κάνεις κάποιες εξετάσεις? Εμένα είναι 1,5 το πρώτο κοριτσακι..Και εγώ προσπαθώ για το δεύτερο εδώ και 8  μήνες..  είχα και εγώ αποβολή τον Ιούνιο 8 βδομάδων την έκανα με χάπια.. και  καπάκι έβγαλα και μια κύστη 6εκ και έφυγε μέσα σε ένα μήνα με αντισυλληπτικά και αυτό τον μήνα ξεκίνησα πάλι προσπάθειες

8 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Λυπαμε πολύ !!!!!Αγάπη μου κοριτσάκια μου γλυκό το ξέρω είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και ας είναι τόσο νωρίς!!!  Πάμε γερά κορίτσι μου για την συνέχεια.. ήταν ο πρώτος μήνας και η σύλληψη έγινε αμέσως..είμαι σίγουρη πως τον επόμενο μήνα θα μείνεις και θα πάνε όλα καλά!!

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Για να  δουμε κορίτσι μου.. λογικά μέχρι την Δευτέρα πρωί θα ξέρουμε.. εύχομαι αν έχουμε ευχάριστα νέα.. εγώ κανονικά θα περιμένω περίοδο στις 1/10.. εχω μέλλον ακόμα..

Καλώς την.να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Ελπίζω κορίτσι μου να έρθει σύντομα το 2ο μωράκι σου.. ο γιατρός τι σου έχει πει? Σου είπε να κάνεις κάποιες εξετάσεις? Εμένα είναι 1,5 το πρώτο κοριτσακι..Και εγώ προσπαθώ για το δεύτερο εδώ και 8  μήνες..  είχα και εγώ αποβολή τον Ιούνιο 8 βδομάδων την έκανα με χάπια.. και  καπάκι έβγαλα και μια κύστη 6εκ και έφυγε μέσα σε ένα μήνα με αντισυλληπτικά και αυτό τον μήνα ξεκίνησα πάλι προσπάθειες

Λυπαμε πολύ !!!!!Αγάπη μου κοριτσάκια μου γλυκό το ξέρω είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και ας είναι τόσο νωρίς!!!  Πάμε γερά κορίτσι μου για την συνέχεια.. ήταν ο πρώτος μήνας και η σύλληψη έγινε αμέσως..είμαι σίγουρη πως τον επόμενο μήνα θα μείνεις και θα πάνε όλα καλά!!

Σ ευχαριστώ πολύ Κατερίνα μου. Θα προσπαθήσω να κρατήσω την ψυχραιμία μου! 

CrDtp3.pngf3j5p2.png

Just now, Mariaia είπε:

Δεν ήξερα ότι είχες αποβολή 9η εβδομάδα... Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου αλήθεια!! Ελπίζω σύντομα για το δεύτερο παιδάκι σου!! Ποιος είναι ο λόγος για την 9η εβδομάδα που το έπαθες αυτό σου είπε ο γιατρός? Εύχομαι μόνο καλά από εδώ κ πέρα!!!! 

Καλημερα. Να σαι καλα.Την πρωτη φορα ηταν μερικη μυλη κυηση(χρωμοσωμικη ανωμαλια),καναμε βιοψια.Την δευτερη φορα (μετα το γιο μου) παλι την ιδια βδομαδα περιπου ειχα αιμα και απεβαλα μονη μου.Ευτυχως δεν χρειαστηκα παλι αποξεση.Καναμε καποιες εξετασεις,ολα καλα,τυχαιο γεγονος...

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα κοριτσι. Πωπω αυτη η αναμονη μου χει σπασει τα νευρα..Λες και δεν περνανε οι μερες...Αν και μετα το τεστ ηρεμησα και το ξεχασα μην σου πω...Την Δευτερα λογικα θα ξερουμε.Παντως η ναυτια παει κι ερχεται.Τι να πω;

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα.Τι κανετε;Προς το παρον δεν εχω αδιαθετησει.Θα δουμε βεβαια μεχρι αυριο.Καλη Κυριακη σε ολες..

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα.Τι κανετε;Προς το παρον δεν εχω αδιαθετησει.Θα δουμε βεβαια μεχρι αυριο.Καλη Κυριακη σε ολες..

Καλημέρα αγάπη! Πολύ χαίρομαι! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Εγω άρχισα να έχω κράμπες οπότε ίσως αδιαθετησω σήμερα. Προσπαθώ να το διαχειριστώ. Κάποιες στιγμές είμαι μια χαρά. Κάποιες άλλες με στεναχωρεί. Το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ότι ήμουν έγκυος. Λέω με δουλεύεις όνειρο? Τέλος πάντων. Καλή Κυριακή να έχουμε και να ακούσουμε πολλά ευχάριστα αυτές τις μέρες! 

CrDtp3.pngf3j5p2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα