marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!! Κ εγω το εχω ακουσει αυτο για τα ωαρια απο φυσικο κυκλο..μακαρι να ισχυει κ να εχουμε το πολυποθητο αποτελεσμα! Πρωτα ο Θεος θα προχωρησουμε σε μεταφορα σε αυτο τον κυκλο!

@marioula1234 αγαπουλα μου τι υπεροχο πλασματακι ειναι αυτο;; Αααχχχχ....Μας τρελανες με τη φωτο!!! 

Είδες το λουλούδι μου γλυκούλα που είναι; ❤️ σύντομα θα μιλάτε κ εσείς για φουσκωτές κοιλίτσες κ μωράκια αγάπη μου ❤️ 

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

πρίν από 19 λεπτά , marioula1234 είπε:

Είδες το λουλούδι μου γλυκούλα που είναι; ❤️ σύντομα θα μιλάτε κ εσείς για φουσκωτές κοιλίτσες κ μωράκια αγάπη μου ❤️ 

Η μπεμπα σου ειναι τελεια:rolleyes:

18 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Κοριτσια μου τι ωραια συζητηση πιασατε!!! @marioula1234 αγαπη μου τι μπεμπα ροδαλη και γλυκια ειναι αυτη; Ελιωσα με το γιο σου... απιστευτα τρυφερο που βοηθαει τοσο τη μαμα και την αδερφούλα! Να του δωσεις πολλα πολλα φιλια κ αγκαλιες!!! @Comet κοριτσι μου πως ησουν σημερα με το στομαχι σου; εχεις βρει τροφες να σε ανακουφιζουν; @ΚατεριναΣκ μην μου πεις οτι θα χουμε κ αλλα ευχαριστα!!! Αυτο που νιώθεις δεν μπορεί να ειναι τυχαιο! Στο ευχομαι ολοψυχα!!! @Τονι@ μου φυσιολογικο να νιωθεις ετσι... χρειάζεσαι χρονο! Ευτυχως που με τη μικρουλα σου ξεχνιεσαι και σε γεμιζει χαμογελα θες δε θες! @Hope89 κοριτσακι μου καλη αρχη και σε σενα!!! Εχω ακουσει οτι στους φυσικους τροποποιημένους τα εμβρυακια ειναι πιο γερα! Επειδη ειναι πιο κοντα στη φυσικη η ολη διαδικασια, χωρις τοσες ορμονες με το ωαριο που ετσι κ αλλιως θα εκανες! Θα κάνετε εμβρυομεταφορα σ αυτον τον κυκλο; Θα κλεισει ο χρονος με πολλες χαρες προβλεπω!!! 

Το μεγαλυτερο μερος της μερας ειμαι καλα.Λιγο ναυτια που παει κι ερχεται αλλα κανα 2 φορες με πιανει εντονη αναγουλα που νομιζω θα κανω εμμετο.Ευτυχως προς το παρον μετα απο λιγο περναει.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα τεστ το predictor early και βγήκε αρνητικό.. !! Το στήθος μου όμως με πονάει αρκετά.. δεν ξέρω.. μάλλον άλλαξε ο οργανισμός μου μετά την αποβολή γιατί ποτέ δεν πονούσε το στήθος μου πριν την περίοδο...

• Λυπημένη/-ος 3

%20url%5D%20url%5D

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Η μπεμπα σου ειναι τελεια:rolleyes:

Το μεγαλυτερο μερος της μερας ειμαι καλα.Λιγο ναυτια που παει κι ερχεται αλλα κανα 2 φορες με πιανει εντονη αναγουλα που νομιζω θα κανω εμμετο.Ευτυχως προς το παρον μετα απο λιγο περναει.

Σε ευχαριστω καλή μου ❤️ 

Ευτυχώς γλυτώνεις μέχρι στιγμής τον εμετό :)

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ το predictor early και βγήκε αρνητικό.. !! Το στήθος μου όμως με πονάει αρκετά.. δεν ξέρω.. μάλλον άλλαξε ο οργανισμός μου μετά την αποβολή γιατί ποτέ δεν πονούσε το στήθος μου πριν την περίοδο...

Κατερίνα μου όσο δεν έχει έρθει η περίοδος ελπίζουμε ❤️

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα σε όλες! ❤️ 

83tdp2.pngcWE4p3.png

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κι εμενα ηταν αρνητικο μια μερα πριν.Και εκανα τεστ early.Θα δουμε...Μην απογοητευεσαι ακομη

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Σε ευχαριστω καλή μου ❤️ 

Ευτυχώς γλυτώνεις μέχρι στιγμής τον εμετό :)

Κατερίνα μου όσο δεν έχει έρθει η περίοδος ελπίζουμε ❤️

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα σε όλες! ❤️ 

Καλησπερα.Ναι,νομιζω προς το παρον ειμαι πιο χαλαρα απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες .Ισως γλιτωσω τους εμμετους.Ελπιζω...

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

@ΚατεριναΣκ κοριτσακι μου αυριο περιμενεις περιοδο; Κανε αλλη μια μερα υπομονη κ βλεπεις! Αν δεν ειναι αυτος ο μηνας ο τυχερος σου,θα ναι ο επομενος!

@Comet μου εχεις κλεισει ραντεβου για τον 1ο υπερηχο σε καμια βδομαδα; 

Η υπόλοιπη παρεα τι κανει; Εγω εφτιαξα κεκακι φθινοπωρινό και περιμένω το παιδακι μου να ξυπνησει να το απολαύσουμε μαζι! Μας μενει μονο να γίνει φθινοπωρινός και ο καιρος να χουχουλιαζουμε στο σπιτακι μας ολοι παρεα! :x

Just now, vivi.nik. είπε:

@ΚατεριναΣκ κοριτσακι μου αυριο περιμενεις περιοδο; Κανε αλλη μια μερα υπομονη κ βλεπεις! Αν δεν ειναι αυτος ο μηνας ο τυχερος σου,θα ναι ο επομενος!

@Comet μου εχεις κλεισει ραντεβου για τον 1ο υπερηχο σε καμια βδομαδα; 

Η υπόλοιπη παρεα τι κανει; Εγω εφτιαξα κεκακι φθινοπωρινό και περιμένω το παιδακι μου να ξυπνησει να το απολαύσουμε μαζι! Μας μενει μονο να γίνει φθινοπωρινός και ο καιρος να χουχουλιαζουμε στο σπιτακι μας ολοι παρεα! :x

Αυριο μεσημερι εχω τον πρωτο υπερηχο.Θα ειμαι 5+2. Ανυπομονω.Παντως το στηθος εχει γινει τουμπανο και ποναει πολυ και οι αναγουλες καλα κρατουν.

Κι εγω πεθυμησα φθινοπωρο.Βαρεθηκα τη ζεστη.Χτες ειχα το τελευταιο νυχτερι,ελπιζω για πολυ καιρο...

• Μου αρέσει 2

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Just now, Comet είπε:

Αυριο μεσημερι εχω τον πρωτο υπερηχο.Θα ειμαι 5+2. Ανυπομονω.Παντως το στηθος εχει γινει τουμπανο και ποναει πολυ και οι αναγουλες καλα κρατουν.

Κι εγω πεθυμησα φθινοπωρο.Βαρεθηκα τη ζεστη.Χτες ειχα το τελευταιο νυχτερι,ελπιζω για πολυ καιρο...

Αχ άντε κορίτσι μου άντε να δεις το σπιτάκι σου!!! Θα περιμένουμε νέα!!!

%20url%5D%20url%5D

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ άντε κορίτσι μου άντε να δεις το σπιτάκι σου!!! Θα περιμένουμε νέα!!!

Εννοειται,εσυ μην στεναχωριεσαι,συντομα θα εισαι εγκυος;)

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Γράφω εδώ γιατί είναι δύσκολο να τα πω και αλλού! Μετά από ένα παιδάκι σχεδόν 3 ετών ξεκινήσαμε πέρυσι τις προσπάθειες για δεύτερο. Έμεινα αμέσως έγκυος, αλλά δυστυχώς η κύηση σταμάτησε τη 12η βδομάδα. Μετά τα κλασσικά...απόξεση, αποχή και αναμονή για ένα διάστημα. Πριν 6 μήνες αρχίσαμε πάλι τις προσπάθειες. Τον Αύγουστο έμεινα πάλι έγκυος αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση (ασύνδετα τυχαία γεγονότα λέει η γυναικολόγος). Αυτό το μήνα περίμενα να αδιαθετήσω χθες, έκανα όμως χθες το βράδυ τεστ το οποίο βγήκε αρνητικό. Υποθέτω ότι έχω καθυστέρηση λόγω άγχους, και ότι θα έρθει σε λίγες μέρες. Η γιατρός μου λέει να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα πριν κάνω περαιτέρω εξετάσεις..αλλά εμένα έχουν αρχίσει να με ζώνουν φίδια... Πιστεύετε ότι μετά από 6 μήνες προσπαθειών, στα 34, δεν πρέπει να κάνω άμεσα άλλες εξετάσεις?

Just now, Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Γράφω εδώ γιατί είναι δύσκολο να τα πω και αλλού! Μετά από ένα παιδάκι σχεδόν 3 ετών ξεκινήσαμε πέρυσι τις προσπάθειες για δεύτερο. Έμεινα αμέσως έγκυος, αλλά δυστυχώς η κύηση σταμάτησε τη 12η βδομάδα. Μετά τα κλασσικά...απόξεση, αποχή και αναμονή για ένα διάστημα. Πριν 6 μήνες αρχίσαμε πάλι τις προσπάθειες. Τον Αύγουστο έμεινα πάλι έγκυος αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση (ασύνδετα τυχαία γεγονότα λέει η γυναικολόγος). Αυτό το μήνα περίμενα να αδιαθετήσω χθες, έκανα όμως χθες το βράδυ τεστ το οποίο βγήκε αρνητικό. Υποθέτω ότι έχω καθυστέρηση λόγω άγχους, και ότι θα έρθει σε λίγες μέρες. Η γιατρός μου λέει να περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα πριν κάνω περαιτέρω εξετάσεις..αλλά εμένα έχουν αρχίσει να με ζώνουν φίδια... Πιστεύετε ότι μετά από 6 μήνες προσπαθειών, στα 34, δεν πρέπει να κάνω άμεσα άλλες εξετάσεις?

γεια σου! αφου εχεις ηδη ενα παιδακι κ μενεις εγκυος ευκολα δεν υπαρχει λογος να κανεις εξετασεις απο τωρα. κατα ενα μεγαλο ποσοστο ειναι απλα τυχαια γεγονοτα. ξεανχωσου αν θες να.ενισχυσεις τον οργανισμο σου παρε βιταμινες που βοηθανε στην συλληψη κ μην το σκεφτεσε καθολου την επομενη φορα θα πανε ολα καλα.

Just now, linaa said:

γεια σου! αφου εχεις ηδη ενα παιδακι κ μενεις εγκυος ευκολα δεν υπαρχει λογος να κανεις εξετασεις απο τωρα. κατα ενα μεγαλο ποσοστο ειναι απλα τυχαια γεγονοτα. ξεανχωσου αν θες να.ενισχυσεις τον οργανισμο σου παρε βιταμινες που βοηθανε στην συλληψη κ μην το σκεφτεσε καθολου την επομενη φορα θα πανε ολα καλα.

Σ΄ευχαριστώ..θα το προσπαθήσω!

Καλησπερα σε ολες.Λοιπον ειδαμε ενδομητριο σακο και σε 10 μερες εχω ραντεβου για καρδια.Μου εγραψε προγεννητικο ελεγχο και να ξεκινησω και σιδηρο.Το μονο κακο δεν μπορω να παρω αναρωτικη μεχρι να ακουσω καρδια.Να δω πως θα παω με τοση αναγουλα

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα