marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Πολύ χαίρομαι... Εγώ περιμένω αυτές τις μέρες την ωορρηξία μου... Οι υπόλοιπες τι μου κάνετε??

Σε ευχαριστω πολυ.Μακαρι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου!!!

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη πήγαμε παιδίατρο η μπουμπού πήρε 700γρ σε 14 μέρες η παιδίατρος μου είναι πολύ ευχαριστημενη πήρε λέει πάρα πάνω από όσα έπρεπε

• Μου αρέσει 4

83tdp2.pngcWE4p3.png

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη πήγαμε παιδίατρο η μπουμπού πήρε 700γρ σε 14 μέρες η παιδίατρος μου είναι πολύ ευχαριστημενη πήρε λέει πάρα πάνω από όσα έπρεπε

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα..Εγω ολη μερα κανω εμμετο.7+3 σημερα και ελπιζω σε λιγες μερες να συνελθω.Ασε πολυ ζορι...

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα..Εγω ολη μερα κανω εμμετο.7+3 σημερα και ελπιζω σε λιγες μερες να συνελθω.Ασε πολυ ζορι...

Ωχ ωχ ξεκινησαν οι εμμετοι; δεν τους γλύτωσες τελικά ε; 

83tdp2.pngcWE4p3.png

22 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Μπραβο σας αγαπη μου!! Ειδες τι καλα;; Η προσπαθεια σου ανταμειφθηκε κ το ομορφο ταξιδι σας συνεχιζεται!!

21 ώρες πρίν, Comet είπε:

Αχ βρε κοπελα μου, πολυ ζορι... τι να πω... περα απο υπομονη δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις κ κτ αλλο... να περασουν οι πρωτες δυσκολες εβδομαδες..

Κορίτσια καλημέρα! Δεν ξέρω αν με θυμάται καμιά από εσάς. Ήμουν σε φάση προσπάθειας για 2ο παιδάκι μετά από μία αποβολή α τριμήνου και μοιράστηκα για ένα διάστημα τις ανησυχίες μου εδώ μαζί σας. Επίσης ήμουν σε φάση αλλαγής δουλειάς. Παιδάκι δυστυχώς δεν ήρθε. Άλλαξα δουλειά, είναι πολύ πιο απαιτητική από την προηγούμενη και έχω αρκετό άγχος αλλά είμαι ευγνώμων που εν μέσω κρίσης κατάφερα να μείνω άνεργη για λιγότερο από ένα μήνα. 

Δυστυχώς δεύτερο παιδί δεν βλέπω να κάνουμε και ξέρω πως είναι μια πληγή που για μένα δεν θα κλείσει ποτέ. Ο άντρας μου είναι πολύ αρνητικός. Υποστηρίζει πως θα πρέπει πρώτα να εδραιωθω στη νέα εργασία και μετά να κάνουμε την οποιαδήποτε κίνηση. Ακόμα και τότε όμως δε βρίσκει λύση στο πού θα αφήνω ένα μωρό για να πηγαίνω για δουλειά. Εγώ έχω μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα και πιστεύω πως λύσεις βρίσκονται, το μόνο που με αγχώνει είναι ο χρόνος που κυλάει. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια και απλά το δέχομαι. Κουράστηκα. 

Εύχομαι όλα τα κορίτσια που μιλούσαμε εκείνο το διάστημα, να έχετε καταφέρει το πολυπόθητο και σύντομα να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με ακόμα ένα παιδάκι! 

@Comet χάρηκα ειλικρινά τόσο πολύ με τα νέα σου! Πότε σου δίνουν πητ; με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το πλασματακι σου! Κουράγιο με τις αναγούλες, μακάρι σύντομα να σταματήσουν! 

Agatte σε θυμόμαστε!! Φυσικά! Ούτε σε μένα έρχεται δεύτερο παιδάκι... Σημερα συγκεκριμένα, αδιαθετησα. Σε καταλαβαίνω, όπως σε καταλαβαίνουν όλες οι υποψήφιες μανούλες που ζητάνε ότι πιο όμορφο έχει να δώσει αυτή η ζωή. Συγχαρητήρια για τη δουλειά, δεν είναι δεδομένη στις μέρες μας. Ξέρω όμως πως ένα παιδί είναι πιο πολύτιμο από όλα τα πλούτη κ τις χαρές αυτής της ζωής. Όλες εδώ, για κάτι τέτοιο ελπίζουμε κ ευχόμαστε.. Όσο για τους άντρες, ε, είναι από άλλο πλανήτη... 

3 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Δεν ξέρω αν με θυμάται καμιά από εσάς. Ήμουν σε φάση προσπάθειας για 2ο παιδάκι μετά από μία αποβολή α τριμήνου και μοιράστηκα για ένα διάστημα τις ανησυχίες μου εδώ μαζί σας. Επίσης ήμουν σε φάση αλλαγής δουλειάς. Παιδάκι δυστυχώς δεν ήρθε. Άλλαξα δουλειά, είναι πολύ πιο απαιτητική από την προηγούμενη και έχω αρκετό άγχος αλλά είμαι ευγνώμων που εν μέσω κρίσης κατάφερα να μείνω άνεργη για λιγότερο από ένα μήνα. 

Δυστυχώς δεύτερο παιδί δεν βλέπω να κάνουμε και ξέρω πως είναι μια πληγή που για μένα δεν θα κλείσει ποτέ. Ο άντρας μου είναι πολύ αρνητικός. Υποστηρίζει πως θα πρέπει πρώτα να εδραιωθω στη νέα εργασία και μετά να κάνουμε την οποιαδήποτε κίνηση. Ακόμα και τότε όμως δε βρίσκει λύση στο πού θα αφήνω ένα μωρό για να πηγαίνω για δουλειά. Εγώ έχω μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα και πιστεύω πως λύσεις βρίσκονται, το μόνο που με αγχώνει είναι ο χρόνος που κυλάει. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια και απλά το δέχομαι. Κουράστηκα. 

Εύχομαι όλα τα κορίτσια που μιλούσαμε εκείνο το διάστημα, να έχετε καταφέρει το πολυπόθητο και σύντομα να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με ακόμα ένα παιδάκι! 

@Comet χάρηκα ειλικρινά τόσο πολύ με τα νέα σου! Πότε σου δίνουν πητ; με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το πλασματακι σου! Κουράγιο με τις αναγούλες, μακάρι σύντομα να σταματήσουν! 

Καλησπερα κοριτσι μου,σε ευχαριστω πολυ.2 Ιουνιου εχω ΠΗΤ.Οσο για τους εμμετους κανω υπομονη,ελπιζω να περασουν συντομα

Συγχαρητηρια για τη δουλεια!Εχει δικιο η Ελενη,οι αντρες συνηθως βλεπουν αλλιως τα πραγματα..

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα