marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου,τι κανεις;Τα παιδακια σου;Εγω σημερα εκανα την αυχενικη. Ολα καλα.Μαλλον εχουμε παλι αγορακι. Οσο για μενα τερμα οι εμμετοι. Λιγο αναγουλα το πρωι. Και ναυτια κατα διαστηματα μες τη μερα.Σε 2 βδομαδες λεει ο γιατρος θα φυγουν ολα.Τρωω καλυτερα και φρουτα τα οποια ολη μερα λιγουρευομαι....

Αγοράκι πάλι ε; μια χαρά όμορφα είναι τα αγοράκια ❤️Χαίρομαι που όλα είναι καλά με την χοριακη σου επίσης χαίρομαι που τέλος οι εμμετοι σου!  :) δωστου να καταλάβει τώρα χάχα.. Εμείς μια χαρά δόξα το Θεό η μικρούλα έκανε τα πρώτα της εμβόλια πριν λίγες μέρες, με το θηλάσμο τα πάμε σούπερ μεγαλώνουμε μωρέ ❤️

• Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Just now, marioula1234 είπε:

@kindness αγάπη μου που είσαι; 

Εδώ είμαι και εγωωωωωω!!!!! 

Αγάπες μου καλησπέρα μου λειψατε πααααρα πολυ!!! Δυστυχως ο χρόνος μου ηταν πολύ περιορισμένος!! Τωρα καπως ειναι πιο ομαλά τα πράγματα!!! Συγχαρητηρια σε όσες τα καταφέρανε να μεινουνε εγκυουλες και σε οσες ακομα προσπαθούμε θα τα καταφέρουμε πού θα παει!!! 

• Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Διαφημίσεις

Just now, kindness είπε:

Εδώ είμαι και εγωωωωωω!!!!! 

Αγάπες μου καλησπέρα μου λειψατε πααααρα πολυ!!! Δυστυχως ο χρόνος μου ηταν πολύ περιορισμένος!! Τωρα καπως ειναι πιο ομαλά τα πράγματα!!! Συγχαρητηρια σε όσες τα καταφέρανε να μεινουνε εγκυουλες και σε οσες ακομα προσπαθούμε θα τα καταφέρουμε πού θα παει!!! 

Τι ωραία που επέστρεψες στο παρέακι μας αγάπη μου! ❤️ Πες μας τα νέα σου! 

• Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

On 11/11/2019 at 10:41 ΜΜ, Agatte είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

@ada32 μακάρι γρήγορα να έχεις ευχάριστα νέα! Δε χρειάζεται να σε απασχολεί το ότι θηλάζεις ακόμα, δεν επηρεάζει σε τίποτα το ένα το άλλο. Έχω φίλες που έκαναν ακόμα και tandem, οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου!

@Comet χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Εύχομαι σύντομα να είσαι τελείως καλά

@hope89 με το καλό να γίνουν όλα και σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα!

Είχες δίκιο, μιλήσαμε ήρεμα, του εξήγησα. Του είπα π ς δεν θέλω ξαφνικά να βρεθώ στα 45 και να μετανιώνω μια ζωή που δεν προσπάθησα περισσότερο για ένα ακόμα μωρό και πως η οικογένειά μας θα είναι πιο ολοκληρωμένη με ένα ακόμη παιδάκι, πόσο μάλλον όταν και το παιδί ζητάει τόσο έντονα ένα αδερφάκι. Μου απάντησε λοιπόν πολύ ήρεμα με μία ερώτηση. Δεδομένου πως δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, τι θα κάνω με τη δουλειά και πως θα ισορροπησω τη μητρότητα με την εργασία γιατί κι ο ίδιος δυσκολεύεται ήδη πάρα πολύ με τις αλλαγές που έχει κάνει στο πρόγραμμα του ώστε να είναι τα μεσημέρια στο σπίτι. Του είπα πως δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω, ίσως ζητήσω μειωμένο ωράριο ή κάποιες ώρες να δουλεύω από το σπίτι αφού η δουλειά μου είναι κυρίως στον υπολογιστή. Ότι αργότερα μπορώ να βρω έναν καλό βρεφονηπιακό που να καλύπτει τα κριτήρια μου και πως στην τελική αποκλείεται να είμαι η μόνη γυναίκα σ'αυτη τη χώρα που έχει οικογένεια, έχει δουλειά αλλά δεν έχει βοήθεια. Κάπου εκεί μου εξομολογηθηκεπως και ο ίδιος θέλει πολύ ακόμα ένα παιδί αλλά κολλάει γιατί δε βρίσκει λύση σε αυτά τα εμπόδια και πως αν μπορέσω να του προτείνω κάποιες σίγουρες και βιώσιμες λύσεις, θα ξαναβαλουμε μπροστά. Βοήθεια!!! Αν κάποια έχει βρεθεί στη θέση μου, ας μου δώσει τα φώτα της. Τικ τακ τικ τακ! Αυτό το ρολογακιμου έχει τρυπήσει το μυαλό! 

Καλησπέρα. Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι 35 εβδομάδων δυστυχώς η μαμά μου δουλεύει ακόμα και μένει σε άλλη πόλη και η πεθερά μου δουλεύει κι αυτή ακόμα οποτε δνε έχουμε καμμία βοήθεια και θα γυρίσω στη δουλειά μόλις σαραντισω δυστυχώς είναι τέτοια η κατάσταση που δε με παίρνει να κάτσω παραπάνω λόγω οικονομικών (δουλεύω σε γραφείο τετράωρη και.συμπληρώνω κάνοντας μαθήματα αγγλικών καισε γερμανικών). Εγώ θα έχω μια κοπέλα για το πρώτο εξάμηνο και μετά βρεφονηπιακό υπάρχουν καποιοι που παίρνουν μωρά από έξι μηνών οπότε αν έχεις δυνατότητα να μείνεις σπίτι το πρώτο εξάμηνο και βρεις έναν βρεφονηπιακό που να σε ικανοποιεί μπορείς να τα βολεψεις. Ελπίζω να βρείτε μια λύση.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, marioula1234 είπε:

Τι ωραία που επέστρεψες στο παρέακι μας αγάπη μου! ❤️ Πες μας τα νέα σου! 

Δεν εχω και παρα πολλα μη φανταστεις. Πολυ δουλεια τους τελευταιους μηνες μεχει που αφησαμε σρην ακρη τις προσπαθειες μας για μπεμπέ μεχρι που το ειδα αλλιως πριν ενα 2 μηνο και επισκεφτηκα εναν αλλο γυναικολογο και τελικα απεφανθει πως εχω προωρη εμμυνοπαυση. Μου προτινε μια λυση το prp οωθηκων το οποιο και εκανα πριν 2 εβδομαδες. Σε 15 μερες περιπου θα παω για υπερηχο να δω αν ζωντανεψαν οι οωθηκες μου. Σε αναμονη λοιπον!! Εσείς τα δικά σας πειτε μου!!!! 

• Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Διαφημίσεις

On 22/11/2019 at 11:40 ΜΜ, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου μωράκι 35 εβδομάδων δυστυχώς η μαμά μου δουλεύει ακόμα και μένει σε άλλη πόλη και η πεθερά μου δουλεύει κι αυτή ακόμα οποτε δνε έχουμε καμμία βοήθεια και θα γυρίσω στη δουλειά μόλις σαραντισω δυστυχώς είναι τέτοια η κατάσταση που δε με παίρνει να κάτσω παραπάνω λόγω οικονομικών (δουλεύω σε γραφείο τετράωρη και.συμπληρώνω κάνοντας μαθήματα αγγλικών καισε γερμανικών). Εγώ θα έχω μια κοπέλα για το πρώτο εξάμηνο και μετά βρεφονηπιακό υπάρχουν καποιοι που παίρνουν μωρά από έξι μηνών οπότε αν έχεις δυνατότητα να μείνεις σπίτι το πρώτο εξάμηνο και βρεις έναν βρεφονηπιακό που να σε ικανοποιεί μπορείς να τα βολεψεις. Ελπίζω να βρείτε μια λύση.

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου! Δύσκολη η κατάσταση που έχεις να αντιμετωπίσεις αλλά όλα θα γίνουν!

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου! Εγώ είμαι αισιόδοξη, ο άντρας μου είναι που κλωτσάει αλλά σα να επικοινωνούμε καλύτερα επί του θέματος τελευταία. Ας έρθει με το καλό μια εγκυμοσύνη, να έχει και καλή εξέλιξη, και όπως τα βολεύει τόσος κόσμος χωρίς βοήθεια, έτσι θα τα βολεψουμε κι εμείς. Μόνο να καταφέρω να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου, να μπει ένα νέο μέλος στην οικογένειά μας... 

• Μου αρέσει 2

Just now, Agatte είπε:

Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου! Δύσκολη η κατάσταση που έχεις να αντιμετωπίσεις αλλά όλα θα γίνουν!

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου! Εγώ είμαι αισιόδοξη, ο άντρας μου είναι που κλωτσάει αλλά σα να επικοινωνούμε καλύτερα επί του θέματος τελευταία. Ας έρθει με το καλό μια εγκυμοσύνη, να έχει και καλή εξέλιξη, και όπως τα βολεύει τόσος κόσμος χωρίς βοήθεια, έτσι θα τα βολεψουμε κι εμείς. Μόνο να καταφέρω να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου, να μπει ένα νέο μέλος στην οικογένειά μας... 

Μακαρι κοριτσι μου,το ευχομαι.Και σιγουρα θα τα βολεψετε οπως πολλες οικογενειες.Μονο την υγεια μας να εχουμε..

• Ευχαριστώ 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μακαρι κοριτσι μου,το ευχομαι.Και σιγουρα θα τα βολεψετε οπως πολλες οικογενειες.Μονο την υγεια μας να εχουμε..

Comet μου, ευχαριστώ! 

Πώς είσαι εσύ;;; ηρεμησαν τα συμπτώματα; αχ τώρα είδα το στικερακι σου! Πάει κιόλας το Α τρίμηνο!!! Με το καλό!!! 

Just now, Agatte είπε:

Comet μου, ευχαριστώ! 

Πώς είσαι εσύ;;; ηρεμησαν τα συμπτώματα; αχ τώρα είδα το στικερακι σου! Πάει κιόλας το Α τρίμηνο!!! Με το καλό!!! 

Just now, Agatte είπε:

Comet μου, ευχαριστώ! 

Καλημερα. Το πρωι εχω ακομη αναγουλες αλλα μετα το μεσημερι στρωνω.Λιγο ακομη υπομονη να περασουν ολα.Σε ευχαριστω

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα,τι κανετε;Τα παιδακια σας;Καλο μηνα να εχουμε,ερχονται Χριστουγεννα,τι ωραια.Με το καλο την νεα χρονια να εχουμε πολλες εγκυμοσυνες..

Marioula πως ειναι η μικρη σου;

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα