marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Κομετ μου πως είναι ο μικρός σου φαντάζομαι τρομάρα που θα πήρατε κ οι δύο σας! Το ζουζούνακι μωρέ... Δώσε του μια τεράστια αγκαλιτσα από εμενα ❤️ η μικρή είναι μια Χαρούλα μας χαμογελάει συνέχεια πλέον και είναι φανταστικό όλο αυτό! ❤️ Με το θηλάσμο τα πάμε σούπερ, κάποιες φορές βέβαια σε κάτι μαραθώνιους θηλασμους πάω να πιστέψω πως δεν έχω γάλα αλλά οκ... Χαχααχλιγο πολύ όλες μας πιστεύω το νομίζαμε αυτό κάποια στιγμή, στις 17 του μήνα γίνεται 3 μηνών η ζουζούνα μου! 

Ποσο άσχημο να θες παιδάκι και να μη θέλει ο σύντροφος σου δηλαδή δεν ξέρω πως θα το αντιμετώπιζα αυτό πφφφ ελπίζω να αλλάξει γνώμη σύντομα καλή μου 

Μεγαλωσε η μπουμπου.Ναι ,θαυμαμαι τους μαραθωνιους θηλασμους.Συντομα θα τους ξαναζησω.Ελπιζω να το θηλασω κι αυτο.Προς το παρον πειναω....Ακομη δεν εχουν τελειωσει οι εμμετοι και πολλες νυχτες εχω και καουρες.Νομιζω τα αγορια μου με θελουν στυλακι....

VmnUp2.pngG8GAp2.png

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μεγαλωσε η μπουμπου.Ναι ,θαυμαμαι τους μαραθωνιους θηλασμους.Συντομα θα τους ξαναζησω.Ελπιζω να το θηλασω κι αυτο.Προς το παρον πειναω....Ακομη δεν εχουν τελειωσει οι εμμετοι και πολλες νυχτες εχω και καουρες.Νομιζω τα αγορια μου με θελουν στυλακι....

Αχ μαμά μοντέλο θέλουν τα ζουζούνι μουυυυ! ❤️ Είναι αγοράκι το σιγουρεψατε; σε μαραθώνιο το πίστευες κ εσύ κάποιες φορές πως δε φτάνει το γάλα σου; έχει φορές που το νιώθω τελείως άδειο κ ενώ το μωρό ρουφάει δεν καταπίνει κ καπου εκεί λέω πάει στερεψα...καπως έτσι την πατάνε μαμαδες κ δίνουν ξένο... 

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Αχ μαμά μοντέλο θέλουν τα ζουζούνι μουυυυ! ❤️ Είναι αγοράκι το σιγουρεψατε; σε μαραθώνιο το πίστευες κ εσύ κάποιες φορές πως δε φτάνει το γάλα σου; έχει φορές που το νιώθω τελείως άδειο κ ενώ το μωρό ρουφάει δεν καταπίνει κ καπου εκεί λέω πάει στερεψα...καπως έτσι την πατάνε μαμαδες κ δίνουν ξένο... 

Την Πεμπτη εχω παλι υπερηχο και θα το σιγουρεψουμε.Ναι στους 3,5 μηνες περιπου που εδραιωθηκε ο θηλασμος και δεν ηταν συνεχεια τουμπανο το στηθος νομιζα οτι μειωθηκε το γαλα και πηγα σε συμβουλο θηλασμου.Με βοηθησε πολυ να ηρεμησω οτι κατουρουσε σαν τρελο αρα ετρωγε...

• Ευχαριστώ 1

VmnUp2.pngG8GAp2.png

Καλημέρα κοριτσια σε όλες!! Εύχομαι σε όσες προσπαθούν με τον νέο χρόνο να έχουν ευχάριστα νέα!! @ada32 διάβασα που λες για τεστ ωορρηξίας από τον άλλο μήνα,εφόσον θηλάζεις μπορεί να μην βγαίνει σωστό το αποτελεσμα λόγω των ορμονών του θηλασμού.κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι κ σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω τεστ για στοχευμένες προσπάθειες (όταν θα ξεκινήσουμε προσπάθειες) αλλά μάλλον δεν θα βοηθήσουν.

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Χθες συνέβη κάτι τρελό... Ήρθε ο άντρας μου στο σπίτι και μου είπε πως θα βάλουμε μπρος για μωρό. Έτσι κοφτά. Πώς πρέπει και θέλει να κάνουμε ακόμα ένα παιδάκι. Περιττό να πω πως με πήραν επί τόπου τα ζουμιά. Δεν είπαμε τίποτα άλλο. Μόνο αυτό κι εγώ άρχισα να μυξοκλαιω σαν τη χαζή. 

Παραμονές Χριστουγέννων περιμένω περίοδο. Τα τεστ ωορρηξιας βοηθάνε τελικά; να πάρω από τώρα να είμαι έτοιμη; ποια προτείνετε; 

Και φαντάσου λέει να μου πει πως ήταν μια παρορμηση και τελικά δεν θέλει άλλο... 

• Μου αρέσει 6

Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Χθες συνέβη κάτι τρελό... Ήρθε ο άντρας μου στο σπίτι και μου είπε πως θα βάλουμε μπρος για μωρό. Έτσι κοφτά. Πώς πρέπει και θέλει να κάνουμε ακόμα ένα παιδάκι. Περιττό να πω πως με πήραν επί τόπου τα ζουμιά. Δεν είπαμε τίποτα άλλο. Μόνο αυτό κι εγώ άρχισα να μυξοκλαιω σαν τη χαζή. 

Παραμονές Χριστουγέννων περιμένω περίοδο. Τα τεστ ωορρηξιας βοηθάνε τελικά; να πάρω από τώρα να είμαι έτοιμη; ποια προτείνετε; 

Και φαντάσου λέει να μου πει πως ήταν μια παρορμηση και τελικά δεν θέλει άλλο... 

Εγώ χρησιμοποίησα της hometest. Μου έφεραν γούρι! Ελπίζω και σε σας! Τον δεύτερο μήνα που τα χρησιμοποίησα εμεινα έγκυος κ το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης που έκανα από αυτά βγήκε θετικό!!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

3 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Κοριτσακι μου τωρα ειδα τα μην.Μπραβο!Πολυ χαρηκα αντε με το καλο.Εγω χρησιμοποιησα ενα μηνα,γιατι εμεινα με την πρωτη.Κατι ταινιες που μου εστειλε φιλη αλλα βγηκε αχνο ενω την ιδια μερα το ψηφιακο της clearblue εβγαλε χαμογελο.Ειχαμε επαφη το ιδιο βραδυ και το επομενο και το αλλο μεσημερι δεν υπηρχε χαμογελο και τελος οι επαφες..Ειναι ακριβα αυτα αλλα πιο ξεκαθαρα..Ευχομαι να μεινεις με τη μια!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

VmnUp2.pngG8GAp2.png

Καλές γιορτές σε όλες! Σε όσες πέτυχαν το όνειρο κ σε όσες παλεύουν ακόμα. Ελπίδα, πίστη, υπομονή κ περισσότερα χαμόγελα, μανούλες!! Καλα Χριστούγεννα! 

• Μου αρέσει 2

Just now, EleniKel είπε:

Καλές γιορτές σε όλες! Σε όσες πέτυχαν το όνειρο κ σε όσες παλεύουν ακόμα. Ελπίδα, πίστη, υπομονή κ περισσότερα χαμόγελα, μανούλες!! Καλα Χριστούγεννα! 

Καλα Χριστουγεννα κοριτσι μου!

VmnUp2.pngG8GAp2.png

ΑςΚορίτσια τι μου κάνετε?? Πως είστε?? Χαθήκαμε τελείως.. @Comet πως πας εγκυούλα μας??? Ξέρουμε φύλο?? Το αγορακι σου τι κάνει??? Εμένα όσο πάει γίνεται πιο άτακτη.. @marioula1234 πως είναι η μπεμπουλα??? Πως τα περνάτε?? 

@kindness @Hope89 τα νέα σάς???

Εύχομαι σε όλες καλές γιορτές!!!!

• Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

ΑςΚορίτσια τι μου κάνετε?? Πως είστε?? Χαθήκαμε τελείως.. @Comet πως πας εγκυούλα μας??? Ξέρουμε φύλο?? Το αγορακι σου τι κάνει??? Εμένα όσο πάει γίνεται πιο άτακτη.. @marioula1234 πως είναι η μπεμπουλα??? Πως τα περνάτε?? 

Κατερινακι μου και σε σκεφτομουν σημερα. Εχω παλι αγορακι κι επιτελους τερμα και τα συμπτωματα.Επιτελους ηρεμησα.Ο μικρος καλα,θηριακι σωστο,ειναι και η ηλικια τωρα.Καλες γιορτες κοριτσι μου ,να περασετε υπεροχα!

• Μου αρέσει 1

VmnUp2.pngG8GAp2.png

On 17/12/2019 at 2:37 ΜΜ, Ασία είπε:

Καλημέρα κοριτσια σε όλες!! Εύχομαι σε όσες προσπαθούν με τον νέο χρόνο να έχουν ευχάριστα νέα!! @ada32 διάβασα που λες για τεστ ωορρηξίας από τον άλλο μήνα,εφόσον θηλάζεις μπορεί να μην βγαίνει σωστό το αποτελεσμα λόγω των ορμονών του θηλασμού.κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι κ σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω τεστ για στοχευμένες προσπάθειες (όταν θα ξεκινήσουμε προσπάθειες) αλλά μάλλον δεν θα βοηθήσουν.

Καλησπερα Ασια! ναι ειπα με τεστ .. λες ε? με εχει πρηξει ο αντρας μου για 2ο παιδακι..ακομα δν το εχω παρει ζεστα ομως .. 

On 17/12/2019 at 8:57 ΜΜ, Agatte είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Τελεια ! αντε καλες προσπαθειες και το 2020 να κρατας θετικο τεστ εγκυμοσυνης!  τα τεστ βοηθανε αρκει να μην σε αγχωσουν ....

g9l1p2.png           n8xOp2.png

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Πόσο χάρηκα με τα νέα σου!! Επιτέλους!! Αυτό είναι το θαύμα των Χριστουγεννων μάλλον!! Με το καλό να ξεκινήσετε προσπάθειες κ να μας έχεις σύντομα νέα!!

@Comet μου, βλέπω ότι όλα πάνε καλά κ χαίρομαι πολύ!!2 αντρακια λοιπόν! Στα όπα όπα θα σε έχουν! Άντε, να αρχίσεις να τρως κ λίγο να πάρεις τα πάνω σου!

@marioula1234 αγαπημενη μου μη μασάς! Τα πας μια χαρα! Η φύση ξέρει.. Το στήθος δεν θα είναι πάντα τούμπανο... Αν το παιδάκι είναι καλά, ήρεμο κ βρέχει τις πάνες του όλα πάνε καλά!! Πώς τα πάτε κατά τα άλλα;; Πες μας τα νέα σου..

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατερινάκι μου πώς είσαι;; Σε τι φάση σε πετυχαίνουμε; Συνεχίζεις την προσπάθειά; Η μικρούλα σου τώρα είναι στη φάση της μεγάλης σκανταλιές... υπομονή!!

Κοριτσια μου αγαπημένα, καλές γιορτές να εχετε! Με υγεία, αγάπη κ πολλά χαμόγελα!! 

Έχω καιρό να σας διαβάσω είναι η αλήθεια... Εγώ συνεχίζω την προσπάθειά... Ακόμη δεν έχω προχωρησει καν σε έμβρυομεταφορα από τον Ιούλιο γτ προσπαθούσαμε να μαζέψουμε εμβρυακια.. Τώρα έχουμε 3 κ κανονικά θα προχωρούσαν σε αυτό τον κύκλο, όμως σήμερα έκανα υπέρηχο κ έχω 2 μυστικά οπότε ελπίζουμε τον επόμενο να προχωρήσουμε.. Εν αναμονή λοιπόν!

Κατά τα άλλα, ο μικρός μου ζητάει συνεχώς μια αδερφούλα ( έχει κ προτιμήσεις)  αλλά συνεχως,σε σημείο που νιώθω άσχημα...Την υπολογίζει παντου, μέχρι κ στα δώρα του Αγίου Βασίλη!! Ελπίζω να καταφέρουμε να του πραγματοποιήσουμε σύντομα την επιθυμία!

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ χθες έβγαλα φρύδι και μουστάκι και σήμερα πήγα κομμωτήριο να χτενισω μαλλί αχ τελειαααα!!! 

Ό μικρός μου πήγε πρωί πρωί μ είπε τα κάλαντα στη γειτονιά με τους φίλους του χάρηκε πάρα πολύ όπως κάθε χρόνο ❤️ η μικρή έχει 4 νύχτες που δε ξύπνα για να φάει είμαι να σκάσω πφφφ θέλω να τρώει έστω μια φορά μες τη νύχτα... 

Καλά Χριστούγεννα κοριτσαρες μου, να μαστε πάντα καλά να μεγαλώσουμε όμορφα τα παιδάκια μας, υγεία, αγάπη, ευτυχία με άτομα που μας αγαπάνε πάντα δίπλα μας και του χρόνου ❤️

On 14/12/2019 at 3:19 ΜΜ, Comet είπε:

Την Πεμπτη εχω παλι υπερηχο και θα το σιγουρεψουμε.Ναι στους 3,5 μηνες περιπου που εδραιωθηκε ο θηλασμος και δεν ηταν συνεχεια τουμπανο το στηθος νομιζα οτι μειωθηκε το γαλα και πηγα σε συμβουλο θηλασμου.Με βοηθησε πολυ να ηρεμησω οτι κατουρουσε σαν τρελο αρα ετρωγε...

Ναι και εμένα βρέχει πάρα πολλές πάνες καλή μου και η ανάπτυξη της είναι σούπερ :)

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Καλά αυτό είναι τελειο!!! :) άρα ξεκινήσατε προσπάθειες; ποσό χαίρομαι για εσένα καλή μου! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα ❤️

On 23/12/2019 at 3:03 ΜΜ, EleniKel είπε:

Καλές γιορτές Ελένη μου τι κάνεις πως είσαι; η μπεμπουλα σου; θηλάζετε ακόμα; 

23 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατερίνα μου γλυκιά χάθηκες αγάπη μου πες μας πως είσαι; πως περνάς; εμείς είμαστε καλά δόξα το Θεό μεγαλώνουμεεεεε ❤️

18 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Πόσο χάρηκα με τα νέα σου!! Επιτέλους!! Αυτό είναι το θαύμα των Χριστουγεννων μάλλον!! Με το καλό να ξεκινήσετε προσπάθειες κ να μας έχεις σύντομα νέα!!

@Comet μου, βλέπω ότι όλα πάνε καλά κ χαίρομαι πολύ!!2 αντρακια λοιπόν! Στα όπα όπα θα σε έχουν! Άντε, να αρχίσεις να τρως κ λίγο να πάρεις τα πάνω σου!

@marioula1234 αγαπημενη μου μη μασάς! Τα πας μια χαρα! Η φύση ξέρει.. Το στήθος δεν θα είναι πάντα τούμπανο... Αν το παιδάκι είναι καλά, ήρεμο κ βρέχει τις πάνες του όλα πάνε καλά!! Πώς τα πάτε κατά τα άλλα;; Πες μας τα νέα σου..

Κατερινάκι μου πώς είσαι;; Σε τι φάση σε πετυχαίνουμε; Συνεχίζεις την προσπάθειά; Η μικρούλα σου τώρα είναι στη φάση της μεγάλης σκανταλιές... υπομονή!!

Κοριτσια μου αγαπημένα, καλές γιορτές να εχετε! Με υγεία, αγάπη κ πολλά χαμόγελα!! 

Έχω καιρό να σας διαβάσω είναι η αλήθεια... Εγώ συνεχίζω την προσπάθειά... Ακόμη δεν έχω προχωρησει καν σε έμβρυομεταφορα από τον Ιούλιο γτ προσπαθούσαμε να μαζέψουμε εμβρυακια.. Τώρα έχουμε 3 κ κανονικά θα προχωρούσαν σε αυτό τον κύκλο, όμως σήμερα έκανα υπέρηχο κ έχω 2 μυστικά οπότε ελπίζουμε τον επόμενο να προχωρήσουμε.. Εν αναμονή λοιπόν!

Κατά τα άλλα, ο μικρός μου ζητάει συνεχώς μια αδερφούλα ( έχει κ προτιμήσεις)  αλλά συνεχως,σε σημείο που νιώθω άσχημα...Την υπολογίζει παντου, μέχρι κ στα δώρα του Αγίου Βασίλη!! Ελπίζω να καταφέρουμε να του πραγματοποιήσουμε σύντομα την επιθυμία!

Χοπι μου γλυκιά 3 εμβρυακια ε; μια χαρά σίγουρα θα μείνεις εγκυουλα με 3 εύχομαι πολύ πολύ πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου ❤️ 

Εμεις καλά είμαστε η μπέμπα ναι είναι πολύ ήσυχη κ βρέχει πάρα πολλές πάνες, είμαστε ήδη τριών μηνών κ είναι σκέτη γλυκά το κορίτσι μου! 

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα