marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

Just now, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα;;;; Παρασκευή!!!!!!!!! Πάντως για το θέμα που συζητούσατε γενικά θεωρώ ότι κάθε ζευγάρι πρέπει να ξεκινάει επαφές όταν αισθάνεται έτοιμο να έρθει ένα παιδί, αν αισθάνεσαι ότι δεν έχεις αντοχές κλπ γιατι να βιαστείς για 2ο;;; εκτός βέβαια και αν συντρέχει ιατρικός λόγος που εκεί δεν υπάρχει επιλογή. Όλα καλά κορίτσια, σε όσες το θέλουνε θα έρθει, ίσως θέλει το χρόνο του.

Όσον αφορά για τον θηλασμό, δεν ξέρω αλλά σκέφτομαι να προσπαθήσω στην κλινική και αν δω ότι πονάω όπως στην μικρή να μην το επιχειρήσω καθόλου. Δεν θέλω να ξαναβιώσω το ίδιο με την μικρή και δεν αντέχω πάλι όλα αυτά τα ψυχολογικά και την κοινωνική πίεση που δέχθηκα τότε για τον θηλασμό. Αισθάνομαι λίγες τύψεις αλλά προτιμώ να ζήσω με αυτές παρά με την κατάθλιψη που πέρασα στην μικρή. Βέβαια δεν προκαταβάλω κάτι, ίσως αυτή τη φορά να είναι διαφορετικά, αν δω ότι όλα πάνε καλά εννοείται θα συνεχίσω απλά έκανα μια αρχική σκέψη!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Εγώ την μικρή δεν την θήλασα μαστίτιδα κακή ενημέρωση κ διακοπή γάλακτος! Το 2ο όταν έρθει με το καλό, Αν Μ βγει ο θηλασμός θα κάνω μικτή! Και καθόλου τύψεις δεν έχω τις ξεπέρασα στο πρώτο παιδί! Μια χαρά μου μεγάλωσε και με ξένο!

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

πρίν από 19 λεπτά , smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε σήμερα;;;; Παρασκευή!!!!!!!!! Πάντως για το θέμα που συζητούσατε γενικά θεωρώ ότι κάθε ζευγάρι πρέπει να ξεκινάει επαφές όταν αισθάνεται έτοιμο να έρθει ένα παιδί, αν αισθάνεσαι ότι δεν έχεις αντοχές κλπ γιατι να βιαστείς για 2ο;;; εκτός βέβαια και αν συντρέχει ιατρικός λόγος που εκεί δεν υπάρχει επιλογή. Όλα καλά κορίτσια, σε όσες το θέλουνε θα έρθει, ίσως θέλει το χρόνο του.

Όσον αφορά για τον θηλασμό, δεν ξέρω αλλά σκέφτομαι να προσπαθήσω στην κλινική και αν δω ότι πονάω όπως στην μικρή να μην το επιχειρήσω καθόλου. Δεν θέλω να ξαναβιώσω το ίδιο με την μικρή και δεν αντέχω πάλι όλα αυτά τα ψυχολογικά και την κοινωνική πίεση που δέχθηκα τότε για τον θηλασμό. Αισθάνομαι λίγες τύψεις αλλά προτιμώ να ζήσω με αυτές παρά με την κατάθλιψη που πέρασα στην μικρή. Βέβαια δεν προκαταβάλω κάτι, ίσως αυτή τη φορά να είναι διαφορετικά, αν δω ότι όλα πάνε καλά εννοείται θα συνεχίσω απλά έκανα μια αρχική σκέψη!

Καλημερα. Καθολου τυψεις να μην εχεις.Μια χαρα μεγαλωνουν με ξενο,αν μπορεις να θηλασεις καλως ,αν δεν μπορεις δεν εγινε κατι.Θηλασα 6 μηνες,τους 4 αποκλειστικα αλλα κοντεψα να παθω καταθλιψη,η αυπνοια δεν περιγραφεται,το μωρο κολλημενο πανω σου και μολις το εβγαζες να κλαιει και να ψαχνει στηθος,ασε την πεινα,γιατι ειχε κολικους,εκοψα γαλακτοκομικα και οξινα,λες και λιγο πεινασα στην εγκυμοσυνη...Δεν δινεις και πιπιλα μην παθει συγχυση θηλων και μετα δεν πιανει στηθος κι αυτο κανει πιπιλα εσενα,ασε που δεν μπορεις να απομακρυνθεις πανω απο ωρα γιατι δεν εχει και προγραμμα...Εχει πολλα οφελη αλλα δεν ειναι ολα ροδινα οπως τα παρουσιαζουν οι φανατικες του θηλασμου...Αν δεν ειχα τη μανα μου δεν θα θηλαζα πανω απο μηνα και τωρα με το δευτερο θα δουμε...Θα προσπαθησω κι οπως βγει.

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Σύμβουλος θηλασμού μου ειπε πως παντα όταν πονάμε στην αρχή σημαίνει πως το μωρό δεν πιάνει καλά την θηλή.ο πόνος σταματάει όταν βρούμε την σωστή στάση. Η εμπειρία μου λέει πως οι μαίες στην πλειοψηφία τους είναι άσχετες με το θεμα(όσες προσπάθησαν να με ενημερώσουν τουλάχιστον ήταν).μόνο η σύμβουλος θηλασμού με βοήθησε κ μάλιστα παρά πολύ μέσα σε 10 λεπτά!!κι εγώ αντιμετώπισα πολλα προβλήματα από την αρχή με τον θηλασμό. Προφανώς και οποια δεν καταφέρνει να θηλάσει δεν έχει κανενα λόγω να νιώθει τύψεις.δεν εξαρτάται από το πόσο καλές μαμαδες είμαστε αλλά από πολλούς παράγοντες το αν θα θηλασουμε η όχι τα παιδια μας.

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα. Καθολου τυψεις να μην εχεις.Μια χαρα μεγαλωνουν με ξενο,αν μπορεις να θηλασεις καλως ,αν δεν μπορεις δεν εγινε κατι.Θηλασα 6 μηνες,τους 4 αποκλειστικα αλλα κοντεψα να παθω καταθλιψη,η αυπνοια δεν περιγραφεται,το μωρο κολλημενο πανω σου και μολις το εβγαζες να κλαιει και να ψαχνει στηθος,ασε την πεινα,γιατι ειχε κολικους,εκοψα γαλακτοκομικα και οξινα,λες και λιγο πεινασα στην εγκυμοσυνη...Δεν δινεις και πιπιλα μην παθει συγχυση θηλων και μετα δεν πιανει στηθος κι αυτο κανει πιπιλα εσενα,ασε που δεν μπορεις να απομακρυνθεις πανω απο ωρα γιατι δεν εχει και προγραμμα...Εχει πολλα οφελη αλλα δεν ειναι ολα ροδινα οπως τα παρουσιαζουν οι φανατικες του θηλασμου...Αν δεν ειχα τη μανα μου δεν θα θηλαζα πανω απο μηνα και τωρα με το δευτερο θα δουμε...Θα προσπαθησω κι οπως βγει.

Πολύ σωστό αυτό που είπες "αν δεν είχα τη μάνα μου...".ο θηλασμός είναι πολύ δύσκολος κ χρειάζεται βοήθεια από τον περίγυρο όπως κ υποστήριξη.αν η μαμα πρέπει να γυρίσει αμέσως στην δουλειά η δεν έχει καμία βοήθεια στο σπίτι είναι πάρα πολύ δύσκολο να συνεχιστεί.

Καλημέρα σας :)

Πήγα την προηγούμενη Δευτέρα γυναικολόγο για τέστ Παπ και στον υπέρηχο μου είπε ότι είμαι στις γόνιμες μέρες κ μάλλον είχε γίνει η ωορρηξία γτ έβλεπε λίγο υγρό αλλά εμένα χθες βράδυ κ σήμερα μου βγήκαν θετικά τα τέστ ωορρηξίας... πως γίνεται;;;

• Μου αρέσει 1

Καλημερα κοριτσια!  @Ασίατελικα εμεις καναμε μια προσπαθεια αυτον μηνα με τεστ ωορηξιας ! μου ειχαν ξεμεινει απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη κ εκανα . Βεβαια ηταν ληγμενα αλλα εδειξαν κανονικα θετικα οντως 17η μερα  σε κυκλο 31-32 μερων . τελευταια περιοδο 20/12 .  χθες και σημερα περιμενω περιοδο . Χθες εκανα ενα τεστ ωορηξιας κ μου βγηκε πολυ θετικο !!!! 

Εχω καποια σημαδια που μπορει να δειχνουν οτι ειμαι εγκυος αλλα απο την αλλη να το πιασαμε με την πρωτη ??? το θεωρω απιστευτο .. γτ ο αντρας μου ειχε κ χαμηλη κινητικοτητα .. Βασικα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω οτι θα ειμαι ξανα εγκυος κ ξανα εμετοι κτλ... Δεχτηκα να προσπαθησουμε (περισσοτερο γτ ημουν 100% οτι δεν θα πετυχουμε κατι ) κ βολεψε που ηταν αργια των φωτων κ ειχαμε επαφες για 3 μερες αλλα χωρις να καθησω ξαπλωμενη πανω απο 20 λεπτα .. 

Τωρα να παρω τεστ εγκυμοσυνης? η να περιμενω λιγο ακομα μηπως μου ερθει ? 

Η αληθεια ειναι οτι θελω 2ο μωρο , μου εχει λειψει  κ εχω βοηθεια απο γονεις αλλα δεν νιωθω ετοιμη να περασω την εγκυμοσυνη ξανα ...Φοβαμαι... κ τωρα που ξερω κ εχω διαβασει διαφορα, φοβαμαι περισσοτερο κ τι μπορει να συνταντησεις.. αποβολες , αποξεσεις, την αυχενικη.. κτλ.. Στο πρωτο δεν τα ηξερα κ ημουν ξεγνοιαστη .. 

Συγγνώμη ,Σας ζαλισα λιγακι ε ? 

@smaro30 να προσπαθησεις τον θηλασμο οσο μπορεις , μη πιεστεις . εμενα πχ μου ελεγε η μαμα μου οτι εχω μεγαλες θηλες κ το μωρο μικρο στομα κ πως θα θηλασει κτλ.. αλλα μου εδειξε μια συμβουλος θηλασμου στο νοσοκομειο κ μετα δεν ειχα θεμα . εγω προσωπικα δεν πονεσα καθολου ουτε μια φορα . αλλα κ να μην τα καταφερεις , δνε χαθηκε ο κοσμος . κ το γαλα σκονη  καλο ειναι . εγω εδινα απο επιλογη κ σκονη το βραδυ. κ φυσικα δεν θα νιωθεις τυψεις .. αν ειναι δυνατον ,πως καποιοι ανθρωποι δεν προσεχουν τι λενε . με εκνευριζει αφανταστα που πετανε λογια κ κανουν τις μανουλες να στενοχωριουνται ..

On 17/1/2020 at 3:27 ΜΜ, Comet είπε:

ΑΚριβως ετσι ! κ αυτες που δινουν ξενο ομως , δεν τραβανε κ λιγα.. γτ πρεπει να αποστειρωνουν  τα μπιμπερο , να τρεξουν την νυχτα να το ετοιμασουν γρηγορα κλτ.. οποτε ολες οι μανουλες εχουν κουραση ,αυπνια γτ φροντιζουν τα μωρα τους.  

Απλα φταινε καποιοι απερισκεπτοι που ξεστομιζουν διαφορα χωρις να τα σκεφτονται ..

• Μου αρέσει 1

g9l1p2.png           n8xOp2.png

Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια!  @Ασίατελικα εμεις καναμε μια προσπαθεια αυτον μηνα με τεστ ωορηξιας ! μου ειχαν ξεμεινει απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη κ εκανα . Βεβαια ηταν ληγμενα αλλα εδειξαν κανονικα θετικα οντως 17η μερα  σε κυκλο 31-32 μερων . τελευταια περιοδο 20/12 .  χθες και σημερα περιμενω περιοδο . Χθες εκανα ενα τεστ ωορηξιας κ μου βγηκε πολυ θετικο !!!! 

Εχω καποια σημαδια που μπορει να δειχνουν οτι ειμαι εγκυος αλλα απο την αλλη να το πιασαμε με την πρωτη ??? το θεωρω απιστευτο .. γτ ο αντρας μου ειχε κ χαμηλη κινητικοτητα .. Βασικα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω οτι θα ειμαι ξανα εγκυος κ ξανα εμετοι κτλ... Δεχτηκα να προσπαθησουμε (περισσοτερο γτ ημουν 100% οτι δεν θα πετυχουμε κατι ) κ βολεψε που ηταν αργια των φωτων κ ειχαμε επαφες για 3 μερες αλλα χωρις να καθησω ξαπλωμενη πανω απο 20 λεπτα .. 

Η αληθεια ειναι οτι θελω 2ο μωρο , μου εχει λειψει  κ εχω βοηθεια απο γονεις αλλα δεν νιωθω ετοιμη να περασω την εγκυμοσυνη ξανα ...Φοβαμαι... κ τωρα που ξερω κ εχω διαβασει διαφορα, φοβαμαι περισσοτερο κ τι μπορει να συνταντησεις.. αποβολες , αποξεσεις, την αυχενικη.. κτλ.. Στο πρωτο δεν τα ηξερα κ ημουν ξεγνοιαστη .. 

@smaro30 να προσπαθησεις τον θηλασμο οσο μπορεις , μη πιεστεις . εμενα πχ μου ελεγε η μαμα μου οτι εχω μεγαλες θηλες κ το μωρο μικρο στομα κ πως θα θηλασει κτλ.. αλλα μου εδειξε μια συμβουλος θηλασμου στο νοσοκομειο κ μετα δεν ειχα θεμα . εγω προσωπικα δεν πονεσα καθολου ουτε μια φορα . αλλα κ να μην τα καταφερεις , δνε χαθηκε ο κοσμος . κ το γαλα σκονη  καλο ειναι . εγω εδινα απο επιλογη κ σκονη το βραδυ. κ φυσικα δεν θα νιωθεις τυψεις .. αν ειναι δυνατον ,πως καποιοι ανθρωποι δεν προσεχουν τι λενε . με εκνευριζει αφανταστα που πετανε λογια κ κανουν τις μανουλες να στενοχωριουνται ..

ΑΚριβως ετσι ! κ αυτες που δινουν ξενο ομως , δεν τραβανε κ λιγα.. γτ πρεπει να αποστειρωνουν  τα μπιμπερο , να τρεξουν την νυχτα να το ετοιμασουν γρηγορα κλτ.. οποτε ολες οι μανουλες εχουν κουραση ,αυπνια γτ φροντιζουν τα μωρα τους.  

Απλα φταινε καποιοι απερισκεπτοι που ξεστομιζουν διαφορα χωρις να τα σκεφτονται ..

Κοριτσακι μου γλυκο.Με μια μερα καθυστερισης δεν ειχα τεστ εγκυμοσυνης και εκανα ωορηξιας (ενα σε ταινια και ενα ψηφιακο) και βγηκαν και τα 2 θετικα!Μετα πηρα εγκυμοσυνης και ηταν θετικο και τωρα ειμαι 21 εβδομαδων! Αυριο το πρωι κανε ενα εγκυμοσυνης.

Κι εγω σκεφτομουν πως θα ταλαιπωρηθω παλι στην εγκυμοσυνη,και οντως ταλαιπωρουμαι ομως σκεφτομαι οταν γεννησω θα περασουν ολα,και τη δευτερη φορα εισαι και εμπειρη,δεν τρελενεσαι με το παραμικρο

ovXmp2.pngVmnUp2.png

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Κι εγώ πρώτα ωορρηξιας είχα κανει και βγήκε θετικό και μετά έκανα της εγκυμοσύνης! Συγχαρητηρια! Να πάνε όλα τελεια!

On 12/1/2020 at 2:27 ΜΜ, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σκεφτομαι κι εγώ να προσπαθήσουμε για 2ο παιδάκι αυτή τη χρονιά όμως ακόμη δεν είναι σίγουρη πως είμαστε έτοιμοι καθώς το πρώτο παιδάκι μας είναι 15 μηνών κ ακόμη όπως καταλαβαίνετε φοραει πάνα,θηλάζει,δεν τρώει μόνο του,ανακαλύπτει τα πάντα κ έχει ανάγκη να τρέχω από πίσω του συνεχως.ενω θα ήθελα ένα 2ο μωρο σύντομα για να μην έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας σκέφτομαι πως αν μείνω σύντομα έγκυος δεν θα μπορώ να προσέχω κ να ξεκουράζομαι όσο θα ηθελα(η θα έπρεπε)ειδικά αν έχω και δύσκολη εγκυμοσύνη τι θα κάνω;αν για παράδειγμα δεν κάνει να σηκώνω βάρη,πως θα σηκώνω το 1ο παιδί να το πλένω στην αλλαγή πάνας;γενικά η καθημερινότητα μας είναι ένα τρέξιμο,ξυπνάει ακόμη τα βράδια για γάλα κι εγώ δουλεύω κιόλας.εχει άλλη τους ίδιους προβληματισμούς η απλά είμαι υπερβολική;

@Ασία καλησπέρα, να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το επόμενο! Θα σου πω τη δική μου εμπειρία αν και σε θέματα γονεϊκότητας ο καθένας λειτουργεί όπως αισθάνεται. Όταν γέννησα το γιο μου, ήμουν μόνη σε ένα ξένο μέρος χωρίς καμία βοήθεια. Η ισορροπία στη σχέση μου με τον άντρα μου διαταράχθηκε γιατί έλειπε όλη μέρα στη δουλειά, συν ότι πλέον με έβλεπε σαν κάτι "ιερό" όπως έλεγε. Θήλασα 25 μήνες, όταν αποθηλασα λίγους μήνες μετά ο μικρός ανεξαρτητοποιηθηκε, έβγαλε τη πάνα, άρχισα επιτέλους να χάνω βάρος χωρίς καν να κάνω δίαιτα, περάσαμε και μια κρίση και το τελευταίο που σκεφτόμουν ήταν ένα ακόμα παιδί. Όταν όλα έστρωσαν κι αρχίσαμε πάλι να έχουμε ελεύθερες επαφές (χωρίς όμως προγραμματισμό και ημερολόγιο στο χέρι), εγκυμοσύνη δεν ερχόταν. Μετά μου έκανε νερά η αγάπη, μια ήθελε μια δεν ήθελε (ότι κάνει και τώρα δηλαδή). Από το πουθενά κάποια στιγμή καιρό μετά έμεινα έγκυος. Ο γιος μου ήταν ήδη 6 χρόνων. Δυστυχώς παλινδρομησε. Είχαμε επαφές για ένα τρίμηνο, μέχρι που βρήκα δουλειά και σταματήσαμε. Η δουλειά δεν πήγαινε καλά και ξαναρχισαμε. Άλλαξα εν τέλει δουλειά και ξανασταματησαμε. Και κάπου εκεί μου είπε πως δεν γίνεται να κάνουμε άλλο και πως δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά κλπ μέχρι τον περασμένο μήνα που με ενημέρωσε πως θα κάνουμε κι άλλο. Τον προηγούμενο μήνα δε μας έκατσε. Δεν ξέρω τι θα γίνει αυτόν, όλο αναποδιές τυχαίνουν. Και μ' αυτά και με' κεινα ο γιος μου έχει κλείσει τα 8 κι είναι ακόμα μοναχοπαιδι. Θέλω να καταλήξω στο ότι τα πράγματα δεν πάνε πάντα βάσει προγράμματος και δικής μας ευκολίας. Μακάρι να είχα ένα ακόμα τώρα κι ας είχα κουραστεί παραπάνω στην αρχή.  Χαλάρωσε λοιπόν, αυτά τα χρόνια θα περάσουν και οι ανάγκες ενός παιδιού πίστεψέ με, δε σταματανε ποτέ, απλά αλλάζουν. Αν λοιπόν θέλετε και οι δύο ένα ακόμα παιδάκι, μην περιμένετε πολύ ακόμα, άσε να περάσει λίγος καιρός ακόμα, να μεγαλώσει λίγο ακόμα το μωράκι σου και βάλε μπρος! Καλή τύχη εύχομαι! 

Όσο για τον θηλασμό που λέτε,εμενα με είχαν πείσει πως δεν πρόκειται να μπορέσω να θηλασω. Όταν στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης άρχισε να στάζει το στήθος μου, αφού ξεπέρασα την αηδία που ένιωσα (ναι αηδία, είπαμε είχα πεισθεί πως εγώ δεν μπορώ θα θηλασω), βρήκα σύμβουλο θηλασμού και άρχισα να διαβάζω. Το ότι γέννησα με κτ και το παιδί μπήκε στη μενν, μας έδωσε έξτρα πόντους δυσκολίας αλλά τα καταφέραμε. Και να μην τα καταφέρναμε, θα μεγάλωνε μια χαρά και με το ξένο, δε χρειάζονται υπερβολές. Αλλά μεγαλύτερο ρόλο από την επιθυμία, παίζει η υποστήριξη. Κι αυτήν μόνο οι πιστοποιημενοι σύμβουλοι θηλασμού μπορούν να την παρέχουν ή γυναίκες που θήλασαν μακροχρόνια. 

Πωοω... Πολλά έγραψα, οίστρος συγγραφικός. Από τον άλλο... Κλαφ'τα Χαράλαμπε! 

• Μου αρέσει 2

Καλησπέρα κορίτσια !

@Comet @P.L.L. μάλλον είμαι έγκυος! Έκανα πάλι ένα τεστ ωορρηξίας κ είναι θετικοτατο.. έκανα κ χοριακη. Αύριο θα έχω τα αποτελέσματα κ θα ενημερώσω.  Το είπα στον Άντρα μου κ τρελάθηκε από την χαρά του!!!

• Μου αρέσει 4

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !

@Comet @P.L.L. μάλλον είμαι έγκυος! Έκανα πάλι ένα τεστ ωορρηξίας κ είναι θετικοτατο.. έκανα κ χοριακη. Αύριο θα έχω τα αποτελέσματα κ θα ενημερώσω.  Το είπα στον Άντρα μου κ τρελάθηκε από την χαρά του!!!

Μπραβο κοριτσι μου,τι ευχαριστα νεα!Σιγουρα εισαι εγκυος.Ευχομαι μια τριψηφια χοριακη.Θα περιμενω νεα σου:lol:

• Μου αρέσει 1

ovXmp2.pngVmnUp2.png

Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !

Μπράβο!!! Σίγουρα είσαι!  Να εχεις Μεγάλη χοριακη και να πάνε όλα καλά ως το τέλος! Άντε και στα δικά μας! 

• Μου αρέσει 1

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !

Μπράβο κοριτσι μου! Μια μεγάλη χοριακη και μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι γιατί έχεις και ένα παιδάκι στο σπίτι! Όλα να πάνε κατ ευχήν!

• Μου αρέσει 1

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

Κοριτσια ευχαριστω πολυ ! μακαρι να πανε ολα καλα και σε αυτην την εγκυμοσυνη !ελπιζω να ειναι κ μεγαλο το νουμερο της χοριακης και να μην χρειστει να ξανα κανω!

@P.L.L. αντε και η επομενη να εισαι εσυ ! 

πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Μια μεγάλη χοριακη και μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι γιατί έχεις και ένα παιδάκι στο σπίτι! Όλα να πάνε κατ ευχήν!

Ευχαριστω  πολυ! ναι εχω και ενα αγορακι 15 μηνων που τρεχει οληηη την ωρα και πρεπει να τον κυνηγησεις! ευτυχως εχω μεγαλη βοηθεια απο γονεις.

• Μου αρέσει 1

Just now, ada32 είπε:

Κοριτσια ευχαριστω πολυ ! μακαρι να πανε ολα καλα και σε αυτην την εγκυμοσυνη !ελπιζω να ειναι κ μεγαλο το νουμερο της χοριακης και να μην χρειστει να ξανα κανω!

@P.L.L. αντε και η επομενη να εισαι εσυ ! 

Αχ από το στόμα σου κι στου Θεού το αυτί. Ειμαι στις γόνιμες μέρες και ξεκινήσαμε προσπάθειες. Μόλις δεύτερο μήνα μετά την απόξεση. Κι ο Θεός μαζί μας! 

Αντε να μας πεις το νούμερο της χοριακης σου! 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα