marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

On 24/3/2020 at 2:32 ΠΜ, marioula1234 είπε:

Πωπω δεν παλεύεται μέσα όλη μέρα δεν μπορούμε να πάμε πουθενά... Τα σχολεία κλειστά μας στέλνουν οι δάσκαλοι ασκήσεις με μέιλ για να λύσουν τα παιδιά... Τι άλλο θα δούμε; 

Σε ευχαριστω τόσο πολύ χοπακι μου! Αποζημιώθηκες και με το παραπάνω καλή μου! Σου άξιζε!!! ❤️ Σε σκεφτόμουν συχνα, μπήκα κ είδα τα ευχάριστα! ❤️ Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; ο άντρας σου θα τρελάθηκε ε; όλα καλά θα πάνε θα το δεις! :) εμείς είμαστε μια χαρά δόξα το Θεό η ζουζούνα είναι μια χαρά κ εκείνη μεγάλωσε η μπουμπούκα μου έξι μηνών κοπέλα πια... Ξεκινήσαμε κ στερεές αλλά δεν της πολύ αρέσουν, προτιμά το γάλατακι της μαμάς η ψυχούλα μωρέ.. 

Αχ γλυκουλα μου.. πότε ήταν που συζητούσαμε τις αγωνίες μας.. εσύ μόλις είχες μείνει έγκυος κ τώρα έχεις μια κοπελαρα 6 μηνών!! Φυσικά κ προτιμά το γαλατάκι της μαμάς!! Υπάρχει καλύτερο;; Σιγά σιγά θα αρχίσει να ενδιαφέρεται περισσότερο κ για τις στερεές τροφές, θα δεις! Εγώ λοιπόν ειμαι 9 εβδομάδων κ 4 ημερών!! Ο άντρας μου φυσικά τρελάθηκε κ τον έχει φάει το άγχος από τώρα.. χαχαχα!! 

• Χαχα 1

10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Οχι,τρωω ελαχιστα και κυριως ωραστα.Εχω πολλες καουρες και τοτε και πιο πολλα σαλια.Ειχα παρει ως μεσα του εκτου 3 κιλα και εχω χασει το 1.Πολυ πεινα...Ευτυχως το μωρο μεγαλωνει καλα.

Πωωωω... τι να πω.. κουραγιο και τελειωνεις. Ευτυχως που το παιδί είναι καλά. Έχεις δοκιμάσει την οδοντόκρεμα; Εμενα με ανακουφίζει να βουρτσίζω τα δόντια. Όλη μέρα αυτό κάνω. Αλλά δοκίμασα διάφορες «γεύσεις» μέχρι να βρω ποιες με βοηθανε και ποιες όχι. 

Έπρεπε τα ρημάδια τα συμπτώματα να μοιράζονται με τον μπαμπα!

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Με τεστ ωορρηξίας ή λόγω σταθερού κύκλου λες ότι ξες πότε έκανες ωορρηξία;ναι ρε γ#μωτο είναι κ αυτή η κατάσταση τώρα που δεν μπορείς εύκολα να πας για χοριακη!!:?

"Το ωάριο ζει για το πολύ 24 ώρες αφότου απελευθερωθεί από την ωοθήκη, αυτό είναι το μόνο χρονικό διάστημα που η γυναίκα είναι γόνιμη κάθε μήνα. Αν το ωάριο συναντήσει σπερματοζωάρια, γονιμοποιείται και η εγκυμοσύνη ξεκινάει.

Συνήθως μόνο ένα ωάριο ωριμάζει σε κάθε ωορρηξία.

Η ωορρηξία μπορεί να επηρεαστεί από το άγχος, μια ασθένεια ή σημαντικές αλλαγές του τρόπου ζωής.

Η εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου γίνεται σε 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία."

Από σάιτ γυναικολογικό!;-)

Απο υγρά και πονακια σε ωοθήκη κατάλαβα την ωορηξια μου όπως κάθε μήνα.....τι να πω

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Απο υγρά και πονακια σε ωοθήκη κατάλαβα την ωορηξια μου όπως κάθε μήνα.....τι να πω

Κάνε υπομονή αν την παλεύεις 2-3 μέρες κ πάνε για χοριακη λέω,κλείσε ραντεβού κ προσεκτικά με μασκουλα κ γάντια πάνε.καλα αποτελέσματα!:x

url%5D

πρίν από 11 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ποσες μέρες πάνε από όταν πιστεύεις πως έκανες ωορρηξία; 

Διαφημίσεις

Έχασα τη μπάλα με τα σχόλια.. Πρωτοφανές. Είμαι με το κινητό και δεν μου παίρνει πολλές παραθέσεις μαζί. 

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ίσως να είναι αυτό... Ο ψυχολογικός παράγοντας να επηρεάζει και να λέω πως είναι ένστικτο. Τωρ περιμένω το Σάββατο αλλά ούτε το στήθος δε με πονάει. Έτσι και στον προηγούμενο κύκλο. Καινούρια κόλπα. 

@Comet τι τραβάς βρε πουλάκι μου κι εσύ... Σε πήγε έτσι όλη η εγκυμοσύνη. Υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα...

@ΒαλεντιναΧρηστος ένα τεστ έκανες; δεν ξέρω... Εφόσον λες πως έχεις σταθερό κύκλο και ήδη δέκα μέρες καθυστέρηση, θα έπρεπε να δείξει ρε γ@μ#το...μι χοριακή θα ήταν το καλύτερο, συμφωνώ. Δεν προγραμματιζεις ένα ραντεβού; με το γιατρό σου μίλησες;

Καλά μιλάμε δεν αντέχω να βλέπω ειδήσεις... Κατάθλιψη κανονική. 

Just now, Agatte είπε:

Έχασα τη μπάλα με τα σχόλια.. Πρωτοφανές. Είμαι με το κινητό και δεν μου παίρνει πολλές παραθέσεις μαζί. 

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την υποστήριξη. Ίσως να είναι αυτό... Ο ψυχολογικός παράγοντας να επηρεάζει και να λέω πως είναι ένστικτο. Τωρ περιμένω το Σάββατο αλλά ούτε το στήθος δε με πονάει. Έτσι και στον προηγούμενο κύκλο. Καινούρια κόλπα. 

@Comet τι τραβάς βρε πουλάκι μου κι εσύ... Σε πήγε έτσι όλη η εγκυμοσύνη. Υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα...

@ΒαλεντιναΧρηστος ένα τεστ έκανες; δεν ξέρω... Εφόσον λες πως έχεις σταθερό κύκλο και ήδη δέκα μέρες καθυστέρηση, θα έπρεπε να δείξει ρε γ@μ#το...μι χοριακή θα ήταν το καλύτερο, συμφωνώ. Δεν προγραμματιζεις ένα ραντεβού; με το γιατρό σου μίλησες;

Καλημερα. Κι εγω δεν μπορω αλλο ειδισεις.Παρακολουτω παιδικα με το μικρο.Και ειμαι καλυτερα.

VmnUp2.pngG8GAp2.png

Just now, Agatte είπε:

Ένα έκανα ναι το ίδιο που είχα κάνει και στην κόρη μου.....μάλλον θα πάω για χοριακη σε 4μερες αν δεν έρθει το γιατρό δεν μπορώ να τον βρω με την κατασταση αυτή αλλά δεν έπιμενω κιολας

Just now, P.L.L. είπε:

Ποσες μέρες πάνε από όταν πιστεύεις πως έκανες ωορρηξία; 

25-28 μέρες....αν πιστέψω το πρόγραμμα  που έχω στο κινητό και οχι τα συπτωματα είναι 23-24

Just now, MumMaria είπε:

Κάνε υπομονή αν την παλεύεις 2-3 μέρες κ πάνε για χοριακη λέω,κλείσε ραντεβού κ προσεκτικά με μασκουλα κ γάντια πάνε.καλα αποτελέσματα!:x

Βρε την παλεύω αφού τεστ έκανα στις 6μερες καθυστέρησης αφού λέω να μου έρθει να τελειώνω αφού έδειξε αρνητικό σε 4μερες αν δεν μου έρθει δηλ 15μερες καθυστέρηση θα πάω για χοριακη

• Μου αρέσει 1

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ένα έκανα ναι το ίδιο που είχα κάνει και στην κόρη μου.....μάλλον θα πάω για χοριακη σε 4μερες αν δεν έρθει το γιατρό δεν μπορώ να τον βρω με την κατασταση αυτή αλλά δεν έπιμενω κιολας

25-28 μέρες....αν πιστέψω το πρόγραμμα  που έχω στο κινητό και οχι τα συπτωματα είναι 23-24

Βρε την παλεύω αφού τεστ έκανα στις 6μερες καθυστέρησης αφού λέω να μου έρθει να τελειώνω αφού έδειξε αρνητικό σε 4μερες αν δεν μου έρθει δηλ 15μερες καθυστέρηση θα πάω για χοριακη

Έχουμε ακούσει και περιπτώσεις που ήταν ψευδώς αρνητικό. Θα δείξει. Εκτός κι αν ταραχτηκες με κάτι και άλλαξε ο κύκλος σου, αλλά πάλι τόσες μέρες, εντύπωση μου κάνει. 

@Cometκι εγώ απο ειδήσεις μόνο τον Τσιοδρα βλέπω και τέλος. Κατά τ'άλλα βλέπω κωμωδίες. Να γελάμε για να μην τρελαθούμε. Κι αν ανοίξει λίγο ο καιρός, θα πηγαίνω και τον περίπατο μου με το μικρό μου αγόρι. Να μας δει λίγο ο ήλιος κι ο καθαρός αέρας. 

• Μου αρέσει 1

Γειά σας κορίτσια, μπαίνω στο καφέ μετά από καιρό καθώς το παιδάκι μου είναι τώρα 19 μηνών και έχουμε μπει για τα καλά στις προσπάθειες για το δεύτερο! Προσπαθούμε εντατικά περίπου ένα εξάμηνο όσο μπορούμε γιατί δεν βόλευαν πάντα τα ωράρια του συζύγου. Τον προηγούμενο μήνα άρχισα να παίρνω κ βιταμίνες πιστεύω να βοηθήσουν κ αυτές τη κατάσταση λιγάκι... Την επόμενη εβδομάδα είναι κ τα γενέθλια μου κλείνω αισίως τα 38 κ δεν το κρύβω αρχίζω κ αγχώνομαι λιγάκι.  

Ήθελα να ρωτήσω οι κοπέλες που είναι έγκυες πόσο καιρό προσπαθούσαν για το δεύτερο μέχρι να τα καταφέρουν? 

8pRep2.png

Διαφημίσεις

Just now, Elfs είπε:

Γειά σας κορίτσια, μπαίνω στο καφέ μετά από καιρό καθώς το παιδάκι μου είναι τώρα 19 μηνών και έχουμε μπει για τα καλά στις προσπάθειες για το δεύτερο! Προσπαθούμε εντατικά περίπου ένα εξάμηνο όσο μπορούμε γιατί δεν βόλευαν πάντα τα ωράρια του συζύγου. Τον προηγούμενο μήνα άρχισα να παίρνω κ βιταμίνες πιστεύω να βοηθήσουν κ αυτές τη κατάσταση λιγάκι... Την επόμενη εβδομάδα είναι κ τα γενέθλια μου κλείνω αισίως τα 38 κ δεν το κρύβω αρχίζω κ αγχώνομαι λιγάκι.  

Ήθελα να ρωτήσω οι κοπέλες που είναι έγκυες πόσο καιρό προσπαθούσαν για το δεύτερο μέχρι να τα καταφέρουν? 

Καλησπέρα κ σου εύχομαι σύντομα δεύτερη εγκυμοσυνη:x εγώ είμαι έγκυος αύριο 8 η εβδομάδα αλλά μας ήρθε απρόσμενα αυτήν την φορά! Στην πρώτη όμως εγκυμοσύνη προσπαθουσαμε κάνα 10μηνο!!!το άγχος πάντως να ξέρεις παίζει τον ρόλο του:? μόλις χαλαρώσεις,ένα παραπάνω αφού έχεις κ ένα παιδάκι,θα έρθει:wink:

url%5D

Just now, Agatte είπε:

Έχουμε ακούσει και περιπτώσεις που ήταν ψευδώς αρνητικό. Θα δείξει. Εκτός κι αν ταραχτηκες με κάτι και άλλαξε ο κύκλος σου, αλλά πάλι τόσες μέρες, εντύπωση μου κάνει. 

@Cometκι εγώ απο ειδήσεις μόνο τον Τσιοδρα βλέπω και τέλος. Κατά τ'άλλα βλέπω κωμωδίες. Να γελάμε για να μην τρελαθούμε. Κι αν ανοίξει λίγο ο καιρός, θα πηγαίνω και τον περίπατο μου με το μικρό μου αγόρι. Να μας δει λίγο ο ήλιος κι ο καθαρός αέρας. 

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο τόσες μέρες δεν το έχω πάθει ΠΟΤΕ στα τόσα χρόνια και δεν ταράχτηκα αγχώθηκα και για τίποτα.....γενικά δεν είμαι τύπος του άγχους χαχαχ....

• Χαχα 1

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

18 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Αχ γλυκουλα μου.. πότε ήταν που συζητούσαμε τις αγωνίες μας.. εσύ μόλις είχες μείνει έγκυος κ τώρα έχεις μια κοπελαρα 6 μηνών!! Φυσικά κ προτιμά το γαλατάκι της μαμάς!! Υπάρχει καλύτερο;; Σιγά σιγά θα αρχίσει να ενδιαφέρεται περισσότερο κ για τις στερεές τροφές, θα δεις! Εγώ λοιπόν ειμαι 9 εβδομάδων κ 4 ημερών!! Ο άντρας μου φυσικά τρελάθηκε κ τον έχει φάει το άγχος από τώρα.. χαχαχα!! 

Αχ βρε χοπι μου σα χθες τα θυμάμαι όλα! ❤️ Φαντάζομαι θα γέμισατε χαρά! Αχ Παναγία μου τα καλύτερα έρχονται!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο τόσες μέρες δεν το έχω πάθει ΠΟΤΕ στα τόσα χρόνια και δεν ταράχτηκα αγχώθηκα και για τίποτα.....γενικά δεν είμαι τύπος του άγχους χαχαχ....

Αγάπη είσαι έγκυος; :)

• Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

πρίν από 23 λεπτά , marioula1234 είπε:

Αγάπη είσαι έγκυος; :)

Αχ κοριτσάκι μου τι να σου πω ούτε ξέρω!!!! Έχω καθυστέρηση 11μερες αλλά το τεστ πριν 5μερες έδειξε αρνητικό.....θα φανεί!:mrgreen:

Rw4sp2.pngDKg3p2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα