marioula1234

Προσπάθεια για 2ο παιδάκι το 2019!

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσι μου η κόρη μας είναι 2 χρονών και σκεφτόμουν για 2ο από όταν χρόνισε η μικρή. Ο άντρας μου δεν ήθελε τόσο γρήγορα και έμεινα έγκυος τον Σεπτέμβριο, όταν η μικρή έγινε 20 μηνών, χωρίς να ευωδώσει όμως η εγκυμοσύνη. Επίσης δεν έχω βοήθεια, δουλεύω όμως και έχω την κυρία που κρατάει την μικρή μας. Αυτό είναι βοήθεια μπορώ να πω, τουλάχιστον δεν ανησυχώ ποιος θα κρατήσει το παιδί όταν είμαι στη δουλειά. Μετά την διακοπή κύησης, και εγώ και ο σύζυγος θέλουμε άλλα 2 παιδάκια και μακάρι να μπορέσουμε να τα κάνουμε. Βέβαια έκλεισα τα 34, όχι οτι είμαι μεγάλη αλλά για να έρθει και 3ο παιδί θα πρέπει να επισπεύσουμε ίσως. Δεν προγραμματίζω πλέον, ας έρθει ένα 2ο υγιές και μωρό και βλέπουμε. Μου αρέσουν πολύ τα παιδιά και αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα ήθελα ιδανικά 4 παιδιά αλλά ο Θεός μόνο ξέρει. Με το καλό σε όλες μας!

έχει ναυτία όταν αδιαθετείς;;; συγγνώμη δεν κατάλαβα τι εννοείς...

Οχι οταν αδιαθετω αλλα οταν μενω εγκυος.3 εγκυμοσυνες  με ναυτια 2 μερες πριν την καθυστεριση καθε φορα .Ετσι το πηραμε χαμπαρι τις 2 τελευταιες.Μαθαμε πια βλεπεις

YpRsp2.pngovXmp2.png

Smaro30 λυπάμαι για τη δεύτερη εγκυμοσύνη σου.ευχομαι η επόμενη να είναι τυχερή και να αποκτήσεις και 2ο και 3ο παιδι αν θες.

Είσαι τυχερή που έχεις έστω μια κοπέλα να σε βοηθάει με το παιδι.Εγω δουλεύω και τις μέρες που δουλεύω τον κρατάει ο άντρας μου και έτσι πηγαίνουμε εναλλάξ στη δουλεια αλλά είναι πολύ δυσκολα.

Σκέφτομαι και εγώ ότι θα ήταν ωραία να είχε παρέα γιατί όπως αναφέρθηκε και εμένα τρελαίνεται για παιδιά.Εχει "φιλους" περίπου συνομηλίκους που βγαίνουμε έξω στο παρκο και περνάει ωραια αλλά δε ξέρω αν θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε πέρα με 2 παιδιά,δουλειά,σπίτι.

Επίσης ένα ακόμη παιδι τεντώνει ακόμη περισσότερο τα οικονομικά μιας οικογένειας και ειμαι της άποψης ότι θέλω το παιδι μου να έχει τα καλύτερα  (όσο μπορω)χωρίς να ζορίζομαι και χωρίς να κόβω προσωπικές απολαύσεις.

Ίσως ακούγεται εγωιστικό αλλά ένα απλό παραδειγμα ο γιος μου αν και 15 μηνών κοιμαται στο δωμάτιο του σε διπλό κρεβάτι.Αν κάνω 2ο δε θέλω να τα στριμωξω και τα 2 σε ένα δωμάτιο με κουκετα.Αυτο σημαίνει ότι ιδανικά θα πρέπει και το 2ο να έχει το δικό του δωμάτιο με διπλό κρεβάτι και θα πρέπει να βρω μεγαλύτερο σπίτι με περισσότερα εξοδα.Επισης μια φορά το χρόνο θα πάμε διακοπές σε μια άλλη χωρα (μένουμε εκτός ελλαδας)Και 2 φορές το χρόνο θα έρθουμε Ελλάδα.Αυτο σημαίνει ότι μας αρέσουν οι διακοπές και δε θέλω να τις περιορίσω γιατί θα πρέπει να σκεφτώ τα έξοδα ενός ακόμα παιδιού.

Τα σκέφτομαι όλα αυτά και ακόμα περισσότερα και συνέχεια αναβάλλω το δεύτερο παιδι αν και ξέρω ότι ένα αδερφάκι θα έκανε καλό στο γιο μου

Διαφημίσεις

2 minutes ago, Comet said:

Οχι οταν αδιαθετω αλλα οταν μενω εγκυος.3 εγκυμοσυνες  με ναυτια 2 μερες πριν την καθυστεριση καθε φορα .Ετσι το πηραμε χαμπαρι τις 2 τελευταιες.Μαθαμε πια βλεπεις

ωχ ωχ κάνεις και εμετούς;;;; και εγώ μία από τα ίδια... Ναυτία, αναγούλες, ζαλάδες, εμετούς και πονοκεφάλους όλο το α τρίμηνο.... συγγνώμη που ρωτάω και αν θέλεις βέβαια απαντάς, γιατι δεν προχώρησαν οι εγκυμοσύνες, ο γιατρός τι σας είπε;

Άντε κορίτσι μου μακάρι να μείνουμε μαζί έγκυος και να λέμε τον πόνο μας για τις ναυτίες!!! Πρώτη φορά ανυπομονώ να έχω πάλι αυτά τα συμπτώματα!!!

πρίν από 2 λεπτά , Angela123 είπε:

Smaro30 λυπάμαι για τη δεύτερη εγκυμοσύνη σου.ευχομαι η επόμενη να είναι τυχερή και να αποκτήσεις και 2ο και 3ο παιδι αν θες.

Είσαι τυχερή που έχεις έστω μια κοπέλα να σε βοηθάει με το παιδι.Εγω δουλεύω και τις μέρες που δουλεύω τον κρατάει ο άντρας μου και έτσι πηγαίνουμε εναλλάξ στη δουλεια αλλά είναι πολύ δυσκολα.

Σκέφτομαι και εγώ ότι θα ήταν ωραία να είχε παρέα γιατί όπως αναφέρθηκε και εμένα τρελαίνεται για παιδιά.Εχει "φιλους" περίπου συνομηλίκους που βγαίνουμε έξω στο παρκο και περνάει ωραια αλλά δε ξέρω αν θα μπορούσαμε να τα βγάλουμε πέρα με 2 παιδιά,δουλειά,σπίτι.

Επίσης ένα ακόμη παιδι τεντώνει ακόμη περισσότερο τα οικονομικά μιας οικογένειας και ειμαι της άποψης ότι θέλω το παιδι μου να έχει τα καλύτερα  (όσο μπορω)χωρίς να ζορίζομαι και χωρίς να κόβω προσωπικές απολαύσεις.

Ίσως ακούγεται εγωιστικό αλλά ένα απλό παραδειγμα ο γιος μου αν και 15 μηνών κοιμαται στο δωμάτιο του σε διπλό κρεβάτι.Αν κάνω 2ο δε θέλω να τα στριμωξω και τα 2 σε ένα δωμάτιο με κουκετα.Αυτο σημαίνει ότι ιδανικά θα πρέπει και το 2ο να έχει το δικό του δωμάτιο με διπλό κρεβάτι και θα πρέπει να βρω μεγαλύτερο σπίτι με περισσότερα εξοδα.Επισης μια φορά το χρόνο θα πάμε διακοπές σε μια άλλη χωρα (μένουμε εκτός ελλαδας)Και 2 φορές το χρόνο θα έρθουμε Ελλάδα.Αυτο σημαίνει ότι μας αρέσουν οι διακοπές και δε θέλω να τις περιορίσω γιατί θα πρέπει να σκεφτώ τα έξοδα ενός ακόμα παιδιού.

Τα σκέφτομαι όλα αυτά και ακόμα περισσότερα και συνέχεια αναβάλλω το δεύτερο παιδι αν και ξέρω ότι ένα αδερφάκι θα έκανε καλό στο γιο μου

Δεν είναι κατακριτέο το ότι θέλεις να παρέχεις το καλύτερο στο παιδί σου. Τις ανέσεις βέβαια ο καθένας τις προσδιορίζει βάσει των δυνατοτήτων του. 

Πάντως κατι ακομα που σκέφτηκα σήμερα είναι ότι οταν ενα παιδί περνάει τη διαδικασία του μεγαλωματος μαζι με ενα αδερφάκι μαθαίνει από νωρίς οτι δεν είναι το κέντρο του κόσμου. (κάτι που τα παιδιά εκ φύσεως έχουν την ταση να νιώθουν μέχρι τα 7 τους τουλάχιστον). Αυτό για μενα είναι κατι που οσο περνάει ο καιρός εχει σημασία γιατί βλέπω ότι η υπερβολική αγάπη και προσοχή που παίρνει η μικρή μου από εμένα (και δεν το μετανιώνω με τίποτα) την κάνει να δε φέρεται κάποιες φορές σαν να είμαι ιδιοκτησία της. Κι αν αρνηθώ ελάχιστες φορές να κάνουμε αυτό που θέλει (ας πούμε να παίξουμε στις 5 το πρωί) ουρλιάζει. 

Δεν ξέρω αν σας εχω μπερδέψει αλλά συζητώντας μαζι σας προσπαθώ να βάλω τις σκέψεις μου σε σειρά 

Kw4fp3.pngLjwyp2.png

1 hour ago, smaro30 είπε:

ωχ ωχ κάνεις και εμετούς;;;; και εγώ μία από τα ίδια... Ναυτία, αναγούλες, ζαλάδες, εμετούς και πονοκεφάλους όλο το α τρίμηνο.... συγγνώμη που ρωτάω και αν θέλεις βέβαια απαντάς, γιατι δεν προχώρησαν οι εγκυμοσύνες, ο γιατρός τι σας είπε;

Άντε κορίτσι μου μακάρι να μείνουμε μαζί έγκυος και να λέμε τον πόνο μας για τις ναυτίες!!! Πρώτη φορά ανυπομονώ να έχω πάλι αυτά τα συμπτώματα!!!

Ναι μετα τις 6 βδομαδες και εμμετους.Η πρωτη ηταν μερικη μυλη κυηση.2 σπερματοζωαρια γονιμοποιησαν ενα ωαριο.23 εξτρα χρωμοσωματα μη βιωσιμο εμβρυο.Στις 9 βδομαδες παλινδρομει,αποξεση και βιοψια,1 στις 2.000 κυησεις ,ετυχε.Μετα εκανα το γιο μου.Στον αερα επιασα το τελευταιο.Ολα καλα,εμμετοι φουλ,μια μερα σταματανε,το καταλαβα κατι εγινε ,υπερηχος εχει παλινδρομισει.Θρομβοφιλια οχι,θυροειδης ρυθμισμενος.Ο συζηγος εκανε εξετασεις ολα καλα.Ετυχε.

YpRsp2.pngovXmp2.png

Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ναι μετα τις 6 βδομαδες και εμμετους.Η πρωτη ηταν μερικη μυλη κυηση.2 σπερματοζωαρια γονιμοποιησαν ενα ωαριο.23 εξτρα χρωμοσωματα μη βιωσιμο εμβρυο.Στις 9 βδομαδες παλινδρομει,αποξεση και βιοψια,1 στις 2.000 κυησεις ,ετυχε.Μετα εκανα το γιο μου.Στον αερα επιασα το τελευταιο.Ολα καλα,εμμετοι φουλ,μια μερα σταματανε,το καταλαβα κατι εγινε ,υπερηχος εχει παλινδρομισει.Θρομβοφιλια οχι,θυροειδης ρυθμισμενος.Ο συζηγος εκανε εξετασεις ολα καλα.Ετυχε.

Λυπαμαι κοπελα μου, ξερω ποσο σκληρο ειναι να μενεις εγκυος και να μην συνεχιζεται... ελπιζω η επομενη εγκυμοσυνη μας να ερθει για να μεινει!!!

20 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Ειναι δυσκολο να μην εχεις ουτε μια κοπελα να κραταει το παιδι εστω και λιγο. Γενικα χωρις βοηθεια δεν ειναι ευκολο, παντως οσο μεγαλωνει το παιδι γινεται πιο ανεξαρτητο και θα μπορειτε να το πηγαινετε εστω και λιγες ωρες παιδικο.

Και εμας μας αρεσουν τα ταξιδια και πηγαινουμε εξωτερικο με την μικρη απο μωρο. Απλα η δικη μου αποψη ειναι οτι ενα επιπλεον παιδι δεν επιβαρυνει αρκετα τον προυπολογισμο και προσωπικα μιλωντας το αξιζει. Εννοειται οτι ειναι λογικο να μην θελεις να λειψει κατι στα παιδια σου, νομιζω οτι ολες το ιδιο θελουμε. Επισης δεν ειναι κακο να παιδια να εχουν καποια χρονια διαφορα, μην σου πω οτι ειναι και πιο ξεκουραστα. Οσο για το παιδακι σου να εχει αδερφακι, δεν συμφωνω απολυτα διοτι πιστευω οτι ειναι αποφαση των γονεων και μονο. Θεωρω οτι τα παιδια δεν παθαινουν κατι αν μεγαλωσουν ως μοναχοπαιδια και δεν ειναι υποχρεωτικο ουτε ταιριαζει σε ολους να κανουν 2 και 3 παιδια. Αλλοι δεν θελουν καθολου παιδια, οπως αισθανεται ο καθενας. Ολα αυτα ειναι προσωπικη μου αποψη, χωρις να θελω να παρεξηγηθω. 

On 5/1/2019 at 1:43 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν ξέρετε τι ανακούφιση νιώθω με αυτό το θεματακι. Ηρέμησα που βλέπω οτι κι άλλες μαμάδες σκέφτονται τα ίδια με εμένα γιατί ένιωθα πραγματικά πολύ άσχημα. Βέβαια περαν ολων των υπολοίπων εμας μας έχει προβληματισει και το οικονομικό ζήτημα που δεν παει ακριβώς όπως το υπολογιζαμε. 

και εμας μα προβληματιζει πολύ το οικονομικο δυστυχώς.... 

On 5/1/2019 at 1:48 ΜΜ, smaro30 είπε:

κορίτσια σας χαιρετώ και απο εδώ. Είμαστε πολλές στην προσπάθεια για δεύτερο βλέπω! Εμείς βέβαια δεν επιτρέπεται ακομά, τον Μάρτιο θα ξεκινήσουμε τις προσπάθεις πάλι και εύχομαι αυτή την φορά να μας έρθει με το καλό ένα υγιές παιδάκι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Αυτές τις ευχές δίνω και σε εσάς!!!! Φιλιά σε όλες <3

καλως την σμαρω μας καλε να δεις που ολες το Μάρτη θα μεινουμε εγκυουλες :)

On 5/1/2019 at 2:24 ΜΜ, Comet είπε:

πωπω τον μισω τον εμετό ευτυχως δεν εκανα καθόλου εμετους

On 5/1/2019 at 2:34 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Δεν είναι κατακριτέο το ότι θέλεις να παρέχεις το καλύτερο στο παιδί σου. Τις ανέσεις βέβαια ο καθένας τις προσδιορίζει βάσει των δυνατοτήτων του. 

Πάντως κατι ακομα που σκέφτηκα σήμερα είναι ότι οταν ενα παιδί περνάει τη διαδικασία του μεγαλωματος μαζι με ενα αδερφάκι μαθαίνει από νωρίς οτι δεν είναι το κέντρο του κόσμου. (κάτι που τα παιδιά εκ φύσεως έχουν την ταση να νιώθουν μέχρι τα 7 τους τουλάχιστον). Αυτό για μενα είναι κατι που οσο περνάει ο καιρός εχει σημασία γιατί βλέπω ότι η υπερβολική αγάπη και προσοχή που παίρνει η μικρή μου από εμένα (και δεν το μετανιώνω με τίποτα) την κάνει να δε φέρεται κάποιες φορές σαν να είμαι ιδιοκτησία της. Κι αν αρνηθώ ελάχιστες φορές να κάνουμε αυτό που θέλει (ας πούμε να παίξουμε στις 5 το πρωί) ουρλιάζει. 

Δεν ξέρω αν σας εχω μπερδέψει αλλά συζητώντας μαζι σας προσπαθώ να βάλω τις σκέψεις μου σε σειρά 

εχεις απόλυτο δίκιο 

83tdp2.pngoImzp2.png

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

και εμας μα προβληματιζει πολύ το οικονομικο δυστυχώς.... 

καλως την σμαρω μας καλε να δεις που ολες το Μάρτη θα μεινουμε εγκυουλες :)

πωπω τον μισω τον εμετό ευτυχως δεν εκανα καθόλου εμετους

εχεις απόλυτο δίκιο 

Marioula.μου καλησπερα.Κι εγω τον μισουσα ευτυχως μονο σε γαστρεντεριτιδα εκανα και ζοριζομουν πολυ.Με τις εγκυμοσυνες ομως πια συνηθισα ουτε σημασια δεν δινω.Στην τελευταια δε εκανα δουλειες,ετρεχα τουαλετα ,πλενομουν και συνεχιζα κανονικα .Ειδα καπου οτι εγραψες για χασιμοτο.Κι εγω εχω το βρηκαμε μετα την πρωτη παλλινδρομη.Να το κοιταξεις κοριτσι μου θελει ρυθμιση πριν ξεκινησεις.Ενοχοποιειται πολυ για αποβολες πρωτου τριμηνου.

YpRsp2.pngovXmp2.png

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Marioula.μου καλησπερα.Κι εγω τον μισουσα ευτυχως μονο σε γαστρεντεριτιδα εκανα και ζοριζομουν πολυ.Με τις εγκυμοσυνες ομως πια συνηθισα ουτε σημασια δεν δινω.Στην τελευταια δε εκανα δουλειες,ετρεχα τουαλετα ,πλενομουν και συνεχιζα κανονικα .Ειδα καπου οτι εγραψες για χασιμοτο.Κι εγω εχω το βρηκαμε μετα την πρωτη παλλινδρομη.Να το κοιταξεις κοριτσι μου θελει ρυθμιση πριν ξεκινησεις.Ενοχοποιειται πολυ για αποβολες πρωτου τριμηνου.

ναι θα πάω αυτες τις μερες να το κοιταξω γλυκια μου :)

83tdp2.pngoImzp2.png

Παντως για το οικονομικο που λετε εμεις γλιτωσαμε πολλα εξοδα γιατι πολλα πραγματα(κουνια,λικνο,καροτσι,συρταριερα,καρεκλακι φαγητου και αυτοκινητου κτλ)τα πιο ακριβα δηλαδη μου τα δωσε η αδερφη μου.Τα χε αγορασει πανακριβα και τα καλυτερα η μαμα μου για τον ανηψιο μου και τα προσεξαν πολυ για να εχω κι εγω.Οποτε σε ενα δευτερο μωρο αυτα τα εξοδα δεν υπαρχουν.Οπως και ρουχαλακια κτλ.Κι εγω φορουσα πολλα της αδερφης μου.Ασε που μας γεμισαν δωρα ειδικα στα βαφτισια.Τωρα μεγαλωνοντας δεν ξερω τι θα θελει αλλα για τα παιδια μας δουλευουμε ετσι κι αλλιως.

• Μου αρέσει 3

YpRsp2.pngovXmp2.png

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Παντως για το οικονομικο που λετε εμεις γλιτωσαμε πολλα εξοδα γιατι πολλα πραγματα(κουνια,λικνο,καροτσι,συρταριερα,καρεκλακι φαγητου και αυτοκινητου κτλ)τα πιο ακριβα δηλαδη μου τα δωσε η αδερφη μου.Τα χε αγορασει πανακριβα και τα καλυτερα η μαμα μου για τον ανηψιο μου και τα προσεξαν πολυ για να εχω κι εγω.Οποτε σε ενα δευτερο μωρο αυτα τα εξοδα δεν υπαρχουν.Οπως και ρουχαλακια κτλ.Κι εγω φορουσα πολλα της αδερφης μου.Ασε που μας γεμισαν δωρα ειδικα στα βαφτισια.Τωρα μεγαλωνοντας δεν ξερω τι θα θελει αλλα για τα παιδια μας δουλευουμε ετσι κι αλλιως.

εγω παντως απο το πρωτο μου μωρο μονο κρεβατακι εχω κ καροτσι ρουχα κ ολα τα υπολοιπα τα εδωσα γτ δεν ειχα χωρο να τα φυλαξω... καλα αν μεινω εγκυος συντομα κ ειναι κοριτσι θα μου δωσει λογικα η αδερφη μου πραγματα της ανηψιας μου που ειναι 10 μηνων... αν και θα ηθελα αγορι παλι αλλα οκ καλα να ναι :P

83tdp2.pngoImzp2.png

Το θέμα είναι ότι αν το πρώτο παιδάκι χρειάζεται ακομα κάποια πράγματα δεν μπορείς να μην πάρεις κι άλλο. Αλλα περαβ τούτου τα έξοδα μέχρι να γεννηθεί ενα μωρό δεν είναι και λίγα 

Kw4fp3.pngLjwyp2.png

πρίν από 36 λεπτά , Τονι@ είπε:

Το θέμα είναι ότι αν το πρώτο παιδάκι χρειάζεται ακομα κάποια πράγματα δεν μπορείς να μην πάρεις κι άλλο. Αλλα περαβ τούτου τα έξοδα μέχρι να γεννηθεί ενα μωρό δεν είναι και λίγα 

Καλημερα κοριτσι.Η αληθεια ειναι οτι μιλαω αρκετα εκ του ασφαλους γιατι λογω του συζηγου μου που ειναι γιατρος δεν πληρωσαμε ποτε τον γυναικολογο ουτε καν στη γεννα μονο την κλινικη.Φανταζομαι να πληρωνεις επισκεψη καθε μηνα η και συχνοτερα ειναι αρκετα εξοδα.Επισης η μαμα μου βοηθαει πολυ γιατι τρελαινεται με τα εγηονια της.Η πεθερα παλι ελαχιστα

πρίν από 50 λεπτά , marioula1234 είπε:

εγω παντως απο το πρωτο μου μωρο μονο κρεβατακι εχω κ καροτσι ρουχα κ ολα τα υπολοιπα τα εδωσα γτ δεν ειχα χωρο να τα φυλαξω... καλα αν μεινω εγκυος συντομα κ ειναι κοριτσι θα μου δωσει λογικα η αδερφη μου πραγματα της ανηψιας μου που ειναι 10 μηνων... αν και θα ηθελα αγορι παλι αλλα οκ καλα να ναι :P

Καλημερα. Κι εγω θα ηθελα κι αλλο αγορακι.Τρελαινομαι αλλα και κοριτσακι να ναι δεν θα με πειραξει

YpRsp2.pngovXmp2.png

2 hours ago, Comet said:

Καλημερα κοριτσι.Η αληθεια ειναι οτι μιλαω αρκετα εκ του ασφαλους γιατι λογω του συζηγου μου που ειναι γιατρος δεν πληρωσαμε ποτε τον γυναικολογο ουτε καν στη γεννα μονο την κλινικη.Φανταζομαι να πληρωνεις επισκεψη καθε μηνα η και συχνοτερα ειναι αρκετα εξοδα.Επισης η μαμα μου βοηθαει πολυ γιατι τρελαινεται με τα εγηονια της.Η πεθερα παλι ελαχιστα

Καλημερα. Κι εγω θα ηθελα κι αλλο αγορακι.Τρελαινομαι αλλα και κοριτσακι να ναι δεν θα με πειραξει

δεν το συζητάω, ένα παιδί και μόνο μέχρι να γεννηθεί έχει αρκετά έξοδα. Να φανταστείτε ότι για την διακοπή κύησης καθώς και για όλες τις εξετάσεις (τροφοβλάστη, χρωμοσώματα κλπ) πληρώσαμε 2.300 ευρώ. Για την γέννηση της κόρης μας μαζί με βλαστοκύτταρα κλπ πληρώσαμε 7000. Τώρα μαζεύουμε πάλι λεφτά για μια δεύτερη εγκυμοσύνη... Ναι είναι πολλά αλλά για αυτό δουλεύουμε, για τα παιδιά μας. Το μόνο που εύχομαι είναι να συνεχίσουμε να έχουμε τις δουλειές και τις απολαβές για να δώσουμε στα παιδιά ότι μπορούμε.

Ένα αγοράκι θα ήθελα πάρα πολύ. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αγοράκι είχαμε. Τώρα θα ξαναήθελα ένα αγοράκι, αλλά αυτό που μετράει είναι να είναι γερό και ας είναι ότι θελήσει ο Θεός. Πάντως αν είναι κορίτσι έχουμε τα πάντα από την μικρή, αλλιώς αν έρθει αγόρι το βλέπω να φοράει ροζ φανελάκια από μέσα :D :D :D :D 

Μακάρι κορίτσια μου το 2019 να μας φέρει ένα υγιές μωρό και τίποτα δεν με νοιάζει, ούτε το οικονομικό ούτε τα ροζ φανελάκια!!!

2 κορες φοιτητριες (παντειο και ιατρικη αθηνων )

1 κορη που δινει φετος πανελληνιες 

1 γιος 20 μηνων

2 αγορια διδυμακια εν αναμονη για τις 20 φλεβαρη 

Μπρος στις χαρες τους , βρισκεις δυναμη και ανταπεξερχεσαι στα οικονομικα ( τρεχουμε βεβαια και εγω και ο αντρας μου αλλα οκ , :wub: )

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα