Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Καλημέρα και από εμάς ..ο βήχας δεν μας άφησε να κοιμηθούμε ήρεμοι ..στις δώδεκα θα την πάω στην παιδίατρο..

Το καημενουλι,μπορει να της δωσει κατι

πρίν από 52 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Καλημερα σε εσενα και στη μπουμπου σου ,χτες βραδυ τα γνωστα εκλαψε 2 φορες στον υπνο του και στις 2 κοιμηθηκε μαζι μου στον καναπε γιατ δεν αντεχα αλλα δρομολογια.Στις 8 με ξυπνησε μες την καλη χαρα.Τωρα κοιμηθηκε κι εγω πινω καφε για να αντεξω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Comet είπε:

Το καημενουλι,μπορει να της δωσει κατι

Καλημερα σε εσενα και στη μπουμπου σου ,χτες βραδυ τα γνωστα εκλαψε 2 φορες στον υπνο του και στις 2 κοιμηθηκε μαζι μου στον καναπε γιατ δεν αντεχα αλλα δρομολογια.Στις 8 με ξυπνησε μες την καλη χαρα.Τωρα κοιμηθηκε κι εγω πινω καφε για να αντεξω

Αστα πετάγονται συνέχεια εμένα πετάχτηκε στις 1 μισή και ευτυχως σε 5 λεπτά την πήρε ο ύπνος μετά σηκώθηκε κατά τις 4 και έκλεγε αλλά δεν της μίλησα και πεταγοταν συνέχεια μέχρι μέχρι της 7 που φάγαμε. Πόλυ πόνο τα μικρούλια μου θα περάσει !!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Αστα πετάγονται συνέχεια εμένα πετάχτηκε στις 1 μισή και ευτυχως σε 5 λεπτά την πήρε ο ύπνος μετά σηκώθηκε κατά τις 4 και έκλεγε αλλά δεν της μίλησα και πεταγοταν συνέχεια μέχρι μέχρι της 7 που φάγαμε. Πόλυ πόνο τα μικρούλια μου θα περάσει !!! 

Ουτε η αλοιφη του κανει κατι πια.Ας ελπισουμε οτι κοντευουν να βγουν..Παντως και στον καναπε δεν βολευομαστε,κουνιεται συνεχεια και με σπρωχνει και καταληγουμε με τον πωπο του στο κεφαλι μου...Ποτε θα βρεθω στο πατωμα να δω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Comet είπε:

Ουτε η αλοιφη του κανει κατι πια.Ας ελπισουμε οτι κοντευουν να βγουν..Παντως και στον καναπε δεν βολευομαστε,κουνιεται συνεχεια και με σπρωχνει και καταληγουμε με τον πωπο του στο κεφαλι μου...Ποτε θα βρεθω στο πατωμα να δω

Ούτε σε  εμένα κάνει τίποτα. τώρα της έφτιαξα Φρουτοκρεμα δεν την έφαγε όλη γκρίνιαζε και έκλεγε δαγνωνε το καρεκλάκι της έβαζα το κουτάλι το δάγκωνε και δεν το άφηνε να το παρω. Εντομεταξυ έχω ένα πόνο κάτω από το αριστερό στήθος και δεν μπορώ καθόλου και αυτή η γκρίνια με χτυπάει χειρότερα. Αστα σε βλέπω να κοιμάστε στο χαλί!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ούτε σε  εμένα κάνει τίποτα. τώρα της έφτιαξα Φρουτοκρεμα δεν την έφαγε όλη γκρίνιαζε και έκλεγε δαγνωνε το καρεκλάκι της έβαζα το κουτάλι το δάγκωνε και δεν το άφηνε να το παρω. Εντομεταξυ έχω ένα πόνο κάτω από το αριστερό στήθος και δεν μπορώ καθόλου και αυτή η γκρίνια με χτυπάει χειρότερα. Αστα σε βλέπω να κοιμάστε στο χαλί!!! 

Πλακα πλακα στο τσακ ειμαι να βγαλω το τραπεζακι του σαλονιου και να ριξω ενα παπλωμα πανω στο χαλι να ξαπλωνουμε εκει.Αν συνεχιστει αυτο θα το σκεφτω σοβαρα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Comet είπε:

Πλακα πλακα στο τσακ ειμαι να βγαλω το τραπεζακι του σαλονιου και να ριξω ενα παπλωμα πανω στο χαλι να ξαπλωνουμε εκει.Αν συνεχιστει αυτο θα το σκεφτω σοβαρα..

Έχεις τραπεζάκι εγώ το έχω στην άκρη το έχει ριμαξει. Πιο καλά κάτω θα είναι μια χαρά αλλά μήπως να προσπαθήσεις να τον βάζεις στη κούνια μην θέλει μετά όλο μαζί σου να κοιμάτε. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Έχεις τραπεζάκι εγώ το έχω στην άκρη το έχει ριμαξει. Πιο καλά κάτω θα είναι μια χαρά αλλά μήπως να προσπαθήσεις να τον βάζεις στη κούνια μην θέλει μετά όλο μαζί σου να κοιμάτε. 

 

Αυτο σκεφτομαι και μεχρι καποια ωρα σηκωνομαι και μολις ηρεμει τον αφηνω παλι στην κουνια αλλα εχει σιγουρα 2 βδομαδες αυτο,κουραστηκα.Κοιμαται μολις τον αφηνω αλλα σε καμια ωρα ξανακλαιει.Θα δω τι θα κανω.Δεν θελω να συνηθισει μαζι μου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θυμάστε που σας έλεγα τι ωραία που κοιμάται από τις 7μμ; Ε χρειάστηκε να πάρει spiropent (ακροαστικά) κι εδώ και μια εβδομάδα έχει χάσει τη σειρά της. Ενώ νυστάζει και τρίβεται από νωρίς, μόλις πιει το γάλα αρχίζει να μου γελάει... τη νανουρίζω κι αυτή χορεύει...Μας παίρνει κανά 2ωρο μέχρι να αποκοιμηθεί και να μείνει στο κρεβατάκι της... Και λογικά διαμαρτύρεται κι η μεγάλη που καταλήγει να κοιμάται χωρίς παραμύθι...

Κατά τα λοιπά, κλείσαμε τον 11ο μήνα κι εξακολουθούμε να πορευόμαστε με τα 2 κάτω δοντάκια.. είναι πρησμένα τα ούλα, φωνάζει τα βράδια, αλλά δεν έχει ακόμα βγει άλλο.. έτοιμα είναι πάντως...

Από φαγητό τρώει τα πάντα πατημένα με πηρούνι. Ακόμα δεν της πολυδίνω τυριά (λόγω αλατιού) και τα φρούτα, π.χ. μήλο, τη βλέπω που τα κλωθογυρνάει στο στόμα χωρίς να μασάει, μέχρι να μπορέσει να καταπιεί το κομμάτι... κι επειδή λίγο φοβάμαι, προτιμώ να τη βγάζει με φρυγανίτσες, μπισκοτάκια οδοντοφυίας κλπ.

Τις προάλλες για απογευματινό της έδωσα βρώμη μουλιασμένη σε καυτό νερό (χωρίς γάλα) με λίγη λιωμένη μπανάνα και κανέλα και την τσάκισε.

Καλή εβδομάδα σε όλες/ους σας!


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria_Chris είπε:

Καλησπέρα σας.Θυμάστε που σας έλεγα τι ωραία που κοιμάται από τις 7μμ; Ε χρειάστηκε να πάρει spiropent (ακροαστικά) κι εδώ και μια εβδομάδα έχει χάσει τη σειρά της. Ενώ νυστάζει και τρίβεται από νωρίς, μόλις πιει το γάλα αρχίζει να μου γελάει... τη νανουρίζω κι αυτή χορεύει...Μας παίρνει κανά 2ωρο μέχρι να αποκοιμηθεί και να μείνει στο κρεβατάκι της... Και λογικά διαμαρτύρεται κι η μεγάλη που καταλήγει να κοιμάται χωρίς παραμύθι...

Κατά τα λοιπά, κλείσαμε τον 11ο μήνα κι εξακολουθούμε να πορευόμαστε με τα 2 κάτω δοντάκια.. είναι πρησμένα τα ούλα, φωνάζει τα βράδια, αλλά δεν έχει ακόμα βγει άλλο.. έτοιμα είναι πάντως...

Από φαγητό τρώει τα πάντα πατημένα με πηρούνι. Ακόμα δεν της πολυδίνω τυριά (λόγω αλατιού) και τα φρούτα, π.χ. μήλο, τη βλέπω που τα κλωθογυρνάει στο στόμα χωρίς να μασάει, μέχρι να μπορέσει να καταπιεί το κομμάτι... κι επειδή λίγο φοβάμαι, προτιμώ να τη βγάζει με φρυγανίτσες, μπισκοτάκια οδοντοφυίας κλπ.

Τις προάλλες για απογευματινό της έδωσα βρώμη μουλιασμένη σε καυτό νερό (χωρίς γάλα) με λίγη λιωμένη μπανάνα και κανέλα και την τσάκισε.

Καλή εβδομάδα σε όλες/ους σας!

Εμεις παντως εδω και 2 βδομαδες κοιμομαστε 9:30 περιπου.Τελεια δηλ.και ξυπναμε στις 8.Παντως παροτι εφαγε ολα τα γευματα του εχει μια γκρινια.Βγηκαμε και βολτα με το καροτσι νωριτερα,εχει ηλιο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria_Chris είπε:

Καλησπέρα σας.Θυμάστε που σας έλεγα τι ωραία που κοιμάται από τις 7μμ; Ε χρειάστηκε να πάρει spiropent (ακροαστικά) κι εδώ και μια εβδομάδα έχει χάσει τη σειρά της. Ενώ νυστάζει και τρίβεται από νωρίς, μόλις πιει το γάλα αρχίζει να μου γελάει... τη νανουρίζω κι αυτή χορεύει...Μας παίρνει κανά 2ωρο μέχρι να αποκοιμηθεί και να μείνει στο κρεβατάκι της... Και λογικά διαμαρτύρεται κι η μεγάλη που καταλήγει να κοιμάται χωρίς παραμύθι...

Κατά τα λοιπά, κλείσαμε τον 11ο μήνα κι εξακολουθούμε να πορευόμαστε με τα 2 κάτω δοντάκια.. είναι πρησμένα τα ούλα, φωνάζει τα βράδια, αλλά δεν έχει ακόμα βγει άλλο.. έτοιμα είναι πάντως...

Από φαγητό τρώει τα πάντα πατημένα με πηρούνι. Ακόμα δεν της πολυδίνω τυριά (λόγω αλατιού) και τα φρούτα, π.χ. μήλο, τη βλέπω που τα κλωθογυρνάει στο στόμα χωρίς να μασάει, μέχρι να μπορέσει να καταπιεί το κομμάτι... κι επειδή λίγο φοβάμαι, προτιμώ να τη βγάζει με φρυγανίτσες, μπισκοτάκια οδοντοφυίας κλπ.

Τις προάλλες για απογευματινό της έδωσα βρώμη μουλιασμένη σε καυτό νερό (χωρίς γάλα) με λίγη λιωμένη μπανάνα και κανέλα και την τσάκισε.

Καλή εβδομάδα σε όλες/ους σας!

Η καημενουλα βγάζει δοντάκια!δύσκολη περίοδος με πολλή γκρίνια αλλά μόλις σκάσουν ηρεμούν.

Η βρώμη (με γαλα)η και μόνο με νερό  για εμάς τους μεγάλους όταν δε θέλουμε να τη φτιάξουμε με γάλα αποτελει ενα καλο πρωινο.πρωτη φορα την ακούω ως απογευματινό αλλά να μου πεις όρεξη να έχεις και όλα τρώγονται μέσα στη μέρα ότι ώρα θες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ..πήγαμε στην παιδίατρο το πρωί ..ακροαστικα δεν έχει κ μας είπε ότι ο βήχας είναι από της μυξουλες ..να του βάζω όρο και να της τραβάω με τον αποφρακτιρα..με όλα αυτα δεν έχει πάρει κ πολύ βάρος μόνο 300 γρ αλλά μου είπε ότι γενικά δεν θα παίρνει πολύ τώρα ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..πήγαμε στην παιδίατρο το πρωί ..ακροαστικα δεν έχει κ μας είπε ότι ο βήχας είναι από της μυξουλες ..να του βάζω όρο και να της τραβάω με τον αποφρακτιρα..με όλα αυτα δεν έχει πάρει κ πολύ βάρος μόνο 300 γρ αλλά μου είπε ότι γενικά δεν θα παίρνει πολύ τώρα ..

Περαστικά στο μικρούλι σου!Μην ανησυχείς για το βαρος του.Εγω είχα να τον ζυγισω από τον Αύγουστο και τον ζυγισα πριν από μια εβδομάδα μόνο και μόνο από περιέργεια .Δηλ και να χασει(πράγμα απίθανο αν το τελευταίο ζυγισμα έγινε πριν πολλούς μηνες)η να μείνει σταθερό η να πάρει βάρος τι θα αλλαξει;

Αν ένα μωρό τρώει ικανοποιητική ποσότητα,λερώνει πάνες και γενικά είναι χαρούμενο όλα πάνε μια χαρά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..πήγαμε στην παιδίατρο το πρωί ..ακροαστικα δεν έχει κ μας είπε ότι ο βήχας είναι από της μυξουλες ..να του βάζω όρο και να της τραβάω με τον αποφρακτιρα..με όλα αυτα δεν έχει πάρει κ πολύ βάρος μόνο 300 γρ αλλά μου είπε ότι γενικά δεν θα παίρνει πολύ τώρα ..

Κι εμεις απο τον 8ο και μετα παιρνουμε 350-400 το μηνα.Μια χαρα ειναι.Ευτυχως δεν εχει ακροαστικα,φυσιολογικο ορο και θα περασει

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

Καλημερα. Σημερα τον ξυπνησα στις 8:30.Νυσταζε αλλα εχουμε κι ενα προγραμμα.Εξαλλου σε μια ωρα θα τον κοιμησω.Σημερα εχω γενεθλια!Κλεινω τα 37:?


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...