Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Παντως μεχρι στιγμης τρωει τα παντα και γρηγορα σχετικα.Μονο ψαρι δεν εχω δωσει.Θα ξεκινησω απο βδομαδα.Πιστευω θα το φαει

Ναι το ψάρι είναι θρεπτικό και πολύ μαλακο,ότι πρέπει για μωράκια!Καλή αρχή!

Εγώ σήμερα έφτιαξα λαζάνια και ελπίζω να τα φάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/1/2019 at 10:30 ΜΜ, Angela123 είπε:

Για ποιο λόγο ξυπναει;ζητάει γαλα;

Ναι ξυπνάει γιατί πεινάει ..!!!!! Αν ξυπνήσει από της 5 κ μετά μένει ξύπνιος γιατί έχει χορτάσει ύπνο κ κοιμάται μετά από κανένα δυωρο πάλι ...!!!

Πάντως κ εμένα ο μπέμπης δεν έφαγε ποτέ αλεσμένα δε του άρεσαν κόμμα για του εδεινα ..κ τώρα θέλει να τρώει μόνος του ...!!!κ εμένα η μέθοδος blw μαρεσει πολύ μακάρι να την ήξερα κ στον μεγάλο μου γιο ...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα.Περπατατε!!!Μπραβο το κοριτσι.Τι ωραια!!Τουλαχιστον δεν ξυπναει κι ο μικρος.Φρεσκο γαλα δινεις σωστα;

Καλημερα.Ευτυχως κοιμηθηκε ολο το βραδυ και ξυπνησε 8:20 μονος του.Εχει μιση ωρα που κοιμαται.Και τι κλαμα κι αυτο με τον ορο.Μολις το βλεπει ξεκιναει..

Δεν πίνουμε φρέσκο κ σήμερα που πήγαμε παιδίατρο μας είπε συνεχίζουμε την φόρμουλα αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια για 6 μήνες ακόμα. Αν δεν θέλει ούτε το καινούριο θα μας πει τι θα κάνουμε.

Ρώτησα κ για το ρέψιμο μετά το γάλα. Μας είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να ρευτούν κ να τα κρατάμε περίπου ένα τέταρτο κ μετά μπορούν να ξαπλώσουν. Εμείς μέχρι τώρα τα κρατούσαμε 30-40 λεπτά τουλάχιστον.. θα το κάνω 20λεπτο, να κερδίσουμε λίγο χρόνο που είναι πια πολύτιμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τρώει μόνος του(είναι βέβαια 15 μηνων) με τα χεράκια του εκτός κι αν το φαι είναι πολύ ζουμερό όπως πχ σούπα με ψωμάκι που τον ταιζω εγώ. 

Όσον αφορά το γάλα μόλις χρονισε αρχισαμε φρέσκο βιολογικο γαλα καθώς αυτή είναι η οδηγία εδώ που βρίσκομαι και δεν έχουμε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , maria 84 είπε:

Δεν πίνουμε φρέσκο κ σήμερα που πήγαμε παιδίατρο μας είπε συνεχίζουμε την φόρμουλα αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια για 6 μήνες ακόμα. Αν δεν θέλει ούτε το καινούριο θα μας πει τι θα κάνουμε.

Ρώτησα κ για το ρέψιμο μετά το γάλα. Μας είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να ρευτούν κ να τα κρατάμε περίπου ένα τέταρτο κ μετά μπορούν να ξαπλώσουν. Εμείς μέχρι τώρα τα κρατούσαμε 30-40 λεπτά τουλάχιστον.. θα το κάνω 20λεπτο, να κερδίσουμε λίγο χρόνο που είναι πια πολύτιμος!!!

Α ωραια ευχαριστω που με ενημερωσες.Κι εγω δεν τον ξαπλωνω αμεσως.Νομιζα στο χρονο δινουν φρεσκο

πρίν από 2 λεπτά , Angela123 είπε:

Και εμένα τρώει μόνος του(είναι βέβαια 15 μηνων) με τα χεράκια του εκτός κι αν το φαι είναι πολύ ζουμερό όπως πχ σούπα με ψωμάκι που τον ταιζω εγώ. 

Όσον αφορά το γάλα μόλις χρονισε αρχισαμε φρέσκο βιολογικο γαλα καθώς αυτή είναι η οδηγία εδώ που βρίσκομαι και δεν έχουμε προβλημα

Θα δουμε για το γαλα.Οτι πει η παιδιατρος.Λοιπον 2ρο υπνο καναμε 2:30 με 4 .Λιγο νωρις.Ελπιζω να μην κουτουλαει στις 8.Αν κρατησει μεχρι τις 9 πιστευω θα το παει μεχρι το πρωι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Angela123 είπε:

Για εμάς το 9 είναι πάρα πολύ αργά!εμεις κοιμόμαστε 7.30 με 8 για βραδυνο υπνο και κοιμαται σερί όλη νυχτα

Τυχερή που είσαι! Κ τι ώρα σηκώνεται το πρωί? 

Εμείς 10 κοιμόμαστε. Έχουμε δοκιμάσει να τα κοιμησουμε νωρίτερα, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , maria 84 είπε:

Τυχερή που είσαι! Κ τι ώρα σηκώνεται το πρωί? 

Εμείς 10 κοιμόμαστε. Έχουμε δοκιμάσει να τα κοιμησουμε νωρίτερα, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Ξυπνάει 7 με 7.30.μας εχει βολέψει αυτο το ωράριο αλλά εξαρτάται και από τους ρυθμούς της καθε οικογένειας.Αν θες να σου κοιμαται πιο νωρίς νομίζω ότι πρέπει να μεταθέσεις όλους τους ύπνους του για να έχουν μια λογική απόσταση μεταξυ τους 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angela123 είπε:

Ξυπνάει 7 με 7.30.μας εχει βολέψει αυτο το ωράριο αλλά εξαρτάται και από τους ρυθμούς της καθε οικογένειας.Αν θες να σου κοιμαται πιο νωρίς νομίζω ότι πρέπει να μεταθέσεις όλους τους ύπνους του για να έχουν μια λογική απόσταση μεταξυ τους 

Ειμαι με αδεια μητροτητας και ο αντρας μου ξυπναει για τη δουλεια στις 8.Ιδανικα θα θελα τοτε να ξυπναει ο μπεμπης οποτε αν κοιμαται στις 9 μμ μου φαινεται τελειο.Μια ερωτηση.Δινεται κασερακι στα μωρα σας;Τι παιρνετε;Αυτο που τρωμε κι εμεις;Ελεγα να του δινω λιγο με το ψωμακι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angela123 είπε:

Ξυπνάει 7 με 7.30.μας εχει βολέψει αυτο το ωράριο αλλά εξαρτάται και από τους ρυθμούς της καθε οικογένειας.Αν θες να σου κοιμαται πιο νωρίς νομίζω ότι πρέπει να μεταθέσεις όλους τους ύπνους του για να έχουν μια λογική απόσταση μεταξυ τους 

Για μας είναι δύσκολο γιατί είναι δύο μωρά. Αν το έκανα 9 ευτυχισμένη θα ήμουν. Εσένα τι ώρες κοιμάται μες την μερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Ειμαι με αδεια μητροτητας και ο αντρας μου ξυπναει για τη δουλεια στις 8.Ιδανικα θα θελα τοτε να ξυπναει ο μπεμπης οποτε αν κοιμαται στις 9 μμ μου φαινεται τελειο.Μια ερωτηση.Δινεται κασερακι στα μωρα σας;Τι παιρνετε;Αυτο που τρωμε κι εμεις;Ελεγα να του δινω λιγο με το ψωμακι

Δίνω συνήθως τσενταρ γιατί αυτό συνήθως τρώμε και εμεις αλλα κατα καιρους εχει φαει λεστερ,κοτατζ,φετα,μπειμπελ,καπνιστο και μπρι!απο τους 6 μήνες και μετά δίνεις ότι θες εκτός από τροφές που αποτελούν κίνδυνο πνιγμού,μέλι που περιμένεις να χιονίσει,ζάχαρη και πολύ αλατι

πρίν από 2 λεπτά , maria 84 είπε:

Για μας είναι δύσκολο γιατί είναι δύο μωρά. Αν το έκανα 9 ευτυχισμένη θα ήμουν. Εσένα τι ώρες κοιμάται μες την μερα?

Μέσα στη μέρα θα κοιμηθεί 1 με 1.5 ώρα (συνήθως κατά τις 12 πάνω κατω)

Link to comment
Share on other sites

Κανει εναν υπνο.Παντα ετσι ηταν η μετα το χρονο αλλαξε;Ο δικος μου κανει παντα 2 οποτε ο δευτερος ειναι νωρις το απογευμα.Το νωριτερο που εχει ξυπνησει ειναι 4μμ.Πως να κοιμηθει πριν τις 9;Παντως τους θελει σιγουρα και τους 2.Λενε μετα το χρονο σταδιακα γινεται ενας μεσημεριανος


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Κανει εναν υπνο.Παντα ετσι ηταν η μετα το χρονο αλλαξε;Ο δικος μου κανει παντα 2 οποτε ο δευτερος ειναι νωρις το απογευμα.Το νωριτερο που εχει ξυπνησει ειναι 4μμ.Πως να κοιμηθει πριν τις 9;Παντως τους θελει σιγουρα και τους 2.Λενε μετα το χρονο σταδιακα γινεται ενας μεσημεριανος

Ναι έχει λίγες εβδομάδες που έκοψε τον δεύτερο υπνάκο.οταν έκανε 2 υπνους κοιμόταν ένα μισάωρο κατά τις 9.30 και μετά κοιμόταν μεσημέρι περίπου 1.5 ωρα και ξυπνούσε 4 αλλά άνετα κοιμόταν στις 8 για βράδυ.μαλλον έχει να κάνει με το παιδι και με το πρόγραμμα που ακολουθεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angela123 είπε:

Δίνω συνήθως τσενταρ γιατί αυτό συνήθως τρώμε και εμεις αλλα κατα καιρους εχει φαει λεστερ,κοτατζ,φετα,μπειμπελ,καπνιστο και μπρι!απο τους 6 μήνες και μετά δίνεις ότι θες εκτός από τροφές που αποτελούν κίνδυνο πνιγμού,μέλι που περιμένεις να χιονίσει,ζάχαρη και πολύ αλατι

Μέσα στη μέρα θα κοιμηθεί 1 με 1.5 ώρα (συνήθως κατά τις 12 πάνω κατω)

Εμείς κοιμόμαστε 2μιση ώρες μες στη μέρα..1-3 το μεσημέρι κ 5:30-6:00 το απόγευμα.. μάλλον πρέπει να το ελαττώσουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , maria 84 είπε:

Εμείς κοιμόμαστε 2μιση ώρες μες στη μέρα..1-3 το μεσημέρι κ 5:30-6:00 το απόγευμα.. μάλλον πρέπει να το ελαττώσουμε..

Γιατί πρέπει να το ελαττωσετε;η διάρκεια και η ποσότητα των υπνων μειώνεται σταδιακά από τα ιδια τα παιδιά ανάλογα με τις ανάγκες τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...