Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Και εδω το παει για βροχη... Ωχ καταλαβα.. Εμεις ξυπνησαμε 7:20.... 

Εγω προσπαθω σιγα σιγα να κοψω τον θηλασμο στον χρονο.. Και μεχρι τωρα επινε το πρωι και μια φορα μεσα στην μερα απο το στηθος και το βραδυ ξενο 210 μλ.. Και τωρα θελω να κρατησω τον πρωινο θηλασμο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να της δωσω και μεσα στην ημερα ξενο γαλα...

Κατάλαβα... επειδή δεν ξέρεις πόσο πίνει και από το στήθος... Ρώτα και τον παιδίατρο να σου πει... ανάλογα και το βάρος της μικρής...αν χρειάζεται... ίσως μέχρι το χρόνο.. μετά θα δίνεις πρωί βράδυ και θα ξέρεις πόσο πίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Κατάλαβα... επειδή δεν ξέρεις πόσο πίνει και από το στήθος... Ρώτα και τον παιδίατρο να σου πει... ανάλογα και το βάρος της μικρής...αν χρειάζεται... ίσως μέχρι το χρόνο.. μετά θα δίνεις πρωί βράδυ και θα ξέρεις πόσο πίνει...

Ναι θα τον ρωτησω τελος του μηνα που θα παω για εξεταση... Ε απο κιλα ειμαστε λιγα αλλα τρωει πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Και εδω το παει για βροχη... Ωχ καταλαβα.. Εμεις ξυπνησαμε 7:20.... 

Εγω προσπαθω σιγα σιγα να κοψω τον θηλασμο στον χρονο.. Και μεχρι τωρα επινε το πρωι και μια φορα μεσα στην μερα απο το στηθος και το βραδυ ξενο 210 μλ.. Και τωρα θελω να κρατησω τον πρωινο θηλασμο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να της δωσω και μεσα στην ημερα ξενο γαλα...

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια απο την ηλιολουστη Θεσσαλονικη.Σημερα εχει βολτα(ολο το σοι μαζι:)).

Εγω δινω πρωι βραδυ.Γιατι να δωσεις μες τη μερα;Εκτος αν δεν τρωει το φαγητο της.

Παντως χτες δυσκολο βραδυ. Κοιμηθηκε 10:30 ευκολα και στις 3 ξυπνησε κλαιγοντας(τον ματιασα τελικα).Εκλαιγε με λυγμους και αφου ηρεμησε και ξαναεκλαψε 3 φορες τον κρατουσα αγκαλια και εκανε εναν ηχο σαν λυγμο καθε τρεις και λιγο.:?Με ψιλοτρομαξε.Σκεφτηκα να τον ξυπνησω κι επειδη κατουριομουν τον αφησα στο κρεβατακι σιγουρη οτι θα σηκωθει κι οταν γυρισα κοιμοταν ηρεμα.Ηταν 4:30.Οποτε ξαπλωσα στην πολυθρονα διπλα του.Τελικα τον ξυπνησα 8:30.Τι περιεργο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια απο την ηλιολουστη Θεσσαλονικη.Σημερα εχει βολτα(ολο το σοι μαζι:)).

Εγω δινω πρωι βραδυ.Γιατι να δωσεις μες τη μερα;Εκτος αν δεν τρωει το φαγητο της.

Παντως χτες δυσκολο βραδυ. Κοιμηθηκε 10:30 ευκολα και στις 3 ξυπνησε κλαιγοντας(τον ματιασα τελικα).Εκλαιγε με λυγμους και αφου ηρεμησε και ξαναεκλαψε 3 φορες τον κρατουσα αγκαλια και εκανε εναν ηχο σαν λυγμο καθε τρεις και λιγο.:?Με ψιλοτρομαξε.Σκεφτηκα να τον ξυπνησω κι επειδη κατουριομουν τον αφησα στο κρεβατακι σιγουρη οτι θα σηκωθει κι οταν γυρισα κοιμοταν ηρεμα.Ηταν 4:30.Οποτε ξαπλωσα στην πολυθρονα διπλα του.Τελικα τον ξυπνησα 8:30.Τι περιεργο

Καλημεραααα.. Τι να ειχε αραγε ο καημενουλης!!!! Τα δοντακια βγηκαν τα πανω τα πλαινα που ελεγες?? 

Καπου ειχα διαβασει οτι μεχρι μα χρονισει θελει 3 φορες αλλα λεω κατσε να σας ρωτησω και εσας εδω γιατι και εμενα μου φαινοταν πολυ...

Τελειααα!! Κοιταξτε να την χαρειτε την βολτα σας!!! Να περασετε ωραιαααα!!! Και εμεις θα παμε εξω για φαγητο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα.. Τι να ειχε αραγε ο καημενουλης!!!! Τα δοντακια βγηκαν τα πανω τα πλαινα που ελεγες?? 

Καπου ειχα διαβασει οτι μεχρι μα χρονισει θελει 3 φορες αλλα λεω κατσε να σας ρωτησω και εσας εδω γιατι και εμενα μου φαινοταν πολυ...

Τελειααα!! Κοιταξτε να την χαρειτε την βολτα σας!!! Να περασετε ωραιαααα!!! Και εμεις θα παμε εξω για φαγητο...

Νομιζω οτι εσκασε το ενα το πλαινο αλλα δεν ανοιγει με τιποτα να δω.Ασε ειναι φουλ πρησμενα.Αν ξυπνουσε θα του δινα ντεπον αλλα ολα τα κανε ενω κοιμοταν.Τι ωραια να βγειτε και να περασετε κι εσεις πολυ ομορφα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Comet είπε:

Νομιζω οτι εσκασε το ενα το πλαινο αλλα δεν ανοιγει με τιποτα να δω.Ασε ειναι φουλ πρησμενα.Αν ξυπνουσε θα του δινα ντεπον αλλα ολα τα κανε ενω κοιμοταν.Τι ωραια να βγειτε και να περασετε κι εσεις πολυ ομορφα

Ασχετο.... Τι ομαδα εισαι??/επειδη εισαι απο θεσσαλονικη σε ρωταω...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσετε κορίτσια!!!εμάς εδώ πολύ βροχή!!! σπίτι θα κάτσουμε!!!έβαλα κοτόπουλο με πατάτες στην γάστρα με μπόλικη μουσταρδιτσα!εγώ δεν θα φάω πατάτες βέβαια αλλά σαλατουλα!

Comet κάτι θα τον ενοχλούσε το παιδάκι μου ..μπορεί να πονούσε από τα δοντακια... εμείς έχουμε τώρα τα δύο κάτω προς το παρόν...της παρήγγειλα και οδοντόβουρτσα της κυρίας... χαχαχαχα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσι και από εμένα ..τώρα μπόρεσα να γράψω αλλά διαβάζω από το πρωί ..μόλις έφαγε και κοιμηθηκε και εγώ θα κάνω έναν καφέ να χαλαρώσω .. @Comet και εμένα ακριβώς το ίδιο ξυπνησε στις 3με λυγμούς και κοιμήθηκε πέντε παρά ...και από το πρωί δεν έχει κοιμηθεί ..ελπίζω τώρα να κοιμηθεί αρκετά μην μου ξυπνήσει με γκρίνια νυστας..γιατί κανονική γκρίνια έχουμε πάντα χαχαχαχα εγώ σήμερα κοκκινιστό και φασολάκια για την μικρή ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααααα... Και καλο ΣΚ!!!! Να σας πω βρε κοριτσια.. Ποσες φορες την ημερα δινετε γαλα στο μωρο σας??

Καλημέρα.εγω προσθέτω γαλα το πρωί στα δημητριακά του αλλα δε μετραω ποσοτητα.το βράδυ θα πιει σκέτο γάλα πριν τον ύπνο από 180 μέχρι 250 γρ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ασχετο.... Τι ομαδα εισαι??/επειδη εισαι απο θεσσαλονικη σε ρωταω...

Τιποτα.Δεν ασχολουμαι καθολου.Ουτε κι ο αντρας μου μονο αν παιζει η εθνικη.Το σοι παντως ειναι Παοκ.

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλά να περάσετε κορίτσια!!!εμάς εδώ πολύ βροχή!!! σπίτι θα κάτσουμε!!!έβαλα κοτόπουλο με πατάτες στην γάστρα με μπόλικη μουσταρδιτσα!εγώ δεν θα φάω πατάτες βέβαια αλλά σαλατουλα!

Comet κάτι θα τον ενοχλούσε το παιδάκι μου ..μπορεί να πονούσε από τα δοντακια... εμείς έχουμε τώρα τα δύο κάτω προς το παρόν...της παρήγγειλα και οδοντόβουρτσα της κυρίας... χαχαχαχα..

Και σκεφτομουν για οδοντοβουρτσα η κατι για να τα καθαριζουμε.Τελικα εχω πολλες αποριες για την παιδιατρο.Σε 2 βδομαδες θα παμε.Εχει 2 μηνες να μας δει.Πρεπει να τα γραψω καπου γιατι θα τα ξεχασω

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Comet είπε:

Τιποτα.Δεν ασχολουμαι καθολου.Ουτε κι ο αντρας μου μονο αν παιζει η εθνικη.Το σοι παντως ειναι Παοκ.

Και σκεφτομουν για οδοντοβουρτσα η κατι για να τα καθαριζουμε.Τελικα εχω πολλες αποριες για την παιδιατρο.Σε 2 βδομαδες θα παμε.Εχει 2 μηνες να μας δει.Πρεπει να τα γραψω καπου γιατι θα τα ξεχασω

Ααα οκ.. Και εμεις ΠΑΟΚ ειμαστε...:P

Ασε και εγω εχω αρκετες αποριες τωρα που θα παμε τελος του μηνα και καθομαι και τα γραφω γιατι και εμας εχει να μας δει 2 μηνες.. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Comet είπε:

Τιποτα.Δεν ασχολουμαι καθολου.Ουτε κι ο αντρας μου μονο αν παιζει η εθνικη.Το σοι παντως ειναι Παοκ.

Και σκεφτομουν για οδοντοβουρτσα η κατι για να τα καθαριζουμε.Τελικα εχω πολλες αποριες για την παιδιατρο.Σε 2 βδομαδες θα παμε.Εχει 2 μηνες να μας δει.Πρεπει να τα γραψω καπου γιατι θα τα ξεχασω

Μου το είπε η παιδίατρος...της πήρα μια της chicco 6 m + έγραφε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Afroditi85 είπε:

Μου το είπε η παιδίατρος...της πήρα μια της chicco 6 m + έγραφε...

Και εμείς έχουμε οδοντόβουρτσα και τα πλένουμε κάθε βράδυ στο μπάνιο.καλα μη φανταστείς τρελά πράγματα ισα ισα για να συνηθίζει στην ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Τι κανετε;Εμεις ξυπνησαμε 8:30 αφου κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ. Τωρα τον πηγε ο αντρας μου στην εκκλησια με τον ανηψιο μου να τα κοινωνησει.Σημερα δεν δουλευει.Θα ρθουν ο μπαμπας και ο γαμπρος μου.Θα φαμε και μετα θα φυγουν ολοι εκτος απο τη μαμα μου που θα μεινει ως το τελος του μηνα.Εσεις τι σχεδια εχετε για σημερα;

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εμείς κοιμηθήκαμε αλλο το βράδυ αλλα ξυπνησε κατά της τρεις κ έκλαψε λίγο αλλά ευτυχώς κοιμηθηκε γρήγορα ξύπνησε στις 8κ τώρα ξανά κοιμηθηκε ..σήμερα κοτόπουλο με πατατουλες..

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Τι κανετε;Εμεις ξυπνησαμε 8:30 αφου κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ. Τωρα τον πηγε ο αντρας μου στην εκκλησια με τον ανηψιο μου να τα κοινωνησει.Σημερα δεν δουλευει.Θα ρθουν ο μπαμπας και ο γαμπρος μου.Θα φαμε και μετα θα φυγουν ολοι εκτος απο τη μαμα μου που θα μεινει ως το τελος του μηνα.Εσεις τι σχεδια εχετε για σημερα;

Ήταν και εμείς σήμερα να πάμε εκκλησία αλλά αφού νυσταζε την έβαλα για ύπνο ..και θα βγούμε μια βόλτα αργότερα έχει και ωραία μέρα ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...