Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Τι να πω.. Αν τα εχεις δοκημασει ολα γενικα μονο υπομονη μπορεις να κανεις!! Λογικα φαση ειναι και θα περασει...!!!

Αα και εμεις εχουμε γατα.. !! Εδω και 2,5 χρονια...!! Μια χαρα ειναι με την μικρη.. Η μικρη οπως εκανε και ο δικος σου την κυνηγαει παντου αλλα αυτη φευγει..!!  Καμια φορα οταν θελει να παιξει η γατα μαζι της δεν την αφηνω γιατι δεν ξερει να παιζει ηρεμα.. Αλλα γενικα ξεκαρδιζεται η μικρη πολυ μαζι της.. Ειδικα οταν της πεταω το μπαλακι της και τρεχει να το πιασει λιωνει στο γελιο!!! Μην φοβασαι αμα εχει κανει εμβολιο και ειναι σπιτι δεν εχεις φοβο να κολλησει κατι!!

Οχι δεν φοβαμαι,η κοπελα προσεχει πολυ και τα παιδια της την πιανουν και αμεσως μου ειπε οτι ειναι εμβολιασμενη.Παντως ειχε πολυ πλακα.Δεν περιμενα να του κανει τοση εντυπωση

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Τι να πω.. Αν τα εχεις δοκημασει ολα γενικα μονο υπομονη μπορεις να κανεις!! Λογικα φαση ειναι και θα περασει...!!!

 

Ναι υπομονή κάτι άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε ...τώρα κοιμηθηκε και θα κοιμηθώ και εγώ είμαι λες και έσκαβα όλη μέρα ...καλό βράδυ κορίτσια όνειρα γλυκά ...

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια πως Κοιμηθηκατε εμείς κλαιγαμε όλο το βράδυ πεταγοταν συνέχεια την επερνα αγκαλια κοιμοτανε και αντε παλι τα ιδια ωσπου της εδωσα ντεπον και ηρέμησε. Σημερα εχουμε ηλιο αλλα κρυο μεχρι στιγμης για να δουμε θα κανουμε καμια βολτα με το ποδηλατακι.

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια πως Κοιμηθηκατε εμείς κλαιγαμε όλο το βράδυ πεταγοταν συνέχεια την επερνα αγκαλια κοιμοτανε και αντε παλι τα ιδια ωσπου της εδωσα ντεπον και ηρέμησε. Σημερα εχουμε ηλιο αλλα κρυο μεχρι στιγμης για να δουμε θα κανουμε καμια βολτα με το ποδηλατακι.

Καλημερα.Εμεις χτες κοιμηθηκαμε νωρις.9:20μμ αλλα ξυπνησε 2 φορες με κλαμα.Ευτυχως ηρεμησε γρηγορα.Το πρωι ξυπνησε στις 8.Τωρα ειναι στη γιαγια του.Σιγουρα θα βγουμε βολτα.Εχει ηλιο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια πως Κοιμηθηκατε εμείς κλαιγαμε όλο το βράδυ πεταγοταν συνέχεια την επερνα αγκαλια κοιμοτανε και αντε παλι τα ιδια ωσπου της εδωσα ντεπον και ηρέμησε. Σημερα εχουμε ηλιο αλλα κρυο μεχρι στιγμης για να δουμε θα κανουμε καμια βολτα με το ποδηλατακι.

Καλημέρα κορίτσι ..κ εμείς δεν είχαμε καλό βράδυ ..ξύπνησε στις 3 χωρίς κλάμα όμως και δεν είχε όρεξη για ύπνο τελικά κοιμηθηκε κατά της 5..κ εγώ φυσικά σερνομαι..χαχα 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααα!!!! Εμενα παλι μετα απο καιρο ενω κοιμηθηκε στις 8:30 ξυπνησε πριν λιγο 8:45.. Συνηθως ξυπναει 7:30!!! 

Ναι κοριτσια και εδω εχει τελεια μερααα!!! Να τα πατε βολτα τα νινια σας!!/και εμεις λεμε πιο μετα να παμε στις κουνιες!! 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσι ..κ εμείς δεν είχαμε καλό βράδυ ..ξύπνησε στις 3 χωρίς κλάμα όμως και δεν είχε όρεξη για ύπνο τελικά κοιμηθηκε κατά της 5..κ εγώ φυσικά σερνομαι..χαχα 

Αστα και εγω να δεις σερνομαι και δεν κοιμηθηκα καλα απο την μπεμπα και ειχαμε και ενα επεισοδιο που επιτεθηκαν 5 γυφτοι στην μαμα μου και οσο το σκεφτονουνα τοσο δεν μπορουσα να κοιμηθω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αστα και εγω να δεις σερνομαι και δεν κοιμηθηκα καλα απο την μπεμπα και ειχαμε και ενα επεισοδιο που επιτεθηκαν 5 γυφτοι στην μαμα μου και οσο το σκεφτονουνα τοσο δεν μπορουσα να κοιμηθω. 

Ωχ αλήθεια ; λυπάμαι ..είναι καλά η μαμά σου ;; Ήθελαν να την ληστέψουν ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamasanty είπε:

Ωχ αλήθεια ; λυπάμαι ..είναι καλά η μαμά σου ;; Ήθελαν να την ληστέψουν ;

Εχει χτυπησει λίγο το χερι γιατι την πεταξαν κατω με δυναμη. Ναι να την λυστεψουν της πηραν 150 ευρω που ηταν της δουλειάς σε ωρα εργασιας ηταν ειναι εισπραχτορας σε λεωφορεία. Εχουμε μεγαλο θεμα στη πολη μου τους γυφτους και ο δημαρχ0ς δεν κανει τιποτα θελει μονο ψηφους. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εχει χτυπησει λίγο το χερι γιατι την πεταξαν κατω με δυναμη. Ναι να την λυστεψουν της πηραν 150 ευρω που ηταν της δουλειάς σε ωρα εργασιας ηταν ειναι εισπραχτορας σε λεωφορεία. Εχουμε μεγαλο θεμα στη πολη μου τους γυφτους και ο δημαρχ0ς δεν κανει τιποτα θελει μονο ψηφους. 

Αχ περαστικά της κορίτσι μου ..τι να πεις ποτέ τα σοβαρά προβλήματα δεν κοιτάνε να τα λύσουν .. παντού τα ίδια είναι ..

  • Ευχαριστώ 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εχει χτυπησει λίγο το χερι γιατι την πεταξαν κατω με δυναμη. Ναι να την λυστεψουν της πηραν 150 ευρω που ηταν της δουλειάς σε ωρα εργασιας ηταν ειναι εισπραχτορας σε λεωφορεία. Εχουμε μεγαλο θεμα στη πολη μου τους γυφτους και ο δημαρχ0ς δεν κανει τιποτα θελει μονο ψηφους. 

Ελα ρε συ!!!! Πω πω πρεπει να προσεχει πολυ γιατι εχει να κανει με λεφτα η δουλεια της..!! Ευτυχως δεν εγινε τιποτα χειροτερο το χερι θα περασει γρηγορα!! Περαστηκα!!!!Μονο αυτο τους νοιαζει να παιρνουν ψηφους το τι γινεται γυρω δεν τους κεγεται καρφι!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mamasanty είπε:

Αχ περαστικά της κορίτσι μου ..τι να πεις ποτέ τα σοβαρά προβλήματα δεν κοιτάνε να τα λύσουν .. παντού τα ίδια είναι ..

Εντομεταξυ μπροστά σε μαγαζια και δεν βγηκε κανενας τι να πω. Οσο βλεπω το βιντεο τρελενομαι μας κανουν οτι θελουν οι κωλογυφτοι. 

 

 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εντομεταξυ μπροστά σε μαγαζια και δεν βγηκε κανενας τι να πω. Οσο βλεπω το βιντεο τρελενομαι μας κανουν οτι θελουν οι κωλογυφτοι. 

 

 

 

Όχι κορίτσι μου μην το κάνεις αυτό αν υπάρχει βίντεο μην το βλέπεις ..μόνο κακό σου κάνει ..σβηστό να μην μπαίνεις στον πειρασμό .. δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που δεν βοηθάνε απλά κάθονται και παρακολουθούν ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Alex μου λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε στη μαμα σου.Περαστικα της.Κι εμεις στο νοσοκομειο οταν νοσηλευουμε γυφτο μαζευονται πολλοι και κλεβουν οτι βρουν κλειδωνουμε τα παντα και δεν μπορεις και να συνενοηθεις.Εννοειται η διοικηση δεν κανει τιποτα.

Εγω κοριτσακια μου σκεφτομαι πολυ οτι σε 1,5 μηνα θα γυρισω στη δουλεια και οτι 9 ωρες ειναι πολλες να μαι μακρια απο το μωρο:(.Ξερω οτι πολλες μανουλες δουλευουν και μαλιστα με μικροτερα μωρακια αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο να τον αφησω...Ξερω οτι ειμαι τυχερη που εκατσα ολοκληρο χρονο μαζι του

  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Alex μου λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε στη μαμα σου.Περαστικα της.Κι εμεις στο νοσοκομειο οταν νοσηλευουμε γυφτο μαζευονται πολλοι και κλεβουν οτι βρουν κλειδωνουμε τα παντα και δεν μπορεις και να συνενοηθεις.Εννοειται η διοικηση δεν κανει τιποτα.

Εγω κοριτσακια μου σκεφτομαι πολυ οτι σε 1,5 μηνα θα γυρισω στη δουλεια και οτι 9 ωρες ειναι πολλες να μαι μακρια απο το μωρο:(.Ξερω οτι πολλες μανουλες δουλευουν και μαλιστα με μικροτερα μωρακια αλλα μου φαινεται πολυ δυσκολο να τον αφησω...Ξερω οτι ειμαι τυχερη που εκατσα ολοκληρο χρονο μαζι του

Γεια κορίτσι..ναι είναι πολύ δύσκολο εδώ τώρα που τα αφήνουμε για λίγο και όλο το μυαλό μας σε αυτά είναι ..εγώ δεν δουλεύω οποτε δεν θα χρειαστεί να την αφήσω κουράγιο και θα συνηθίσεις ..και για το μωράκι θα είναι δύσκολο μέχρι να μάθει ..ποιος θα σου τον κρατάει ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...