Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Comet είπε:

Εμεις μολις φαγαμε το αυγο ξεκινησαμε φακες στον 9ο δηλ..2 κουταλιες της σουπας φακες λιγη πατατα και καροτο τα βραζεις ολα μαζι και μια κουταλια λαδι στο αλεσμα.Μια φορα τη βδομαδα ετρωγε .Μετα κανα μηνα εδωσα φασολια και ρεβυθια.Τωρα δεν τις αλεθω ,τις τρωει οπως εμεις.Απο την αρχη του αρεσαν

Δεν του δινω,του δινει η μανα μου και οπως λεει η παιδιατρος δεν μπορεις να τα βαλεις με τις γιαγιαδες.Βεβαια δεν φταει γιατι αν σε δει να τρως πρεπει να φαει απο σενα αλλιως δεν τρως ουτε εσυ.Εγω οταν λειπει η μανα μου τρωω κρυφα;-).Παντως μια χαρα τα κατεβαζει ολα

Αυτο ειναι σιγουρο κοριτσι μου.Κανενα παιδακι δεν εμεινε στα αλεσμενα.Δοκιμασε διαφορα,κατι θα της αρεσει

Θα της δωσω γιατιβαν την αφησωμεχρι το χρονο δεν προκειτε μετα να τα τρωει οπως η ανηψια μου


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Comet είπε:

Συμφωνω μαζι σου

@Alex. Arap και εγω συμφωνω... Λενε οτι μεχρι τον χρονο πρεπει να εχουν δοκημασει απο ολα εκτος απο το μελι, αλατι και ζαχαρη...

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμηθηκε στις 9:30 για βραδυ οποτε εμεις χαζευουμε τηλεοραση.Ολο το απογευμα ο μικρος με τραβουσε απο το χερι να περπατησουμε,δεν με πειραζει το πανω κατω αλλα επειδη σκυβω για να τον κραταω απο το χερακι μετα με πονουσε η μεση.Εκανε και αρκετα βηματακια μονος του και εχει τετοια χαρα:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια τι κανετε;Κοιμηθηκε στις 9:30 για βραδυ οποτε εμεις χαζευουμε τηλεοραση.Ολο το απογευμα ο μικρος με τραβουσε απο το χερι να περπατησουμε,δεν με πειραζει το πανω κατω αλλα επειδη σκυβω για να τον κραταω απο το χερακι μετα με πονουσε η μεση.Εκανε και αρκετα βηματακια μονος του και εχει τετοια χαρα:rolleyes:

Και εμένα κοιμηθηκε κατα της δεκα. Εγω χαζευω στο ιντερνετ για φαγητα για την μικρη για καμια συνταγη. Ωραια το αγορακι κσνει βηματακια φαντάζομαι χαρα που θα κανει!!! Ποσο γλυκουλια ειναι μεγαλες αγαπες!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα γύρω στις δέκα κοιμηθηκε..όσο πάει κορίτσια και μειώνει την ποσότητα του γάλακτος..έχει 2-3 ημέρες που πίνει μόνο 100 γρ το βράδυ κ το πρωί με το ζόρι 50-60..τι να κάνω ;;

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... @Comet περπατάτε εεε!Καλά τρεξίματα!!

@Mamasanty πολύ λίγο γάλα πίνει, δεδομένου ότι μέχρι το χρόνο το γάλα είναι η βασική τροφή του παιδιού...ο παιδίατρος σου τι λέει?

Εμένα είχε ανήσυχο ύπνο το βράδυ...Δεν πειράζει θα κοιμηθούμε το μεσημέρι ελπίζω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα... @Comet

@Mamasanty πολύ λίγο γάλα πίνει, δεδομένου ότι μέχρι το χρόνο το γάλα είναι η βασική τροφή του παιδιού...ο παιδίατρος σου τι λέει?

Εμένα είχε ανήσυχο ύπνο το βράδυ...Δεν πειράζει θα κοιμηθούμε το μεσημέρι ελπίζω...

Μέχρι τώρα έπινε περίπου 300-350 γρ κ με το γιαούρτι έπιανε τα 500 που πρέπει και η παιδίατρος είπε εντάξει ...αλλά αυτές της μέρες έχει ρίξει κατά πολύ το γάλα και αγχώνομαι ..βλέπει το μπουκάλι και κλαίει 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mamasanty είπε:

Μέχρι τώρα έπινε περίπου 300-350 γρ κ με το γιαούρτι έπιανε τα 500 που πρέπει και η παιδίατρος είπε εντάξει ...αλλά αυτές της μέρες έχει ρίξει κατά πολύ το γάλα και αγχώνομαι ..βλέπει το μπουκάλι και κλαίει 

Μήπως δεν της αρέσει το συγκεκριμένο γάλα?επίσης Μήπως να προσπαθούσες να το πιει κάπου αλλού?σε ποτηράκι με καλαμάκι για παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , katrin* είπε:

Μήπως δεν της αρέσει το συγκεκριμένο γάλα?επίσης Μήπως να προσπαθούσες να το πιει κάπου αλλού?σε ποτηράκι με καλαμάκι για παράδειγμα?

Το γάλα αυτό το πίνει από όταν έκοψε το θηλασμό .αλλα θα δοκιμάσω να πάρω κάποιο άλλο ..όσο για καλαμάκι δεν μπορεί να ρουφήξει ..έχω αλλάξει και μέρος από το δωμάτιο που το έπινε βγήκα στο σαλόνι αλλά εκεί τα πράγματα είναι χειρότερα γιατί θέλει να κατέβει να παίξει η χαζεύει ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο τη χιονισμενη Θεσσαλονικη.Το χει στρωσει σε στεγες κι αμαξια.Ευτυχως ο δρομος καθαρος αλλα χιονιζει πολυ.Ειπαν το απογευμα θα σταματησει.Ξυπνησε στις 7:30 και ειπιε μονο 100 ml γαλα οποτε μετα απο μια ωρα του δωσα φρουτα.Εχει 20 λεπτα που κοιμαται.mamasanty  κι εμενα μειωσε πολυ το βραδυνο γαλα εδω και 2 μηνες σχεδον.Δηλ.απο 210 το πηγε στα 100-120 αλλα αυτο εγινε επειδη τρωει πιο πολυ φαι απο το μεσημερι και μετα.Το πρωινο επινε 210 παντα.Μονο σημερα δεν το ειπιε.Θα δειξει.Μπορεις να της κανεις κρεμουλες με γαλα για να αναπληρωνει

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα απο τη χιονισμενη Θεσσαλονικη.Το χει στρωσει σε στεγες κι αμαξια.Ευτυχως ο δρομος καθαρος αλλα χιονιζει πολυ.Ειπαν το απογευμα θα σταματησει.Ξυπνησε στις 7:30 και ειπιε μονο 100 ml γαλα οποτε μετα απο μια ωρα του δωσα φρουτα.Εχει 20 λεπτα που κοιμαται.mamasanty  κι εμενα μειωσε πολυ το βραδυνο γαλα εδω και 2 μηνες σχεδον.Δηλ.απο 210 το πηγε στα 100-120 αλλα αυτο εγινε επειδη τρωει πιο πολυ φαι απο το μεσημερι και μετα.Το πρωινο επινε 210 παντα.Μονο σημερα δεν το ειπιε.Θα δειξει.Μπορεις να της κανεις κρεμουλες με γαλα για να αναπληρωνει

Καλημέρα κορίτσι μου..δηλαδή πάνω κάτω στην ίδια ηλικία με την δικιά του το μείωσε ..κρεμουλες ποιες λες ;; Πες μου καμιά ιδεα γιατί είμαι άσχετη ..

 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

 

Καλημέρα και απο μας!πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό να μειώνουν τη ποσότητα του γάλακτος αφού πλέον τρωνε κανονικό φαγητό και το σταομαχακι τους είναι γεμάτο.εξαλλου το να πίνεις "λίτρα " γάλα δεν συναδει με τη μεσογειακή διατροφή.Το ασβέστιο μπορούν να το πάρουν από άλλες πηγές όπως γιαούρτι η τυρι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..δηλαδή πάνω κάτω στην ίδια ηλικία με την δικιά του το μείωσε ..κρεμουλες ποιες λες ;; Πες μου καμιά ιδεα γιατί είμαι άσχετη ..

 

Εγω απο 7 μηνων του κανω κρεμα με βρωμη.Παιρνω της holle .Φτιαχνω 180 ml γαλα και βαζω 3-4 κουταλιες βρωμη (τριμμενη ειναι).Το ανακατευεις κι ετοιμο.Το τρωει πολυ απο την αρχη.Αν θες μπορεις να βαλεις και λιγο μπανανα.Απλα αυτες τις βρισκεις σε μαγαζι με βιολογικα.Αλλιως παρε bio bebe εχει γαλα και βρωμη μεσα οποτε τη φτιαχνεις με νερο.Εχει στα σουπερ μαρκετ.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...