Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

καλημέρα.Αν της αρεσε το αυγο μια χαρα ειστε.Κι εμενα τρελαίνεται.Καθε μερα τρωμε.Και σημερα για μεσημερι θα φαει τραχανα γιατι ολο το πρωι ελειπα και θα ξαναβγω οποτε δεν του μαγειρεψα.Επισης η μανα μου του δωσε μπουκιτσες κεικ και το εφαγε.Τελικα μονο το τυρι δεν του αρεσει

Μπράβο το παιδί τα τρώει όλα. Φέτα εννοείς η κιτρινο τυρί; μια χαρά είναι ο τραχανάς εγώ θα της δώσω σε λίγες μέρες να φάμε πρώτα το αυγό να δούμε μήπως μας κάνει καμία αλλεργία και μετά ο τραχανάς. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μπράβο το παιδί τα τρώει όλα. Φέτα εννοείς η κιτρινο τυρί; μια χαρά είναι ο τραχανάς εγώ θα της δώσω σε λίγες μέρες να φάμε πρώτα το αυγό να δούμε μήπως μας κάνει καμία αλλεργία και μετά ο τραχανάς. 

Φετα εννοω .Το κιτρινο τυρι(που λεμε εμεις κασερι) το τρωει.Ναι καλυτερα ολοκληρωστε πρωτα το αυγο και μετα δωσε της κατι καινουργιο.Εντω μεταξυ τωρα που τρωει πιο στερεα και περισσοτερο το απογευμα δεν μου πινει ολο το γαλα το βραδυ.Δηλαδη απο 210 μλ. τωρα πινει 120-150. Πειραζει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Φετα εννοω .Το κιτρινο τυρι(που λεμε εμεις κασερι) το τρωει.Ναι καλυτερα ολοκληρωστε πρωτα το αυγο και μετα δωσε της κατι καινουργιο.Εντω μεταξυ τωρα που τρωει πιο στερεα και περισσοτερο το απογευμα δεν μου πινει ολο το γαλα το βραδυ.Δηλαδη απο 210 μλ. τωρα πινει 120-150. Πειραζει;

Ναι το κασερι. Και εμένα το ίδιο τόσο πίνει δεν θέλει άλλο δεν πειράζει άστα θα σκάσουν μην τον ζορίσεις καθόλου αν πεινάσει θα πιει. Έχουν μικρό στομαχακι που να τα βάλουν όλα αυτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Μόνο τον κρόκο της έδωσα θα της το δώσω για 3 μέρες και μετά ολόκληρο. Θα το φαΐ και εμένα ξυνιζετε με το γιαουρτι αλλά τρώει λιγάκι. Πως της κάνεις να της κάνω και εγώ να της δώσω λεπτά κομματάκια; 

Χτυπάω αυγό βάζω λίγο γιαούρτι πατάω λίγη μπανάνα ( κ με μήλο γίνεται ) λίγη κανέλα εγώ περνώ κειλανης ρίχνω βρώμη μέχρι να γίνει πυχτος χυλός . Κ με το κουτάλι βάζω μικρή ποσότητα σε αντικολλητικό τηγάνι ..!!! Αντί για βρώμη μπορείς να βάλεις κ αλεύρι η και τα δύο μαζί

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα ..να μπω και εγώ στην παρέα σας το κοριτσάκι μου είναι 8.5 μηνών ..τρώμε κ εμείς αυγουλακι κ ξεκινήσαμε και γιαούρτι ..να σας ρωτήσω το αυγο το κάνετε σφιχτό ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας και από εμένα ..να μπω και εγώ στην παρέα σας το κοριτσάκι μου είναι 8.5 μηνών ..τρώμε κ εμείς αυγουλακι κ ξεκινήσαμε και γιαούρτι ..να σας ρωτήσω το αυγο το κάνετε σφιχτό ;

Ναι θέλει 5 με 6 λεπτά βράσιμο .. ο μεγάλος μου γιος που δε το έτρωγε καθόλου μου είχε πει να το βραζω κ ποιο λίγο μήπως του αρέσει καλύτερα ..!!! 

Αλλά γενικά αν δε το τρώει μπορείς να το κάνεις κ ομελέτα σε αντικολλητικό τηγάνι η κ να βάλεις μέσα διαφορα λαχανικά ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , xaroumenh mama είπε:

Ναι θέλει 5 με 6 λεπτά βράσιμο .. ο μεγάλος μου γιος που δε το έτρωγε καθόλου μου είχε πει να το βραζω κ ποιο λίγο μήπως του αρέσει καλύτερα ..!!! 

Αλλά γενικά αν δε το τρώει μπορείς να το κάνεις κ ομελέτα σε αντικολλητικό τηγάνι η κ να βάλεις μέσα διαφορα λαχανικά ..

Όχι ευτυχώς δεν έχει θέμα το τρώει απλά νόμιζα ότι δεν το κάνουν σφιχτό αλλά αφού και εσείς έτσι το κάνετε δεν κατάλαβα λάθος ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Όχι ευτυχώς δεν έχει θέμα το τρώει απλά νόμιζα ότι δεν το κάνουν σφιχτό αλλά αφού και εσείς έτσι το κάνετε δεν κατάλαβα λάθος ..

Καλως ηρθες να σου ζησει το μπεμπακι.Εμεις παλι απο την αρχη 8 μηνων το τρωμε μελατο και βαζουμε και ψωμακι μεσα.3 λεπτα με το ρολοι.Παντως για το αυγο οι αποψεις διιστανται.Αλλοι παιδιατροι λεν σφιχτο αλλοι μελατο.

Για πες για τη μικρη σου.Μποσουλατε;Εχετε δοντακια;Ειναι φαγανη;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Comet είπε:

Καλως ηρθες να σου ζησει το μπεμπακι.Εμεις παλι απο την αρχη 8 μηνων το τρωμε μελατο και βαζουμε και ψωμακι μεσα.3 λεπτα με το ρολοι.Παντως για το αυγο οι αποψεις διιστανται.Αλλοι παιδιατροι λεν σφιχτο αλλοι μελατο.

Για πες για τη μικρη σου.Μποσουλατε;Εχετε δοντακια;Ειναι φαγανη;

Ευχαριστώ και εσεις να χαίρεστε τα δικά σας ...μπουσουλαει στέκεται και κάνει βήματα ενώ πιάνεται ..δοντακια έχουμε δύο κάτω δύο πάνω ...ναι είναι φαγανη όλα τα τρώει σε καλή ποσότητα μόνο το γάλα δεν πολύ αγαπάει αλλά τι να κάνουμε ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamasanty είπε:

Ευχαριστώ και εσεις να χαίρεστε τα δικά σας ...μπουσουλαει στέκεται και κάνει βήματα ενώ πιάνεται ..δοντακια έχουμε δύο κάτω δύο πάνω ...ναι είναι φαγανη όλα τα τρώει σε καλή ποσότητα μόνο το γάλα δεν πολύ αγαπάει αλλά τι να κάνουμε ..

Α το ζουζουνακι ζωηρη και προχωρημενη και η δικια σου σαν της alex.Εχουν και ιδια ηλικια.Εμεις αγορακι 10,5 μηνων εχουμε 2 δοντακια κατω, αυτα τα πανω τα περιμενουμε κανα μηνα τωρα,να δουμε ποτε θα σκασουν.

Δεν πειραζει που δεν πολυ πινει γαλα κι ο δικος μου 210 επινε πρωι βραδυ αλλα τωρα που τρωμε καποια γευματα αλιωτα μου μειωσε το βραδυνο γαλα στο μισο μαλλον χορταινει περισοτερο.Παντως στρογγυλεψε,εκανε κατι μπουτακια για φαγωμα.9,5 μηνων ημασταν 8800 και 73 ποντους.Τωρα στο χρονο θα δουμε..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Χτυπάω αυγό βάζω λίγο γιαούρτι πατάω λίγη μπανάνα ( κ με μήλο γίνεται ) λίγη κανέλα εγώ περνώ κειλανης ρίχνω βρώμη μέχρι να γίνει πυχτος χυλός . Κ με το κουτάλι βάζω μικρή ποσότητα σε αντικολλητικό τηγάνι ..!!! Αντί για βρώμη μπορείς να βάλεις κ αλεύρι η και τα δύο μαζί

Ευχαριστώ για την συνταγή!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Α το ζουζουνακι ζωηρη και προχωρημενη και η δικια σου σαν της alex.Εχουν και ιδια ηλικια.Εμεις αγορακι 10,5 μηνων εχουμε 2 δοντακια κατω, αυτα τα πανω τα περιμενουμε κανα μηνα τωρα,να δουμε ποτε θα σκασουν.

Δεν πειραζει που δεν πολυ πινει γαλα κι ο δικος μου 210 επινε πρωι βραδυ αλλα τωρα που τρωμε καποια γευματα αλιωτα μου μειωσε το βραδυνο γαλα στο μισο μαλλον χορταινει περισοτερο.Παντως στρογγυλεψε,εκανε κατι μπουτακια για φαγωμα.9,5 μηνων ημασταν 8800 και 73 ποντους.Τωρα στο χρονο θα δουμε..

Εμένα 8200 τον προηγούμενο μήνα ..αυτόν τον μήνα δεν πήγαμε ακόμη για εμβόλιο το καθυστερησαμε επειδή ήταν λίγο κρυωμενη..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Εμένα 8200 τον προηγούμενο μήνα ..αυτόν τον μήνα δεν πήγαμε ακόμη για εμβόλιο το καθυστερησαμε επειδή ήταν λίγο κρυωμενη..

Αχ τη μικρουλα μου.Κι εμεις περασαμε προσφατα ενα συναχακι ευτυχως ελαφρα.Παντως στα κιλα της ειναι πολυ καλη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Αχ τη μικρουλα μου.Κι εμεις περασαμε προσφατα ενα συναχακι ευτυχως ελαφρα.Παντως στα κιλα της ειναι πολυ καλη

Καλημέρα κορίτσι να σε ρωτήσω σήμερα μου έφαγε το κρόκο και δεν ήθελε Φρουτοκρεμα εσένα έτρωγε και τα δύο ή πρέπει να δίνω μόνο αυγό έχω μπερδευτεί; μάλλον πάμε και για άλλα δόντια όλο το βράδυ κλάμα δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;.Να ρωτησω κατι;Οταν λεμε οτι το μωρο δειχνει με το δαχτυλο εννοουμε οτιτο ρωταμε που ειναι πχ το τηλεφωνο και το δειχνει η οτι μας δειχνει τι θελει απλωνοντας το χερακι του προς τα εκει;Εμενα ο μπεμπης εχει 2 μερες που τεντωνει το χερακι του σε αντικειμενα που δεν φτανει  και λεει και κατι δικα του για να μας το πει να του το δωσουμε

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι να σε ρωτήσω σήμερα μου έφαγε το κρόκο και δεν ήθελε Φρουτοκρεμα εσένα έτρωγε και τα δύο ή πρέπει να δίνω μόνο αυγό έχω μπερδευτεί; μάλλον πάμε και για άλλα δόντια όλο το βράδυ κλάμα δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. 

Καλημερα.Οταν εδινα μονο τον κροκο χωρις ψωμακι εδινα κατευθειαν και τη φρουτοκρεμα και την ετρωγε.Οταν εγινε ολοκληρο το αυγο αφηνα καμια ωρα να περασει για την φρουτοκρεμα γιατι του επεφτε πολυ.Καλυτερα αφηνε λιγη ωρα αναμεσα τους.

Το καημενουλη μωρε ζοριζεται.Εμεις βαζουμε στα ουλα mundisal αλοιφη αλλα μονο το βραδυ ,νομιζω τον βοηθαει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...