Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katrin* είπε:

Καλή ανάσταση σε όλες!να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας και να έχουν υγεία και καλοτυχια τα παιδάκια μας κ τα παιδάκια όλου του κόσμου!

Καλη Ανασταση κοριτσι μου,σε ολα τα κοριτσακια και τα μωρακια,ολοι να ειμαστε γεροι κι ευτυχισμενοι!!!

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια που χαθηκατε πως περάσατε; 

Φαγητό,φαγητό κ παλι φαγητό χαχαχα!ξεκίνησε ο μικρός να κάνει 2-3 βήματα μόνος του...Έχει βολευτεί βέβαια στο μπουσουλημα όποτε πιστεύω θα καθυστερήσει λίγο ακόμα το περπάτημα...Αλλά το πρώτο βήμα έγινε!εσείς όλα καλά?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια... Χρίστος Ανέστη....και χρόνια πολλά οποία γιορτάζει σήμερα η έχετε κάποιον δικό σας με υγεία και χαρά....βογγαμε από το πολυ φάει δεν πάει άλλο το έχουμε τερματίσει χαχαχα.......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Φαγητό,φαγητό κ παλι φαγητό χαχαχα!ξεκίνησε ο μικρός να κάνει 2-3 βήματα μόνος του...Έχει βολευτεί βέβαια στο μπουσουλημα όποτε πιστεύω θα καθυστερήσει λίγο ακόμα το περπάτημα...Αλλά το πρώτο βήμα έγινε!εσείς όλα καλά?

Καλημερα Φαγητό εγω εφαγα φυσιολογικα αλλα πολυ τρεξιμο καναμε πασχα σπιτι μου και καταλαβενεις τι γινοταν. Η μικρη ειχε ξεσαλώσει δεν καθότανε λεπτο ηθελε ολο να περπαταει ευτυχώς ειχα κουμπαρα τι μαμα μου και έτρεχαν απο πισω της. Μπράβο θα ξεκινησετε σιγα σιγα και πιος τον πιανει. Εμενα δεν θελει στο σαλονι που καθομασταν θελει γυρω γυρω ολη την ωρα. Δεν τελειώνουν τα πλυντήρια μονο εγω το παθενω; 

 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημερα Φαγητό εγω εφαγα φυσιολογικα αλλα πολυ τρεξιμο καναμε πασχα σπιτι μου και καταλαβενεις τι γινοταν. Η μικρη ειχε ξεσαλώσει δεν καθότανε λεπτο ηθελε ολο να περπαταει ευτυχώς ειχα κουμπαρα τι μαμα μου και έτρεχαν απο πισω της. Μπράβο θα ξεκινησετε σιγα σιγα και πιος τον πιανει. Εμενα δεν θελει στο σαλονι που καθομασταν θελει γυρω γυρω ολη την ωρα. Δεν τελειώνουν τα πλυντήρια μονο εγω το παθενω; 

 

Δεν τελειώνουν ΠΟΤΈ! Εγώ από χθες που είχε καλή μέρα ξεκινήσα να βάζω κ τα καλοκαιρινά σιγά σιγά για φρεσκαρισμα κ γίνεται ακόμα μεγαλύτερος πανικός...

Καλημέρα σε όλες!φακές λέω να φτιάξω σήμερα,δεν μπορώ άλλο κρέας...Αύριο πάλι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα ..τι κάνετε ;;εμείς προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά γιατί με αυτά και με εκείνα είμαστε συνέχεια στις πεθεράς μου κ μόνο για ύπνο πάμε σπίτι μας ..βέβαια είμαστε πάνω κάτω οπότε πηγαινοερχομαι αλλά βλέπω ότι η μικρή άρχισε να ζοριζεται γιατί είχε μάθει στο σπίτι μας και χωρίς κόσμο ..είμαστε α ατομα και τις τελευταίες μέρες έχει πολύ γκρίνια κ μόλις πάμε σπίτι μας ηρεμεί ..σήμερα θα καθίσουμε σπίτι γιατί και εγώ κουράστηκα ..ελπίζω να είστε όλες καλά ..Χριστος Ανέστη..

  • Μου αρέσει 3

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Χριστός Ανέστη!Καλή πρωτομαγιά να έχουμε! Καλά να περάσετε σήμερα!εδώ καλοκαίριασε απότομα!από την μια μέρα στην άλλη βάλαμε καλοκαιρινα!προσπαθώ και εγώ να ξεκαθαρίσω τα ρούχα χαμός! Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χριστός Ανέστη κι από μένα. Δεν μπαίνω συχνα πια κ διαβάζω στα γρήγορα τις δημοσιεύσεις σας. 

@Afroditi85 χρόνια πολλά στη μικρή σου. Να τη χαίρεστε. 

Εμείς έχουμε σκεφτεί τον αριθμό ένα σε τούρτα κ θέμα αεροπλάνακι. Επιλογή του μπαμπά. Βέβαια έχουμε 2 εβδομάδες ακόμα.

Είμαι πολύ κουρασμένη. Ο μικρός πέρασε κ μέσα σε ένα μήνα πυρετό και ίωση. Δεν αγαπά ιδιαίτερα το φαγητό,προτιμά ξεκάθαρα το στήθος.

Τρώει σαν πουλί. Λίγο και θέλει μόνος του. Να παίρνει το πηρούνι και να τρώει απ' το πιατο. Μετά σφραγίζει το στόμα κ δεν δέχεται μπουκιά. Έχω αρχίσει και βάζω τροφές με πολλές θερμίδων ώστε να παχύνει λίγο. Δέχομαι αρκετη πίεση . Τεσπά.

Περπατάει εδώ και 10 μέρες περίπου. Βέβαια καμιά φορά μπουσουλαει.

Έχουμε κ τη βάπτιση την Κυριακή. Ελπίζω να έχει καλό καιρό. Αυτά.

Είναι κ αργά ,τα γράφω μπερδεμένα.:razz:


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Τι κάνετε κορίτσια?εδώ έχουμε ήλιο όποτε βάζω πλυντήρια από το πρωί...

5 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Χριστός Ανέστη κι από μένα. Δεν μπαίνω συχνα πια κ διαβάζω στα γρήγορα τις δημοσιεύσεις σας. 

@Afroditi85 χρόνια πολλά στη μικρή σου. Να τη χαίρεστε. 

Εμείς έχουμε σκεφτεί τον αριθμό ένα σε τούρτα κ θέμα αεροπλάνακι. Επιλογή του μπαμπά. Βέβαια έχουμε 2 εβδομάδες ακόμα.

Είμαι πολύ κουρασμένη. Ο μικρός πέρασε κ μέσα σε ένα μήνα πυρετό και ίωση. Δεν αγαπά ιδιαίτερα το φαγητό,προτιμά ξεκάθαρα το στήθος.

Τρώει σαν πουλί. Λίγο και θέλει μόνος του. Να παίρνει το πηρούνι και να τρώει απ' το πιατο. Μετά σφραγίζει το στόμα κ δεν δέχεται μπουκιά. Έχω αρχίσει και βάζω τροφές με πολλές θερμίδων ώστε να παχύνει λίγο. Δέχομαι αρκετη πίεση . Τεσπά.

Περπατάει εδώ και 10 μέρες περίπου. Βέβαια καμιά φορά μπουσουλαει.

Έχουμε κ τη βάπτιση την Κυριακή. Ελπίζω να έχει καλό καιρό. Αυτά.

Είναι κ αργά ,τα γράφω μπερδεμένα.:razz:

Αγάπη σαν να περιγράφεις τον δικό μου!κανονικό γεύμα δεν τρώει...είχε και τα θέματα του με τους εμετούς εξαιτίας του χαλινου αλλά κ από όταν ξεκίνησε τροφές,οι μπουκιές του είναι μετρημένες...Έχει βολευτεί πια στο στήθος...Εσύ δουλεύεις?Γιατί εγώ ένα άγχος το έχω για τον Ιούνιο που επιστρέφω στη δουλειά...ελπίζω να έχει αποθηλασει μέχρι τότε αν κ το βλέπω πολύ δύσκολο...Από βάρος πως πάτε κ έχεις άγχος?με το καλό η βάπτιση!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα σας! Τι κάνετε κορίτσια?εδώ έχουμε ήλιο όποτε βάζω πλυντήρια από το πρωί...

Αγάπη σαν να περιγράφεις τον δικό μου!κανονικό γεύμα δεν τρώει...είχε και τα θέματα του με τους εμετούς εξαιτίας του χαλινου αλλά κ από όταν ξεκίνησε τροφές,οι μπουκιές του είναι μετρημένες...Έχει βολευτεί πια στο στήθος...Εσύ δουλεύεις?Γιατί εγώ ένα άγχος το έχω για τον Ιούνιο που επιστρέφω στη δουλειά...ελπίζω να έχει αποθηλασει μέχρι τότε αν κ το βλέπω πολύ δύσκολο...Από βάρος πως πάτε κ έχεις άγχος?με το καλό η βάπτιση!

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ..σήμερα έχουμε γενέθλια λόγο τιυ θανάτου του πεθερού δεν θα κάνουμε γενέθλια ..θα πάρουμε μια τούρτα εγώ κ ο άντρας μου και την μικρή ίσα ίσα για το καλό ..εσείς πως είστε ;; 

@Afroditi85 να τις χαιρόμαστε κορίτσι μου πάντα γερές να είναι ..χαρούμενα γενέθλια εύχομαι ..

 @katrin* γιατί είχατε θέμα με τα γεύματα ;κ εμένα η μικρή είχε χαλινο τον κόψαμε αλλά δεν είχε ποτέ κάποιο θέμα 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...