Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Ευχαριστώ Comet. Καλώς σας βρήκα! Κι εσείς να χαίρεστε τα δικά σας τα καμάρια! Η αλήθεια είναι πως ήταν ένας εξοντωτικος χρόνος... Ελπίζω να πάνε καλύτερα τα πράγματα, αν και ανησυχώ για το τι θα γίνεται όταν θα μπορούν να περιφέρονται μόνα τους! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα μανουλες!!Τι κανετε?Ελπιζω να εχει ωραια μερα,οπου και αν βρισκεστε!

@Georgia1972 Να σου ζησουν τα παιδακια σου...Μπραβο σου που τα καταφερνεις με 2 μωρακια.Οσο για τις παραλιες προσωπικα δε θελω να τον παω τον μικρο στην Αττικη ειδικα με ολο αυτο το ατυχημα με τα πετραλαια.Βεβαια το σκεφτομαστε και ισως παε πιο κατω απο Λεγραινα.Διαβασα πως Αναβυσσο και Σαρωνιδα ειναι οκ.Ποσο οκ ομως που πρρυσι ηταν μαυρη εκει η θαλασσα.Δε ξερω..Και μενα η κουμπαρα μου κανει στη Γλυφαδα μπανιο που σιγουρα ειναι βρωμικα και δεν εχει παθει κατι.Ειμαι λογο επιφυλακτικη σε αυτο το θεμα αλλα σιγουρα καπου θα παμε και εμεις για μπανιο.

 

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Ολο τι βραδυ εβρεχε:-(Λεγαμε να παμε θαλασσα αυριο αλλα τωρα δεν ξερω.Σημερα και αυριο ρεπο.

@Μημ απογοητευεσαι με τον καιρο γιατι εκει που βρεχει μετα..τσουπ παλι καλοκαιρι!Εισαι πολυ τυχερη που πατε Χαλκιδικη.Εχω παει πολλες φορες και ειναι πανεμορφα.Η κολλητη μου ειναι Θεσσαλονικια και πανε καθε χρονο Χαλκιδικη καμπινγκ αλλα εμεις λεμε να το επιχειρησουμε του χρονου με το καλο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! εγώ ετοιμάζομαι γιατι θα πάμε στους γονείς μου με τα παιδιά να κάτσουμε να κάνουμε τις διακοπές μας και να πηγαίνουμε θάλασσα!!! όποτε πλένω σιδερωνω καθαρίζω κλπ...το Σάββατο θα φύγουμε!ο σύζυγος θα μας πάει αλλά θα επιστρέψει γιατί δουλεύει..

Georgia1972 να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι αλλά μεγαλωνοντας θα είναι σίγουρα καλύτερα θα παίζουν και μεταξύ τους!

Comet ελπίζω να φτιάξει ο καιρός και να πάτε στην θάλασσα!!!

Αρχίσατε σιγά σιγά τα μπανάκια από ότι διάβασα!!! καλές βουτιές στα ζουζουνακια μας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! εγώ ετοιμάζομαι γιατι θα πάμε στους γονείς μου με τα παιδιά να κάτσουμε να κάνουμε τις διακοπές μας και να πηγαίνουμε θάλασσα!!! όποτε πλένω σιδερωνω καθαρίζω κλπ...το Σάββατο θα φύγουμε!ο σύζυγος θα μας πάει αλλά θα επιστρέψει γιατί δουλεύει..

Georgia1972 να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι αλλά μεγαλωνοντας θα είναι σίγουρα καλύτερα θα παίζουν και μεταξύ τους!

Comet ελπίζω να φτιάξει ο καιρός και να πάτε στην θάλασσα!!!

Αρχίσατε σιγά σιγά τα μπανάκια από ότι διάβασα!!! καλές βουτιές στα ζουζουνακια μας!!!

@Afroditi85 τι ωραιες προετοιμασιες!Ωραια που στις διακοπες θα εχεις και βοηθεια..πολυ σημαντικο.Εστω να μπορεις να κανεις ενα ντουζ με την ησυχια σου βρε αδερφε..χαχαχα.Να περασετε υπεροχα και καλες βουτιτσες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου βγηκε ηλιος αλλα προς το παρον ειμαστε επιφυλακτικοι.Θα δουμε πως θα ειναι το πρωι και αναλογως.Μια που εχω ρεπο κανω δουλειες.Ο μικρος πηγε στη μαμα μου για υπνο ,μια που εβαλα το αιρ κοντισιον θα πιω λιγο καφε και θα κανω σιδερο.Αν δεν χαλασει το απογευμα παμε παρκο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια μου βγηκε ηλιος αλλα προς το παρον ειμαστε επιφυλακτικοι.Θα δουμε πως θα ειναι το πρωι και αναλογως.Μια που εχω ρεπο κανω δουλειες.Ο μικρος πηγε στη μαμα μου για υπνο ,μια που εβαλα το αιρ κοντισιον θα πιω λιγο καφε και θα κανω σιδερο.Αν δεν χαλασει το απογευμα παμε παρκο

Ειναι πολυ ωραιο καο σημαντικο που η μητερα σου βοηθαει τοσο με τον μικρο.Εγω να φανταστεις μολις τωρα σκεφτομουν ποσες τυψεις νιωθω,γιατι της τον αφησα για 3 ωρες αλλα χρειαστηκε να πω ψεμματα οτι δουλευω αλλιως δεν τον κραταει.Απο τη μια ξερω πως εινα λογικο να θελω και εγω να κατσω λιγο μονη μου να χαλαρωσω απο την αλλη μονο και που λεω ψεμματα εινα λες και κανω κατι κακο.πφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ειναι πολυ ωραιο καο σημαντικο που η μητερα σου βοηθαει τοσο με τον μικρο.Εγω να φανταστεις μολις τωρα σκεφτομουν ποσες τυψεις νιωθω,γιατι της τον αφησα για 3 ωρες αλλα χρειαστηκε να πω ψεμματα οτι δουλευω αλλιως δεν τον κραταει.Απο τη μια ξερω πως εινα λογικο να θελω και εγω να κατσω λιγο μονη μου να χαλαρωσω απο την αλλη μονο και που λεω ψεμματα εινα λες και κανω κατι κακο.πφφ

Η μαμα μου βοηθαει παρα πολυ.Αφησε τον μπαμπα μου Σερρες και καθεται εδω για το μικρο επειδη δουλευω.Βεβαια εχει δικο της σπιτι στην ιδια οικοδομη.Αλλα αν δεν ειχε θα νοικιαζε καπου κοντα γιατι δεν θελει και να μας ενοχλει.Η πεθερα μου παλι καθολου.Νομιζω τον εχει κρατησει 3 -4 φορες απο τοτε που γεννηθηκε για να παω στο γιατρο.

Να μη νιωθεις ασχημα.Πρεπει να χαλαρωνεις και λιγο.Δεν ειναι ευκολο να μεγαλωνεις παιδι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Η μαμα μου βοηθαει παρα πολυ.Αφησε τον μπαμπα μου Σερρες και καθεται εδω για το μικρο επειδη δουλευω.Βεβαια εχει δικο της σπιτι στην ιδια οικοδομη.Αλλα αν δεν ειχε θα νοικιαζε καπου κοντα γιατι δεν θελει και να μας ενοχλει.Η πεθερα μου παλι καθολου.Νομιζω τον εχει κρατησει 3 -4 φορες απο τοτε που γεννηθηκε για να παω στο γιατρο.

Να μη νιωθεις ασχημα.Πρεπει να χαλαρωνεις και λιγο.Δεν ειναι ευκολο να μεγαλωνεις παιδι.

Σευχατιστω που το λες..νιωθω καλυτερα.Να εκτιμας παρα πολυ τη βοηθεια της μαμας σου.Δεν ειναι αυτονοητη.Εμενα η μητερα μου χωρισε μς τον πατερα μου πριν 10 χρονια και εχει φτιαξει τη ζωη της και ειναι λιγο αλλου.Μας εχει ξεκαθαρισει πως απο Σεπτεμβριο δε θα τον κρατει οποτε τωρα κανουμε αιτησεις για βρφικους αλλα θελω να πιστευω πως καποια αλλη λυση θα βρεθει γιατι δε θελω ακομα να τον παω σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Κι εγώ δεν θα ήθελα να τα πάω από τώρα σε σταθμο αλλά πρέπει να γυρίσω στη δουλειά τέλος του χρόνου και η μητέρα μου λόγω προβλήματος υγείας και προχωρημένης ηλικίας δεν θα μπορέσει να τα κρατήσει. Γυναίκα δεν θα ήθελα να τα κρατήσει, οπότε η μόνη λυση είναι ο βρεφικός σταθμός. Απο την άλλη, πέρα από το θέμα των ιώσεων, σκέφτομαι πως ισως να τους κάνει καλό να βγαίνουν από το σπίτι και να ανακαλύπτουν και άλλα ενδιαφέροντα που θα γίνονται στον σταθμό. Μέσα στο σπίτι κάνουν όλο τα ίδια και τα ίδια, όση διάθεση και να έχουμε για να τους προσφέρουμε ποιοτικό χρόνο... Έτσι νομιζω προς το παρόν... 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Κι εγώ δεν θα ήθελα να τα πάω από τώρα σε σταθμο αλλά πρέπει να γυρίσω στη δουλειά τέλος του χρόνου και η μητέρα μου λόγω προβλήματος υγείας και προχωρημένης ηλικίας δεν θα μπορέσει να τα κρατήσει. Γυναίκα δεν θα ήθελα να τα κρατήσει, οπότε η μόνη λυση είναι ο βρεφικός σταθμός. Απο την άλλη, πέρα από το θέμα των ιώσεων, σκέφτομαι πως ισως να τους κάνει καλό να βγαίνουν από το σπίτι και να ανακαλύπτουν και άλλα ενδιαφέροντα που θα γίνονται στον σταθμό. Μέσα στο σπίτι κάνουν όλο τα ίδια και τα ίδια, όση διάθεση και να έχουμε για να τους προσφέρουμε ποιοτικό χρόνο... Έτσι νομιζω προς το παρόν... 

Εγω ειμαι υπερ της κοπελας στο σπιτι.Εαν φυσικα ειναι καποιο ατομο που γνωριζεις καλα.Προτιμω να ειναι στον χωρο του σε αυτη την ηλικια.Απο κει κι περα εαν χρειαστει θα τον παω.Εσενα που ειναι 2 τα μωρακια σου ισως ειναι πιο δυσκολο να μεινουν σιτι και μπορει να νιωθουν πιο ανετα που θα ειναι μαζι στο σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Σευχατιστω που το λες..νιωθω καλυτερα.Να εκτιμας παρα πολυ τη βοηθεια της μαμας σου.Δεν ειναι αυτονοητη.Εμενα η μητερα μου χωρισε μς τον πατερα μου πριν 10 χρονια και εχει φτιαξει τη ζωη της και ειναι λιγο αλλου.Μας εχει ξεκαθαρισει πως απο Σεπτεμβριο δε θα τον κρατει οποτε τωρα κανουμε αιτησεις για βρφικους αλλα θελω να πιστευω πως καποια αλλη λυση θα βρεθει γιατι δε θελω ακομα να τον παω σχολειο.

Την εκτιμω πολυ.Χαρη στη βοηθεια της θηλασα  6 μηνες και χαρη σε αυτην θα προσπαθησω για δευτερο μωρο,αλλιως με τα ωραρια που εχω δεν ξερω πως θα τα καταφερνα.

Οσο για τον παιδικο δεν το θελω σε μικρη ηλικια εκτος αν δεν εχεις αλλη επιλογη,ειμαι υπερ της κοπελας να τηξ ξερεις βεβαια αλλα πως να την αφησω βραδυ στο σπιτι;Και το πρωι αν φυγει πως θα κοιμηθω;Να την πληρωνω 15 ωρες;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Την εκτιμω πολυ.Χαρη στη βοηθεια της θηλασα  6 μηνες και χαρη σε αυτην θα προσπαθησω για δευτερο μωρο,αλλιως με τα ωραρια που εχω δεν ξερω πως θα τα καταφερνα.

Οσο για τον παιδικο δεν το θελω σε μικρη ηλικια εκτος αν δεν εχεις αλλη επιλογη,ειμαι υπερ της κοπελας να τηξ ξερεις βεβαια αλλα πως να την αφησω βραδυ στο σπιτι;Και το πρωι αν φυγει πως θα κοιμηθω;Να την πληρωνω 15 ωρες;

Φυσικα και οχι..εχεις πολυ ιδιαιτερο ωραριο.Εγω που δουλευω λιγες ωρες ειναι μια χαρα η κοπελα.Εσυ τη μανουλα σου και τα ματια σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα ξυπνησαμε με ηλιο και ετοιμαζομαστε για θαλασσα.Χωρις το μωρο.Θα τον κρατησει η μαμα μου.Θα παμε 9:30 και θα γυρισουμε 1:30.Σε μιση ωρα φτανουμε θαλασσα,δεν θα χει και κινηση σημερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος κοιμηθηκε 10 και στις 12 ξυπνησε με κλαματα,ουρλιαζε σχεδον .Το δοντακι το πισω φταιει.Του δωσα ντεπον και ξανακοιμηθηκε γρηγορα.Αλλα εκλαψε κανα δυο.φορες ακομη στον υπνο του.Ειχε καιρο να το κανει:cry:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα ξυπνησαμε με ηλιο και ετοιμαζομαστε για θαλασσα.Χωρις το μωρο.Θα τον κρατησει η μαμα μου.Θα παμε 9:30 και θα γυρισουμε 1:30.Σε μιση ωρα φτανουμε θαλασσα,δεν θα χει και κινηση σημερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος κοιμηθηκε 10 και στις 12 ξυπνησε με κλαματα,ουρλιαζε σχεδον .Το δοντακι το πισω φταιει.Του δωσα ντεπον και ξανακοιμηθηκε γρηγορα.Αλλα εκλαψε κανα δυο.φορες ακομη στον υπνο του.Ειχε καιρο να το κανει:cry:

Α το γλυκουλι.Ειναι μερικες φορεςς ατιμα αυτα τα δοντακια αλλα συνηθως δεν κραταει μερες η ενοχληση,εστω σε μας.Καλες βουτιες!

Καλημερα κοριτσια!!Πανεμορφη μερα!!Οτι και αν κανετε να περασετε ομορφα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...