Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή Κυριακή! @Comet πως περάσατε στο πάρτυ? @Agki* το κάθε παιδάκι θέλει το χρόνο του αλλά να δεις που από την.μια μέρα στην άλλη θα περπατήσει!

Εμένα ο μικρός είναι καλύτερα με τον στρεπτοκοκο αλλά δεν έχουν φύγει ακόμα τα σημάδια όποτε δεν πάμε ακόμα θάλασσα...βέβαια χθες πήγε ο άντρας μου τη μικρή...Εμείς παίξαμε στην αυλή...

Πάντως @Afroditi85 σχετικά με το άγχος αποχωρισμού, προσαρμόζονται πολύ εύκολα κ δεν το περίμενα μιας κ η κόρη μου όταν είχα επιστρέψει τότε στη δουλειά είχε τέλεια σχέση με τη μαμά μου όποτε δεν είχα τέτοιες σκέψεις...Τότε βέβαια μέναμε και στην Αθήνα...Τώρα που δεν έχω τη μαμά μου κοντά είχα ένα άγχος για την προσαρμογή όμως ο μικρός με εξέπληξε ευχάριστα...περνάει μια χαρά με τον άντρα μου τα πρωινά που λείπω στη δουλειά...βέβαια μόλις γυρίσω δεν μπορώ να κάνω τπτ χωρίς να τον έχω αγκαλιά αλλα άλλο θέμα αυτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Έχω καιρό να σας γράψω αλλά σας διαβάζω κάποιες φορές ..εμείς παίρναμε πολύ ωραία με την μικρή κάθε απόγευμα πηγαίνουμε κούνιες και καθόμαστε και εμείς σίγουρα 3 ώρες ..είναι πολύ ζημιαρα κορίτσια και θέλει να γίνεται το δικό της αλλιώς χτυπιέται.να πω και εγώ καλώς ήρθατε στα καινούργια κορίτσια .θα προσπαθήσω να γράφω πιο συχνά αλλά όλη μέρα πραγματικά δεν κάθομαι ... φιλιά 

Καλώς σας βρήκα! Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Εμας εχθές τα μωρά ειχαν πάθει κρίση. Να θέλουν ταυτόχρονα να κοιμηθούν στα χέρια μου! Όταν έπαιρνε πότε το ένα και πότε το άλλο ο πατέρας τους, να κλαίνε γοερά! Δεν έχει ξαναγίνει αυτό, να μην θέλουν τον πατέρα τους δηλαδή, γιατί να θέλουν αγκαλιά ταυτόχρονα γίνεται συνεχεια. Δεν ξέρω τι τα έπιασε... Πήγε 01.00 για να κοιμηθούν τελικά. Δεν μπορώ να καταλάβω βρε κορίτσια, πως όλη την υπόλοιπη μέρα τα παίρνει εύκολα ο ύπνος στις κούνιες τους και το βράδυ θέλουν αγκαλιά και περπάτημα... Και έχω κηλες στον αυχένα και ξεραινεται και το δεξί μου χέρι και καταλαβαίνετε πως είμαι.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@katrin* Καλη σου μερα!Αντε να γινει τελειως καλα το μικρο σου να απολαυσετε τον ηλιο.Γενικως παντως πολλα σρρωστα παιδακια καλοκαιριατικα.Ξερω πως θα περπατησει καποια στιγμη αλλα το περιμενω πως και πως.

@Georgia1972 Καλημερα!Πιες καφεδακια να συνελθεις και υπομονη.Μηπως ειναιντα δοντακια και οταν χαλαρωνουν πονανε?Αν το καναν μονο χθες τοτε απλως ετυχε και δε ξερεις τι τα πειραξε.

Εμενα κοριτσια γιατι δεν τον νοιαζει οταν γυρναμε σπιτι?Εννοω θα γελασει κλπ αλλα μεχρι εκει.Τι εχει το παιδι μου?χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα και καλή Κυριακή! @Comet πως περάσατε στο πάρτυ? @Agki* το κάθε παιδάκι θέλει το χρόνο του αλλά να δεις που από την.μια μέρα στην άλλη θα περπατήσει!

Εμένα ο μικρός είναι καλύτερα με τον στρεπτοκοκο αλλά δεν έχουν φύγει ακόμα τα σημάδια όποτε δεν πάμε ακόμα θάλασσα...βέβαια χθες πήγε ο άντρας μου τη μικρή...Εμείς παίξαμε στην αυλή...

Πάντως @Afroditi85 σχετικά με το άγχος αποχωρισμού, προσαρμόζονται πολύ εύκολα κ δεν το περίμενα μιας κ η κόρη μου όταν είχα επιστρέψει τότε στη δουλειά είχε τέλεια σχέση με τη μαμά μου όποτε δεν είχα τέτοιες σκέψεις...Τότε βέβαια μέναμε και στην Αθήνα...Τώρα που δεν έχω τη μαμά μου κοντά είχα ένα άγχος για την προσαρμογή όμως ο μικρός με εξέπληξε ευχάριστα...περνάει μια χαρά με τον άντρα μου τα πρωινά που λείπω στη δουλειά...βέβαια μόλις γυρίσω δεν μπορώ να κάνω τπτ χωρίς να τον έχω αγκαλιά αλλα άλλο θέμα αυτό!

Μακάρι αλλά βλέπω να προσαρμόζεται όταν θα έρθει η ώρα να φύγουμε! χαχαχα!πριν με έχασε για δευτερόλεπτα και φώναζε που που?και πήγαινε στο μπάνιο... ούτε εκεί μπορώ να πάω μόνη μου εννοείται...και όχι μόνο αυτό θέλει και να την σήκωσω κιόλας!!! καντω εικόνα!!! Χαχαχα!!!γελάω για να μην κλαίω!!!

Μια χαρά!!!θέλει να αναπληρώσεις όταν γυρνάς σπίτι!!!και εμένα με τον άντρα μου μια χαρά περνάει αρκεί να μην νυστάζει και το βράδυ θέλει μόνο εμένα!αλλά τώρα είμαστε μόνες οπότε έχει πέσει μόνο πάνω μου!Η μεγάλη μου πάλι περνάει τέλεια με τον παππού και την γιαγιά! βόλτες θάλασσα κοιμούνται μαζί!δεν θέλει μαζί μας! χαχαχα!

Just now, Agki* είπε:

@katrin* Καλη σου μερα!Αντε να γινει τελειως καλα το μικρο σου να απολαυσετε τον ηλιο.Γενικως παντως πολλα σρρωστα παιδακια καλοκαιριατικα.Ξερω πως θα περπατησει καποια στιγμη αλλα το περιμενω πως και πως.

@Georgia1972 Καλημερα!Πιες καφεδακια να συνελθεις και υπομονη.Μηπως ειναιντα δοντακια και οταν χαλαρωνουν πονανε?Αν το καναν μονο χθες τοτε απλως ετυχε και δε ξερεις τι τα πειραξε.

Εμενα κοριτσια γιατι δεν τον νοιαζει οταν γυρναμε σπιτι?Εννοω θα γελασει κλπ αλλα μεχρι εκει.Τι εχει το παιδι μου?χαχαχ

Είναι μικρούλι ακόμα!και εμείς δεν πάμε κάπου για πάνω από δύο ώρες.. κουράζεται νυστάζει...και για να την πάρει ο ύπνος στο καρότσι ούτε λόγος!!!

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Εμας εχθές τα μωρά ειχαν πάθει κρίση. Να θέλουν ταυτόχρονα να κοιμηθούν στα χέρια μου! Όταν έπαιρνε πότε το ένα και πότε το άλλο ο πατέρας τους, να κλαίνε γοερά! Δεν έχει ξαναγίνει αυτό, να μην θέλουν τον πατέρα τους δηλαδή, γιατί να θέλουν αγκαλιά ταυτόχρονα γίνεται συνεχεια. Δεν ξέρω τι τα έπιασε... Πήγε 01.00 για να κοιμηθούν τελικά. Δεν μπορώ να καταλάβω βρε κορίτσια, πως όλη την υπόλοιπη μέρα τα παίρνει εύκολα ο ύπνος στις κούνιες τους και το βράδυ θέλουν αγκαλιά και περπάτημα... Και έχω κηλες στον αυχένα και ξεραινεται και το δεξί μου χέρι και καταλαβαίνετε πως είμαι.

Υπομονή κορίτσι μου! έλπιζω να μην επαναληφθεί τέτοια βραδιά!μήπως είχαν υπερένταση εμένα όταν περάσει η ώρα που νυστάζει μετά δυσκολεύεται περισσότερο να κοιμηθεί! δοντακια? εμάς έσκασε και το έκτο αυτές τις μέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Μακάρι αλλά βλέπω να προσαρμόζεται όταν θα έρθει η ώρα να φύγουμε! χαχαχα!πριν με έχασε για δευτερόλεπτα και φώναζε που που?και πήγαινε στο μπάνιο... ούτε εκεί μπορώ να πάω μόνη μου εννοείται...και όχι μόνο αυτό θέλει και να την σήκωσω κιόλας!!! καντω εικόνα!!! Χαχαχα!!!γελάω για να μην κλαίω!!!

Μια χαρά!!!θέλει να αναπληρώσεις όταν γυρνάς σπίτι!!!και εμένα με τον άντρα μου μια χαρά περνάει αρκεί να μην νυστάζει και το βράδυ θέλει μόνο εμένα!αλλά τώρα είμαστε μόνες οπότε έχει πέσει μόνο πάνω μου!Η μεγάλη μου πάλι περνάει τέλεια με τον παππού και την γιαγιά! βόλτες θάλασσα κοιμούνται μαζί!δεν θέλει μαζί μας! χαχαχα!

Είναι μικρούλι ακόμα!και εμείς δεν πάμε κάπου για πάνω από δύο ώρες.. κουράζεται νυστάζει...και για να την πάρει ο ύπνος στο καρότσι ούτε λόγος!!!

Υπομονή κορίτσι μου! έλπιζω να μην επαναληφθεί τέτοια βραδιά!μήπως είχαν υπερένταση εμένα όταν περάσει η ώρα που νυστάζει μετά δυσκολεύεται περισσότερο να κοιμηθεί! δοντακια? εμάςο έσκασε και το έκτο αυτές τις μέρες...

Και μας πλεον δεν κοιμαται στο καροτσι ο κυριος με τιποτα.Το καλο ειναι πως και 4 ωρες να ειμαστε εξω επειδη του αρεσει πολυ δε γρινιαζει.Μονο το βραδυ ειμαστε σπιτι απο τις 8 γιατι κοιμαται 9.Τωρα που ειναι καλοκαιρι ομως θελω να μαθουμε να βγαινουμε και να κοιμαται εξω.Νομιζω πιο πολυ αγχωνομαστ εμεις παρα εκεινος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agki* είπε:

Και μας πλεον δεν κοιμαται στο καροτσι ο κυριος με τιποτα.Το καλο ειναι πως και 4 ωρες να ειμαστε εξω επειδη του αρεσει πολυ δε γρινιαζει.Μονο το βραδυ ειμαστε σπιτι απο τις 8 γιατι κοιμαται 9.Τωρα που ειναι καλοκαιρι ομως θελω να μαθουμε να βγαινουμε και να κοιμαται εξω.Νομιζω πιο πολυ αγχωνομαστ εμεις παρα εκεινος.

Μια χαρά τότε! εμένα γκρινιάζει και δεν κάθεται στο καρότσι με τίποτα!την κατεβάζω και πρέπει να την κυνηγάω όποτε δεν γίνεται για πολύ ώρα και φεύγω... χθές πήγαμε μια βόλτα για πίτσα με τούς γονείς μου αλλά δεν κοιμήθηκε με τίποτα...την πήγαινα βόλτα μήπως και σταθώ τυχερή και την πάρει ο ύπνος και φάω με την ησυχία μου αλλά δεν... τελικά γύρισα εγώ με την μαμά μου νωρίτερα και την κοίμησα σπίτι..η μεγάλη με τον παππού έκατσαν και έφαγαν και παγωτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Μια χαρά τότε! εμένα γκρινιάζει και δεν κάθεται στο καρότσι με τίποτα!την κατεβάζω και πρέπει να την κυνηγάω όποτε δεν γίνεται για πολύ ώρα και φεύγω... χθές πήγαμε μια βόλτα για πίτσα με τούς γονείς μου αλλά δεν κοιμήθηκε με τίποτα...την πήγαινα βόλτα μήπως και σταθώ τυχερή και την πάρει ο ύπνος και φάω με την ησυχία μου αλλά δεν... τελικά γύρισα εγώ με την μαμά μου νωρίτερα και την κοίμησα σπίτι..η μεγάλη με τον παππού έκατσαν και έφαγαν και παγωτό!!!

Ποσο χρονων ειναι τα κοριτσια σου?Εννοεις ησαστν ξω την ωρα υπνου?Και μενα μου φαινεται δυσκολο αλλα πρεπει νανγινει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ποσο χρονων ειναι τα κοριτσια σου?Εννοεις ησαστν ξω την ωρα υπνου?Και μενα μου φαινεται δυσκολο αλλα πρεπει νανγινει.

Η μεγάλη μου είναι 7 χρονών θα πάει Δευτέρα Δημοτικού!η μικρή 14 μηνων...ναι βγήκαμε γύρω στις 9 την ώρα του ύπνου και έλεγα μήπως την έπαιρνε ο ύπνος στο καρότσι...είχαμε πάει και θάλασσα το απόγευμα...τελικά 10:30 γύρισα και την κοίμησα σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν!Και εγω αυτο φοβαμαι πως θα κοιμηθει αργα και δε θελω να αλλαξει η ωρα υπνου του.Αλλα θα το μαθει και αυτο..που θα παει!Ισως αν βγαινατε λιγο πιο αργα ακομα και δε καθοσασταν καπου αλλα κανατε βολτες?Αλλα ειπες την εκανες βολτα..Φανταζομαθ πως αν πχ το κανεις για καποιες μερε καποια στιγμη θα κοιμηθει.Με τη μεγαλη σου πως εγινε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέχασα να σας πω κι αυτο. Τελευταίως ο μεγάλος μας μόλις πάει 03.30 τα ξημερώματα κλαίει και θέλει αγκαλιά. Λες και έχει ρολόι μέσα του! Καλά, έχουμε περάσει και πιο δύσκολα από αυτό, απλώς το αναφέρω γιατί μου κάνει εντύπωση η ακρίβεια της ώρας που ξυπνάει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Ξέχασα να σας πω κι αυτο. Τελευταίως ο μεγάλος μας μόλις πάει 03.30 τα ξημερώματα κλαίει και θέλει αγκαλιά. Λες και έχει ρολόι μέσα του! Καλά, έχουμε περάσει και πιο δύσκολα από αυτό, απλώς το αναφέρω γιατί μου κάνει εντύπωση η ακρίβεια της ώρας που ξυπνάει.

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Περασαμε τελεια στο παρτυ,ειχε πολλα παιδακια μεγελυτερα και παιζανε μαζι του,εφαγε πιτσα και χυμο και ελαχιστη τουρτα.Επισης επαθε μια μανια με τη σκαλα της βεραντας,τουλαχιστον 12 σκαλοπατια. ( το σπιτι ειναι στον πρωτο οροφο)και ανεβοκατεβηκε μπορει και 30 φορες.Οποτε επεσε ξερος στις εντεκα με το που τον πηρα αγκαλια και ξυπνησε στις εννια.Κι εγω εκανα κατι  σφιχτα μπουτια απο το ανεβα κατεβα,αφου σημερα με ποναν.

Κι ο δικος μου το κανε ενα διαστημα ,απο τα δοντια ειναι,η παιδιατρος ειπε οτι ο βαθυς υπνος ειναι εως τις 3 το πρωι και μετα κανει εναλαγες οποτε αν κατι τα ενοχλησει μετα ξυπνανε ευκολα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια... Κάποιες ημέρες είναι πολύ δύσκολες... Δώσαμε και ντεπον. Ίσως να είναι και δόντια, τι να πω... 

Υπομονη!Με το γιατρο μιλησες?εχουν πυρετο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Καλη βδομαδα να χουμε.Εμεις γυρισαμε το μεσημερι.Ωραια περασαμε.Εβαλα 3 πλυντηρια κι εχω κι αλλο ενα και φυσικα το βραδυ ενα τονο σιδερο γιατι αυριο το μεσημερι παμε Σερρες και το βραδυ Λημνο.Κοιμηθηκε 2-5 ,εφαγε και σε λιγο παμε στο παρκο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...