Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Φανταστικό ρυζόγαλο με μέλι με μόλις 150 θερμίδες

Υλικα:

4 φλιτζ. ‏γάλα με 1,5% σε λιπαρά

1 1/2 φλιτζ. ‏νερό

1 φλιτζ. ‏καστανό ρύζι

4 κ.σ. ‏μέλι

1 κ.σ. ‏κορν φλάουερ

‏κανέλα

1 φακελάκι ‏βανίλια

Εκτελεση:

1. Βάζετε το νερό σε μία κατσαρόλα και το αφήνετε να βράσει.

2. Ξεπλένετε το καστανό ρύζι και το ρίχνετε στην κατσαρόλα μόλις αρχίσει να βράζει το νερό.

3. Αφήνετε να σιγοβράσει μέχρι να πιει σχεδόν όλο το νερό.

4. Παράλληλα, βράζετε 3 ½ φλιτζάνια γάλα με το μέλι και το προσθέτετε στην κατσαρόλα με το ρύζι.

5. Ανακατεύετε και το αφήνετε να σιγοβράσει για περίπου 2΄.

6. Στο γάλα που έχετε κρατήσει διαλύετε καλά το corn flour και τη βανίλια και το προσθέτετε στην κατσαρόλα ανακατεύοντας. Το αφήνετε να βράσει για περίπου 5΄ ή μέχρι να πήξει καλά.

7. Μοιράζετε το ρυζόγαλο σε 6-7 μπολάκια και όταν κρυώσει ελαφρά το πασπαλίζετε με κανέλα.

Η συνταγή είναι από το food maniacs.gr

Οταν το έφτιαξα για τα μωρά, παρέλειψα την κανέλα, το corn flouer και τη βανίλια και αντικατεστησα το κάστανο ρύζι με ρύζι γλασέ και το άπαχο γάλα με κατσικίσιο με όλα τα λιπαρά. Το κράτησα στη φωτιά περισσότερη ώρα φυσικά από αυτήν που γράφει η συνταγη και έπηξε όπως είχε αναφερθεί σε παλαιότερο μνμ. Την επόμενη που το είχα στο ψυγείο, ζέστανα λίγο γάλα και το χτυπησα (γιατί ακόμη τρώνε αλεσμενα) και έγινε μια χαρά κρεμουλα.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Φανταστικό ρυζόγαλο με μέλι με μόλις 150 θερμίδες

Υλικα:

4 φλιτζ. ‏γάλα με 1,5% σε λιπαρά

1 1/2 φλιτζ. ‏νερό

1 φλιτζ. ‏καστανό ρύζι

4 κ.σ. ‏μέλι

1 κ.σ. ‏κορν φλάουερ

‏κανέλα

1 φακελάκι ‏βανίλια

Εκτελεση:

1. Βάζετε το νερό σε μία κατσαρόλα και το αφήνετε να βράσει.

2. Ξεπλένετε το καστανό ρύζι και το ρίχνετε στην κατσαρόλα μόλις αρχίσει να βράζει το νερό.

3. Αφήνετε να σιγοβράσει μέχρι να πιει σχεδόν όλο το νερό.

4. Παράλληλα, βράζετε 3 ½ φλιτζάνια γάλα με το μέλι και το προσθέτετε στην κατσαρόλα με το ρύζι.

5. Ανακατεύετε και το αφήνετε να σιγοβράσει για περίπου 2΄.

6. Στο γάλα που έχετε κρατήσει διαλύετε καλά το corn flour και τη βανίλια και το προσθέτετε στην κατσαρόλα ανακατεύοντας. Το αφήνετε να βράσει για περίπου 5΄ ή μέχρι να πήξει καλά.

7. Μοιράζετε το ρυζόγαλο σε 6-7 μπολάκια και όταν κρυώσει ελαφρά το πασπαλίζετε με κανέλα.

Η συνταγή είναι από το food maniacs.gr

Οταν το έφτιαξα για τα μωρά, παρέλειψα την κανέλα, το corn flouer και τη βανίλια και αντικατεστησα το κάστανο ρύζι με ρύζι γλασέ και το άπαχο γάλα με κατσικίσιο με όλα τα λιπαρά. Το κράτησα στη φωτιά περισσότερη ώρα φυσικά από αυτήν που γράφει η συνταγη και έπηξε όπως είχε αναφερθεί σε παλαιότερο μνμ. Την επόμενη που το είχα στο ψυγείο, ζέστανα λίγο γάλα και το χτυπησα (γιατί ακόμη τρώνε αλεσμενα) και έγινε μια χαρά κρεμουλα.

Ευχαριστώ πολύ!έμας μας αρέσει η κανέλα και θα βάλω ρύζι καρολίνα και γάλα με πλήρες λιπαρά!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Εννοειται δεν μας κουρασες.Το περασαμε κι εμεις αυτο το σταδιο.Απο την αγκαλια να κοιμαται στο κρεβατι μας και μετα να τον μετακινω στο δικο του.Του επαιρνε απο μιση εως μια ωρα.Εγω ξαπλωνα διπλα του αλλα δεν του μιλουσα απλα αν σηκωνοταν τον ξαπλωνα παλι.Δεν εκλαιγε αλλα γυρνουσε ολο το κρεβατι ωσπου κοιμοταν.Δεν ηταν δυσκολο απλα επαιρνε χρονο και καποια στιγμη επειδη κοντευε απο τις σβουρες να πεσει απο το κρεβατι αρχισα να τον βαζω στο δικο του και να ξαπλωνω στο αλλο κρεβατι στο δωματιο του να με βλεπει.Θελει καιρο να συνηθισει.Επισης περιμενω να νυσταζει σιγουρα.Παντως μην γυρνας στην αγκαλια γιατι καποια στιγμη θα πρεπει να το ξαναλλαξεις.Οσο μικροτερα τοσο το καλυτερο.Ασε που ο δικος μου δεν θελει να κοιμαται πια στην αγκαλια με τιποτα.

Τι να πω κορίτσια η αλήθεια είναι ότι μόλις κοιμηθεί εγώ από το δωμάτιο βγαίνω με νεύρα ντρέπομαι που το λέω αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα όλο αυτό γιατί νομίζω ότι κάτι δεν κάνω σωστά και ταλαιπώρησε και το παιδί ..κ ξέρετε κάτι άλλο που δεν μπορώ να το καταλάβω όταν έχει χρόνο ο μπαμπάς της και την πάει για ύπνο μεσσ σε δέκα λεπτά έχει κοιμηθεί χωρίς να κουνηθεί από την αγκαλιά του τι πράγμα είναι αυτό 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!έμας μας αρέσει η κανέλα και θα βάλω ρύζι καρολίνα και γάλα με πλήρες λιπαρά!

Δεν κάνει τίποτα καλή μου. Κανέλα βάζεις και στη μικρή; Εννοώ, επιτρέπεται; Αν επιτρέπεται να βάζω κι εγώ. Πάντως και σκέτο ήταν πεντανοστιμο. Με Καρολίνα υποθέτω πως θα γίνει καλύτερο. Και λέω "υποθέτω" γιατί δεν είχα ξαναφτιάξει ρυζογαλο! Χάχαχα! Είχα τώρα γλασε και το έβαλα.

Mamasanty σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπομονή. Φάση είναι και θα περάσει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Δεν κάνει τίποτα καλή μου. Κανέλα βάζεις και στη μικρή; Εννοώ, επιτρέπεται; Αν επιτρέπεται να βάζω κι εγώ. Πάντως και σκέτο ήταν πεντανοστιμο. Με Καρολίνα υποθέτω πως θα γίνει καλύτερο. Και λέω "υποθέτω" γιατί δεν είχα ξαναφτιάξει ρυζογαλο! Χάχαχα! Είχα τώρα γλασε και το έβαλα.

Mamasanty σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπομονή. Φάση είναι και θα περάσει.

Ναι επιτρέπεται εγώ της βάζω από μικρή η παιδίατρος μου το είχε πει...της φτιαχνω μια κρέμα με βρώμη, φαγοπυρο και μπανάνα και βάζω και κανέλα...πήρα Κεϋλάνης βιολογική...έχει πολύ ωραίο άρωμα...εγώ έχω φτιάξει για την μεγάλη μου αλλά την κλασσική συνταγή που φτιάχνει η μαμά μου...δεν της αρέσει όμως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και μωρακια!!!Τι κανετε?Σας διαβαζα ολες αυτες τις μερες αλλα δεν προλαβαινα να σας γραψω.Ειμαστε ακομα διακοπες και περναμε πολυ ωραια.Ο μικρος ευτυχως ολες τις μερες κοιμαται και το μεσημερι πολυ καλα και το βραδυ οποτε πραγματικα ξεκουραστηκα.Τελικα δεχτηκε και την κουλουρα στη θαλασσα!!

Εσεις πως περνατε?Εχει ζεστη αυτες τις μερες!Μπανακια κανετε?

Σας φιλω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Μπραβο Agki! Καλή συνέχεια στις διακοπές σας. Εμείς από μπάνια τίποτε ακόμη. Προβλέπω μόνο στους γονείς μου να κάνουμε.

Μαλλον ο μεγάλος μας βγάζει κάποιο δοντάκι γιατί έχει πολλη γκρίνια εδώ και δύο ημέρες. Ζητάει όλο αγκαλιά, με βλέπει ο άλλος που αναγκαστικα τον παίρνω για να ηρεμήσει λίγο μέχρι να πιάσει το Algofren και αρχίζει εκείνος τα κλάματα γιατί θέλει κι εκείνος αγκαλιά! Καταλαβαίνετε τι γίνεται... Και αυτό γίνεται από τα Χριστούγεννα που άρχισαν τα δόντια του μεγάλου... Περιμένω πως και πως να πάμε στους γονείς μου για να έχω κι άλλα χέρια...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Μπραβο Agki! Καλή συνέχεια στις διακοπές σας. Εμείς από μπάνια τίποτε ακόμη. Προβλέπω μόνο στους γονείς μου να κάνουμε.

Μαλλον ο μεγάλος μας βγάζει κάποιο δοντάκι γιατί έχει πολλη γκρίνια εδώ και δύο ημέρες. Ζητάει όλο αγκαλιά, με βλέπει ο άλλος που αναγκαστικα τον παίρνω για να ηρεμήσει λίγο μέχρι να πιάσει το Algofren και αρχίζει εκείνος τα κλάματα γιατί θέλει κι εκείνος αγκαλιά! Καταλαβαίνετε τι γίνεται... Και αυτό γίνεται από τα Χριστούγεννα που άρχισαν τα δόντια του μεγάλου... Περιμένω πως και πως να πάμε στους γονείς μου για να έχω κι άλλα χέρια...

Αυτο λεγαμε και μεις με τον αντρα μου.Πρωτη φορα κανουμε διακοπες με τον πατερα μου και τη γυναικα του και ειναι πολυ βοηθητικο.Εστω και που τον κρατανε 10 λεπτα να κανω μπανιο η να μαγειρεψω ειναι αλλο πραγμα!Υπομονη με τα δοντακια.Θαβγουν κα θα ηρεμησετε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Η εκδρομη μας εληξε πρωορα και αδοξα αφου πηγε στραβα απο την αρχη.Ειμαι Θεσ/νικη εδω και 2 ωρες.Με το που φτανουμε αφηνουμε βαλιτσες και παμε για μπανιο οπου παταω αχινο,3 αγκαθακια στο μικρο δαχτυλο και ποναει αρκετα.Δευτερον παμε σπιτι και το καινουργιο παρκοκρεβατο ανοιγει αλλα δεν στεκονται τα πλαινα και πεφτουν:mad:Με κολπο το φτιαχνουμε καπως και κοιμηζω το μωρο.Και ξυπναει μετα απο 2 ωρες και καιει ολο το κορμακι του.39,4 παρακαλω!!!Δινω ντεπον και παιρνω την παιδιατρο.Μου λεει εναλλαξ με algofren καθε 4 ωρες.Πεφτει στο 37 ,πινει αρκετο νερο και τρωει λιγο φρουτοκρεμα και λιγο γιαουρτι.Ο αντρας μου δουλευει και ερχεται στις 11 οποτε αποφασιζουμε να μεινουμε το βραδυ κι αν κανει το πρωι παλι να φυγουμε σημερα.

Λοιπον ανεβαζει καθε 4 ωρες εως 38,7(πριν 1 ωρα)οποτε και δινω αντιπυρετικα.Πεφτει στη 1,5 ωρα περιπου στο 37.Τρωει ελαχιστα:shock: αλλα πινει νερο και λιγο γαλα.Το απογευμα θα την ξαναπαρω.Εννοειται κοιμηθηκε με δοσεις κι εγω καμια ωρα το πρωι και φυσικα τα αγκαθια στο δαχτυλο που πρηστηκε λιγο και ποναει.Πως να ασχοληθω τωρα με αυτο;Ειναι αυτη η ιωση με τον πολυ πυρετο;

  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Η εκδρομη μας εληξε πρωορα και αδοξα αφου πηγε στραβα απο την αρχη.Ειμαι Θεσ/νικη εδω και 2 ωρες.Με το που φτανουμε αφηνουμε βαλιτσες και παμε για μπανιο οπου παταω αχινο,3 αγκαθακια στο μικρο δαχτυλο και ποναει αρκετα.Δευτερον παμε σπιτι και το καινουργιο παρκοκρεβατο ανοιγει αλλα δεν στεκονται τα πλαινα και πεφτουν:mad:Με κολπο το φτιαχνουμε καπως και κοιμηζω το μωρο.Και ξυπναει μετα απο 2 ωρες και καιει ολο το κορμακι του.39,4 παρακαλω!!!Δινω ντεπον και παιρνω την παιδιατρο.Μου λεει εναλλαξ με algofren καθε 4 ωρες.Πεφτει στο 37 ,πινει αρκετο νερο και τρωει λιγο φρουτοκρεμα και λιγο γιαουρτι.Ο αντρας μου δουλευει και ερχεται στις 11 οποτε αποφασιζουμε να μεινουμε το βραδυ κι αν κανει το πρωι παλι να φυγουμε σημερα.

Λοιπον ανεβαζει καθε 4 ωρες εως 38,7(πριν 1 ωρα)οποτε και δινω αντιπυρετικα.Πεφτει στη 1,5 ωρα περιπου στο 37.Τρωει ελαχιστα:shock: αλλα πινει νερο και λιγο γαλα.Το απογευμα θα την ξαναπαρω.Εννοειται κοιμηθηκε με δοσεις κι εγω καμια ωρα το πρωι και φυσικα τα αγκαθια στο δαχτυλο που πρηστηκε λιγο και ποναει.Πως να ασχοληθω τωρα με αυτο;Ειναι αυτη η ιωση με τον πολυ πυρετο;

Έλα κοπέλα μου...τι κρίμα.. Περαστικά στον μικρούλι σού...είναι και αυτά μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε...μην τον πιέζεις με το φαγητό.. δίνε του πολλά υγρά...και εμένα πέρασε μια ίωση μόνο με πυρετό αλλά όχι πάνω από 38...κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όμως...πρέπει να βγουν οι αγκαθες από τον αχινό...εγώ στον άντρα μου επειδή ψαρεύει και το παθαίνει συχνά... απολυμαίνω μια βελόνα και του τις βγάζω... πονάνε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Έλα κοπέλα μου...τι κρίμα.. Περαστικά στον μικρούλι σού...είναι και αυτά μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε...μην τον πιέζεις με το φαγητό.. δίνε του πολλά υγρά...και εμένα πέρασε μια ίωση μόνο με πυρετό αλλά όχι πάνω από 38...κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όμως...πρέπει να βγουν οι αγκαθες από τον αχινό...εγώ στον άντρα μου επειδή ψαρεύει και το παθαίνει συχνά... απολυμαίνω μια βελόνα και του τις βγάζω... πονάνε πολύ!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου,να σαι καλα.Η παιδιατρος ειπε ειναι ιωση και κραταει 3 μερες.Πρωτη φορα κανει πυρετο.Πριν μια ωρα ειχε παλι 38,3 οποτε καθε 4 ωρες παιρνει αντιπυρετικο ,ευτυχως πεφτει για λιγο και πινει αρκετα υγρα οποτε ειμαστε ενταξει.Αυριο λογικα θα ναι καλυτερα.Το ελπιζω γιατι αυριο βραδυ δουλευω.

Οσο για τα αγκαθια το πρωι θα παω απο το νοσοκομειο  που δουλευω να μου τα βγαλει χειρουργος γιατι οντως πονανε αρκετα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Ο μικρος το βραδυ ειχε 39,1.Πηρε στις 11 algofren,επεσε και στις 5 ειχε 39,7.Του βαλα κομπρεσες και του δωσα depon.Σε μια ωρα επεσε,τωρα ειναι σχεδον απυρετος.Ειπιε και πολυ νερο.Δεν ξερω τι θα κανω το βραδυ που δουλευω αν εχει τοσο πυρετο.Το απογευμα κλεινει 2 24ωρα.Να τον παω στο νοσοκομειο αν κανει πανω απο 39;

13 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Αυτο λεγαμε και μεις με τον αντρα μου.Πρωτη φορα κανουμε διακοπες με τον πατερα μου και τη γυναικα του και ειναι πολυ βοηθητικο.Εστω και που τον κρατανε 10 λεπτα να κανω μπανιο η να μαγειρεψω ειναι αλλο πραγμα!Υπομονη με τα δοντακια.Θαβγουν κα θα ηρεμησετε.

Καλημερα.Ο δικος σου δεν ειχε μια ιωση με πολυ πυρετο;Ποσο κρατησε;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Περαστικά σας Comet. Και το ένα από τα μωρά μου την πέρασε αυτήν την ίωση τον περασμένο μήνα και κράτησε όντως 3 ημέρες. Έκανα κι εγώ κομπρεσες και χλιαρά μπάνια και αντιπυρετικα όπως σου είπαν.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Η εκδρομη μας εληξε πρωορα και αδοξα αφου πηγε στραβα απο την αρχη.Ειμαι Θεσ/νικη εδω και 2 ωρες.Με το που φτανουμε αφηνουμε βαλιτσες και παμε για μπανιο οπου παταω αχινο,3 αγκαθακια στο μικρο δαχτυλο και ποναει αρκετα.Δευτερον παμε σπιτι και το καινουργιο παρκοκρεβατο ανοιγει αλλα δεν στεκονται τα πλαινα και πεφτουν:mad:Με κολπο το φτιαχνουμε καπως και κοιμηζω το μωρο.Και ξυπναει μετα απο 2 ωρες και καιει ολο το κορμακι του.39,4 παρακαλω!!!Δινω ντεπον και παιρνω την παιδιατρο.Μου λεει εναλλαξ με algofren καθε 4 ωρες.Πεφτει στο 37 ,πινει αρκετο νερο και τρωει λιγο φρουτοκρεμα και λιγο γιαουρτι.Ο αντρας μου δουλευει και ερχεται στις 11 οποτε αποφασιζουμε να μεινουμε το βραδυ κι αν κανει το πρωι παλι να φυγουμε σημερα.

Λοιπον ανεβαζει καθε 4 ωρες εως 38,7(πριν 1 ωρα)οποτε και δινω αντιπυρετικα.Πεφτει στη 1,5 ωρα περιπου στο 37.Τρωει ελαχιστα:shock: αλλα πινει νερο και λιγο γαλα.Το απογευμα θα την ξαναπαρω.Εννοειται κοιμηθηκε με δοσεις κι εγω καμια ωρα το πρωι και φυσικα τα αγκαθια στο δαχτυλο που πρηστηκε λιγο και ποναει.Πως να ασχοληθω τωρα με αυτο;Ειναι αυτη η ιωση με τον πολυ πυρετο;

Καλημέρα κορίτσι πω πω ολα μαζι περαστικα στο μικρούλη. Για τους αχινους εχει ενα συστημα σαν βεντουζιτσα στο φαρμακείο και τους τραβαει εξω ειναι καλο χρειάζεται να το εχουμε και Λαδι ζεστο να ριξεις πανω και θα πεταχτουν αμεσως. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...