Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

On 24/8/2019 at 12:18 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε μικροί-μεγάλοι;

Εμεις λέμε να παρατεινουμε τις διακοπές μας. Να φύγει ο μπαμπάς μας για δουλειά και να καθησουμε καμία βδομαδουλα ακόμη με τον παππού και τη γιαγιά. Μπάνια δεν κάνουμε... :sad:

Το ένα μικρό έχει εδώ και τέσσερις ημέρες διάρροια και έκανε και μια ημέρα δέκατα. Μάλλον δόντια θα είναι ή κάποια ήπια γαστρεντεριτιδα. Συμφώνησε και η παιδιατρος μ' αυτο. Για να δούμε πως θα πάει και σήμερα.

Comet όταν κοιμάται το δικό σου κατά τις 18.00 που βλέπω, τι ώρα κοιμάται το βράδυ; Σε παιδεύει; 

Τα δικά μου έτσι και κοιμηθούν το απόγευμα, την πάτησα έπειτα! 

Ευτυχώς εδώ παίζουν πολύ και περπατούν με τη γιαγιά και τον παππού, οπότε ο ύπνος γίνεται μέχρι και μετά το μεσημεριανό τους και κατά τις 21.30 θέλουν γάλα και ύπνο.

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Περασαμε ενα ωραιο ΣΚ στη Χαλκιδικη με το μωρο και την πεθερα μου.Καναμε τα μπανια μας(δεν εβγαινε απο τη θαλασσα),πηγαιναμε βολτα στο χωριο το απογευμα και βρηκαμε και παρεα.Το μονο κακο ηταν οτι ξυπνουσε ο μικρος απο τις 7:30.Γυρισαμε το πρωι κι απο τοτε κανω δουλειες.Το βραδυ δουλευω.

Georgia μου,πως ειστε;Τι ωραια που θα μεινετε κι αλλο.Συνηθως μεχρι τις 6 εχει ξυπνησει.Παντως οτι ωρα και να κοιμηθει το βραδυ κοιμαται 10-10:30

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Ας μπω και εγω στην παρεα σας! Εχω μια μικρουλα 8και κατι μηνων την βαπτισαμε την κυριακη μαζι με τον θρησκευτικο γαμο! Περπαταει αν την κρατας απο τα χερια λεει μαμα κ μπαμπα κανει παλαμακια κ ελα-ελα εχουμε 2δοντια κ φουσκωσαν αλλα 4! Να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ας μπω και εγω στην παρεα σας! Εχω μια μικρουλα 8και κατι μηνων την βαπτισαμε την κυριακη μαζι με τον θρησκευτικο γαμο! Περπαταει αν την κρατας απο τα χερια λεει μαμα κ μπαμπα κανει παλαμακια κ ελα-ελα εχουμε 2δοντια κ φουσκωσαν αλλα 4! Να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!!

Καλημερα κοριτσι,καλως ηρθες και να σου ζησει η μικρη σου.Ειχαμε μιλησει οταν ηταν πολυ μικρη.Μεγαλωσε κι αυτη.Να ζησετε κι εσεις..

Μεγαλωσαν και τα δικα μας οπως προσεξες.Φτασαμε 1,5 χρονων.Γερα να ειναι ολα τα παιδακια.Περπαταει οταν την κρατατε;Μπραβο,δυναμικη τη βλεπω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι,καλως ηρθες και να σου ζησει η μικρη σου.Ειχαμε μιλησει οταν ηταν πολυ μικρη.Μεγαλωσε κι αυτη.Να ζησετε κι εσεις..

Μεγαλωσαν και τα δικα μας οπως προσεξες.Φτασαμε 1,5 χρονων.Γερα να ειναι ολα τα παιδακια.Περπαταει οταν την κρατατε;Μπραβο,δυναμικη τη βλεπω..

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σας!!!! Ναι μεγαλωσαμε κ εμεις σιγα σιγα! Εσεις παραμεγαλωσατε 1μιση χρονων ειστε αντρακλες!!!! Περπαταει ναι οταν την κραταμε κ οταν κουραζομαατε νευριαζει κιολαςς!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σας!!!! Ναι μεγαλωσαμε κ εμεις σιγα σιγα! Εσεις παραμεγαλωσατε 1μιση χρονων ειστε αντρακλες!!!! Περπαταει ναι οταν την κραταμε κ οταν κουραζομαατε νευριαζει κιολαςς!!!!

Εχουν πολυ πλακα οταν αναπτυσσουν την προσωπικοτητα τους.Που ειστε ακομη.Τα καλυτερα ερχονται.Τα κοριτσακια ειναι και πιο δυναμικα.Εγω ανυπομονω να μιλησει .Μονο μπαμπα,μαμα ,γιαγια και μαμ μεχρι στιγμης.Που και που πεταει και καμια αλλη λεξη αλλα μετα δεν την ξαναακουμε..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Εχουν πολυ πλακα οταν αναπτυσσουν την προσωπικοτητα τους.Που ειστε ακομη.Τα καλυτερα ερχονται.Τα κοριτσακια ειναι και πιο δυναμικα.Εγω ανυπομονω να μιλησει .Μονο μπαμπα,μαμα ,γιαγια και μαμ μεχρι στιγμης.Που και που πεταει και καμια αλλη λεξη αλλα μετα δεν την ξαναακουμε..

Εεεε μικρουλης ειναι ακομα θα τα πει μαζεμενααα εχει χρονο ακομααα! Μαμ λεει κ εμενα αλλα νομιζω οχι συνειδητο το μαμα κ το μπαμπα ειναι συνειδητο!!!! Ειναι πιο δυναμικα εχω ακουσει αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης αρα οτι κανει ειναι πρωτογνωρο για εμεναααα! Λιωνω η δολια μαναα!!! Κου κου βαααα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε τα μικρα σας; χαθηκαμε λιγάκι 

Καλησπερα κοριτσι.Καλα ειμαστε,εσυ;Η μικρη σου;Οντως χαθηκαμε αλλα και στο αλλο θεματακι ετσι εγινε,μαλλον το καλοκαιρι φταιει.Ευκαιρια να ξαναβρεθουμε:)

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μας κοροτσια και μωρακια!

@ΒαλεντιναΧρηστος καλως ηρθες και να χαιρεσαι τη μπεμπα σου!Να τη δειτε οπως επιθυμειτε!Γερη και τυχερη!

@Comet νομιζω εχουμε να τα πουμε αρκετες μερες και δε σου ευχηθηκα με το καλο να σας ερθει το δευτερο μωρακι οσο ευκολα και το πρωτο.Καλες προσπαθειες καλη μου!Τα μωρακια μας εχυμουν 4 μερες διαφορα αν δεν κανω λαθος και λενε αλριβως τις ιδιες λεξεις.Ο δικος μου λεει και γατα πιο πολυ απο μαμα.χιχι

Ειναι ωραια τωρα που περπαταει ο μικρος μου.Το περιμενα πως και πως και δε μου φαινεται τοσο κουραστικο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας και από εμένα έχω αρκετό καιρο να σας γράψω είχα πρόβλημα με το κινητό και μόνο έμπαινα κάποιες φορές και διάβαζα μέχρι να μπορέσω να πάρω άλλο πέρασε πάνω από μήνας... Η μικρή μου είναι μια σκανταλιαρα και δεν ακούει καθόλου ανεβαίνει σκαρφαλώνει ζημιές κακό αφήστε τα προσπαθώ να μην της φωνάζω και της μιλάω αλλά κάποιες φορές με φέρνει στο αμήν τα ακούει λίγο αλλά πάλι το ίδιο.. Μου βγήκε δύσκολη θέλει και όλη μέρα έξω να είμαστε να δω πως θα την μαζέψω τον χειμώνα.. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξανά ζωντανέψει η ομάδα μας 

  • Χαχα 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα και απο μας κοροτσια και μωρακια!

@ΒαλεντιναΧρηστος καλως ηρθες και να χαιρεσαι τη μπεμπα σου!Να τη δειτε οπως επιθυμειτε!Γερη και τυχερη!

@Comet νομιζω εχουμε να τα πουμε αρκετες μερες και δε σου ευχηθηκα με το καλο να σας ερθει το δευτερο μωρακι οσο ευκολα και το πρωτο.Καλες προσπαθειες καλη μου!Τα μωρακια μας εχυμουν 4 μερες διαφορα αν δεν κανω λαθος και λενε αλριβως τις ιδιες λεξεις.Ο δικος μου λεει και γατα πιο πολυ απο μαμα.χιχι

Ειναι ωραια τωρα που περπαταει ο μικρος μου.Το περιμενα πως και πως και δε μου φαινεται τοσο κουραστικο.

Καλως σας βρηκα! Να σου ζησει ο γιοκας! Καλα κ σταθερα περπατηματα να ειναι παντα γερος!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Γεια σας κ από εμάς!θα στείλει καμία σας το μωράκι της στον παιδικό φέτος?

Καλησπερα.Εγω εχω τη μαμα μου οποτε δεν τον στελνω,ασε που αισιοδοξω σε μια δευτερη καλη εγκυμοσυνη συντομα οποτε και θα ειμαι σπιτι.Σκεφτεσαι να το στειλεις;

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα και απο μας κοροτσια και μωρακια!

@ΒαλεντιναΧρηστος καλως ηρθες και να χαιρεσαι τη μπεμπα σου!Να τη δειτε οπως επιθυμειτε!Γερη και τυχερη!

@Comet νομιζω εχουμε να τα πουμε αρκετες μερες και δε σου ευχηθηκα με το καλο να σας ερθει το δευτερο μωρακι οσο ευκολα και το πρωτο.Καλες προσπαθειες καλη μου!Τα μωρακια μας εχυμουν 4 μερες διαφορα αν δεν κανω λαθος και λενε αλριβως τις ιδιες λεξεις.Ο δικος μου λεει και γατα πιο πολυ απο μαμα.χιχι

Ειναι ωραια τωρα που περπαταει ο μικρος μου.Το περιμενα πως και πως και δε μου φαινεται τοσο κουραστικο.

Ευχαριστω πολυ!Εδω και 2 μερες λεει και "αντε" και "ναι" αλλα μεχρι εκει.Καλα περπατηματα,ειναι αρχη ακομη αν και ελπιζω να ναι ησυχος και να μην κυνηγας ολη μερα.Εμενα ειναι πολυ ζωηρος,σκαρφαλωνει παντου,μεχρι και στο καροτσι μπαινει μονος του οποτε το μαζευω μην φαει καμια βουτα μαζι με αυτο.

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια γειά σας και από εμένα έχω αρκετό καιρο να σας γράψω είχα πρόβλημα με το κινητό και μόνο έμπαινα κάποιες φορές και διάβαζα μέχρι να μπορέσω να πάρω άλλο πέρασε πάνω από μήνας... Η μικρή μου είναι μια σκανταλιαρα και δεν ακούει καθόλου ανεβαίνει σκαρφαλώνει ζημιές κακό αφήστε τα προσπαθώ να μην της φωνάζω και της μιλάω αλλά κάποιες φορές με φέρνει στο αμήν τα ακούει λίγο αλλά πάλι το ίδιο.. Μου βγήκε δύσκολη θέλει και όλη μέρα έξω να είμαστε να δω πως θα την μαζέψω τον χειμώνα.. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξανά ζωντανέψει η ομάδα μας 

Γεια σου,ασε ασε ζωηρα μας βγηκανε,εγω το λεγα απο την κοιλια που κουνιοταν συνεχεια..χαχαχα...Δεν πειραζει,αλλα κι εμεις μαθαμε πρωι απογευμα εξω,τι θα τα κανουμε το χειμωνα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Γεια σας κ από εμάς!θα στείλει καμία σας το μωράκι της στον παιδικό φέτος?

Καλησπερα!Ευτυχως τη γλιτωσαμε φετος αφου θα συνεχισει η μαμα μου να τον κραταει.Εσυ θα το στειλεις?

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Εγω εχω τη μαμα μου οποτε δεν τον στελνω,ασε που αισιοδοξω σε μια δευτερη καλη εγκυμοσυνη συντομα οποτε και θα ειμαι σπιτι.Σκεφτεσαι να το στειλεις;

Ευχαριστω πολυ!Εδω και 2 μερες λεει και "αντε" και "ναι" αλλα μεχρι εκει.Καλα περπατηματα,ειναι αρχη ακομη αν και ελπιζω να ναι ησυχος και να μην κυνηγας ολη μερα.Εμενα ειναι πολυ ζωηρος,σκαρφαλωνει παντου,μεχρι και στο καροτσι μπαινει μονος του οποτε το μαζευω μην φαει καμια βουτα μαζι με αυτο.

Γεια σου,ασε ασε ζωηρα μας βγηκανε,εγω το λεγα απο την κοιλια που κουνιοταν συνεχεια..χαχαχα...Δεν πειραζει,αλλα κι εμεις μαθαμε πρωι απογευμα εξω,τι θα τα κανουμε το χειμωνα;

Ειναι ωραια παντως να εισαι για λογο σπιτι.Εγω εκατσα τωρα το καλοκαιρι 2.5 μηνες και το ευχαριστηθηκε και εκεινος και εγω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα!Ευτυχως τη γλιτωσαμε φετος αφου θα συνεχισει η μαμα μου να τον κραταει.Εσυ θα το στειλεις?

Ειναι ωραια παντως να εισαι για λογο σπιτι.Εγω εκατσα τωρα το καλοκαιρι 2.5 μηνες και το ευχαριστηθηκε και εκεινος και εγω!

Σιγουρα ειναι.Η δουλεια μου τρωει χρονο και ενεργεια.Δεν εχω τις αντοχες να κανω μαζι του οσα θα ηθελα,κουραζομαι γρηγορα.Ειδικα τελευταια το ξενυχτι με ριχνει αρκετα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...