Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Afroditi85 είπε:

Ναι κάνει ζέστη ακόμα... συνήθως εδώ φτάνει Οκτώβριος μη σου πω Νοέμβριος για να κρυώσει ο καιρός...θα δείξει φέτος... Δευτέρα Δημοτικού φέτος!απλά αλλάξαμε σχολείο λόγω μετακόμισης και έχω λίγο αγωνία μέχρι να προσαρμοστεί και να κάνει καινούργιους φίλους!

Ευχαριστούμε πολύ!καλό μπανάκι!

Θα πάει παιδικό ο μικρός?καλή αρχή στην δουλειά!και εγώ θέλω αλλά θα κάτσω ακόμα κανένα χρόνο...θα 

Οχι ο μικρος θα κατσει σπιτι με τη μαμα μου.Δευτερα δημοτικου.. τι ωραια!!Ακομα εχουν πολυ ενθουσιασμο για τα σχολεια!

Σημερα γινεται 1.5 χρονων!!Δεν το πιστευω ποτε περασε ο καιρος.Σα χθες μου φαινεται που ημασταν στο μαιευτηριο!!!!!!

Καλημερα σε ολες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agki* είπε:

Οχι ο μικρος θα κατσει σπιτι με τη μαμα μου.Δευτερα δημοτικου.. τι ωραια!!Ακομα εχουν πολυ ενθουσιασμο για τα σχολεια!

Σημερα γινεται 1.5 χρονων!!Δεν το πιστευω ποτε περασε ο καιρος.Σα χθες μου φαινεται που ημασταν στο μαιευτηριο!!!!!!

Καλημερα σε ολες!!

Καλημέρα κοριτσι!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Οχι ο μικρος θα κατσει σπιτι με τη μαμα μου.Δευτερα δημοτικου.. τι ωραια!!Ακομα εχουν πολυ ενθουσιασμο για τα σχολεια!

Σημερα γινεται 1.5 χρονων!!Δεν το πιστευω ποτε περασε ο καιρος.Σα χθες μου φαινεται που ημασταν στο μαιευτηριο!!!!!!

Καλημερα σε ολες!!

Καλησπερα. Γινατε κι εσεις 1,5. Οντως ειναι πολυ κοντα τα μωρα μας.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα. Γινατε κι εσεις 1,5. Οντως ειναι πολυ κοντα τα μωρα μας.

Το θυμαμαι γιατι εγω ειμαι 27/2 ενω ο γιοκας σου 28 αν θυμαμαι καλα!

Πωωωω κοριτσια σημερα δεν κοιμαται με τιποτα για μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Το θυμαμαι γιατι εγω ειμαι 27/2 ενω ο γιοκας σου 28 αν θυμαμαι καλα!

Πωωωω κοριτσια σημερα δεν κοιμαται με τιποτα για μεσημερι.

Ακριβως.Εμενα κοιμηθηκε 1-4 σχεδον(φτου φτου).Μια χαρα.Τωρα παιζουμε στη βεραντα.Δεν εχει τυχει να μην κοιμηθει καθολου για μεσημερι,θα χα τρελαθει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

΄Καλησπέρα,

έχω ένα μπέμπη 9 μηνών. Το πρόβλημα μου είναι ότι κοιμάται δύσκολα τα μεσημέρια. Το πρωί κοιμάται κατά τις 9 μια ωρίτσα. Μετά το μεσημεριανό ενώ δείχνει να νυστάζει, τον κοιμίζω, τον βάζω στην κούνια και μετά από 10 λεπτά, κάποιες φορές ξυπνάει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι σε απόγνωση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sunshine83 είπε:

΄Καλησπέρα,

έχω ένα μπέμπη 9 μηνών. Το πρόβλημα μου είναι ότι κοιμάται δύσκολα τα μεσημέρια. Το πρωί κοιμάται κατά τις 9 μια ωρίτσα. Μετά το μεσημεριανό ενώ δείχνει να νυστάζει, τον κοιμίζω, τον βάζω στην κούνια και μετά από 10 λεπτά, κάποιες φορές ξυπνάει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι σε απόγνωση...

Καλησπερα. Να σου ζησει ο μικρουλης σου.Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ο δικος μου μεχρι 14 μηνων κοιμοταν 2 φορες την μερα απο 1,5-2 ωρες και μετα μια φορα τη μερα 2-3 ωρες ως τωρα.Της αδερφης  μου ομως απο πολυ μικρο δεν κοιμοταν με τιποτα μεσημερι. Εδειχνε να νυσταζει,τον κουνουσαμε με τις ωρες και καλα κοιμοταν στην αγκαλια και μολις τον αφηνες ξυπνουσε.Καποια στιγμη σταματησαμε να προσπαθουμε.Μεχρι τωρα που ειναι 10 χρονων μερα κοιμαται μονο αν εχει πυρετο.

Το βραδυ κοιμαται καλα και το πρωι μια ωρα;Ετσι ηταν παντα;Μηπως κατι το ενοχλει;Ισως δοντια;Εμας μας αλλαξαν ολο το προγραμμα του βραδυνου υπνου για 3-4 μηνες.Ευτυχως μετα επανηλθαμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

΄Καλησπέρα,

έχω ένα μπέμπη 9 μηνών. Το πρόβλημα μου είναι ότι κοιμάται δύσκολα τα μεσημέρια. Το πρωί κοιμάται κατά τις 9 μια ωρίτσα. Μετά το μεσημεριανό ενώ δείχνει να νυστάζει, τον κοιμίζω, τον βάζω στην κούνια και μετά από 10 λεπτά, κάποιες φορές ξυπνάει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι σε απόγνωση...

Καλημερα! Μαζι γεννησαμε εμεις στις μανουλες Δεκεμβριου! Μηπως κοιμαται πολλες ωρες το βραδυ;; ας πουμε η δικια μ αν κοιμηθει στις 22:00 κ ξυπνησει 7:30 θα κοιμηθει καλυτερα μεσα στη μερα ας πουμε κοιμαται στις 9μιση για 1:30ωρα μετα στις 2 για καμια ωριτσα και στις 6 κανα 40λεπτο δηλ βλεπω οτι οσο παει μειωνεται ο υπνος μεσα στην ημερα απο τον πρωτο ημερησιο μεχρι τον τελευταιο πριν του βραδιου...αν ξυπνησει στις 8μιση το πρωι οι υπνοι ειναι λιγοτεροι σε ωρα γτ εχει κοιμηθει καλα κ ειναι ξεκουραστη....παντως θεωρω πως οσο μεγαλωνουν κ θα αρχισουν να περπατανε κ να κουραζονται θα κοιμουνται καλυτερα απλα θα ειναι πιο λιγοι οι υπνοι ισως 1 το μεσημερι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

΄Καλησπέρα,

έχω ένα μπέμπη 9 μηνών. Το πρόβλημα μου είναι ότι κοιμάται δύσκολα τα μεσημέρια. Το πρωί κοιμάται κατά τις 9 μια ωρίτσα. Μετά το μεσημεριανό ενώ δείχνει να νυστάζει, τον κοιμίζω, τον βάζω στην κούνια και μετά από 10 λεπτά, κάποιες φορές ξυπνάει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι σε απόγνωση...

Καλημερα μανουλα και να δου ζηδει το μωρο σου!Και μενα μεχρι να χρονισει κοιμοταν μονο στον απορροφητηρα και αυτο οποτε ηθελε.Εγω ομως εκανα την προσπαθεια μου καθε μεσημερι και απεδωσε μετα τον χρονο οπου κιιμαται 3ωρα γεματα.Σε σπανιες περιπτωδεις,οπως χθες δεν κοιμηθηκε αλλα τελικα υπηρχε λογος.Εκανε κακακια ενω προσπαθουσε να κοιμηθει και ζοριστηκε παραπολυ και ειχαμε πολυυυ κλαμα.

@Comet το ωραιες φωτο ειναι αυτες.Δεν ειναι τελικα μονο ο δικος μου γιος ομορφος...χαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλημερα μανουλα και να δου ζηδει το μωρο σου!Και μενα μεχρι να χρονισει κοιμοταν μονο στον απορροφητηρα και αυτο οποτε ηθελε.Εγω ομως εκανα την προσπαθεια μου καθε μεσημερι και απεδωσε μετα τον χρονο οπου κιιμαται 3ωρα γεματα.Σε σπανιες περιπτωδεις,οπως χθες δεν κοιμηθηκε αλλα τελικα υπηρχε λογος.Εκανε κακακια ενω προσπαθουσε να κοιμηθει και ζοριστηκε παραπολυ και ειχαμε πολυυυ κλαμα.

@Comet το ωραιες φωτο ειναι αυτες.Δεν ειναι τελικα μονο ο δικος μου γιος ομορφος...χαχαχχαχαχα

Ευχαριστουμε πολυ.Ολα τα μωρακια ειναι ομορφα αλλα προσωπικα τα αγορακια μου φαινονται κουκλια,αν και εχω ενα προαισθημα οτι το επομενο θα ναι κοριτσι..:huh:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Comet είπε:

Ευχαριστουμε πολυ.Ολα τα μωρακια ειναι ομορφα αλλα προσωπικα τα αγορακια μου φαινονται κουκλια,αν και εχω ενα προαισθημα οτι το επομενο θα ναι κοριτσι..:huh:

Ναι και εγω παντα πιστευα πως τα αγορακια ειναι πιο γλυκα και αθωα.Βεβαια η μικρες ειναι ναζιαρες οσο δεν παει.Και εγω ετσι πιστευω,οταν με το καλο κανουμε μωρακι θα ειναι κοριτσακι.Οπως ειμαι εγω με τον αδελφο μου.

@Comet  ας μεινουμε εγγυουλες και δε με νοιαζει το φυλλο.Εγω οταν παρω την αποφαση θα το αφησω στην τυχη του.Δε μπορω να μετραω μερες και ωορρηξιες.Εσυ πας στοχευμενα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ναι και εγω παντα πιστευα πως τα αγορακια ειναι πιο γλυκα και αθωα.Βεβαια η μικρες ειναι ναζιαρες οσο δεν παει.Και εγω ετσι πιστευω,οταν με το καλο κανουμε μωρακι θα ειναι κοριτσακι.Οπως ειμαι εγω με τον αδελφο μου.

@Comet  ας μεινουμε εγγυουλες και δε με νοιαζει το φυλλο.Εγω οταν παρω την αποφαση θα το αφησω στην τυχη του.Δε μπορω να μετραω μερες και ωορρηξιες.Εσυ πας στοχευμενα?

Κι εμενα δεν με νοιαζει το φυλο αλλα εχω ενα προαισθημα για κοριτσακι.Ναι στοχευμενα παμε πρωτος μηνας προσπαθειων αν και τα τεστ ωορηξιας με μπερδεψαν σημερα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις σήμερα χαιρέτησα με τα ξαδέρφια της μικρής και την αδερφή μου.. Τους είχαμε ωραία παρέα δύο μήνες τώρα.. Θα μου λείψουν και στεναχωρηθηκα τώρα τα Χριστούγεννα θα τους ξανά δούμε.. Η μικρή χθες το βράδυ ξύπνησε 4 φορές και έκλαιγε μόλις την έβαζα δίπλα μου σταματούσε.. Τι να πω δεν ξέρω είχε αρκετές μέρες να το κάνω και είπα ότι πέρασε 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις σήμερα χαιρέτησα με τα ξαδέρφια της μικρής και την αδερφή μου.. Τους είχαμε ωραία παρέα δύο μήνες τώρα.. Θα μου λείψουν και στεναχωρηθηκα τώρα τα Χριστούγεννα θα τους ξανά δούμε.. Η μικρή χθες το βράδυ ξύπνησε 4 φορές και έκλαιγε μόλις την έβαζα δίπλα μου σταματούσε.. Τι να πω δεν ξέρω είχε αρκετές μέρες να το κάνω και είπα ότι πέρασε 

Καλησπερα.Καλα ειμαστε.Τι ωραια που ειχατε καλη παρεα τοσο καιρο.Κι εμενα η αδερφη κι ο ανηψιος μου ειναι σε αλλη πολη κι επειδη δουλευει κι αυτη δεν βλεπομαστε συχνα:(

Τελικα νομιζω ολα τα μωρα το κανουν καταδιαστηματα.Μακαρι να μην κρατησει πολυ

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamasanty είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις σήμερα χαιρέτησα με τα ξαδέρφια της μικρής και την αδερφή μου.. Τους είχαμε ωραία παρέα δύο μήνες τώρα.. Θα μου λείψουν και στεναχωρηθηκα τώρα τα Χριστούγεννα θα τους ξανά δούμε.. Η μικρή χθες το βράδυ ξύπνησε 4 φορές και έκλαιγε μόλις την έβαζα δίπλα μου σταματούσε.. Τι να πω δεν ξέρω είχε αρκετές μέρες να το κάνω και είπα ότι πέρασε 

Γεια σου κοριτσι τι γινετε με αυτα τα μικρα μας και η δικια μου το ιδιο. Ασε το πρωι και το μεσημέρι που την εβαζα λιγο για υπνο γινετε χαμως απο εχθες θελει να κοιμηθει ορθια στο πωπω της στο καροτσι μολις την παω πισω μας ακουει ολο το τετράγωνο σημερα προτιμησε να κατσει ξυπνια παρα να κοιμηθει με την πλατη πίσω φανταστητε τι γκρινια ειχε μεχρι το μεσημέρι που εγινε παλι χαμως. Ελπιζω αυριο να φτιαξουν τα πράγματα γιατι με εχει τρελάνει. Εσας κορίτσια σκαρφαλωνουν οπου βρουν; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...