Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Κορίτσια γειά σας και από εμένα.. Εγώ δεν μπορώ να πιάσω κινητό στα χέρια φωνάζει θέλει να το πάρει να μιλήσει.. Για αυτό έχω χαθεί λίγο @Cometαυτό με τα προστατευτικα από τις πρίζες  το κάνει κ η δική μου .. Γενικά ότι περιγράφεις για τον δικό σου  τα κάνει και εμένα.. Δεν μπορώ να την ξεκολλήσω αν κολλήσει σε ένα πράγμα πρέπει να γίνει το δικό της.. Η αλήθεια είναι κ εγώ έχω ρίξει μια δυο στο χεράκι ελαφρά η στον πωπω αλλά νομίζω ότι το παίρνει στην πλάκα και είχε αρχίσει να προσπαθεί να μας χτυπήσει και εμάς μετά και έτσι το σταμάτησα.. οπότε κάνω υπομονή και απλά την απομακρύνω κ την απασχολώ με κάτι άλλο. Έχουμε αρχίσει και συννενοουμαστε λίγο πολύ λέει κάποιες λεξούλες μισές αλλά εγώ την καταλαβαίνω είναι και καλό κορίτσι ότι και να της πεις ναι λέει.. Χάχα .. . Γενικότερα και εμείς μέσα στο σπίτι γιατί έχουμε αρκετό κρύο και λίγες επιλογές τον χειμώνα η σπίτι ή σε κάποιο σπίτι φίλης που το αποφεύγω γιατί φοβάμαι της ιώσεις.. Αα επίσης κάποιο κορίτσι είπε ότι το μωρό της ανεβαίνει στο τραπέζι τα διάβασα όλα μαζί και μπερδεύτηκα.. Και εμάς ανεβαίνει  και χορεύει :-D. Πολλά είπα πάλι. :xσας φιλώ 

Καλημέρα κορίτσι ολα τα ίδια κανουν χαμως!!! Εμενα χορευει συνέχεια μην ακουσει τραγούδι αμεσως ξεκινάει. Στολισατε; καμια βολτα θα πάτε τα Χριστούγεννα; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι ολα τα ίδια κανουν χαμως!!! Εμενα χορευει συνέχεια μην ακουσει τραγούδι αμεσως ξεκινάει. Στολισατε; καμια βολτα θα πάτε τα Χριστούγεννα; 

Καλημερα σε ολες. Εμεις ψιλοστολισαμε εκτος απο το δεντρο.Ο αντρας μου δουλευει φουλ τις γιορτες,μονο ενα ΣΚ θα παμε στο χωριο μου.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!τι κάνετε;

Στολίσαμε και εμείς!!!πήραμε καινούργιο δέντρο!!!ευτυχώς η μικρή δεν του δίνει και πολύ σημασία...το πρωί που βάζω τα φωτάκια μου φωνάζει μπράβο!!! ..στην αρχή έβγαλε μια μπάλα και την πετούσε κάτω και φώναζε μπάλα!και το μόνο που κάνει είναι να παίρνει έναν άγιο Βασίλη και ένα χιονάνθρωπο που έχω από κάτω και να τους αλλάζει θέση μέσα στο σπίτι αλλά αυτό δεν με πειράζει την αφήνω...όταν τακτοποιώ τους ξαναβάζω και μόλις τους δει πάλι από την αρχή!!!είναι δύσκολη ηλικία τώρα... πρέπει να είσαι από πάνω γιατί θέλουν να εξερευνούν τα πάντα και να σκαρφαλώνουν...πρέπει να κατεβαίνουμε στο ύψος και να τούς εξηγούμε συνέχεια...στην πράξη και εμένα μου έχει ξεφύγει το μη σε περίπτωση που έκανε κάτι επικίνδυνο και δεν προλάβαινα και η αλήθεια είναι ότι από τόνο της φωνής μου σταμάτησε...αλλά προσπαθώ χωρίς φωνές και να έχω το περιβάλλον ασφάλες όσο γίνεται για να αποφεύγω τα μη όχι κλπ...στην πράξη είναι δύσκολο αλλά προσπαθούμε...

Comet με το καλό το δεύτερο αγοράκι!γερό να είναι!

Θα πάτε πουθενά τα Χριστούγεννα; εμείς σκεφτόμαστε να πάμε 3-4 μέρες Αθήνα στου αδερφού μου και μετά ή θα πάμε στους γονείς μου ή θα έρθουν αυτοί θα δούμε!Η μεγάλη είναι ενθουσιασμένη που θα μπούμε στο καράβι και που θα δει την ξαδέρφη της!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα και από εμάς!τι κάνετε;

Στολίσαμε και εμείς!!!πήραμε καινούργιο δέντρο!!!ευτυχώς η μικρή δεν του δίνει και πολύ σημασία...το πρωί που βάζω τα φωτάκια μου φωνάζει μπράβο!!! ..στην αρχή έβγαλε μια μπάλα και την πετούσε κάτω και φώναζε μπάλα!και το μόνο που κάνει είναι να παίρνει έναν άγιο Βασίλη και ένα χιονάνθρωπο που έχω από κάτω και να τους αλλάζει θέση μέσα στο σπίτι αλλά αυτό δεν με πειράζει την αφήνω...όταν τακτοποιώ τους ξαναβάζω και μόλις τους δει πάλι από την αρχή!!!είναι δύσκολη ηλικία τώρα... πρέπει να είσαι από πάνω γιατί θέλουν να εξερευνούν τα πάντα και να σκαρφαλώνουν...πρέπει να κατεβαίνουμε στο ύψος και να τούς εξηγούμε συνέχεια...στην πράξη και εμένα μου έχει ξεφύγει το μη σε περίπτωση που έκανε κάτι επικίνδυνο και δεν προλάβαινα και η αλήθεια είναι ότι από τόνο της φωνής μου σταμάτησε...αλλά προσπαθώ χωρίς φωνές και να έχω το περιβάλλον ασφάλες όσο γίνεται για να αποφεύγω τα μη όχι κλπ...στην πράξη είναι δύσκολο αλλά προσπαθούμε...

Comet με το καλό το δεύτερο αγοράκι!γερό να είναι!

Θα πάτε πουθενά τα Χριστούγεννα; εμείς σκεφτόμαστε να πάμε 3-4 μέρες Αθήνα στου αδερφού μου και μετά ή θα πάμε στους γονείς μου ή θα έρθουν αυτοί θα δούμε!Η μεγάλη είναι ενθουσιασμένη που θα μπούμε στο καράβι και που θα δει την ξαδέρφη της!

Γεια σου κορίτσι καλα εσυ; εμενα λεει ουαου με τα λαμπακια!!! Εχουμε και εμεις ενα χιονάνθρωπο που τον εβαλα διπλα στο τζακι αλλα δεν ειναι ποτε εκει γιατι τον περνει ευτυχώς γιατι εχει αφησει στη θεση του το δέντρο. Και εγω μερικες φορες φωναζω αλλα τωρα την παω με το καλο και εχει πιάσει. Χριστούγεννα δεν νομιζω να παμε πουθενα καμια μονοήμερη αραχωβα που ειναι και κοντα καμια στενη Εύβοιας θα δούμε μετα τις γιορτές θα παμε με την μικρη Ολλανδία που μετακόμισε η αδελφη μου. Που μενετε σε νησι; φανταζομαι χαρα η μικρη για το καράβι αυτη ειναι η χαρά τους!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κορίτσι καλα εσυ; εμενα λεει ουαου με τα λαμπακια!!! Εχουμε και εμεις ενα χιονάνθρωπο που τον εβαλα διπλα στο τζακι αλλα δεν ειναι ποτε εκει γιατι τον περνει ευτυχώς γιατι εχει αφησει στη θεση του το δέντρο. Και εγω μερικες φορες φωναζω αλλα τωρα την παω με το καλο και εχει πιάσει. Χριστούγεννα δεν νομιζω να παμε πουθενα καμια μονοήμερη αραχωβα που ειναι και κοντα καμια στενη Εύβοιας θα δούμε μετα τις γιορτές θα παμε με την μικρη Ολλανδία που μετακόμισε η αδελφη μου. Που μενετε σε νησι; φανταζομαι χαρα η μικρη για το καράβι αυτη ειναι η χαρά τους!!! 

Και μενα λέει ουαου όταν ενθουσιάζεται και μπράβο και χτυπάει παλαμάκια και yesss και σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!θα μας τρελάνουν τα ζουζούνια!Ναι Κρήτη μένουμε! Ολλανδία τέλεια!δεν έχω πάει ποτέ εξωτερικό... θα πάμε ταξίδι κάποια στιγμή και ευελπιστώ να πάμε εξωτερικό...μου χρωστάει το ταξίδι του μέλιτος ο σύζυγος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Και μενα λέει ουαου όταν ενθουσιάζεται και μπράβο και χτυπάει παλαμάκια και yesss και σηκώνει τα χέρια ψηλά!!!θα μας τρελάνουν τα ζουζούνια!Ναι Κρήτη μένουμε! Ολλανδία τέλεια!δεν έχω πάει ποτέ εξωτερικό... θα πάμε ταξίδι κάποια στιγμή και ευελπιστώ να πάμε εξωτερικό...μου χρωστάει το ταξίδι του μέλιτος ο σύζυγος!!!

Αστα θα μας τρελανουν τα ζουζουνια!!! Ωραια η κρητη κραταω ρυζες απο Ιεράπετρα αλλα εφυγαν ολη και ηρθαν εδω και δεν εχουν μείνει συγγένεις εκεί. Πες το σύζυγο να ετοιμαστεί για ταξιδάκι!! Ωραια είναι η ολλανδια πολυ πράσινο ποταμια. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Αστα θα μας τρελανουν τα ζουζουνια!!! Ωραια η κρητη κραταω ρυζες απο Ιεράπετρα αλλα εφυγαν ολη και ηρθαν εδω και δεν εχουν μείνει συγγένεις εκεί. Πες το σύζυγο να ετοιμαστεί για ταξιδάκι!! Ωραια είναι η ολλανδια πολυ πράσινο ποταμια. 

Εμείς μένουμε Ηράκλειο αλλά εγώ είμαι από Σητεία όπου και μένουν οι γονείς μου... ναι έχει πάει ο αδερφός με την γυναίκα του και ήταν ωραία μου είπε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,πως ειστε;Λοιπον σημερα στολισαμε το δεντρο(μονο φωτακια,οι μπαλες αυριο).Πηγε 2-3 φορες κοντα και το δειξε με το χερακι του αλλα περισσοτερο τον ενδιεφεραν οι διαφημισεις στην τηλεοραση.Καλυτερα δηλ.Βρηκα και τη στολη του Αη Βασιλη που του φορεσα περισυ και του κανει ακομη ακριβως(περσι ηταν λιγο μεγαλη).Οποτε στο τραπεζι των γιορτων θα τον ντυσω και θα βγαλουμε φωτο.Τι ωραια!Ενθουσιαστηκα με τις γιορτες γιατι θα δουμε κοσμο.Βαρεθηκα στο σπιτι ολη μερα...Οι φιλες μου δουλευουν οποτε δεν βρισκομαστε συχνα.Κι ο αντρας μου λειπει αρκετες ωρες.Αν δεν ειχα και το μωρο θα χα σκασει.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,πως ειστε;Λοιπον σημερα στολισαμε το δεντρο(μονο φωτακια,οι μπαλες αυριο).Πηγε 2-3 φορες κοντα και το δειξε με το χερακι του αλλα περισσοτερο τον ενδιεφεραν οι διαφημισεις στην τηλεοραση.Καλυτερα δηλ.Βρηκα και τη στολη του Αη Βασιλη που του φορεσα περισυ και του κανει ακομη ακριβως(περσι ηταν λιγο μεγαλη).Οποτε στο τραπεζι των γιορτων θα τον ντυσω και θα βγαλουμε φωτο.Τι ωραια!Ενθουσιαστηκα με τις γιορτες γιατι θα δουμε κοσμο.Βαρεθηκα στο σπιτι ολη μερα...Οι φιλες μου δουλευουν οποτε δεν βρισκομαστε συχνα.Κι ο αντρας μου λειπει αρκετες ωρες.Αν δεν ειχα και το μωρο θα χα σκασει.

Καλημέρα κορίτσι μπράβο καλες γιορτές και του χρόνου!!εμενα της αρεσουν αυτες τοτ jumbo με τα χριστοτγγενιατικα. Ωραία θα έχετε και στολη, ναι δεν περναει η ωρα ολο στο σπιτι σε πιανει κάτι  ευτυχώς που έχουμε τα μικρα μας και εχουμε παρεα οταν λειπουν όλη. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Εμεις περασαμε μια τρομαρα το μεσημερι. Ο μικρος μου εριξε τον καφε της μαμας μου που εκαιγε πανω στο χερι του,δεν τον προλαβα ,φορουσε φορμακι και μπλουζα,το εβαλα αμεσως κατω απο το κρυο νερο και μολις εβγαλα τα ρουχα ειχε μια φουσκα που εσκασε αμεσως.Ο καημενος ουρλιαζε συνεχεια και δεν ξεκολλουσε απο πανω μου.Πηρα την παιδιατρο και ειπε να τον δει παιδοχειρουργος.Θεσσαλονικη εφημερευει το  Παπαγεωργιου,πολυ μακρια και θα γινεται χαμος κι ο αντρας μου δουλευει.Οποτε βρηκα ιδιωτη παιδοχειρουργο.Στις 5 εχουμε ραντεβου.Του βαλα bepanthol και του εδωσα algofren και απο τις 2 κοιμαται.Κατατρομαξα...

  • Λυπημένη/-ος 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Εμεις περασαμε μια τρομαρα το μεσημερι. Ο μικρος μου εριξε τον καφε της μαμας μου που εκαιγε πανω στο χερι του,δεν τον προλαβα ,φορουσε φορμακι και μπλουζα,το εβαλα αμεσως κατω απο το κρυο νερο και μολις εβγαλα τα ρουχα ειχε μια φουσκα που εσκασε αμεσως.Ο καημενος ουρλιαζε συνεχεια και δεν ξεκολλουσε απο πανω μου.Πηρα την παιδιατρο και ειπε να τον δει παιδοχειρουργος.Θεσσαλονικη εφημερευει το  Παπαγεωργιου,πολυ μακρια και θα γινεται χαμος κι ο αντρας μου δουλευει.Οποτε βρηκα ιδιωτη παιδοχειρουργο.Στις 5 εχουμε ραντεβου.Του βαλα bepanthol και του εδωσα algofren και απο τις 2 κοιμαται.Κατατρομαξα...

Καλησπέρα...τι κάνει ο μικρός; τόν πηγές στο γιατρό;το ίδιο έκανε η αδερφή του άντρα μου όταν ήταν μικρή και έπεσε στο πρόσωπο της, αποκρεμαστηκε στον πάγκο και το έριξε...ευτυχώς δεν άφησε σημάδι... περαστικά εύχομαι...μπορεί να σας δώσουν καμία αλοιφή...είναι ζωηρά τα ζουζούνια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα...τι κάνει ο μικρός; τόν πηγές στο γιατρό;το ίδιο έκανε η αδερφή του άντρα μου όταν ήταν μικρή και έπεσε στο πρόσωπο της, αποκρεμαστηκε στον πάγκο και το έριξε...ευτυχώς δεν άφησε σημάδι... περαστικά εύχομαι...μπορεί να σας δώσουν καμία αλοιφή...είναι ζωηρά τα ζουζούνια!

Καλα ειναι,μας εδωσε αλοιφη να βαζουμε για εγκαυμα 4 φορες τη μερα.Και το εχουμε ανοικτο να περνει αερα,ετσι θα περασει πιο γρηγορα και δεν θα αφησει σημαδι.Επισης σημερα και αυριο algofren σαν αμτιφλεγμονωδες.Αυτος ειναι μες την τρελη χαρα,παιζει και γελαει ,εφαγε καλα κι ολο το σπιτι γεμισε κρεμα γιατι κυλιεται παντου.Την Δευτερα θα τον ξαναδει πως παει.Παντως βλεπω το χερακι του κατακοκκινο και μου ρχεται να κλαψω:cry:

Το δεντρο ουτε να το φτυσει...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2019 at 5:16 ΜΜ, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Εμεις περασαμε μια τρομαρα το μεσημερι. Ο μικρος μου εριξε τον καφε της μαμας μου που εκαιγε πανω στο χερι του,δεν τον προλαβα ,φορουσε φορμακι και μπλουζα,το εβαλα αμεσως κατω απο το κρυο νερο και μολις εβγαλα τα ρουχα ειχε μια φουσκα που εσκασε αμεσως.Ο καημενος ουρλιαζε συνεχεια και δεν ξεκολλουσε απο πανω μου.Πηρα την παιδιατρο και ειπε να τον δει παιδοχειρουργος.Θεσσαλονικη εφημερευει το  Παπαγεωργιου,πολυ μακρια και θα γινεται χαμος κι ο αντρας μου δουλευει.Οποτε βρηκα ιδιωτη παιδοχειρουργο.Στις 5 εχουμε ραντεβου.Του βαλα bepanthol και του εδωσα algofren και απο τις 2 κοιμαται.Κατατρομαξα...

Οοο γρηγορα περαστικα σας να ειναι! Εμεις στεναχωριομαστε πιο πολυ απο οτι τα ιδια ετσι κ εμεις με την μικρη π ειχαμε γυψο 25μερες αυτην προσαρμοστηκε αμεσως κ εμεις την βλεπαμε κ λυπομασταν!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;κρύωσε ο καιρός και βρέχει! έφτασε Δεκέμβρης για να πούμε ότι χειμωνιάσε και εδώ! σήμερα η μικρή έπιασε ένα μολύβι πάνω από το γραφείο της μεγάλης και έβαψε τον τοίχο!έχει ψηλώσει πολύ και δεν το έχω συνειδητοποιήσει!Ηταν πολύ χαρούμενη και όταν την ρώτησα τι κάνει μου έλεγε μπράβο και χτύπουσε παλαμάκια!όταν της είπα να το καθαρίσουμε τώρα μου λέει ναι!!!

Comet πως είναι ο μικρός;το χεράκι του;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;κρύωσε ο καιρός και βρέχει! έφτασε Δεκέμβρης για να πούμε ότι χειμωνιάσε και εδώ! σήμερα η μικρή έπιασε ένα μολύβι πάνω από το γραφείο της μεγάλης και έβαψε τον τοίχο!έχει ψηλώσει πολύ και δεν το έχω συνειδητοποιήσει!Ηταν πολύ χαρούμενη και όταν την ρώτησα τι κάνει μου έλεγε μπράβο και χτύπουσε παλαμάκια!όταν της είπα να το καθαρίσουμε τώρα μου λέει ναι!!!

Comet πως είναι ο μικρός;το χεράκι του;

Καλησπερα, ειναι πολυ καλυτερα,τον ειδε ξανα η γιατρος χτες και ειπε παμε πολυ καλα.Συνεχιζουμε ετσι μεχρι την Πεμπτη με την αλοιφη και μετα σταδιακα μειωνουμε τις δοσεις.Ειναι πολυ ευδιαθετος κι εγω ηρεμησα πια.

Ασε φτανουν παντου πια,εχουμε σηκωσει τα παντα,ο δικος μου ειχε μαθει να ανεβαινει και στις καρεκλες και να παιρνει οτι θελει,οποτε τις μαζεψα απο τα επικινδυνα σημεια.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...