Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Angela123 είπε:

Γιατί πρέπει να το ελαττωσετε;η διάρκεια και η ποσότητα των υπνων μειώνεται σταδιακά από τα ιδια τα παιδιά ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Για να κοιμούνται νωρίτερα το βράδυ το σκεφτόμουν..λες ότι θα έρθει μόνο του αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , maria 84 είπε:

Για να κοιμούνται νωρίτερα το βράδυ το σκεφτόμουν..λες ότι θα έρθει μόνο του αυτό?

Μπορείς να προσπαθήσεις να μεταφέρεις τους υπνους πιο νωρίς αν θες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου νυσταζε απο τις 8:30 πο καναμε μπανιο τον κρατησα μεχρι μεχρι 9:15 ηπιε γαλα και πριν 5 λεπτα κοιμηθηκε.Τελεια.Τωρα ευκαιρια να χαλαρωσω κι εγω.Εφημερευει κι ο αντρας μου και θα αργησει οποτε ησυχια...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Λοιπον αφου νυσταζε απο τις 8:30 πο καναμε μπανιο τον κρατησα μεχρι μεχρι 9:15 ηπιε γαλα και πριν 5 λεπτα κοιμηθηκε.Τελεια.Τωρα ευκαιρια να χαλαρωσω κι εγω.Εφημερευει κι ο αντρας μου και θα αργησει οποτε ησυχια...

Ωραία! Απόλαυσε την ησυχία!! Εμείς ήπιαμε το γάλα μας κατά τις 10 κ κοιμόμαστε.. οπότε τώρα έχει ξεκούραση κ για μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παλι ξυπνησαμε στα ασπρα στη Θεσσαλονικη και εδω και λιγη ωρα χιονιζει πολυ.Βαρεθηκα...Ολο μεσα ειμαστε ετσι.Ευτυχως ειναι και η μανα μου εδω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα.Παλι ξυπνησαμε στα ασπρα στη Θεσσαλονικη και εδω και λιγη ωρα χιονιζει πολυ.Βαρεθηκα...Ολο μεσα ειμαστε ετσι.Ευτυχως ειναι και η μανα μου εδω

Καλημέρα!!! Από τη μία σας ζηλεύω για το χιονακι, απ' την άλλη σε καταλαβαίνω..κ εμείς έχουμε κλειστεί μέσα λόγω καιρού..κ νομίζω έρχεται νέο κύμα κακοκαιρίας, οπότε υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , maria 84 είπε:

Καλημέρα!!! Από τη μία σας ζηλεύω για το χιονακι, απ' την άλλη σε καταλαβαίνω..κ εμείς έχουμε κλειστεί μέσα λόγω καιρού..κ νομίζω έρχεται νέο κύμα κακοκαιρίας, οπότε υπομονή!!!

Βγηκα και ψωνισα διαφορα για το μπεμπη μην χρειαστω κατι και βγαινω αργοτερα.Σημερα ξυπνησαμε στις 7!!! Κοιμηθηκε στις 8:30 μετα το γαλα και ξυπνησε στις 10. Τωρα ξανακοιμαται!! Τι να πω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Βγηκα και ψωνισα διαφορα για το μπεμπη μην χρειαστω κατι και βγαινω αργοτερα.Σημερα ξυπνησαμε στις 7!!! Κοιμηθηκε στις 8:30 μετα το γαλα και ξυπνησε στις 10. Τωρα ξανακοιμαται!! Τι να πω..

Εμείς ξυπνήσαμε 7:20 η μπέμπα και 8 ο μπέμπης. Κοιμήθηκαν για μισή ώρα λίγο πριν την φρουτοκρεμα και τώρα κοιμούνται από τις 16:00. Αν δεν ξυπνήσουν μόνα τους, θα τα αφήσω μέχρι τις 17:30 το πολύ. Πάντως δυο μέρες τώρα που έχουν κοιμηθεί 2 ώρες μες στην μέρα, μου κοιμούνται πιο εύκολα το βράδυ. Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!πως είστε σήμερα μανούλες και μωρα;βλέπω ότι δε φαίνεται λόγω χιονιού.Εχουν οι δρόμοι πάγο η απλά κάνει κρυο;

Πέρυσι περίπου τέτοια εποχή ο δικός μου ήταν 3 μηνών και είχε χιόνια αλλά τον έβγαζα έξω καθημερινά για καθαρό αέρα.Αν βέβαια οι δρόμοι έχουν πάγο και γλιστράει δε το συζητάω καθόλου.Πολυ εύκολα μπορεί να γίνει ατυχημα!

Σήμερα κάναμε βόλτα και μετά πήγαμε σε ένα φιλικό σπίτι για καφεδάκι.Φαγαμε με όρεξη όλο το πιατάκι μας το μεσημερι και τώρα ακόμα κοιμόμαστε!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angela123 είπε:

Καλησπέρα!πως είστε σήμερα μανούλες και μωρα;βλέπω ότι δε φαίνεται λόγω χιονιού.Εχουν οι δρόμοι πάγο η απλά κάνει κρυο;

Πέρυσι περίπου τέτοια εποχή ο δικός μου ήταν 3 μηνών και είχε χιόνια αλλά τον έβγαζα έξω καθημερινά για καθαρό αέρα.Αν βέβαια οι δρόμοι έχουν πάγο και γλιστράει δε το συζητάω καθόλου.Πολυ εύκολα μπορεί να γίνει ατυχημα!

Σήμερα κάναμε βόλτα και μετά πήγαμε σε ένα φιλικό σπίτι για καφεδάκι.Φαγαμε με όρεξη όλο το πιατάκι μας το μεσημερι και τώρα ακόμα κοιμόμαστε!

 

Εχει πολυ χιονι απο το πρωι και τωρα βρεχει.Αντε να το λιωσει γιατι εχω και δουλειες αυριο.Τελικα το πρωι κοιμηθηκε 5 λεπτα οποτε κανονικο υπνο εκανε 2:15 με 4 .Το βραδυ θα τον βαλω παλι κατα τις 9.Παντως στις 7 που ξυπνησε κουτουλουσα.Δεν ειμαι πρωινος τυπος εγω..

 

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Εχει πολυ χιονι απο το πρωι και τωρα βρεχει.Αντε να το λιωσει γιατι εχω και δουλειες αυριο.Τελικα το πρωι κοιμηθηκε 5 λεπτα οποτε κανονικο υπνο εκανε 2:15 με 4 .Το βραδυ θα τον βαλω παλι κατα τις 9.Παντως στις 7 που ξυπνησε κουτουλουσα.Δεν ειμαι πρωινος τυπος εγω..

 

 

Χαχα όλα μια συνήθεια είναι.οταν είναι να πάω για δουλειά ξυπνάω 5.30 και ξεκινάω αμέσως να κάνω δουλειές πριν φύγω για δουλειά και είμαι οκ,γεμάτη ενέργεια. Τις μέρες που δε δουλεύω το αγόρι μου ξυπνάει 7 με 7.30 και μου φαίνεται αιώνας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angela123 είπε:

Χαχα όλα μια συνήθεια είναι.οταν είναι να πάω για δουλειά ξυπνάω 5.30 και ξεκινάω αμέσως να κάνω δουλειές πριν φύγω για δουλειά και είμαι οκ,γεμάτη ενέργεια. Τις μέρες που δε δουλεύω το αγόρι μου ξυπνάει 7 με 7.30 και μου φαίνεται αιώνας!

Κι εγω οταν γυρισω στη δουλεια το πρωι 6:15 σηκωνομαι.Ξεσυνηθισα ομως.Ειδα και μια ταινια μεχρι αργα.Στις 2 ξαπλωσα η καημενη.Σημερα νωρις υπνο,ολη μερα νυσταζω:-(


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοιμηθηκε στις 9:30.Κουτουλουσε το καημενο.Ελπιζω να κοιμηθει μεχρι το πρωι.Κοριτσια μου ο μπεμπης ειναι συνεχεια συγκαμενος.Βεβαια κανει κακα του 4-5 φορες τη μερα και εχει ευαισθητο δερμα.Εβαζα sudocream αλλα δεν εκανε τιποτα.Απο χτες του βαζω της frezyderm.Το πρωι ηταν πολυ καλα αλλα αφου λερωθηκε τοσες φορες τωρα που τον αλλαξα ειναι παλι χαλια.Επισης σταματησα το πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα.Δεν ξερω αν βοηθησει.Εχετε κι εσεις τετοια θεματα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Λοιπον κοιμηθηκε στις 9:30.Κουτουλουσε το καημενο.Ελπιζω να κοιμηθει μεχρι το πρωι.Κοριτσια μου ο μπεμπης ειναι συνεχεια συγκαμενος.Βεβαια κανει κακα του 4-5 φορες τη μερα και εχει ευαισθητο δερμα.Εβαζα sudocream αλλα δεν εκανε τιποτα.Απο χτες του βαζω της frezyderm.Το πρωι ηταν πολυ καλα αλλα αφου λερωθηκε τοσες φορες τωρα που τον αλλαξα ειναι παλι χαλια.Επισης σταματησα το πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα.Δεν ξερω αν βοηθησει.Εχετε κι εσεις τετοια θεματα;

Και εμείς τώρα κοιμηθηκαμε. Εμένα από το λεμόνι μου συγκαηκε μια φορά. Όταν βλέπω ότι πάει για συηκαμα βάζω μια κρέμα της weleda είναι πάρα πολυ καλή είναι για έντονο συγκαμα είναι με καλεντουλα και ξεκοκινηζει αμέσως. Έχει και για καθημερινή χρήσει δοκιμαστή θα σε βοηθησει πολύ. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Λοιπον κοιμηθηκε στις 9:30.Κουτουλουσε το καημενο.Ελπιζω να κοιμηθει μεχρι το πρωι.Κοριτσια μου ο μπεμπης ειναι συνεχεια συγκαμενος.Βεβαια κανει κακα του 4-5 φορες τη μερα και εχει ευαισθητο δερμα.Εβαζα sudocream αλλα δεν εκανε τιποτα.Απο χτες του βαζω της frezyderm.Το πρωι ηταν πολυ καλα αλλα αφου λερωθηκε τοσες φορες τωρα που τον αλλαξα ειναι παλι χαλια.Επισης σταματησα το πορτοκαλι στη φρουτοκρεμα.Δεν ξερω αν βοηθησει.Εχετε κι εσεις τετοια θεματα;

Και εμένα ο δικός μου κοιμάται από τις 8.ταιριαξα το πλυντήριο,καθάρισα την κουζίνα και έβαλα το φαγητό να μαγειρεύεται όλη νύχτα στο slow cooker.

Λοιπόν ποτέ μου δεν έχει συγκαψει αλλά κάποιες φορές που ήταν λίγο πιο κόκκινος έβαζα τα μωρομαντηλα στην άκρη και τον επλενα μόνο με νερό και βαμβάκι.Επισης αν γίνεται να τον έχεις χωρίς πάνα μέσα στη μέρα και ας γίνονται ατυχήματα.Πριν τον ύπνο έβαζα ένα στρωμα sudocream και την άλλη μέρα ήταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...