Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Εμείς φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με βραστές πατάτες και έπεσε κατ' ευθείαν για υπνο.πιστευω θα κοιμηθεί κανένα 2ωρο.διαβαζα για το χαμό που κάνουν τα μωρά μας κατά τη διάρκεια του φαγητου.

Έχω συνηθίσει να τα πλένω όλα μετά το φαγητό και δε μ ενοχλεί πια.Χαιρομαι να τον βλέπω να απολαμβάνει το φαγητό και τις διαφορετικές υφές.Οταν όμως πηγαίνουμε διακοπές στη μαμά μου κάτι τέτοιο το βλέπει με κακο μάτι όπως και το γεγονός ότι τον αφήνω μισή ώρα το πρωί και μισή το βράδυ χωρίς πάνα για να αεριζεται το ποπουδακι του και κάποιες φορές κατουριεται πάνω του.Εγω απλά τον πλένω μετά,του βάζω πάνα και καθαρά ρούχα αλλά αν είμαστε στη μαμά μου κάτι τέτοιο είναι απαγορευτικό.

Κάθε νοικοκυρά έχει άλλες συνήθειες και όρια ανοχής από ότι εχω καταλάβει αλλα καποιες φορές νιώθω άβολα που δε μπορώ να κάνω αυτό που θέλω

Εμενα παλι η μαμα μου ειναι πολυ χαλαρη με το παιδι και τον αφηνει λιγο χωρις πανα και του δινει κουταλι να φαει μονος του και του μαθαινει πολλα.Λατρευει τα μωρα και ασχολειται πολυ μαζι του.Ειμαι πολυ τυχερη που θα  τον κραταει οταν γυρισω στη δουλεια.

Ολη μερα τακτοποιω και φτιαχνω τα πραγματα για την εκδρομη.Αυριο πρωι φευγουμε.Οτι και να κανετε κοριτσακια μου να περασετε υπεροχα και θα τα ξαναπουμε Δευτερα βραδυ..Φιλακια στα μωρα σας:x

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια και μωρακια καλη Σαρακοστη!Τι κανετε;Περνατε υπεροχα;Εμεις μολις γυρισαμε,λιγο νωριτερα γιατι ο αντρας μου θα παει το απογευμα τελικα στη δουλεια.Δεν πειραζει,περασαμε ωραια,ο μικρος τρελαθηκε στο περπατημα(να ναι καλα η κουνιαδα μου που τον κυνηγουσε)και ειχε τελειο καιρο οποτε καθομασταν στη βεραντα:)

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ..κ εμείς επιτέλους μαζευτηκαμε σπίτι μας..περάσαμε πολύ ωραία σήμερα ..δεν πήγαμε κάπου εκτός εδώ στην περιοχή ..αλλα μόνο που έχει τέλειο καιρό και είσαι έξω φτάνει ...καλή σαρακοστή να έχουμε ..η μικρή μόλις κοιμηθηκε και εγώ χαλαρώνω ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ..κ εμείς επιτέλους μαζευτηκαμε σπίτι μας..περάσαμε πολύ ωραία σήμερα ..δεν πήγαμε κάπου εκτός εδώ στην περιοχή ..αλλα μόνο που έχει τέλειο καιρό και είσαι έξω φτάνει ...καλή σαρακοστή να έχουμε ..η μικρή μόλις κοιμηθηκε και εγώ χαλαρώνω ..

Κι εμενα σημερα κοιμηθηκε απο τις 9:shock:Μαλλον επειδη το πρωι κοιμηθηκε μονο μια ωρα στο αμαξι και το μεσημερι με το ζορι μιση ωρα.Μετα το μπανιο αποκοιμηθηκε σε 5 λεπτα,ουτε γαλα δεν ειπιε.Ελπιζω να μην ξυπνησει το βραδυ γιατι ειμαι σχεδον αυπνη μια και χτες το βραδυ κοιμηθηκα μαζι του και ερχοταν συνεχεια πανω μου.

Που κοιμιζετε τα μωρα σας οταν ειστε σε αλλο σπιτι; Μου φαινεται μεγαλος για το καροτσι,σηκωνεται και φοβαμαι μην πεσει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααα... Καλη Σαρακοστη!!!! Εμεις αυριο γυρναμε το απογευμα... 

πρίν από 9 λεπτά , Comet είπε:

Κι εμενα σημερα κοιμηθηκε απο τις 9:shock:Μαλλον επειδη το πρωι κοιμηθηκε μονο μια ωρα στο αμαξι και το μεσημερι με το ζορι μιση ωρα.Μετα το μπανιο αποκοιμηθηκε σε 5 λεπτα,ουτε γαλα δεν ειπιε.Ελπιζω να μην ξυπνησει το βραδυ γιατι ειμαι σχεδον αυπνη μια και χτες το βραδυ κοιμηθηκα μαζι του και ερχοταν συνεχεια πανω μου.

Που κοιμιζετε τα μωρα σας οταν ειστε σε αλλο σπιτι; Μου φαινεται μεγαλος για το καροτσι,σηκωνεται και φοβαμαι μην πεσει

Εμεις εχουμε παρκοκρεβατο και το παιρνουμε μαζι μας... Γιατι εχει συνηθησει να κοιμαται μονη της....

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κοριτσιααα... Καλη Σαρακοστη!!!! Εμεις αυριο γυρναμε το απογευμα... 

Εμεις εχουμε παρκοκρεβατο και το παιρνουμε μαζι μας... Γιατι εχει συνηθησει να κοιμαται μονη της....

Εμενα μια χαρα κοιμαται μαζι μου,εγω ξενυχταω,ασε που κατουριομουν και φοβομουν να σηκωθω μην πεσει γιατι κουνιεται και πολυ.Λιγο κοιμηθηκα.Εχω παρκοκρεβατο και το καλοκαιρι θα το παιρνουμε μαζι.Δε λεει διακοπες και αυπνη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλη σαρακοστη να εχουμε εχω μερες να γραψω μπενω στα γρήγορα διαβαζω και ξανα βγενω. Κορίτσια δεν καθετε με τιποτα θελεθ ολη την ωρα να την κραταω απο το χερακθ και να περπαταει αν την βαλω κατω χαμως. Εχουμε και τον μπαμπά αρρωστο τπν στείλαμε στο καναπε εχθές το  βραδυ. Βλέπω πηγατε εκδρομουλες μπραβο κοριτσια εμεις δεν πηγαμε πουθενά. Τι μαγειρεψατε σήμερα κοριτσια; 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή.Ελπίζω να περάσατε ωραία!

Όταν κατεβαίνουμε Ελλάδα,η μαμά μου έχει το κρεβατάκι που είχα εγώ όταν ήμουν μωρό και απλά πήρε καινούριο στρώμα κι έτσι κοιμαται εκεί.

Σήμερα πήγαμε στη φίλη μου να πιούμε καφέ και να παίξουν τα μωρά.Μια χαρά περάσαμε!Το μεσημέρι θα φάμε ψαροκεφτεδακια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες ..εμείς σήμερα πολύ γκρίνια από το πρωί που ξύπνησε ενώ κοιμήθηκε καλά το βράδυ .. κοιμήθηκε και ένα δυορω 10-12.. κ τώρα ξανά κοιμηθηκε..αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να την ενοχλεί ..έχουμε και χάλια καιρό δεν μπορούμε να βγούμε και καμιά βόλτα..

Εμείς ακόμη δεν έχουμε πάει πουθενά για να κοιμηθούμε εκτός σπιτιού αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί γιατί το καλοκαίρι θα πάμε διακοπές και ίσως τον επόμενο μήνα μια βόλτα στην αδερφή μου και σκεφτόμουν πως θα βολευτουμε..σκέφτηκα να πάρω το πάρκο αλλά με βαλίτσες συν καρότσι δεν χωράει τίποτα άλλο στο αυτοκίνητο..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας μανουλες ..εμείς σήμερα πολύ γκρίνια από το πρωί που ξύπνησε ενώ κοιμήθηκε καλά το βράδυ .. κοιμήθηκε και ένα δυορω 10-12.. κ τώρα ξανά κοιμηθηκε..αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να την ενοχλεί ..έχουμε και χάλια καιρό δεν μπορούμε να βγούμε και καμιά βόλτα..

Εμείς ακόμη δεν έχουμε πάει πουθενά για να κοιμηθούμε εκτός σπιτιού αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί γιατί το καλοκαίρι θα πάμε διακοπές και ίσως τον επόμενο μήνα μια βόλτα στην αδερφή μου και σκεφτόμουν πως θα βολευτουμε..σκέφτηκα να πάρω το πάρκο αλλά με βαλίτσες συν καρότσι δεν χωράει τίποτα άλλο στο αυτοκίνητο..

Γεια σου κοριτσι και εμενα γκρινιαζει θελουν να βγουν λιγο εξω βαριούνται ολο μεσα οπως και εμεις αλλα ειναι χαλια ο καιρος και εδω βρέχει. Συνήθως στα ξενοδοχεια εχει παρκοκρεβατο η καλύτερα να παρεις αυτο που σπαει και γινεται μικρό αλλα αν δεν χωράει ειναι προβλημα ετσι λαι εμενα το αμαξι δεν χωράει πολλα πραγματα. Προχθες της εβαλα καο αλλο καθισματακι στο αυτοκίνητο της αρεσει πολυ καθετε πολυ ωραια. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια.Το παρκοκρεβατο της κουνιαδας μου μαζευεται και γινεται σε ογκο σαν ομπρελα θαλασσης και το στρωματακι ειναι λεπτο και τυλιγεται σα ρολο οποτε απο την επομενη φορα θα το παιρνουμε μαζι.Δεν γινεται αλλιως.Alex καλωςηρθες στο κλαμπ,θα γινουμε κορμαρες ως το καλοκαιρι με τοσο περπατημα:)

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι και εμενα γκρινιαζει θελουν να βγουν λιγο εξω βαριούνται ολο μεσα οπως και εμεις αλλα ειναι χαλια ο καιρος και εδω βρέχει. Συνήθως στα ξενοδοχεια εχει παρκοκρεβατο η καλύτερα να παρεις αυτο που σπαει και γινεται μικρό αλλα αν δεν χωράει ειναι προβλημα ετσι λαι εμενα το αμαξι δεν χωράει πολλα πραγματα. Προχθες της εβαλα καο αλλο καθισματακι στο αυτοκίνητο της αρεσει πολυ καθετε πολυ ωραια. 

Τους άρεσε τόσο καιρο που έβγαιναν και τους κακό φαίνεται μάλλον ..αυτό έχω το σπαστό που γίνεται σαν βαλίτσακι αλλα μόνο το καρότσι πιανει σχεδόν όλο τον χώρο πίσω ..για κάθισμα αυτοκινήτου και εγώ σιγά σιγά πρέπει να το αλλάξω την έχω ακόμη στο αυγό..εσύ πιο πήρες ;; πρέπει να αρχίσω να ψάχνω.θα μου έδινε η αδερφή μου αυτό που είχε αλλά τελικά προέκυψε κ άλλη εγκυμοσύνη οπότε θα το χρειαστεί 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mamasanty είπε:

Τους άρεσε τόσο καιρο που έβγαιναν και τους κακό φαίνεται μάλλον ..αυτό έχω το σπαστό που γίνεται σαν βαλίτσακι αλλα μόνο το καρότσι πιανει σχεδόν όλο τον χώρο πίσω ..για κάθισμα αυτοκινήτου και εγώ σιγά σιγά πρέπει να το αλλάξω την έχω ακόμη στο αυγό..εσύ πιο πήρες ;; πρέπει να αρχίσω να ψάχνω.θα μου έδινε η αδερφή μου αυτό που είχε αλλά τελικά προέκυψε κ άλλη εγκυμοσύνη οπότε θα το χρειαστεί 

Της αδελφής μου και εγω μου το εδωσε τωρα τι μαρκα ειναι δεν το προσεξα αλλα ειναι πολυ ωραιο και αμα θες το ξαπλωνεις και λιγο εχει τρεις σκαλες. Ειναι απο 9 εως 18 κιλα. Της κραταει και ωραια το κεφαλακι. Στο αυγο δεν χωραγε της βρησκαν τα ποδια να κοιτάξεις και εσυ δεν χορανε τωρα στο αυγο. Παπουτσακια της φορας; εμενα θελει ολο να την περπαταω να της φοραω παπουτσια και στο σπιτι; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Της αδελφής μου και εγω μου το εδωσε τωρα τι μαρκα ειναι δεν το προσεξα αλλα ειναι πολυ ωραιο και αμα θες το ξαπλωνεις και λιγο εχει τρεις σκαλες. Ειναι απο 9 εως 18 κιλα. Της κραταει και ωραια το κεφαλακι. Στο αυγο δεν χωραγε της βρησκαν τα ποδια να κοιτάξεις και εσυ δεν χορανε τωρα στο αυγο. Παπουτσακια της φορας; εμενα θελει ολο να την περπαταω να της φοραω παπουτσια και στο σπιτι; 

Α κατάλαβα ..πρέπει ναι να το αλλάξω κ εμένα δεν χωράει καλά ..και για να την δέσω πρέπει να βγάζω το μπουφάν..κ εμένα της αρέσει να την περπατάω μπορείς να της φοράς για να νιώθει πιο σταθερή..παπούτσια στο σπίτι μέσα όχι έξω ακόμη αγκαλιας αλλά της παρήγγειλα κανονικα κ αυτές της μέρες τα περιμένω ..μόνο που δεν ήξερε τι νούμερα έπρεπε κ με βάση τα εκατοστά του ποδιού μου είπαν το 21 νομίζω ότι θα της είναι μεγάλα όμως ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mamasanty είπε:

Α κατάλαβα ..πρέπει ναι να το αλλάξω κ εμένα δεν χωράει καλά ..και για να την δέσω πρέπει να βγάζω το μπουφάν..κ εμένα της αρέσει να την περπατάω μπορείς να της φοράς για να νιώθει πιο σταθερή..παπούτσια στο σπίτι μέσα όχι έξω ακόμη αγκαλιας αλλά της παρήγγειλα κανονικα κ αυτές της μέρες τα περιμένω ..μόνο που δεν ήξερε τι νούμερα έπρεπε κ με βάση τα εκατοστά του ποδιού μου είπαν το 21 νομίζω ότι θα της είναι μεγάλα όμως ..

Μπορει να εχει μεγαλο ποδαρακι  εμενα εχει πιο μικρό. Με μεζούρα δεν το μετρησες; τα εχετε δει τα καλτσακια που εχουν πατωνσαν παπούτσια ειναι για περπατημα λες να ειναι καλα; εσυ τι παπούτσια παρήγγειλες; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...