Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , EleniKel είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Εγώ πάλι έχω άγχος να μάθει να πίνει ξένο όταν την κόψω το θηλασμό.. Νομιζα πως το γάλα είναι πολύ καλή τροφή για όλες τις ηλικιες

Το φρεσκο πια ειναι τοσο αραιωμενο που ειναι σαν νερο.Δεν ξερω αν προσφερει τιποτα και το γαλα σε σκονη ειναι μεχρι 2 χρονων.Καπου εκει βλεπω να το κοβουμε κι εμεις αφου φαινεται οτι δεν του αρεσει.Αν τρωνε αυγο και γιαουρτι ειναι μια χαρα και θα του κανω γαλα με βρωμη που το τρωει.Κι εμενα σε μπιμπερο πινει το γαλα κι ελεγα να το βαλω στο εκπαιδευτικο ποτηρακι αυτες τις μερες αφου του αρεσει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Χαμομηλι δεν εχω δωσει.Για ποιο λογο;Εμενα πινει πολυ νερο

Ναι λεω αν χρειαστεί μα δωσουμε παραδειγμα μιας φιλης μου επαθε γαστρεντεριτιδα και έπρεπε να πιει και επειδή δεν το ειχε μάθει δεν πινει τιποτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ναι λεω αν χρειαστεί μα δωσουμε παραδειγμα μιας φιλης μου επαθε γαστρεντεριτιδα και έπρεπε να πιει και επειδή δεν το ειχε μάθει δεν πινει τιποτα. 

Κακο παντως δεν θα τους κανει.Δεν σκεφτηκα να του δωσω.Και χωρις ζαχαρη πως να το πιει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Το φρεσκο πια ειναι τοσο αραιωμενο που ειναι σαν νερο.Δεν ξερω αν προσφερει τιποτα και το γαλα σε σκονη ειναι μεχρι 2 χρονων.Καπου εκει βλεπω να το κοβουμε κι εμεις αφου φαινεται οτι δεν του αρεσει.Αν τρωνε αυγο και γιαουρτι ειναι μια χαρα και θα του κανω γαλα με βρωμη που το τρωει.Κι εμενα σε μπιμπερο πινει το γαλα κι ελεγα να το βαλω στο εκπαιδευτικο ποτηρακι αυτες τις μερες αφου του αρεσει

Και εγω πρωτη φορα το ακουω... Εγω σκεφτομαι μολις χρονισει να αλλαξουμε το γαλα σε φρεσκο αυτο το παιδικο ομως που ειναι απο 12+ και να της το σινω σιγα σιγα με καλαμακι σε ποτηρι.. Γιατι τωρα το γαλα το πινει στο μπιμερο αλλα νερο κανονικα πινει με το καλαμακι..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά τον πρώτο χρόνο μπορούν να πίνουν φρέσκο γάλα αλλά έχουν ακουστεί πολλά για τα φάρμακα που παίρνουν οι αγελάδες για τις επαναλαμβανόμενες μαστιτιδες κτλ.

Ακόμα και τα οφέλη του γάλακτος αμφισβητούνται πέρα από μια ηλικία γιατί αν πάρουμε ως παράδειγμα τη φύση η γαλουχια σχετίζεται με τα μωρά και όχι με ενήλικα ζώα.

Προσωπικά και εγώ πίνω πολύ γάλα γιατί μ αρέσει ως γεύση και πάντα η μαμά μου μου λέει γιατί το πίνω αφού δεν.κου προσφέρει τίποτα.Της απαντάω προτιμότερο το γάλα από ένα μπουκάλι κόκα κολα που είναι χωρίς αμφισβήτηση ένα τελείως άχρηστο και βλαβερό ρόφημα.

Ο γιος μου δε τρελαίνεται ιδιαίτερα για το γάλα και δεν τον πιέζω πια πάνω σε αυτό το θέμα.Ξεκινησε από 1 ετους το φρέσκο αλλά πάντα με ένα κουταλάκι βιταμίνη καθημερινά γιατί όπως αναφέρθηκε το απλό φρέσκο γάλα δεν είναι εμπλουτισμένο με βιταμινες.Εχω σκεφτεί ακόμα και φυτικό γάλα να του δώσω και μια φορά ήπιε άνετα γάλα φουντουκιου(για την ακρίβεια φάνηκε να του αρέσει πιο πολύ από το αγελαδινο)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Κακο παντως δεν θα τους κανει.Δεν σκεφτηκα να του δωσω.Και χωρις ζαχαρη πως να το πιει;

Εσυ μπορείς να του βάλεις μελι έχετε κλεισει 1 χρονων στη δικιά μου δεν μπορω ακομα. Μπορει ομως και να το πιουν αφου δεν ξερουν πως είναι η ζάχαρη 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εσυ μπορείς να του βάλεις μελι έχετε κλεισει 1 χρονων στη δικιά μου δεν μπορω ακομα. Μπορει ομως και να το πιουν αφου δεν ξερουν πως είναι η ζάχαρη 

Ναι μπορει να το πιει.Εντωμεταξυ ακομη δεν του δωσα μελι.Το ξεχασα να παρω,αυτη η ανακαινιση με εχει αποσυντονισει πληρως.Τουλαχιστον σημερα τελειωσαν  με τους σωληνες και τα σκαψιματα και Παρασκευη ξεκινανε τα πλακακια.Καθε απογευμα τιναζουμε χαλια και σκουπιζουμε ολο το σπιτι.Πολυ σκονη...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έχει περάσει γαστρεντερίτιδα ο δικός μου(έχει ευαισθησία στην κοιλια)πότε δε μου έχουν προτείνει το χαμομήλι εδώ.Απλο νερό φτάνει μου έχουν πει.

Αν όμως θες να δώσεις χαμομήλι δωστο όπως εχει.Πολλοι άνθρωποι πίνουν τσάι,καφέ,χαμομήλι χωρίς ζάχαρη και εξάλλου τα μωρά δεν ξέρουν τι είναι η ζαχαρη

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ναι μπορει να το πιει.Εντωμεταξυ ακομη δεν του δωσα μελι.Το ξεχασα να παρω,αυτη η ανακαινιση με εχει αποσυντονισει πληρως.Τουλαχιστον σημερα τελειωσαν  με τους σωληνες και τα σκαψιματα και Παρασκευη ξεκινανε τα πλακακια.Καθε απογευμα τιναζουμε χαλια και σκουπιζουμε ολο το σπιτι.Πολυ σκονη...

Και εμείς απο σήμερα μπορούμε να φαμε και ψαρι θα παρω να της φτιαξω πυστευω θα της αρεσει. Αστα με τις ανακαινίσεις γίνονται ολα χαλια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααααααααα!!!! Εγω την εβαλα χθες την μικρη στις 9 για υπνο λιγο πιο αργα απο οτι κοιμαται και μου κπιμηθηκε επιτελους μεχρι της 8:45..... Τι τελειααααα.... Επιτελους κοιμηθηκα λιγο παραπανω το πρωι....!!!!! Εσεις τι κανετε μανουλες και μωρακια????

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια η μικρή χθες το απόγευμα ηρέμησε ..δεν ξέρω αν τα πιστεύετε πάντως την ξεματιασαν και μου είπαν ότι είχε πολύ μάτι ..

18 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Μήπως ετοιμάζεται και για άλλα δοντακια?

 

17 ώρες πρίν, Comet είπε:

Αυτο θα σε ρωτουσα κι εγω.Κι εμενα χτες το βραδυ ξυπνησε πολλες φορες παρολο που κοιμοταν μαζι μου στον καναπε και κλαιει πολυ ευκολα εδω και 2 μερες.Αντε να δουμε

Είναι έτοιμο το τέταρτο πάνω αλλά με το ντεπον δεν είχε ηρεμήσει ..

πρίν από 12 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααααααα!!!! Εγω την εβαλα χθες την μικρη στις 9 για υπνο λιγο πιο αργα απο οτι κοιμαται και μου κπιμηθηκε επιτελους μεχρι της 8:45..... Τι τελειααααα.... Επιτελους κοιμηθηκα λιγο παραπανω το πρωι....!!!!! Εσεις τι κανετε μανουλες και μωρακια????

Καλημέρα κορίτσι ..εμένα από της εφτά σήμερα ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααααααα!!!! Εγω την εβαλα χθες την μικρη στις 9 για υπνο λιγο πιο αργα απο οτι κοιμαται και μου κπιμηθηκε επιτελους μεχρι της 8:45..... Τι τελειααααα.... Επιτελους κοιμηθηκα λιγο παραπανω το πρωι....!!!!! Εσεις τι κανετε μανουλες και μωρακια????

Καλημέρα!!!μια χαρά η μικρή! εμείς 8 αλλά κοιμηθήκαμε και 8(εννοείται με αφυπνίσεις αλλά δεν της μετράω ποια) πολύ νωρίς...αλλά ήταν ξύπνια από τίς 3 και είχε πολύ γκρίνια και την κοίμησα...

πρίν από 19 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια η μικρή χθες το απόγευμα ηρέμησε ..δεν ξέρω αν τα πιστεύετε πάντως την ξεματιασαν και μου είπαν ότι είχε πολύ μάτι ..

 

Είναι έτοιμο το τέταρτο πάνω αλλά με το ντεπον δεν είχε ηρεμήσει ..

Καλημέρα κορίτσι ..εμένα από της εφτά σήμερα ..

Καλημέρα!εγώ πιστεύω στο μάτι και εμένα ξεματιαζει η πεθερά μου..αφού ηρέμησε μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!!!μια χαρά η μικρή! εμείς 8 αλλά κοιμηθήκαμε και 8(εννοείται με αφυπνίσεις αλλά δεν της μετράω ποια) πολύ νωρίς...αλλά ήταν ξύπνια από τίς 3 και είχε πολύ γκρίνια και την κοίμησα...

Καλημέρα!εγώ πιστεύω στο μάτι και εμένα ξεματιαζει η πεθερά μου..αφού ηρέμησε μια χαρά!

Εμένα κάνει η αδερφή μου και η θεία μου ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια η μικρή χθες το απόγευμα ηρέμησε ..δεν ξέρω αν τα πιστεύετε πάντως την ξεματιασαν και μου είπαν ότι είχε πολύ μάτι ..

 

Είναι έτοιμο το τέταρτο πάνω αλλά με το ντεπον δεν είχε ηρεμήσει ..

Καλημέρα κορίτσι ..εμένα από της εφτά σήμερα ..

Και εγω πιστευω στο ματι!!!! Μια μερα πιο μικρη θυμαμαι δεν καθοταν με τιποτα, πολυ κλαμα και την ξεματιασε ο πατερας μου και μετα απο λιγο ηταν μια χαρα...  Αρα μαλλον ματο ηταν.. Ετυχως σου ηρεμησε.. 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...