Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Όταν η ψυχική σου ηρεμία πάει ενάντια στα θέλω του παιδιού σου.


Elena mummy

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!Είμαι καινούρια στο φόρουμ και αναζητώ απεγνωσμένα τα βοήθεια σας!Προέρχομαι από μια πολύ μικρή οικογένεια και όταν γνώρισα τον άντρα μου παιδί πολύτεκνης οικογένειας νόμιζα πως έπιασα το λαχείο!Όμως έκανα λάθος! Επειδή ο άντρας μου ήταν ο καλοβολος της οικογένειας και τώρα πια έπρεπε να κοιταζει κ το δικό του σπίτι σε κάποια έλεγε όχι.Αυτο δεν άρεσε στα πεθερικά μου κ δεν εχαναν ευκαιρία να με μειώσουν.Για τα κιλά μου,για το πώς διακοσμώ το σπίτι μου γενικά για όλα!Έκανα υπομονή για τον άντρα μου παρόλο που εκείνος έπαιρνε πάντα το μέρος μου.Οταν γέννησα τον γιο μας το ποτήρι ξεχείλισε..Δεν έρχονταν σχεδον καθόλου να δουν το παιδί κ όταν ο άντρας μου λίγο πριν τα πρώτα γενέθλια του γιου μας τους έκανε παράπονα αυτοί τα έριξαν σε μένα κ με ξεφτιλησαν ότι τους πήρα τον γιο κ τέτοια!Όταν με θράσος μου είπαν πως δεν ξαναπατανε στο σπίτι γιατί δε θέλουν να βλέπουν τα μούτρα μου ξέσπασα κ τους τα είπα ένα χεράκι!Όχι βρισιές αλλά να καταλάβουν πως δεν είμαι κανένα ζωντοβολο!Από τότε πέρασαν 2,5 χρόνια κ κάνανε κίνηση να βλέπουν τον μικρό.Ο άντρας μου τους ξεκαθάρισε πως ότι κάνει το κάνει για τον μικρό αλλά δε θέλει κουβέντα για τη γυναίκα του και να μην έχουν σχέση μαζί μου...Αυτοί παραδέχτηκαν πως έκαναν λάθος κάνεις μας δεν τους πιστεύει γιατί μέχρι να δουν το παιδί με κατηγορούσαν ότι εγώ τους στερώ το παιδί αλλά τεσπα! Τουλάχιστον έχω τον άντρα μου με το μέρος μου κάτι είναι κ αυτό!Το ερώτημα μου είναι το εξής...κάθε φορά που ο γιος μου πάει στο σπίτι του άντρα μου μου λέει μαμά Έλα κ εσύ κ εγώ του βρίσκω δικαιολογίες...Όταν πάει εκεί περνάει καλά τους αγάπησε αλλά μετά με ζητάει κ λέει θέλω να πάω στη μαμά μου.Ειμαι πολύ ήρεμη χωρίς αυτούς το θέμα μου είναι μήπως η ηρεμία μου  κάνει κακό στα θέλω του παιδιού μου!Δεν πάω γυρεύοντας αλλά πραγματικά δεν μπορώ να βλέπω τον γιο μου έτσι να μου λέει μαμά Έλα κ εσύ μην είσαι μόνη στο σπίτι... Συγνώμη για το σεντόνι πραγματικά είμαι σε απόγνωση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου να χαιρεσαι το παιδακι σου να ναι παντα γερο κι ευτυχισμενο.Καλα εκανες κι εκοψες σχεσεις αφου σε στηριζει κι ο συζηγος,οντως η συμπεριφορα τους απαραδεκτη.Οσον αφορα το παιδι το θεμα ειναι ως ποτε θα βρισκεις δικαιολογιες.Τωρα που μεγαλωνει λογικο ειναι να αναρωτιεται γιατι εσυ δεν πας.Απο οτι καταλαβα του φερονται καλα.Αν πηγαινες μια στο τοσο σε επισκεψεις που θα κρατουσαν λιγο;Υπαρχει περιπτωση να σου πουν η να κανουν κατι κακο μπροστα στο παιδι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακι μου να χαιρεσαι το παιδακι σου να ναι παντα γερο κι ευτυχισμενο.Καλα εκανες κι εκοψες σχεσεις αφου σε στηριζει κι ο συζηγος,οντως η συμπεριφορα τους απαραδεκτη.Οσον αφορα το παιδι το θεμα ειναι ως ποτε θα βρισκεις δικαιολογιες.Τωρα που μεγαλωνει λογικο ειναι να αναρωτιεται γιατι εσυ δεν πας.Απο οτι καταλαβα του φερονται καλα.Αν πηγαινες μια στο τοσο σε επισκεψεις που θα κρατουσαν λιγο;Υπαρχει περιπτωση να σου πουν η να κανουν κατι κακο μπροστα στο παιδι;

Να κάνουν κάτι κακό δε νομίζω να πουν πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη γιατί ο άντρας μου τους ξεκαθάρισε πως αν ειπωθεί κάτι μπροστά στο παιδί για μένα θα τους απογορεψει κάθε επαφή με τον μικρό κ δείχνουν προς το παρόν τονίζω να το σέβονται!Από τη μια θέλω να κάνω το χατίρι στο παιδί από την άλλη δεν έχω αντοχές να ακούσω κάτι κακό για μένα,δε ξέρω πως θα αντιδράσω..

Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου κοπέλα μην κάθεσαι κ σκας πραγματικά για αυτούς. Απ' τη στιγμή που ο άντρας σου σε στηρίζει 100% κ είσαι μια χαρά στην οικογένεια σου πρέπει να αισθάνεσαι τυχερή. Όλους όσους αγαπάς είναι δίπλα σου. Όσον αφορά για το αν πας στα πεθερικά σου ή όχι εγώ θα σε συμβουλευα να πας. Γενικά είδαν ότι δεν μπορούν να κάνουν ότι θέλουν αλλιώς θα χάσουν κ το γιο τους κ το εγγόνι τους οπότε λογικά έβαλαν μυαλό... Αλλά ακόμα κ να πετάξουν κάποια μπηχτη αυτοί θα βγουν οι χαμένοι.. Δεν θα ξανά δουν το εγγόνι τους!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τη mama.Να πας καποια φορα,να κατσετε λιγο μονο για να δει το παιδι οτι δεν εχεις θεμα.Προσπαθησε να εισαι χαλαρη και ασχολησου περισσοτερο με το μικρο εκει.Δεν νομιζω να ειπωθει κατι.Και μετα απο καιρο παλι.Σιγουρα δεν θελεις να τους βλεπεις στα ματια σου και εχεις δικιο αλλα για τα παιδια μας κανουμε υποχωρησεις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μένα. Εγω γενικα στη ζωη μου αποφευγω να κανω πραγματα που με κανουν δυστυχισμενη.Αν δεν θελω να παω καπου γιατι νιωθω αβολα και αμηχανα δεν παω.Αν καποιος με πληγωσε και δεν θελω παρτιδες απλα κοβω τις παρτίδες. Δεν θεωρω οτι ειναι ζητημα ζωης και θανατου να πας στα πεθερικα σου με το παιδι.Ουτε πιστευω οτι θα πληγωθει το παιδι αν του εξηγησεις οτι δεν μπορεις να πηγαινεις μαζι του.Αν εσυ με τον αντρα σου και το παιδι σου ειστε καλα και εχετε ενα ομορφο οικογενειακο περιβαλλον μεσα στο οποιο μεγαλωνει με υγεια ενα παιδι,αυτα τα υπολοιπα,ειναι ψιλα γραμματα θεωρω. 

Το να το κρατησεις μακρια απο ενα καβγα και απο εντασεις που μπορει να προκυψουν ειναι πιο σημαντικο και αν με το να πας ρισκαρεις ισως  ενα καβγα μαζι τους καλυτερα να μη πας.

Αυτη ειναι η αποψη μου.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολύ  όλες για τις απαντήσεις σας!Να φανταστείτε πήγα σε 2 συμβούλους παιδιών και οι 2 μου έδωσαν διαφορετικές απαντήσεις!Θα με θεωρείτε υπερβολική σίγουρα αλλά όταν ιδιαίτερα βλέπω την αντίδραση του παιδιού μου ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό έλεγα μήπως κοιτάζω τον εαυτό μου;Σας  ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...