Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Παιδικός σταθμος κ ενοχες


Evangeliaaa

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Στο μεταξυ εγώ διαβάζω αυτά που λέτε και αυτομουτζωνομαι!!!!!! Μακάρι κάποιος να μου τα λεγε κι εμένα αυτά όταν έπρεπε.... 

Εγώ έφαγα τρελό κράξιμο όταν το έκανα αλλά δεν το μετάνιωσα ποτέ! 10 μέρες το καλοκαίρι τον αφήνω στη μαμά μου τον μεγάλο και τον παίρνω άλλο παιδί! Από αγάπη το κάνουν,δεν λέω αλλα.....

πρίν από 16 λεπτά , smaro30 είπε:

Καλημέρα, δεν έστειλα την μικρή παιδικό αλλά την κρατάει γυναίκα στο σπίτι από 15 ημερών. Η δουλειά μου είναι πολύ απαιτητική, έφυγα μια ημέρα πριν σταματήσω και επέστρεψα στις 15 ημέρες μετά την δουλειά. Η γυναίκα κράτησε το μωρό στην αγκαλιά της από 4 ημερών και από 15 ημερών έλειπα από το σπίτι για 8 ώρες Δευτέρα με Παρασκευή. 3 μηνών έφυγα για επαγγελματικό ταξίδι 10 ημέρες εξωτερικό. Βεβαια δεν συνιστώ σε κανέναν να κάνει αυτό που έκανα εγώ, αλλά μιλώντας για τα δικά μου οικογενειακά η δουλειά μου μας στηρίζει στο 70% για τα έξοδά μας και συν ότι παιδεύτηκα πάρα πολύ για να έχω αυτή τη θέση. Αυτό δεν σημαίνει ότι το παιδί μου είναι κάτω από τη δουλειά μου, μα για αυτό δουλεύω στην τελική!!!

Αν ένιωθα τύψεις, βέβαια! Ακόμα νιώθω αλλά κάνω ότι κάνω για να μην της λείψει τίποτα!!!!!

Επίσης ναι θα μπορούσε την μικρή να την κρατήσει η κουνιάδα μου αλλά άκουσα τόσα πολλά που τελικά καλύτερα που δεν την κράτησε. Να σου πω κάποια που θυμάμαι:

τι μάνα είμαι εγώ που αφήνω το παιδί μου;

σε ξένα χέρια το αφήνεις;

μόνο τον εαυτό μου σκέφτομαι με την δουλειά ενώ το παιδί το "πετάω";

το παιδί δεν θα έχει ασφαλής προσκόλληση! 

Δεν θυμάμαι πόσα άλλα άκουσα ιδίως από την κουνιάδα μου που ήθελε κιόλας να κρατήσει την μικρή. Εκτός από όλα αυτά, τονίζω ότι δεν ταιριάζουμε καθόλου στον τρόπο ανατροφής των παιδιών μας, στην κοσμοθεωρία μας αλλά και στον τρόπο ζωής μας.

Όπως είπαν και τα κορίτσια, ναι σε έναν ιδανικό κόσμο η μαμά θα μεγάλωνε τα παιδιά και θα καθόταν σπίτι και ο μπαμπάς απλά θα έφερνε τα ψώνια από τα souper market χαρούμενος και ευτυχισμένος... Δυστυχώς λίγες πλέον είναι σε αυτην την κατάσταση, οι περισότερες από εμάς δουλεύουμε.

Όσο για την προσαρμογή, στέλνω την μικρή παιδικό 3 ώρες την ημέρα για να παίζει με παιδάκια. Όχι απλά δεν κλαίει, αλλα μας χαιρετάει και κλαίει όταν πάμε να την πάρουμε.

Στείλε το μωρό παιδικό, ψάξε για δουλειά και μην ακούς κανένα. Εσύ και ο άντρας σου γνωρίζετε τα οικογενειακά σας καλύτερα από τον καθένα. 

Να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό που ξέχασες στον ιδανικά πλασμένο κόσμο;;; Το πρωινό που βλέπουμε στην τηλεόραση που ετοιμάζει η μαμά και τρώνε όλοι μαζί και μετά ο σύζυγος πηγαίνει για δουλειά και τα παιδιά παίζουν σε ένα άψογα περιποιημένο σπίτι!!!! ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ;;;; Εμείς τρέχουμε σαν τρελοί το πρωί και το σπίτι είναι λες και εξεράγη το τζάμπο εδώ μέσα!

  • Χαχα 5

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

 

Να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό που ξέχασες στον ιδανικά πλασμένο κόσμο;;; Το πρωινό που βλέπουμε στην τηλεόραση που ετοιμάζει η μαμά και τρώνε όλοι μαζί και μετά ο σύζυγος πηγαίνει για δουλειά και τα παιδιά παίζουν σε ένα άψογα περιποιημένο σπίτι!!!! ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ;;;; Εμείς τρέχουμε σαν τρελοί το πρωί και το σπίτι είναι λες και εξεράγη το τζάμπο εδώ μέσα!

Στο δικό μου σίγουρα δεν γίνονται πάντως !!!

χαχαχαχα

για αυτό πρέπει ο κάθε γονέας να κάνει αυτό που εκείνος κρίνει σωστό για το παιδί του χωρίς να επηρεάζεται από τους γύρω. Εγώ το σίγουρο είναι πως δεν ήθελα να ανακατευτεί κανένας με την ανατροφή του παιδιού μου εκτός από έμένα και τον άντρα μου, δεν μπορώ και αυτό που πιάνει τις γιαγιάδες ότι εκείνες γνωρίζουν καλύτερα το παιδί από εμάς τους γονείς. άσε που πχ στον παιδικό ή στην νταντά που έχεις στο σπίτι αν δεις κάτι που δεν σου αρέσει θα το πεις άνετα...ενώ στην μαμά ή την πεθερά αν το πεις είναι λες και τους κάλεσες σε μονομαχία.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δε φανταζεστε τι θάρρος μου δωσατς!! Σας ευχαριστώ παρα πολύ τη κάθε μια χωριστά!! Κ εγώ βλέπω θετικά στον παιδικό, αρχικα κοινωνικοποιουνται θεωρώ, έχουν ενα πρόγραμμα, είναι αλλιως! Κ εμένα ας πούμε μ είπε η κουνιάδα μ αλλά έχουμε εντελώς διαφορετικές απόψεις στα παντα, ποσο μάλλον στο παιδι! Οσο για γιαγιάδες δεν το συζητώ καν! Εδώ 2 μέρες έρχεται η μάνα μ κ γινόμαστε χάλια που της τον αφήνω κάνα μισαωρο ίσα να πάω σουπερ μάρκετ! Που να μείνει κιόλας μαζί μας κ να μεγαλώσει κι άλλο λίγο που θα ξεκινήσει να τρώει!!

πρίν από 2 λεπτά , kotsifikos είπε:

Στο δικό μου σίγουρα δεν γίνονται πάντως !!!

χαχαχαχα

για αυτό πρέπει ο κάθε γονέας να κάνει αυτό που εκείνος κρίνει σωστό για το παιδί του χωρίς να επηρεάζεται από τους γύρω. Εγώ το σίγουρο είναι πως δεν ήθελα να ανακατευτεί κανένας με την ανατροφή του παιδιού μου εκτός από έμένα και τον άντρα μου, δεν μπορώ και αυτό που πιάνει τις γιαγιάδες ότι εκείνες γνωρίζουν καλύτερα το παιδί από εμάς τους γονείς. άσε που πχ στον παιδικό ή στην νταντά που έχεις στο σπίτι αν δεις κάτι που δεν σου αρέσει θα το πεις άνετα...ενώ στην μαμά ή την πεθερά αν το πεις είναι λες και τους κάλεσες σε μονομαχία.

έλα ντε αυτό που το πας! Δε μπορείς να πεις κουβέντα για το δικο σου παιδι!! Αν είναι δυνατόν, λες κ εγώ τουεειπα ποτε τπτ για τα δικά τους!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kotsifikos είπε:

Στο δικό μου σίγουρα δεν γίνονται πάντως !!!

χαχαχαχα

για αυτό πρέπει ο κάθε γονέας να κάνει αυτό που εκείνος κρίνει σωστό για το παιδί του χωρίς να επηρεάζεται από τους γύρω. Εγώ το σίγουρο είναι πως δεν ήθελα να ανακατευτεί κανένας με την ανατροφή του παιδιού μου εκτός από έμένα και τον άντρα μου, δεν μπορώ και αυτό που πιάνει τις γιαγιάδες ότι εκείνες γνωρίζουν καλύτερα το παιδί από εμάς τους γονείς. άσε που πχ στον παιδικό ή στην νταντά που έχεις στο σπίτι αν δεις κάτι που δεν σου αρέσει θα το πεις άνετα...ενώ στην μαμά ή την πεθερά αν το πεις είναι λες και τους κάλεσες σε μονομαχία.

Ακριβώς!!! Τους λες μια κουβέντα και γυρίζει το μάτι τους σαν Τζακ ποτ σε κουλοχέρη! Άσε αυτή η ατάκα "γιατί εσάς που σας μεγαλωσαμε έτσι τι πάθατε;;;;" Αυτή η ατάκα μπορεί να με κάνει τρελη!!!!

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ακριβώς!!! Τους λες μια κουβέντα και γυρίζει το μάτι τους σαν Τζακ ποτ σε κουλοχέρη! Άσε αυτή η ατάκα "γιατί εσάς που σας μεγαλωσαμε έτσι τι πάθατε;;;;" Αυτή η ατάκα μπορεί να με κάνει τρελη!!!!

και εμένα!!!!!χαχαχαχα

Ελπίζω να μην τα λέω στον γιο μου και εγώ όταν γίνει πατέρας

χαχα

 

  • Χαχα 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , kotsifikos είπε:

και εμένα!!!!!χαχαχαχα

Ελπίζω να μην τα λέω στον γιο μου και εγώ όταν γίνει πατέρας

χαχα

 

Λες να τους τα λέμε και εμείς;;; Αχ Παναγία μου, ελπίζω όχι! Αέρα συγκεκριμένα έφτιαξα μπιφτέκια με κουνουπίδι, παίρνω τον μικρό από το σχολείο, μαμά τι φαγητό έχουμε; Μπιφτέκια με κουνουπίδι του λέω, θα μου φτιάξεις πατατες τηγανιτές μου λέει; Όχι του λέω, έφαγες χθες ( ειναι εδώ η μαμά μου καιρού έφτιαξε χθες) μπαίνουμε σπίτι, γιαγιάααααα θα μου φτιάξεις πατατες τηγανιτές;;; Ναι λεβέντη μου!!! Και σηκώνεται και πηγαίνει προς την κουζίνα χωρίς καν να με ρωτήσει!!! Και της το λέω ότι έχουμε κουνουπίδι και μου απαντάει "έλα τώρα μωρέ, ποιο παιδί τρώει κουνουπίδι; Νηστικό να μείνει; Θα του κάνω πατάτες, δεν είναι τίποτα δύσκολο" και ο μικρός από πίσω ευχαριστώ γιαγιακα μου, είσαι η καλύτερη γιαγιά του κόσμου! Τρελαίνεσαι η όχι;;;;;

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω νιώθω πολύ τυχερή ρε κορίτσια! Τρίτη ξεκινάω δουλειά επισήμως, μέχρι τώρα δουλεύα σπιτι. Τη μικρή θα την κρατήσει η μητέρα μου , η οποία κράταγε κ του αδερφού μου. Δεν έχει ιδιαίτερα φαγητά κ καλοπιασματα. Τα μεγαλώνει όπως μεγάλωσε κ εμάς. Ότι της πεις κ βασικά πριν το πεις το έχει σκεφτεί μόνη της. Η νυφη μου πάντα έλεγε ότι είναι πολύ τυχερή σε αυτό το θέμα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί.... Κάποιες φορές που θα τη κρατάει η πεθερά μου ,φοβήθηκα,  με αυτά που λέτε παραπάνω. Ευαγγελία μου κ γω λέω να λέτε παιδικό αν υπάρχει περίπτωση να έχεις θέματα.

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Λες να τους τα λέμε και εμείς;;; Αχ Παναγία μου, ελπίζω όχι! Αέρα συγκεκριμένα έφτιαξα μπιφτέκια με κουνουπίδι, παίρνω τον μικρό από το σχολείο, μαμά τι φαγητό έχουμε; Μπιφτέκια με κουνουπίδι του λέω, θα μου φτιάξεις πατατες τηγανιτές μου λέει; Όχι του λέω, έφαγες χθες ( ειναι εδώ η μαμά μου καιρού έφτιαξε χθες) μπαίνουμε σπίτι, γιαγιάααααα θα μου φτιάξεις πατατες τηγανιτές;;; Ναι λεβέντη μου!!! Και σηκώνεται και πηγαίνει προς την κουζίνα χωρίς καν να με ρωτήσει!!! Και της το λέω ότι έχουμε κουνουπίδι και μου απαντάει "έλα τώρα μωρέ, ποιο παιδί τρώει κουνουπίδι; Νηστικό να μείνει; Θα του κάνω πατάτες, δεν είναι τίποτα δύσκολο" και ο μικρός από πίσω ευχαριστώ γιαγιακα μου, είσαι η καλύτερη γιαγιά του κόσμου! Τρελαίνεσαι η όχι;;;;;

Πω Παναγία μου, αυτά θέλω να αποφυγω! Κ το παιδί λογικό είναι να θέλει μετα τη γιαγιά κ να περιμένει κ από σένα τα ίδια..αλλά έλα που δε παει έτσι!

14 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Με αυτά που διαβάζω νιώθω πολύ τυχερή ρε κορίτσια! Τρίτη ξεκινάω δουλειά επισήμως, μέχρι τώρα δουλεύα σπιτι. Τη μικρή θα την κρατήσει η μητέρα μου , η οποία κράταγε κ του αδερφού μου. Δεν έχει ιδιαίτερα φαγητά κ καλοπιασματα. Τα μεγαλώνει όπως μεγάλωσε κ εμάς. Ότι της πεις κ βασικά πριν το πεις το έχει σκεφτεί μόνη της. Η νυφη μου πάντα έλεγε ότι είναι πολύ τυχερή σε αυτό το θέμα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί.... Κάποιες φορές που θα τη κρατάει η πεθερά μου ,φοβήθηκα,  με αυτά που λέτε παραπάνω. Ευαγγελία μου κ γω λέω να λέτε παιδικό αν υπάρχει περίπτωση να έχεις θέματα.

όντως είσαι τυχερή! Απο τις λίγες μαμαδες-πεθερες που σε ακούν για το πως θέλεις να μεγαλωνεις το παιδί σου..εδώ ρε παιδιά να σας πω ενα περιστατικό που δε νομιζω να ειμαι υπερβολική που με πείραξε..όταν 40ντησε ο μικρός έκλαιγε παααρα πολύ, ειχε κολικους, αλλά πολύ έντονους με αποτέλεσμα όλη μέρα να κλαίει..ειχα μιλήσει άπειρες φορες με 2 παιδιατρους για να σιγουρευτω οτι δεν είναι τίποτα αλλο αλλά με διαβεβαίωσαν πως είναι κολικοι, δεν έδειχνε σημάδια για τίποτα αλλο! Ε έρχεται συγγενής που μ είχε πει να κρατήσει κ το παιδί κ μ έλεγε γτ κλαίει έτσι, της λέω κολικοι, όχι μ λέει μπορεί να έχει γοπ, μπορεί να έχει τπτ άλλο κ άλλα τοσα κ καν' του εξετάσεις κ σίγουρα είναι κάτι άλλο εμένα τα δικά μ δεν έκαναν έτσι! Κ μέσα στο άγχος εγώ να πηγαίνω στη παιδίατρο κ να μ λέει γτ να ταλαιπωρεις το παιδι με εξετάσεις αφού ξέρουμε τι είναι! μπορεί να είμαι όντως υπερβολικη, αλλά θεωρώ οτι σε μια νέα μαμα που ακόμα δεν έχει "ψηθεί" καλά καλα δεν κάθεσαι να της λες όοο,τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει σε ενα νεογεννητο!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Με αυτά που διαβάζω νιώθω πολύ τυχερή ρε κορίτσια! Τρίτη ξεκινάω δουλειά επισήμως, μέχρι τώρα δουλεύα σπιτι. Τη μικρή θα την κρατήσει η μητέρα μου , η οποία κράταγε κ του αδερφού μου. Δεν έχει ιδιαίτερα φαγητά κ καλοπιασματα. Τα μεγαλώνει όπως μεγάλωσε κ εμάς. Ότι της πεις κ βασικά πριν το πεις το έχει σκεφτεί μόνη της. Η νυφη μου πάντα έλεγε ότι είναι πολύ τυχερή σε αυτό το θέμα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί.... Κάποιες φορές που θα τη κρατάει η πεθερά μου ,φοβήθηκα,  με αυτά που λέτε παραπάνω. Ευαγγελία μου κ γω λέω να λέτε παιδικό αν υπάρχει περίπτωση να έχεις θέματα.

Μωρέ και η μάνα μου σε γενικές γραμμές με ακούει στο πώς θέλω να συμπεριφέρεται στο παιδί αλλά κάνει και τα δικά της ... Η πεθερά μου πάλι τα δικά της, δεν ακούει κανέναν! Είσαι πολύ τυχερή αλήθεια!

1 ώρα πρίν, Evangeliaaa είπε:

Πω Παναγία μου, αυτά θέλω να αποφυγω! Κ το παιδί λογικό είναι να θέλει μετα τη γιαγιά κ να περιμένει κ από σένα τα ίδια..αλλά έλα που δε παει έτσι!

όντως είσαι τυχερή! Απο τις λίγες μαμαδες-πεθερες που σε ακούν για το πως θέλεις να μεγαλωνεις το παιδί σου..εδώ ρε παιδιά να σας πω ενα περιστατικό που δε νομιζω να ειμαι υπερβολική που με πείραξε..όταν 40ντησε ο μικρός έκλαιγε παααρα πολύ, ειχε κολικους, αλλά πολύ έντονους με αποτέλεσμα όλη μέρα να κλαίει..ειχα μιλήσει άπειρες φορες με 2 παιδιατρους για να σιγουρευτω οτι δεν είναι τίποτα αλλο αλλά με διαβεβαίωσαν πως είναι κολικοι, δεν έδειχνε σημάδια για τίποτα αλλο! Ε έρχεται συγγενής που μ είχε πει να κρατήσει κ το παιδί κ μ έλεγε γτ κλαίει έτσι, της λέω κολικοι, όχι μ λέει μπορεί να έχει γοπ, μπορεί να έχει τπτ άλλο κ άλλα τοσα κ καν' του εξετάσεις κ σίγουρα είναι κάτι άλλο εμένα τα δικά μ δεν έκαναν έτσι! Κ μέσα στο άγχος εγώ να πηγαίνω στη παιδίατρο κ να μ λέει γτ να ταλαιπωρεις το παιδι με εξετάσεις αφού ξέρουμε τι είναι! μπορεί να είμαι όντως υπερβολικη, αλλά θεωρώ οτι σε μια νέα μαμα που ακόμα δεν έχει "ψηθεί" καλά καλα δεν κάθεσαι να της λες όοο,τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει σε ενα νεογεννητο!!

Εσύ θα κλεινεις τα αυτια σου σε τέτοια! Από τη στιγμή που σου είπε η παιδίατρος ότι δεν είναι κάτι! Μόνο τον παιδίατρο θα συμβουλευεσαι και δεν θα ακούς κανέναν! Στείλε το παιδάκι σου παιδικό να έχεις σίγουρο το κεφαλάκι σου...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μωρέ και η μάνα μου σε γενικές γραμμές με ακούει στο πώς θέλω να συμπεριφέρεται στο παιδί αλλά κάνει και τα δικά της ... Η πεθερά μου πάλι τα δικά της, δεν ακούει κανέναν! Είσαι πολύ τυχερή αλήθεια!

Εσύ θα κλεινεις τα αυτια σου σε τέτοια! Από τη στιγμή που σου είπε η παιδίατρος ότι δεν είναι κάτι! Μόνο τον παιδίατρο θα συμβουλευεσαι και δεν θα ακούς κανέναν! Στείλε το παιδάκι σου παιδικό να έχεις σίγουρο το κεφαλάκι σου...

Αυτο ακριβώς θα κάνω! Να' στε καλα σας ευχαριστώ παρα πολύ!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaaa είπε:

Αυτο ακριβώς θα κάνω! Να' στε καλα σας ευχαριστώ παρα πολύ!!

Θα δεις τρομερή διαφορά σε σχέση με κάποιο παιδάκι που δεν έχει πάει παιδικό σταθμό! Αλλά θα σου ξαναπώ να ψάξεις πολύ καλά και να ρωτήσεις και να πας να δεις μόνη σου τους παιδικούς σταθμούς και μετά να επιλέξεις! Εμένα αυτός που σου λέω είναι κρατικός αλλά είναι τόσο καλός που θέλει βισμα να μπεις γιατί όλοι εκεί θέλουν να πάνε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Θα δεις τρομερή διαφορά σε σχέση με κάποιο παιδάκι που δεν έχει πάει παιδικό σταθμό! Αλλά θα σου ξαναπώ να ψάξεις πολύ καλά και να ρωτήσεις και να πας να δεις μόνη σου τους παιδικούς σταθμούς και μετά να επιλέξεις! Εμένα αυτός που σου λέω είναι κρατικός αλλά είναι τόσο καλός που θέλει βισμα να μπεις γιατί όλοι εκεί θέλουν να πάνε!

Ναι, το ξέρω, τώρα αυτό είναι το ζήτημα..εννοείται πως θα πάω κ μονη μ να δω πως φέρονται στα παιδάκια, αν μπορω να ρωτησω κ αλλες μανουλες που πάνε τα παιδάκια τους εκεί, να δω τους χώρους κ τα παιδάκια πως είναι με τις δασκάλες τους!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Ναι, το ξέρω, τώρα αυτό είναι το ζήτημα..εννοείται πως θα πάω κ μονη μ να δω πως φέρονται στα παιδάκια, αν μπορω να ρωτησω κ αλλες μανουλες που πάνε τα παιδάκια τους εκεί, να δω τους χώρους κ τα παιδάκια πως είναι με τις δασκάλες τους!

Έτσι ακριβώς! Εγώ στην αρχή πήγαινα πιο νωρίς να τον πάρω και καθόμουν απ'εξω από την πόρτα και άκουγα πως μιλάνε στα παιδιά κλπ! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έτσι ακριβώς! Εγώ στην αρχή πήγαινα πιο νωρίς να τον πάρω και καθόμουν απ'εξω από την πόρτα και άκουγα πως μιλάνε στα παιδιά κλπ! 

Το καλυτερο! Ε εντάξει έτσι πρέπει τα παιδιά μας αφήνουμε!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...