Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Ρινικό απών και σε επαναληπτική


Recommended Posts

Χαίρεται γονείς και οσονούπω γονείς του φόρουμ

Παίρνω το θάρρος να γράψω και εγώ την δυσκολία μας που περνάμε.

Κάναμε την 13 εβδομάδα την εξέταση της αυχενικής και το pappa και όλα ήταν εξαιρετικά εκτός από το γεγονός της απουσίας του ρινικού οστού. Ο γιατρός (πιστοποιημένος και ο καλύτερος στην περιοχή μας) ήταν καθησυχαστικός, είπε ότι συμβαίνει συχνά και μας πρότεινε επανεξέταση 2 εβδομάδες μετά. 

Τελικά πήγαμε 2 εβδομάδες μετά και το ρινικό πάλι απών. Είμαστε να σκάσουμε. Εκεί που τα ποσοστά μας ήταν 1/15.550 πήγαν με την επαναληπτική στο 1/1400 .

Αμνιοπαρακέντηση δεν κάνουμε κυρίως λόγω φόβου για το μωρό και μη επεμβατικό έλεγχο πάλι δεν κάνουμε και λόγω κόστους αλλά κυρίως γιατί ότι και να γίνει το μωράκι μας θα το κρατήσουμε και θα παλέψουμε για αυτό.

Θα ήθελα να μάθω τις δικές σας αντίστοιχες εμπειρίες. Δεν ξέρω πως να παρηγορήσω και την σύζυγό μου και τον εαυτό μου.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία αλλά μπράβο σας για την απόφαση σας να στηρίξετε το μωράκι σας ότι κι αν γίνει.απο αυτό  φαίνεται  ότι  είστε  θετικοί και  δυνατοί  άνθρωποι.σας εύχομαι  μέσα  από  την καρδιά μου να σας να πάνε όλα καλά και με το καλό να φέρετε στον κόσμο ένα γερό και χαρούμενο μωράκι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ουτε εγω εχω εμπειρία αναλογη... θα σας έλεγα να κανετε αμνιοπαρακεντηση... αλλα αφου οπως και να εχει θα το κρατησετε το μωρακι σας ( και χιλια μπραβο γιαυτο!!!) δεν υπάρχει λόγος να κάνετε κατι που ισως φέρει σε κινδυνο την εγκυμοσυνη.. 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αμνιοπαρακέντηση δεν κάνουμε, κρίμα να φέρουμε το μωρό μας σε κίνδυνο. Ο ρόλος του γονέα για εμάς είναι να προστατεύουμε το παιδί μας, όχι να το θέτουμε σε κίνδυνο(προσωπική μας άποψη είναι αυτή προς αποφυγή παρεξηγήσεων ή αντικρουόμενων απόψεων).

Ο λόγος που έστειλα ήταν για να πω την δική μας εμπειρία στις πόσες υπάρχουν εδώ. Εύχομαι οι απανταχού γονείς του φόρουμ να χαίρονται τα μωράκια τους, γεννημένα ή αγέννητα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2019 at 9:42 ΠΜ, Family18 είπε:

Χαίρεται γονείς και οσονούπω γονείς του φόρουμ

Παίρνω το θάρρος να γράψω και εγώ την δυσκολία μας που περνάμε.

Κάναμε την 13 εβδομάδα την εξέταση της αυχενικής και το pappa και όλα ήταν εξαιρετικά εκτός από το γεγονός της απουσίας του ρινικού οστού. Ο γιατρός (πιστοποιημένος και ο καλύτερος στην περιοχή μας) ήταν καθησυχαστικός, είπε ότι συμβαίνει συχνά και μας πρότεινε επανεξέταση 2 εβδομάδες μετά. 

Τελικά πήγαμε 2 εβδομάδες μετά και το ρινικό πάλι απών. Είμαστε να σκάσουμε. Εκεί που τα ποσοστά μας ήταν 1/15.550 πήγαν με την επαναληπτική στο 1/1400 .

Αμνιοπαρακέντηση δεν κάνουμε κυρίως λόγω φόβου για το μωρό και μη επεμβατικό έλεγχο πάλι δεν κάνουμε και λόγω κόστους αλλά κυρίως γιατί ότι και να γίνει το μωράκι μας θα το κρατήσουμε και θα παλέψουμε για αυτό.

Θα ήθελα να μάθω τις δικές σας αντίστοιχες εμπειρίες. Δεν ξέρω πως να παρηγορήσω και την σύζυγό μου και τον εαυτό μου.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Καλημέρα!  Στη θέση σας θα προσπαθούσα να κάνω έστω τον αιματολογικό έλεγχο όχι για τίποτε άλλο απλά αν υπάρχει κάτι να είσαστε διαβασμένοι και προετοιμασμένοι τόσο ιατρικά όσο και ψυχολογικά για να μπορείτε από την αρχή να στηρίξετε με τον καλύτερο τρόπο το μωράκι σας! Το ποσοστό σας πάντως συνολικά από την εικόνα του εμβρύου είναι μια χαρά! Εύχομαι τα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Καλημέρα!  Στη θέση σας θα προσπαθούσα να κάνω έστω τον αιματολογικό έλεγχο όχι για τίποτε άλλο απλά αν υπάρχει κάτι να είσαστε διαβασμένοι και προετοιμασμένοι τόσο ιατρικά όσο και ψυχολογικά για να μπορείτε από την αρχή να στηρίξετε με τον καλύτερο τρόπο το μωράκι σας! Το ποσοστό σας πάντως συνολικά από την εικόνα του εμβρύου είναι μια χαρά! Εύχομαι τα καλύτερα! 

θα συμφωνησω.τα ποσοστα σας ειναι πολυ καλα.ουτε εγω θα εκανα αμνιο,αλλα το αιματολογικο για μα προετοιμαστειτε.οποτε αν υπαρχει καποιο θεμα,μπορειτε να ενημερωθειτε στο ενδιαμεσο,να ξερετε αν υπαρχει κτ να κανετε η καποια ομαδα υποστηριξης

με το καλο το μωρακι σας!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Με την σύζυγό μου ηρεμήσαμε αρκετά και αρχίζουμε να τα βλέπουμε αισιόδοξα τα πράγματα. Οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας τι στο καλό....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...