Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχχαα τι νομιζες οτι θα την γλιτωνες φυσικά και θα πάρουμε οδηγίες αγάπη αχ και εσύ φουσκωνεις πολύ εεεε εγώ χθες έφαγα παρα πολύ καθ με μάλωνε ο άνδρας μου έλεγε ότι θα σκασω χαχαχαχχαχαχα

Χαχαχαχαχαχαχαχα και λέω παλι που οδεύει ο κόσμος για εμας τις ολίγον έγκυες κορίτσια μου εεεε πείτε μου ;;; @elpida20

Κοριτσια έχει ο εγκέφαλος μου ελλείψεις το καταλαβου;;; όχι καφέ γιατί με φέρνει άθλια γεύση, όχι παντζάρια που τα λάτρευα γιατί με φέρουν αναγούλες, όχι τίμιες ελιτσες που τις έτρωγα για πρωινό γιατί άθλια μυρωδια ΘΑ ΓΕΝΝΉΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ ΘΑ ΖΗΤΉΣΩ 5ΑΠΛΟ ΚΑΦΈ ΚΑΙ ΈΝΑ ΠΛΟΎΣΙΟ ΓΕΥΜΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΤΣΙΓΆΡΟ ΘΑ ΟΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ:P

Just now, winspert είπε:

Εμενα η μανα μου εχει λυσαξει οτι θα κανω 2 αγορια. Ειχε δοκιμάσει στην παλαμη μου κατι που κανουν με τον βαφτιστικο σταυρο κ εδειχνε λεει 2 αγορια... Χαχαχα για να δουμε... 

Κορίτσια εγώ να σκεφτείτε ήμουν τόσο αδύνατη που τα 47 κιλά χρόνια είχα να τα περάσω έφτασα 52 και πονάει η μέση και δεν μου κουμπώνουν πια τα τζιν μου

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, elpida20 είπε:

Κοριτσια έχει ο εγκέφαλος μου ελλείψεις το καταλαβου;;; όχι καφέ γιατί με φέρνει άθλια γεύση, όχι παντζάρια που τα λάτρευα γιατί με φέρουν αναγούλες, όχι τίμιες ελιτσες που τις έτρωγα για πρωινό γιατί άθλια μυρωδια ΘΑ ΓΕΝΝΉΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ ΘΑ ΖΗΤΉΣΩ 5ΑΠΛΟ ΚΑΦΈ ΚΑΙ ΈΝΑ ΠΛΟΎΣΙΟ ΓΕΥΜΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΤΣΙΓΆΡΟ ΘΑ ΟΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ:P

Χαχαχχαχαχαχα εγώ έλεγα οτι δεν έχει αλλη τρελή αυτό το φόρουμ αλλά εσύ εσυ είσαι περίπτωση χαχαχαχαχαχαχαχα Εχω πεθάνει στο γελιο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχαχχαχαχαχα εγώ έλεγα οτι δεν έχει αλλη τρελή αυτό το φόρουμ αλλά εσύ εσυ είσαι περίπτωση χαχαχαχαχαχαχαχα Εχω πεθάνει στο γελιο

ΘΑ σπάσουν τα νερά και θα φωνάζω ΈΝΑ ΤΣΙΓΆΡΟ ΟΟΟ ΈΝΑΝ ΚΑΦΕΕΕΕ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑ ΘΑ ΓΕΝΝΉΣΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΠΝΊΣΩ ΜΙΑ ΤΖΙΥΡΙΤΣΑ ΑΔΈΡΦΙΑ ΜΟΥ ΠΛΙΖΖΖΖ

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giotitsa είπε:

Χαχαχχαχαχα καλά εννοείται αλλά να σου πω είδα στο ίντερνετ μια ζώνη εγκυμοσύνης υποστηρικτικη λέει για την μέση θα ρωτησω τον γιατρό να την πάρω

Αν νομίζεις οτι θα σου χρειαστεί συμβουλεψου τον ντοκ κ παρτη... Μηπως ομως πιεζει λιγο κ την κοιλια; Θα μου πεις θα ειναι ειδικά φτιαγμενη... Απλα εγω εχω θεμα με τα ρουχα μου πλέον... Δεν κουμπωνει κανενα παντελόνι κ δεν ανεχομαι τπτ να με πιεζει εστω κ ελάχιστα στην κοιλια. Με ενοχλει πολυ... Κ τα κολαν που εχω κ αυτα σφιχτα μου φαίνονται... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αν νομίζεις οτι θα σου χρειαστεί συμβουλεψου τον ντοκ κ παρτη... Μηπως ομως πιεζει λιγο κ την κοιλια; Θα μου πεις θα ειναι ειδικά φτιαγμενη... Απλα εγω εχω θεμα με τα ρουχα μου πλέον... Δεν κουμπωνει κανενα παντελόνι κ δεν ανεχομαι τπτ να με πιεζει εστω κ ελάχιστα στην κοιλια. Με ενοχλει πολυ... Κ τα κολαν που εχω κ αυτα σφιχτα μου φαίνονται... 

Εγώ φοραω μονο μια φορμιτσα Εχω ρούχα εγκυμοσύνης απο την προηγούμενη αλλά θα τα φορέσω αφού ακούσω καρδιά χιχι λίγο οχεστρω χαχαχχα @elpida20 ουτε μετα θα επιτρέπεται το κάπνισμα αν θηλαζεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Giotitsa είπε:

Εγώ φοραω μονο μια φορμιτσα Εχω ρούχα εγκυμοσύνης απο την προηγούμενη αλλά θα τα φορέσω αφού ακούσω καρδιά χιχι λίγο οχεστρω χαχαχχα @elpida20 ουτε μετα θα επιτρέπεται το κάπνισμα αν θηλαζεις

Το ξέρω γι αυτό είπα μετά πάλι δεν θα μπορω

:sad:

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert @Giotitsa@elpida20 Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Εγώ καφέ πίνω 1 μονό καπουτσίνο και τίποτα άλλο όλη μέρα. Ούτε τσάι ούτε αναψυκτικά εννοείται. Νομίζω καλύτερα 1 μονό καφέ παρά ντεκαφεινέ. Οτιδήποτε με τόση επεξεργασία καλύτερα να το αποφεύγουμε.  Αν μας πονάει από τώρα η μέση τι θα γίνει σε λίγοοο;;; :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giotitsa είπε:

Εγώ φοραω μονο μια φορμιτσα Εχω ρούχα εγκυμοσύνης απο την προηγούμενη αλλά θα τα φορέσω αφού ακούσω καρδιά χιχι λίγο οχεστρω χαχαχχα @elpida20 ουτε μετα θα επιτρέπεται το κάπνισμα αν θηλαζεις

Μια χαρα... Εγω σπιτι βολευομαι κθριως με τις πιτζαμες. Κ με 2 φορμες. Για εξω κανα κολαν που με ενοχλει λιγο κ απο τζιν..... κανενα... Βγηκαν ολα οφ... 

Just now, Eleni Tz είπε:

@winspert @Giotitsa@elpida20 Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Εγώ καφέ πίνω 1 μονό καπουτσίνο και τίποτα άλλο όλη μέρα. Ούτε τσάι ούτε αναψυκτικά εννοείται. Νομίζω καλύτερα 1 μονό καφέ παρά ντεκαφεινέ. Οτιδήποτε με τόση επεξεργασία καλύτερα να το αποφεύγουμε.  Αν μας πονάει από τώρα η μέση τι θα γίνει σε λίγοοο;;; :)

Θα συμφωνησω μαζι σου κοριτσάκι μου... Μεχρι να παρω οδηγιες απο τον γιατρο μου βέβαια... Αλλα εγω απο φοβο δεν πινω ουτε εναν... 

@Rafaelatarzanκαλημερα φιλη μου... Σου εχει πει ο γιατρος σου ποτε σταματαμε την προγεστερονη κ τις ινοχεπ; Δε θυμάμαι αν κανεις εσυ ενεσεις... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Περιμένουμε νέα σου. Μαζί είμαστε εμείς. Κι εγώ 6+6 σήμερα.

@marioula1234 εμετακια;; κι εγώ σήμερα χάλια είμαι και με έχει πάρει από κάτω. Με τα χάλια ζόρια ασχολούμαι με το μωρο. Με το που σηκώνομαι έχω τάση για εμετό. Είμαι ξαπλωμένη στον καναπέ κι αυτός στο χαλί με τα παιχνίδια του...

καλημερα αγαπη όχι καθολου εμετακια καθολου αναγουλες και γενικα τπτ χαχα αν εξαιρέσεις την υπνηλια δεν εχω κατι αλλο :) τεταρτη σημερα λεμεεεε

πρίν από 43 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ καινούργια στο forum. Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Την Παρασκευή πρωί 08/02 έκανα την πρώτη χοριακή και ήταν 246 μονάδες και την Δευτέρα απόγευμα έκανα την 2η και ήταν 1446. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καλά τα νούμερα και την Τρίτη έχω τον πρώτο υπέρηχο. 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα παρά μόνο πόνους χαμηλά σχετικά συχνά (όχι πάρα πολύ έντονους) και πόνους στη μέση. 

Εσείς έχετε ήδη συμπτώματα; 

καλως ηρθες κοριτσι μου στην ομαδα μας! 

 

καλημερα κοριτσια μου δεν μπαινω συχνά γτ εχω ενα θεμα με το ιντερνετ μου... θα το φτιαξουμε συντομα... οως παμε ειμαστε όλες καλα; 

εγω πινω εναν ελληνικο καφε τη μερα μου δεν στερουμε κατι τρωω τα παντα με μετρο... καο τη σοκολατα μου θα φαω κ αποολα.... κοκακολα δεν αγοραζω σπίτι επιτηδες γτ θα την πιω ολη! αλλα αν βγουμε εηω για φαγητο η παραγγειλουμε κλπ κλπ μια κοκακολα θα την πιω! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Το μόνο που θα πρέπει να στερηθούμε σίγουρα είναι τα ωμά λαχανικά (αν δεν ξέρετε για τοξόπλασμα) και πολύ προσοχή σε κοτόπουλο και αβγά (καλοψημένα πάντα για την σαλμονέλα) καθώς και τα συκώτια κλπ εντόσθια! Αυτές τις οδηγίες έχω εγώ όπως και 1 καφέ μονό την μέρα αραιωμένο όπως προανέφερα. Όλα αυτά μου τα είπε ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Eleni Tz είπε:

@marioula1234 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Το μόνο που θα πρέπει να στερηθούμε σίγουρα είναι τα ωμά λαχανικά (αν δεν ξέρετε για τοξόπλασμα) και πολύ προσοχή σε κοτόπουλο και αβγά (καλοψημένα πάντα για την σαλμονέλα) καθώς και τα συκώτια κλπ εντόσθια! Αυτές τις οδηγίες έχω εγώ όπως και 1 καφέ μονό την μέρα αραιωμένο όπως προανέφερα. Όλα αυτά μου τα είπε ο γιατρός.

@Eleni Tz τα ωμα λαχανικά απο το σπίτι σου μπορείς να τα φας άνετα αν τα βάλεις μέσα σε ξυδακι για 10 λεπτα έχει σκοτωθεί οτι υπάρχει κοτόπουλο επίσης αν είναι καλομεγειρεμενο δεν υπάρχει θέμα τώρα για τα αυγά εγώ εγώ απο τον μπαμπά μου βιολογικά και δεν τα φοβαμε καθόλου όμως συκωτια ναι δεν κάνει και αυτό γιατί έχει μεσα μια πρωτεινη που επηρεάζει το εμβρυο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! 

Διαβάζω που μου έχετε όλες όρεξη για φαγητά και σχεδόν βουρκωσα χαχαχ ρε κορίτσια εγώ είμαι χάλια... ΧΑΛΙΑ... Ούτε νερό δεν μπορώ να πιω (έτσι σταμάτησε και η συχνοουρια) τα παντα με αηδιαζουν ούτε το ψυγείο μου δεν μπορώ να ανοίξω. Και στη κουζίνα πάω ελάχιστες φορές. Γενικά όσο ειμαι όρθια υποφέρω. Αλλά έχω και τον μπέμπη μου.... Σήμερα Τετάρτη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αλλά είμαι τόσο κομμάτια που μόνο να είμαι οριζοντιωμενη και τίποτε άλλο. @Rafaelatarzan Σε παρακαλώ για πες ποιο σιρόπι σου είπε να παίρνεις; Φαρμακοτριφτενα είμαι τα ξέρω. Φυτικό ή μη;

@winspert η ινοχεπ σταματάνε μετά την εγκυμοσύνη κορίτσι μου συνήθως.. δλδ μάλλον θα κάνετε και κανένα 2μηνο μετά τη γέννα(συνήθως)

@Eleni Tz καλώς μας ήλθες! Σου εύχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giotitsa είπε:

Καλημέρα @winspertδιατροφηη εεε ;; εμένα δεν μου έχει πει απολύτως τιποτα ακόμη είμαι και αδύνατη οπότε δεν ξέρω αλλά να σου πω κάτι απλα θα τρως υγιεινα κανένα φρουτάκι αν θες να κόψεις λίγο την πείνα σε καταλαβαινω εγώ πεινάω Ολη την ωρα αγάπη κοιτά εγώ ενα με δυο κομματια σοκολάτα τρώω δεν γίνεται θα πεθάνω χωρίς σοκολάτα πατατακια δεν τρώμε αναψυκτικά δεν πίνουμε καφέ δεν πίνουμε οπως λέει και η @elpida20που οδεύει αυτός ο κόσμος

Καλημερααα... Εγώ το πρώτο τρίμηνο δεν έπινα καφέ γτ με αηδιαζε.. Πατατακια γλυκά αναψυκτικά ούτε αυτά τα ήθελα.. Δεν καπνίζω έτσι κ αλλιώς.. Οπότε αυτό π έκανα για ν κόψω την πείνα ήταν το πρωί να φάω φρυγανιές με μέλι ή καμιά πορτοκαλάδα αυγό βραστό.. Και γενικά από φαγητά ήθελα κυρίως λαδερά. Βέβαια τώρα τρώω από όλα κ απ έξω κ καφέ αλλά όχι αναψυκτικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@winspert η ινοχεπ σταματάνε μετά την εγκυμοσύνη κορίτσι μου συνήθως.. δλδ μάλλον θα κάνετε και κανένα 2μηνο μετά τη γέννα(συνήθως)

Σε ευχαριστώ αγαπη μου... Οσο κ να μου πει δεν με πειράζει... Να πω βεβαια οτι δεν εχω θεμα θρομβοφιλιας. Τις κανω επειδη ειμαι με εξωσωματικη προληπτικα... Αλλα εχω παρει φόρα με τοσες ενεσεις που εχω κανει 2μιση χρόνια που μου φαίνεται ρουτινα πια... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Αν νομίζεις οτι θα σου χρειαστεί συμβουλεψου τον ντοκ κ παρτη... Μηπως ομως πιεζει λιγο κ την κοιλια; Θα μου πεις θα ειναι ειδικά φτιαγμενη... Απλα εγω εχω θεμα με τα ρουχα μου πλέον... Δεν κουμπωνει κανενα παντελόνι κ δεν ανεχομαι τπτ να με πιεζει εστω κ ελάχιστα στην κοιλια. Με ενοχλει πολυ... Κ τα κολαν που εχω κ αυτα σφιχτα μου φαίνονται... 

Κ μένα με πονούσε η μέση μου στις αρχές πάρα πολύ κ από τα κιλά π πήρα που τότε ήταν 5 αλλά πιστεύω γτ αλλάζει κ το σώμα.. Εγώ κατά την 10ηβδομαδα πήρα τζιν εγκυμοσύνης κ κολάν κ τα έχω καταευχαριστηθει... Κανονικά έπρεπε πιο πριν αλλά πως να αποχωριστείς τα κανονικά σ ρουχαλάκια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...