Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Από ενοχλήσεις κ γω πολλά εχω ...Όλα καλά είναι μην ανχωνεσαι...φυσιολογικα ολα....2 μέρες σ μειναν κ σένα να πας ....περναει ο καιρος.....ναι ναι θα σας τα πω ...6 η ωρα εχω ραντεβού....

Είμαι σίγουρη ότι όλα σου είναι τελειααα όπως και σε όλες μας... Μπήκε πολύ καλά το 2019 κοριτσιαααα. Εγώ που είμαι η πιο μικρή είμαι και πιο αισιόδοξη νομίζω χάχα.. Όλα καλά θα πάνε το νιώθω.. 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 28 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Καλά είμαι!! Σήμερα μπήκα και επίσημα στην 4η βδομάδα! Σαν να μου φαίνεται ότι κυλούν αργά οι μέρες....

γιουπιιιιιιιι...μεγαλώνει το σπορακι σ....τι καλά....θα περάσει ο καιρός θα δεις η αγάπη μ...

πρίν από 29 λεπτά , elpida20 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι όλα σου είναι τελειααα όπως και σε όλες μας... Μπήκε πολύ καλά το 2019 κοριτσιαααα. Εγώ που είμαι η πιο μικρή είμαι και πιο αισιόδοξη νομίζω χάχα.. Όλα καλά θα πάνε το νιώθω.. 

εννοείτε ότι όλα θα πάνε καλά....κ γιατί όχι άλλωστε???? να προσέχεις κ συ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Χρυ_καρ είπε:

Κανονικα πρεπει ν αδιαθετησω τη Κυριακη αλλα περα απο κατι χαμηλα πονακια δεν εχω αλλο συμπτωμα περιοδου οπως αλλες φορες..ουτε υγρα που εχω παντα πριν τη περιοδο ουτε πρισιμο στο στηθος ουτε τιποτα..ποτε λες να παω να ξανα κανω; η μικροβιολογος μου ειπε μια μερα μετα δηλαδη τη Δευτερα αλλα μηπως ειναι νωρις και απογοητευτω παλι; επαφη ειχα γυρω στις 15 με 16 του μηνα..πριν 15 μερες δηλαδη περιπου..

Θα έλεγα να ξανακάνεις μόνο την ημέρα που περιμένεις για παν ενδεχόμενο.

Οι επαφές κοριτσι εμένα προσωπικά δε μου λένε κάτι. Ποτε δεν κατάφερα να μείνω έγκυος κοιτώντας γόνιμες κλπ. Και τις δύο φορές όταν άφηνα τα πράγματα στη τύχη τους τσουπ θετικό το τέστ. Και το συστήνω σε όλες πραγματικά. Για να φανταστείς το τωρινό μου σπορακι 1 επαφή είχαμε και το έπιασα και μάλιστα είχα καθυστερημενη ωορρηξία. Έκανα την 19 ημέρα.

Απόλαυσε τη σχέση σου με τον σύζυγό σου και σκέψου θετικά. Όσο πιο πολύ αγχώνεσαι τόσο πιο πολύ μπλοκάρεται ο οργανισμός (αυτό βέβαια σε περίπτωση που δεν υπάρχει παθολογικό αίτιο).

Όλα θα πάνε καλά!! :)

4 ώρες πρίν, Rosali είπε:

Εγώ πάντως, κορίτσια, έκανα μόνο 1 χοριακή πριν 3 εβδομάδες περίπου, η οποία μου βγήκε πάνω από 2000. Μετά μου είπε να μην κάνω άλλη, καθώς δεν έχει νόημα.

Θέλω να κλείσω από τώρα ραντεβού για αυχενική, καθώς έχω αγχωθεί μήπως δεν βρω.

Εσείς έχετε ιδιώτη γιατρό ή του δημοσίου; Εγώ είχα 2 διαφορετικούς του δημοσίου (μάλλον 3) στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο (άλλο κάθε φορά) και λέω και τώρα να μείνω πιστή στο δημόσιο. Εσείς;

Ξέρω ότι οι ώρες που μπαίνω στο φόρουμ είναι παλαβές, αλλά είναι οι μόνες στιγμές που με αφήνουν τα θηρία. Όταν κοιμούνται δηλαδή.

Δημόσιο και πάλι δημόσιο. Έχω λόγο που το λέω αλλά δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες διότι είναι λίγο περίπλοκη η προηγούμενη τοκετό εμπειρία μου. Το δημόσιο όμως και η γιατραρα μου να είναι καλά!!!

Πάντως για τις ώρες σε καταλαβαίνω χαχα ένα έχω αλλά δεν τον αγαπάει τον ύπνο και ξεκλεβω χρόνο οπότε και αααν βρω.

Καλώς ήρθες!! :)

12 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Για αυτη τη στιγμη ανυπομονω! Μεχρι ομως να τον ακουσω θα με τρωει λιγακι η αγωνια! Με το καλο να ακουσουμε τα μωρακια μας οοολες οι εγκυουλες!!!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσι θα δεις. Μην αγωνίας και αγωνία και το μπεμπέ χαχα.

Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ μη νομίζεις!! :-P

10 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα ήρθα κι εγώ στην παρέα σας!!! Είμαι 4 εβδομάδων και τη Δευτέρα θα κάνω την 3 μου χοριακη! Η πρώτη ήταν 11 η δεύτερη 80 και η τρίτη θα δείξει!!! Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Καλώς ήρθες κοριτσι. Βλέπω και β δικιά σου χοριακή σαν τη δικιά μου έχει τρελή άνοδο. Εμένα ήταν 13 η πρώτη, η δεύτερη 75 και η τρίτη 250. Όσο για τη τεταρτη 780 χαχα.

Εύχομαι όλα καλά σε όλες μας.

Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Ραφαέλα μας γιατρό σήμερα ε; Περιμένουμε με αγωνία. Εγώ πήγα αλλά δε φαίνεται το ατιμουτσικο χαχα. Πάω ξανά Τετάρτη.

Πάντως συμφωνώ με την τουτουνι. Μου φαίνεται αιώνας ως την Τετάρτη κοριτσια... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα γενικα!!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου, καλο ΣΚ να εχουμε, ξεκουραστειτε οσο μποτειτε να μην κανετε τιποτα μονο τα βασικα! Εγω που ειμαι κ ψυρρας με τις δουλειες βλεπω το πατωμα ασκουπιστο κ κατι με πιανει αλλα λεω οοοχι κοιτα το μωρακι σου κ ασε τον αντρα να τα κανει αλλωστε ειναι πολυ προθυμος (προς το παρον τουλαχιστον!).

Να σας ρωτησω, απο πονακια πως πατε; υγρα; εγω βλεπω στο λευκο εσωρουχο σημαδια απο κιτρινομπεζ υγρα, καλα χθες το βραδυ στο σκουπισμα ειδα υγρα κ λιγο καφε οχι σκουρο ομως κ τρελαθηκα! Μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα, θυμηθηκα τα προηγουμενα...γι αυτο σημερα δε κανω τιποτα μονο μαγειρεμα.

@Rosaliο γιατροε μου ειναι σε ιδιωτικο νοσοκομειο οποτε δε μπορω να σε βοηθησω, 2 γνωστες μου ειχαν γιατρο στο Αττικο οπου κ γεννησαν κ ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου, καλο ΣΚ να εχουμε, ξεκουραστειτε οσο μποτειτε να μην κανετε τιποτα μονο τα βασικα! Εγω που ειμαι κ ψυρρας με τις δουλειες βλεπω το πατωμα ασκουπιστο κ κατι με πιανει αλλα λεω οοοχι κοιτα το μωρακι σου κ ασε τον αντρα να τα κανει αλλωστε ειναι πολυ προθυμος (προς το παρον τουλαχιστον!).

Να σας ρωτησω, απο πονακια πως πατε; υγρα; εγω βλεπω στο λευκο εσωρουχο σημαδια απο κιτρινομπεζ υγρα, καλα χθες το βραδυ στο σκουπισμα ειδα υγρα κ λιγο καφε οχι σκουρο ομως κ τρελαθηκα! Μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα, θυμηθηκα τα προηγουμενα...γι αυτο σημερα δε κανω τιποτα μονο μαγειρεμα.

@Rosaliο γιατροε μου ειναι σε ιδιωτικο νοσοκομειο οποτε δε μπορω να σε βοηθησω, 2 γνωστες μου ειχαν γιατρο στο Αττικο οπου κ γεννησαν κ ολα καλα.

καλημερα αγαπη μ....εγω πάντως δεν εχω κ επιλογές....Είμαι ειδη κατω εδω κ 25 μερες.χι χι....ας αφήσουμε κ τίποτα από δουλειές...οοοοοο σιγα....σαμα τελειώνουν κ αυτές....Έχουμε άλλες προταιοτητες τωρα.....Όσο γιαυτα τα μπεζ είδα κ γω  πριν κάποιες μερες αλλα παρα πολυ λίγο. ( το ειδα βεβαια πανω στο απλικατερ της κρεμας που βαζω ) οχι στο χαρτι ....φαντασου ήταν μια μύτη απο καρφίτσα....κ το παθα κ γω το σοκ μ...αλλα συνήλθα....πήρα κ τον ντοκ μ τηλ μετα κ όλα οκ μ είπε....Αλλά το δα μια μέρα μονο...να μην ανησυχεις γαιυτα ....οσο δεν εχουμε αιμα ολα παν καλα....σ έχει δώσει ουτρο???? απο πονακια μια εχω μια οχι....Αλλά από λίγο κ μικρά....υγρά ναι πολλά...βαρέθηκα να αλλάζω εσώρουχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα αγαπη μ....εγω πάντως δεν εχω κ επιλογές....Είμαι ειδη κατω εδω κ 25 μερες.χι χι....ας αφήσουμε κ τίποτα από δουλειές...οοοοοο σιγα....σαμα τελειώνουν κ αυτές....Έχουμε άλλες προταιοτητες τωρα.....Όσο γιαυτα τα μπεζ είδα κ γω  πριν κάποιες μερες αλλα παρα πολυ λίγο. ( το ειδα βεβαια πανω στο απλικατερ της κρεμας που βαζω ) οχι στο χαρτι ....φαντασου ήταν μια μύτη απο καρφίτσα....κ το παθα κ γω το σοκ μ...αλλα συνήλθα....πήρα κ τον ντοκ μ τηλ μετα κ όλα οκ μ είπε....Αλλά το δα μια μέρα μονο...να μην ανησυχεις γαιυτα ....οσο δεν εχουμε αιμα ολα παν καλα....σ έχει δώσει ουτρο???? απο πονακια μια εχω μια οχι....Αλλά από λίγο κ μικρά....υγρά ναι πολλά...βαρέθηκα να αλλάζω εσώρουχο.

Δε μου εχει δωσει και σκεφτομαι να παρω απο μονη μου, αν ξαναδω θα τον παρω τηλ...αρα τα υγρα σου ειναι λευκα εσενα. Τι να πω ελπιζω να μην ειναι κατι κακο..Απο δουλειες δε κανω τιποτα χαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξαναδείς στο λεω....παρτον όμως ένα τηλ....Καλό είναι....Εγώ έτσι κανω...τον έχω τρελάνει.ετσι άραξε καναπε τα ποδιαβπανω κ απολαυσε το σπίτι σ κ το σπορακι σ....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamacita Alina είπε:

Θα έλεγα να ξανακάνεις μόνο την ημέρα που περιμένεις για παν ενδεχόμενο.

Οι επαφές κοριτσι εμένα προσωπικά δε μου λένε κάτι. Ποτε δεν κατάφερα να μείνω έγκυος κοιτώντας γόνιμες κλπ. Και τις δύο φορές όταν άφηνα τα πράγματα στη τύχη τους τσουπ θετικό το τέστ. Και το συστήνω σε όλες πραγματικά. Για να φανταστείς το τωρινό μου σπορακι 1 επαφή είχαμε και το έπιασα και μάλιστα είχα καθυστερημενη ωορρηξία. Έκανα την 19 ημέρα.

Απόλαυσε τη σχέση σου με τον σύζυγό σου και σκέψου θετικά. Όσο πιο πολύ αγχώνεσαι τόσο πιο πολύ μπλοκάρεται ο οργανισμός (αυτό βέβαια σε περίπτωση που δεν υπάρχει παθολογικό αίτιο).

Όλα θα πάνε καλά!! :)

Δημόσιο και πάλι δημόσιο. Έχω λόγο που το λέω αλλά δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες διότι είναι λίγο περίπλοκη η προηγούμενη τοκετό εμπειρία μου. Το δημόσιο όμως και η γιατραρα μου να είναι καλά!!!

Πάντως για τις ώρες σε καταλαβαίνω χαχα ένα έχω αλλά δεν τον αγαπάει τον ύπνο και ξεκλεβω χρόνο οπότε και αααν βρω.

Καλώς ήρθες!! :)

Όλα καλά θα πάνε κοριτσι θα δεις. Μην αγωνίας και αγωνία και το μπεμπέ χαχα.

Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ μη νομίζεις!! :-P

Καλώς ήρθες κοριτσι. Βλέπω και β δικιά σου χοριακή σαν τη δικιά μου έχει τρελή άνοδο. Εμένα ήταν 13 η πρώτη, η δεύτερη 75 και η τρίτη 250. Όσο για τη τεταρτη 780 χαχα.

Εύχομαι όλα καλά σε όλες μας.

Θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Ραφαέλα μας γιατρό σήμερα ε; Περιμένουμε με αγωνία. Εγώ πήγα αλλά δε φαίνεται το ατιμουτσικο χαχα. Πάω ξανά Τετάρτη.

Πάντως συμφωνώ με την τουτουνι. Μου φαίνεται αιώνας ως την Τετάρτη κοριτσια... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα γενικα!!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλες μας!!!

Κορίτσι μου γλυκό καλή σου μέρα!!! Μακάρι να αναιβει και η δική μου τόσο!! Τη Δευτέρα θα ξέρω!!!! Χαμόγελα και αισιοδοξία να έχουμε!!!! Καλώς σας βρήκα!!!!!

πρίν από 58 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλημερα αγαπη μ....εγω πάντως δεν εχω κ επιλογές....Είμαι ειδη κατω εδω κ 25 μερες.χι χι....ας αφήσουμε κ τίποτα από δουλειές...οοοοοο σιγα....σαμα τελειώνουν κ αυτές....Έχουμε άλλες προταιοτητες τωρα.....Όσο γιαυτα τα μπεζ είδα κ γω  πριν κάποιες μερες αλλα παρα πολυ λίγο. ( το ειδα βεβαια πανω στο απλικατερ της κρεμας που βαζω ) οχι στο χαρτι ....φαντασου ήταν μια μύτη απο καρφίτσα....κ το παθα κ γω το σοκ μ...αλλα συνήλθα....πήρα κ τον ντοκ μ τηλ μετα κ όλα οκ μ είπε....Αλλά το δα μια μέρα μονο...να μην ανησυχεις γαιυτα ....οσο δεν εχουμε αιμα ολα παν καλα....σ έχει δώσει ουτρο???? απο πονακια μια εχω μια οχι....Αλλά από λίγο κ μικρά....υγρά ναι πολλά...βαρέθηκα να αλλάζω εσώρουχο.

Βρε κορίτσια εγω τέτοια υγρά δεν έχω... Λέτε να πειράζει;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου γλυκό καλή σου μέρα!!! Μακάρι να αναιβει και η δική μου τόσο!! Τη Δευτέρα θα ξέρω!!!! Χαμόγελα και αισιοδοξία να έχουμε!!!! Καλώς σας βρήκα!!!!!

Βρε κορίτσια εγω τέτοια υγρά δεν έχω... Λέτε να πειράζει;

Οχι δε πειραζει καθολου, και γω θα ηθελα να μην ειχα καθολου για να μη τρομαζω καθε φορα που παω τουαλετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Μπράβο!!!!! Έχεις δει και σάκο?

Ναι ειδα την Τριτη, μονο σακο βεβαια γιατι ηταν πολυ νωρις..Ελπιζω την αλλη Παρασκευη να ακουσω και καρδουλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μόλις μπήκα να σας ρωτήσω για πονακια και κράμπες.

Έχω σήμερα χαμηλά αριστερά στη κοιλιά αρκετές κράμπες και έντονες και όσο να ναι αγχώνομαι. Ξέρω ότι υπάρχουν τέτοια από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη και ο γιατρός μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό ειδικά αν ου μη γένοιτο δεν υπάρχει αίμα ....

Αλλά φοβάμαιιιι.

Εσείς εχετε;;;

Υγρά πάντως εγώ ιδιαίτερα πολλά δεν έχω. Ξηρασία θα έλεγα.

Όσο για τα καφέ κορίτσια στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συνέχεια. Και αρκετά όχι αστεία και τέλος καλό όλα καλά.

Αφού τώρα που δεν έχω δει ακόμη φοβάμαι μην δω απότομα και μου έρθει κακό...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Αχ κορίτσια μόλις μπήκα να σας ρωτήσω για πονακια και κράμπες.

Έχω σήμερα χαμηλά αριστερά στη κοιλιά αρκετές κράμπες και έντονες και όσο να ναι αγχώνομαι. Ξέρω ότι υπάρχουν τέτοια από τη προηγούμενη εγκυμοσύνη και ο γιατρός μου είχε πει πως είναι φυσιολογικό ειδικά αν ου μη γένοιτο δεν υπάρχει αίμα ....

Αλλά φοβάμαιιιι.

Εσείς εχετε;;;

Υγρά πάντως εγώ ιδιαίτερα πολλά δεν έχω. Ξηρασία θα έλεγα.

Όσο για τα καφέ κορίτσια στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συνέχεια. Και αρκετά όχι αστεία και τέλος καλό όλα καλά.

Αφού τώρα που δεν έχω δει ακόμη φοβάμαι μην δω απότομα και μου έρθει κακό...

Και γω εχω κατι πονακια ελαφρα σημερα, πριν λιγες μερες ομως ενιωσα ενα πονο τοσο δυνατο οπως τοτε που απεβαλλα αλλα τελικα ευτυχως δεν ηταν τιποτα κακο. Εφοσον δεν εχεις αιμα να μη φοβασαι, ειπες οτι πηρες το γιατρο σου κ σε καθησυχασε σωστα; απλα προσπαθησε να μη κουραζεσαι, ξαπλωσε λιγο και προσπαθησε να μη σκυβεις οσο μπορεις. Για να καφε υγρα σου ειχε δωσει ουλτρο; Εγω ειδα χθες το βραδυ στο σκουπισμα ανοιχτο καφε και υγρα κ τρελαθηκα αλλα σημερα τιποτα καφε. Εχω κατι ουλτρο στο σπιτι αλλα δε θελω να τα παρω απο μονη μου γιατι κανω κ ενεσεις κ δε ξερω αν κανει, που θα κανει αλλα θελω να τον ρωτησω πρωτα. Αν ξαναδω θα τον παρω τηλ. Εγω σημερα καθομαι, μονο τα βασικα δηλ φαγητο και τιποτα αλλο με την τρομαρα που πηρα χθες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...