Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Χαραααα είπε:

Εγώ ευτυχώς είχα και συνεχίζω να έχω πολύ εύκολη εγκυμοσύνη ούτε ζαλάδες ούτε αναγουλιαζε ούτε τίποτα ..άντε μια φορά που τα είχα βγάλει ..ο άντρας μου μου έλεγε πως αν δεν έβλεπε το μωράκι κάθε φορά δεν θα το πίστευε ότι είμαι έγκυος :ρ ..αφου έλεγα στον γιατρό μου ότι εγώ δεν έχω σύμπτωματα και ανυσηχω και αυτός μου έλεγε πως είμαι πολύ τυχερή και δεν έχω ιδέα άλλες τι τραβάνε ...

κ γω από τις τυχερές ειμαι...Πολύ καλα ξεκίνησα κ παω επίσης πολυ καλα...εχτος απο πείνα κ τσισιν ασταμάτητο ολα τα αλλα πάνε κ έρχονται...

πρίν από 4 λεπτά , Χαραααα είπε:

Εγώ ευτυχώς είχα και συνεχίζω να έχω πολύ εύκολη εγκυμοσύνη ούτε ζαλάδες ούτε αναγουλιαζε ούτε τίποτα ..άντε μια φορά που τα είχα βγάλει ..ο άντρας μου μου έλεγε πως αν δεν έβλεπε το μωράκι κάθε φορά δεν θα το πίστευε ότι είμαι έγκυος :ρ ..αφου έλεγα στον γιατρό μου ότι εγώ δεν έχω σύμπτωματα και ανυσηχω και αυτός μου έλεγε πως είμαι πολύ τυχερή και δεν έχω ιδέα άλλες τι τραβάνε ...

  Ευχαριστώ πολύ ! Χαχχαχ μήπως διδυμακια ;;; 

Όχι ένα εχω ....το έχω ακούσει κιολας ....πφφφ αντε τωρα να δω τι θα κάνω...χαχαχαχα λίγο με νοιάζει όμως...μ αρκεί που θα ναι καλα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω από τις τυχερές ειμαι...Πολύ καλα ξεκίνησα κ παω επίσης πολυ καλα...εχτος απο πείνα κ τσισιν ασταμάτητο ολα τα αλλα πάνε κ έρχονται...

Μπράβο πολύ χαίρομαι ! Να δεις ποτέ θα περάσει ο καιρός ..χαμπάρι δεν θα πάρεις ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Μπορεί να γράφω πρώτη φορά, σας παρακολουθώ όμως εδώ και πολύ καιρό. Θεωρητικά σήμερα είμαι 7w + 5d (αλλά εγώ είμαι αρκετά μπερδεμένη για το πώς υπολογίζεται η ηλικία της κύησης μετά από εξωσωματική και μάλιστα κρυοσυντηρημένων εμβρύων - άλλο θέμα αυτό). Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα στις 6w+1d και είδαμε σάκο κι έμβρυο 1.8χιλιοστά. Παλμό δεν ακούσαμε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι νωρίς. Σήμερα, πήγα ξανά για υπέρηχο, είδαμε/ακούσαμε παλμό αλλά το μέγεθος του εμβρύου παρέμεινε σχεδόν το ίδιο. Ο γιατρός που είπε να αφήσουμε μια εβδομάδα να το ξαναδούμε αλλά ότι δεν πάμε όπως θα έπρεπε. Έχω ανησυχήσει όπως καταλαβαίνετε πολύ, έχει καμιά σας αντίστοιχη εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , agg83 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Μπορεί να γράφω πρώτη φορά, σας παρακολουθώ όμως εδώ και πολύ καιρό. Θεωρητικά σήμερα είμαι 7w + 5d (αλλά εγώ είμαι αρκετά μπερδεμένη για το πώς υπολογίζεται η ηλικία της κύησης μετά από εξωσωματική και μάλιστα κρυοσυντηρημένων εμβρύων - άλλο θέμα αυτό). Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα στις 6w+1d και είδαμε σάκο κι έμβρυο 1.8χιλιοστά. Παλμό δεν ακούσαμε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι νωρίς. Σήμερα, πήγα ξανά για υπέρηχο, είδαμε/ακούσαμε παλμό αλλά το μέγεθος του εμβρύου παρέμεινε σχεδόν το ίδιο. Ο γιατρός που είπε να αφήσουμε μια εβδομάδα να το ξαναδούμε αλλά ότι δεν πάμε όπως θα έπρεπε. Έχω ανησυχήσει όπως καταλαβαίνετε πολύ, έχει καμιά σας αντίστοιχη εμπειρία? 

δεν εχω ακουσει κατι αντιστοιχο... δεν μεγαλωσε σε μεγεθος αλλα το οτι δημιουργηθηκε και ακουστηκε η καρδουλα δεν ειναι καλο σημαδι;   :)

ολα καλα θα πανε ευχομαι τα καλυτερα! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , agg83 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Μπορεί να γράφω πρώτη φορά, σας παρακολουθώ όμως εδώ και πολύ καιρό. Θεωρητικά σήμερα είμαι 7w + 5d (αλλά εγώ είμαι αρκετά μπερδεμένη για το πώς υπολογίζεται η ηλικία της κύησης μετά από εξωσωματική και μάλιστα κρυοσυντηρημένων εμβρύων - άλλο θέμα αυτό). Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα στις 6w+1d και είδαμε σάκο κι έμβρυο 1.8χιλιοστά. Παλμό δεν ακούσαμε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι νωρίς. Σήμερα, πήγα ξανά για υπέρηχο, είδαμε/ακούσαμε παλμό αλλά το μέγεθος του εμβρύου παρέμεινε σχεδόν το ίδιο. Ο γιατρός που είπε να αφήσουμε μια εβδομάδα να το ξαναδούμε αλλά ότι δεν πάμε όπως θα έπρεπε. Έχω ανησυχήσει όπως καταλαβαίνετε πολύ, έχει καμιά σας αντίστοιχη εμπειρία? 

Εγώ είμαι από εξωσωματικη αγαπη μ...μετραμε με από την τελευταία πέριοδο...σε οτι καν εχουνε κανει...κ γω παγωτινια εβαλα...εχω 6+6 που πηγα ακουσα καρδια κ το σπορι μ ήταν 6 χιλιοστα...τι άλλο σ πε ο γιατρος σ??? μην φοβάσαι αγαπη μ ολα θα πάνε καλά θα το δεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , marioula1234 είπε:

δεν εχω ακουσει κατι αντιστοιχο... δεν μεγαλωσε σε μεγεθος αλλα το οτι δημιουργηθηκε και ακουστηκε η καρδουλα δεν ειναι καλο σημαδι;   :)

 ολα καλα θα πανε ευχομαι τα καλυτερα! 

Ναι μου είπε ότι είναι καλό σημάδι, για αυτό του δίνουμε ακόμη μια εβδομάδα καιρό..αλλά εγώ δεν ελπίζω κ πολύ..

πρίν από 2 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Εγώ είμαι από εξωσωματικη αγαπη μ...μετραμε με από την τελευταία πέριοδο...σε οτι καν εχουνε κανει...κ γω παγωτινια εβαλα...εχω 6+6 που πηγα ακουσα καρδια κ το σπορι μ ήταν 6 χιλιοστα...τι άλλο σ πε ο γιατρος σ??? μην φοβάσαι αγαπη μ ολα θα πάνε καλά θα το δεις...

δεν μου είπε και πολλά.. μου είπε ότι θα το ήθελε να έχει μεγαλώσει λίγο ακόμα. αν παραμείνει έτσι έως την άλλη τρίτη, πάμε για απόξεση..(εσύ που έβαλες παγωτίνια στις 11/1 τι ηλικία κύησης έχεις?)

Link to comment
Share on other sites

οοοοοο κοριτσια μουυυυ...καλέ σε καβούκι μπήκατε ολες σημερα η ασχοληστε με τα βυζια σας παλι???? χαχαχαχα 

Ένα θα σας πω μονάχα ένα...

κάνω μπαμ θα σκάσω.ποσο έφαγα γαμω το κέρατο μ μέσα...κ πήρα κ τηλ για διατροφή τρομαρα μ...τι να πω με εμένα σε λίγο δεν θα χωράω να σας γράψω...χαχαχαχα χλαπατσα θα γίνω ένα με τη οθόνη...ουιιιιιιι...

καλέ ας με σταματήσει κάποια...ας μ βάλει τις φωνές...πείτε μ κάτι.. έλεος μην με αφήνετε στο ελεος της κατσαρολας....κρίμα ειμαι...κλαψ καλψ..

ποοοοο παλι πολλά είπα.. αχχαψαψα

πρίν από 8 λεπτά , agg83 είπε:

Ναι μου είπε ότι είναι καλό σημάδι, για αυτό του δίνουμε ακόμη μια εβδομάδα καιρό..αλλά εγώ δεν ελπίζω κ πολύ..

δεν μου είπε και πολλά.. μου είπε ότι θα το ήθελε να έχει μεγαλώσει λίγο ακόμα. αν παραμείνει έτσι έως την άλλη τρίτη, πάμε για απόξεση..(εσύ που έβαλες παγωτίνια στις 11/1 τι ηλικία κύησης έχεις?)

Αγάπη μιλάμε κ στο άλλο θέμα μαζι...χαχαχαχ τωρα το κατάλαβα...Στην εξωσωματικη εννοώ...Εγώ τα έβαλα 11 / 1 όπως είπα κ τώρα ειμαι 8 εβδομάδων...πάω λογο υπέρηχου εγω ετσι...το μωράκι μ είναι 3 μερες πιο μεγάλο...κανονικά ειμαι 7+ 5 σήμερα με τελευταία πέριοδο 26 Δεκέμβρη...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , agg83 είπε:

Ναι μου είπε ότι είναι καλό σημάδι, για αυτό του δίνουμε ακόμη μια εβδομάδα καιρό..αλλά εγώ δεν ελπίζω κ πολύ..

δεν μου είπε και πολλά.. μου είπε ότι θα το ήθελε να έχει μεγαλώσει λίγο ακόμα. αν παραμείνει έτσι έως την άλλη τρίτη, πάμε για απόξεση..(εσύ που έβαλες παγωτίνια στις 11/1 τι ηλικία κύησης έχεις?)

ελα ρε αγαπη μου γιατι δεν ελπιζεις; ολα καλα θα πανε μην κανεις ασχημες σκεψεις ειναι πολυ καλο που ακουσατε καρδουλα! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marioula1234 είπε:

ελα ρε αγαπη μου γιατι δεν ελπιζεις; ολα καλα θα πανε μην κανεις ασχημες σκεψεις ειναι πολυ καλο που ακουσατε καρδουλα! 

ήμουν τόσο σοκαρισμένη που με το που μου είπε ότι δεν έχει μεγαλώσει καθόλου, δεν άκουσα τίποτα. μας έλεγε μετά ακούσαμε παλμό κι ακούσαμε παλμό.. και μου λέει ο άντρας καλά δεν το άκουσες? όχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , agg83 είπε:

ήμουν τόσο σοκαρισμένη που με το που μου είπε ότι δεν έχει μεγαλώσει καθόλου, δεν άκουσα τίποτα. μας έλεγε μετά ακούσαμε παλμό κι ακούσαμε παλμό.. και μου λέει ο άντρας καλά δεν το άκουσες? όχι.

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μ...χτυπάει το μωράκι σ κ σ λέει...εεεεεε μαμα εδω ειμαι ....τον εμπιστεύεσαι τον γιατρο σ???? μην μ ανχωνεσαι καθολουυυυ...Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μ...χτυπάει το μωράκι σ κ σ λέει...εεεεεε μαμα εδω ειμαι ....τον εμπιστεύεσαι τον γιατρο σ???? μην μ ανχωνεσαι καθολουυυυ...Όλα θα πάνε καλά.

αχ πόσο σας ευχαριστώ για τα αισιόδοξα μηνύματα.. ναι τον εμπιστεύομαι πολύ, τον έχω πολλά χρόνια.. τι να πω.. ειλικρινά περίπτωση σαν κ τη δική μου δεν έχω ακούσει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , agg83 είπε:

ήμουν τόσο σοκαρισμένη που με το που μου είπε ότι δεν έχει μεγαλώσει καθόλου, δεν άκουσα τίποτα. μας έλεγε μετά ακούσαμε παλμό κι ακούσαμε παλμό.. και μου λέει ο άντρας καλά δεν το άκουσες? όχι.

 

πρίν από 21 λεπτά , agg83 είπε:

αχ πόσο σας ευχαριστώ για τα αισιόδοξα μηνύματα.. ναι τον εμπιστεύομαι πολύ, τον έχω πολλά χρόνια.. τι να πω.. ειλικρινά περίπτωση σαν κ τη δική μου δεν έχω ακούσει..

μιλαμε τωρα για χιλιοστα ισως να μην εγινε σωστη μέτρηση την προηγούμενη φορα βρε αγαπη... δεν υπήρχε καρδια τοτε κ τωρα υπαρχει οποτε κ η καρδουλα απομονης της δεν πιανει χωρο; τι στο καλο πως γινεται να μην μεγαλωσε καθολου;;; δεν ξερω αν με καταλαβαίνεις.. δεν υπηρχε καρδια τοτε κ τωρα υπαρχει οποτε απο μονη της ύπαρξη της καρδουλας πιανει και αυτη χορο αποκλειεται να μη μεγαλωσε εστω κ ενα χιλιοστό... δεν ξερω... γνωμη μου ετσι... παντως πιστευω πως ολα καλα θα πανε!! :)


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , agg83 είπε:

αχ πόσο σας ευχαριστώ για τα αισιόδοξα μηνύματα.. ναι τον εμπιστεύομαι πολύ, τον έχω πολλά χρόνια.. τι να πω.. ειλικρινά περίπτωση σαν κ τη δική μου δεν έχω ακούσει..

Τότε θα πάνε όλα τέλεια....σε παιδεύει το μωράκι σ καλε....Είναι πονηρουτσικο...γι'αυτό......πίστεψε το ολα θα πάνε καλά...να μην μας ευχαριστείς ολες εδω από κάτι έχουμε....κ έχουμε κ μια την αλλη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marioula1234 είπε:

 

μιλαμε τωρα για χιλιοστα ισως να μην εγινε σωστη μέτρηση την προηγούμενη φορα βρε αγαπη... δεν υπήρχε καρδια τοτε κ τωρα υπαρχει οποτε κ η καρδουλα απομονης της δεν πιανει χωρο; τι στο καλο πως γινεται να μην μεγαλωσε καθολου;;; δεν ξερω αν με καταλαβαίνεις.. δεν υπηρχε καρδια τοτε κ τωρα υπαρχει οποτε απο μονη της ύπαρξη της καρδουλας πιανει και αυτη χορο αποκλειεται να μη μεγαλωσε εστω κ ενα χιλιοστό... δεν ξερω... γνωμη μου ετσι... παντως πιστευω πως ολα καλα θα πανε!! :)

έτσι το σκέφτομαι κι εγώ.. ότι μιλάμε για χιλιοστά.. από την άλλη όμως, αυτή τη δουλειά κάνουν τόσα χρόνια, να μετράνε χιλιοστά, κι έχουν μετρήσει τόσα και τόσα..

πρίν από 9 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Τότε θα πάνε όλα τέλεια....σε παιδεύει το μωράκι σ καλε....Είναι πονηρουτσικο...γι'αυτό......πίστεψε το ολα θα πάνε καλά...να μην μας ευχαριστείς ολες εδω από κάτι έχουμε....κ έχουμε κ μια την αλλη...

κ πάλι ευχαριστώ και σου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , agg83 είπε:

έτσι το σκέφτομαι κι εγώ.. ότι μιλάμε για χιλιοστά.. από την άλλη όμως, αυτή τη δουλειά κάνουν τόσα χρόνια, να μετράνε χιλιοστά, κι έχουν μετρήσει τόσα και τόσα..

κ πάλι ευχαριστώ και σου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!

κ για σενα το ίδιο αγαπη....να προσέχεις πολυυυυυ κ Καλώς ήρθες στις μανουλες Οκτωβρίου...εδώ ανήκεις κ συ κ ολες μας κ δω θα μείνουμε μέχρι να γεννήσουμε..Τέλος το λέω κ θα γίνει....Δεν φεύγουμε από δω καμία μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...