Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλημέρα,συγγνώμη που πετάγομαι.Διάβασα αρκετά κορίτσια εδώ έχετε θέμα με εμετούς.

Εγώ έχω θέμα με καούρες.Τελικά μετά από ενάμιση-δυο μήνες πήρα σιμεκο.Καλύτερα είμαι αλλά δε με κρατάει για παραπάνω από 5 ώρες.Ξέχασα να ρωτήσω γιατρό.Ξέρετε πόσα μπορώ να πάρω στην διάρκεια της ημέρας;Αν πονάω ας πούμε πολύ αργά το βράδυ,τα ξημερώματα,μπορώ να το πάρω;

Επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη,δε μπορώ να εκτιμήσω την αίσθηση αυτού που νιώθω,δεν ξέρω καν αν το περιγράφω σωστά.Στην διάρκεια της ημέρας νιώθω πίεση στον οισοφάγο/διάφραγμα,τις βραδυνές ώρες η πίεση γίνεται πόνος.Επειδή μια φορά είχα περάσει γαστρεντερίτιδα ,αυτή την αίσθηση έχω,με απουσία εμετου.Μόνο ναυτία έχω.Καουρες,γουργουρητα,λοξυγκα και συχνοουρια,ζαλάδα,λαχάνιασμα και ταχυπαλμία.Είναι φυσιολογικά βρε κορίτσια;

Αφού κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου"παμε νοσοκομείο μήπως έχω καμμία ίωση;"Δε μου πάει κόντρα και απλά με κοίταζε με γουρλωμένα μάτια!Απλά κάποιες στιγμές βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω να μην νιώθω έτσι.....ξέρω υπομονή και δεν παραπονιέμαι,απλά να καταλάβω θέλω αν είναι φυσιολογικά όσα νιώθω.....

Ευχαριστώ πολύ,με το καλό τα μωράκια μας!

Αγάπη αυτό που εχεις σίγουρα δεν μου ακούγεται για καούρες διότι εχω και εγώ καούρες και υποφέρω η Λάουρα ξεκινάει απο το στομάχι και ανεβαίνει ενα μεγαλο κάψιμο στον οισοφάγο μεγαλο κάψιμο όμως αυτό δεν έχει πόνο τώρα καλο θα ήτανε οπως είπε και η @winspert να επικοινωνήσεις με τον γιατρό και να τα πεις όλα αυτά σίγουρα αυτός θα ξέρει 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 34 λεπτά , winspert είπε:

Κοπελα μου καλημέρα κ με το καλο το μωρακι σου. Κ εγω πρωτη φορα εγκυος οποτε δεν εχω εμπειρια αλλα τα συμπτώματα που περιγραφεις ειναι απολυτως φυσιολογικα στην εγκυμοσύνη. Πολλες απο εμας τα εχουμε. Παρ ολα αυτα επειδη η καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή κ δεν ξερω σε τι ενταση τα αισθανεσαι, καλο θα ηταν να παρεις το γιατρο σου να του τα πεις κ να σου πει αυτος αν χρειάζεται να κανεις κατι... Δεν στο λεω να σε τρομαξω, ισα ισα. Απλα επειδη δεν ειναι σωστο να αξιολογουμε καταστασεις που δεν ειμαστε ειδικοι. Γι αυτο ειναι οι γιατροί, για να μας προσεχουν κ να μας λυνουν τις αποριες μας... 

Ποσο μηνων εισαι κ ποσο χρονων. Εγω ειμαι 35 χρονων κ ειμαι  6 εβδομάδων κ 5 ημερων... Τα φιλια μου... 

Καλημέρα κοπέλα μου ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχές!Με το καλό τα μωράκια μας!

Έχω μιλήσει με τον γιατρό,μου εχει πει όλα φυσιολογικά απλά ήθελα τις δικές σας εμπειρίες.

Τα φιλιά μου!Με το καλό τα μωράκια μας!

πρίν από 13 λεπτά , Giotitsa είπε:

Αγάπη αυτό που εχεις σίγουρα δεν μου ακούγεται για καούρες διότι εχω και εγώ καούρες και υποφέρω η Λάουρα ξεκινάει απο το στομάχι και ανεβαίνει ενα μεγαλο κάψιμο στον οισοφάγο μεγαλο κάψιμο όμως αυτό δεν έχει πόνο τώρα καλο θα ήτανε οπως είπε και η @winspert να επικοινωνήσεις με τον γιατρό και να τα πεις όλα αυτά σίγουρα αυτός θα ξέρει 

Καλημέρα και σε εσένα κοπέλα μου και ευχαριστώ για την απάντηση!Δεν ξερΩ και εγώ αν τα περιγράφω σωστά....Έτσι όπως τα περιεγραψες, αυτό ακριβώς νιωθω....Ξεκιναει από το στομάχι και ανεβαίνει μεγάλο κάψιμο στον οισοφάγο....μεγάλο όμως.... Ίσως για εμένα αυτό το έντονο κάψιμο μεταφράζεται ως πόνος.....Δεν ήξερα πως αλλιώς να το πω/περιγραψω....

Με το καλό τα μωράκια μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ευχαριστώ για την απάντηση και τις ευχές!Με το καλό τα μωράκια μας!

Έχω μιλήσει με τον γιατρό,μου εχει πει όλα φυσιολογικά απλά ήθελα τις δικές σας εμπειρίες.

Τα φιλιά μου!Με το καλό τα μωράκια μας!

Καλημέρα και σε εσένα κοπέλα μου και ευχαριστώ για την απάντηση!Δεν ξερΩ και εγώ αν τα περιγράφω σωστά....Έτσι όπως τα περιεγραψες, αυτό ακριβώς νιωθω....Ξεκιναει από το στομάχι και ανεβαίνει μεγάλο κάψιμο στον οισοφάγο....μεγάλο όμως.... Ίσως για εμένα αυτό το έντονο κάψιμο μεταφράζεται ως πόνος.....Δεν ήξερα πως αλλιώς να το πω/περιγραψω....

Με το καλό τα μωράκια μας!

Χαχχαχχαχαχα μετά είναι καούρες και να σου πω ότι το μωρακι σου θα έχει μαλλάκια για αυτό εχεις καούρες είναι εγγύηση αυτό απο μένα χαχαχχαχαχα με το καλό τα μωρακια μας να είναι υγιή πανω απο όλα και να έρθουν στον κοσμο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ζωντανεψααααααααααααα μανουλεςςςςςςς..... πάω να διαβάσω τι είπατε να σας απαντήσω κ να σας πω κ τα δικά μ....φιλακιααασ...

Αγαπη μου γλυκια σε αναζητουσα... Καταλαβα οτι δεν ησουν καλα... Ευχομαι να αισθάνεσαι καλυτερα κ να παει κ να μην ξαναρθει... Αντε γιατί 2 μερες μου είχατε εξαφανιστεί σχεδον ολες εδω... :wub::wub::wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια μου..... Ακουσαμε καρδουλα..... Μια καρδούλα που χτυπαγε υπεροχα... Αχ θεουλη μου... Βημα βημα, παμε καλα... 

Τι καλά τι καλά!!! Υπέροχος ήχος ε;;; Άντε όλα καλά θα πάνε! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giotitsa είπε:

Χαχχαχχαχαχα μετά είναι καούρες και να σου πω ότι το μωρακι σου θα έχει μαλλάκια για αυτό εχεις καούρες είναι εγγύηση αυτό απο μένα χαχαχχαχαχα με το καλό τα μωρακια μας να είναι υγιή πανω απο όλα και να έρθουν στον κοσμο

Δλδ εγώ που δεν έχω καούρες.. Πάει να πει ότι θα είναι καραφλο το μπεμπακι;;; πωπω και είναι κ κορίτσι.. Χαχα 

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2019 at 12:36 ΜΜ, Myrtw80 είπε:

Επίσης κορίτσια να σας θέσω έναν προβληματισμό μου? Δεν ξέρω αν το σκέφτεται και καμια άλλη κοπέλα. Γενικώς πίστευα πριν μείνω έγκυος οτι δεν θα τη γλιτώσω την αμνιοπαρακεντηση η τη ληψη τροφοβλάστης λόγω ηλικίας, πάνω από 35. Η γιατρός μας είπε ότι πλέον δεν πάει έτσι μόνο απτην ηλικία. Συνυπολογίζονται πολλά για να βγουν ταποτελέσματα και μετά αποφασίζεις, εννοείται ότι παίρνουν υπόψη για να βγάλουν ταποτελέσματα της αυχενικής διαφάνειας και την ηλικία κι ότι για τις περιπτώσεις που ανήκουν στην γκρίζα ζώνη μπορείς να κάνεις κι εξέταση αίματος ειδική που ανιχνεύει dna του μωρού στο αίμα της εγκύου, πάλι βέβαια με εγκυρότητα αποτελεσμάτων γύρω στο 90κάτι % όχι 100% δηλαδή. Μας μίλησε και για την έννοια της πολύτιμης εγκυμοσύνης που προήλθε από σπερματέγχυση η εξωσωματική, ότι γενικώς δεν τις διακινδυνεύουμε αν δεν υπάρχει πραγματικά λόγος, λες και αν ήμουν 25 και είχε έρθε η εγκυμοσύνη με τον κλασικό τρόπο δεν θα με πείραζε να χάσω το μωρό μου... τεσπά μεγάλη κουβέντα αυτή. Για να μην σας πρήζω που θέλω να καταλήξω. Η αμνιο εχει 0,5 με 1% πιθανότητες αποβολής η λήψη τροφοβλάστης νομίζω κάτι λιγότερο. Περιτριγυρίζομαι από κοπέλες που είτε ήταν μεγαλύτερες από μένα είτε μικρότερες όλες με καλά αποτελέσματα αυχενικής όλες έκαναν η αμνιο η τροφοβλάστη για σιγουριά γιατί κι ο γιατρός τους τους διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Κι η δικιά μου μας είπε ότι καμιά ασθενής της που έκανε δεν απέβαλε αλλά κάποιες στατιστικά θα έχουν πρόβλημα. Σε μια εβδομαδα θα πάμε για αυχενική και είμαι προετοιμασμενη ότι λόγω χαντικαπ  ηλικίας πρέπει να είναι πολύ σούπερ όλα τα άλλα έτσι ώστε να βγει ενα σουπερ αποτελεσμα που οκ δεν το αποκλειω ακομα. Τι αποψη έχετε? Δεν μιλάω αν ταποτελεσματα χτυπα ξυλο δείξουν πρόβλημα. Αν όλα έδειχναν καλά θα κάνατε προληπτικα για να είστε σίγουρες?

Και να συμπληρωσω, δεν έφτανε το σεντόνι χαχαχα, ότι είμαστε πολύ της πρόληψης. Σημαντικες εξετασεις προγεννητικου είχαμε κάνει πριν καν τα καταφέρουμε, τώρα χωρίς συμπτώματα κι ιστορικό ολοκληρώνουμε τον έλεγχο θρομβοφιλίας αλλά δεν ξέρω αν νιώθω το ίδιο με την αμνιο πχ...

Μυρτώ μ τι μ κάνεις...με το καλό ή Αυχενική σ...κ εγώ άνω των 35 ειμαι κ ο γιατρός μ μ ανέφερε ότι θα κάνουμε Αυχενική κ το τεστ με το αίμα μόνο..αχ ομως δεν βγει κάτι καλό στην Αυχενική τοτε θα συζητήσουμε τι κ πως....Προς το παρών δεν τον ανησυχεί κάτι κ μ είπε ότι όλα γίνονται χωρίς φόβο στις μέρες μας...κ γω με εξωσωματικη ειμαι...οπότε εγώ το αφήνω στην κρίση τ γιατρου μ τι θέλει να κάνει αυτός κ θα τον εμπιστευτώ με κλειστά μάτια..Εγώ Αυχενική εχω 15 Μάρτη...οπότε κ συ μην φοβάσαι κ ακολούθα τον ντοκ σ ένα τον εμπιστεύεσαι....κ όλα θα είναι καλά γλυκουλα μ...

On 20/2/2019 at 1:54 ΜΜ, elpida20 είπε:

Καλησπέρα σε ολεςςς.. Ραφελα μου περαστικά σου και μην μου αγχώνεσαι ένα κρυωματακι είναι θα περάσει.. Πώς μου είστε; εγώ αυτές τις μέρες χάλια... Μια είμαι καλά μια σκάτα... Όλο αναγούλες... Πόνους... Και κλάμα. Στις 27 έχω γιατρό για να ακούσουμε καρδούλα και ναι επίσημα έχω αγχωθεί και εγώ :-P...  Εχω και την κολπίτιδα συνέχεια με φαγουριζει και αλλάζω συνέχεια εσώρουχο πφφφ έχω και την σχολή κάθε πρωί από βδομάδα και χάλια τα νεύρα μου... Το μόνο καλό είναι ότι επιτέλους θα ναι σε λίγο έτοιμο το σπιτάκι που θα μείνουμε τα δύο μας και Κυριακή πάμε να αγοράσουμε έπιπλα... Πολλά είπα χάχαχα... Δεν σας κρύβω επίσης ότι σήμερα κάπνισα.... Δεν είμαι καλά λεμεεεεεε :-x

ελπίδακι μ σε ευχαριστώ πολύ....Τώρα είμαι καλά....Αυτά τα σκαμπανεβάσματα τα εχω κ γω...χαχαχαχα πλάκα έχουν...θα τα θυμομαστε μετα κ θα γελαμε...

Όσο για το κάπνισμα εγω δεν θα σε μαλώσω.θα σ πω μονο να προσέχεις κ να σκεφτείς το μωρό σ....Αυτό....φιλακιααααα

On 20/2/2019 at 3:13 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ταρζάν περαστικά σου! Κι εγώ μια καλά μια όχι. Σήμερα γενικά ειμαι καλά. Έφαγα επιτέλους!

Ευχαριστώ αγαπη μ....Επιτέλους να φας κ κάτι...μπράβο σιγα σιγα...

On 21/2/2019 at 12:09 ΠΜ, Evangeliaa είπε:

@Rafaelatarzan μην ανησυχεις για την πλατη σου...της ηλικιας ειναι βρε...χαχα

@Farmakotriftena μπραβο κοπελα μου. Να τρως για να χεις δυναμεις...μην αφησεις το σωμα σου να αποδυναμωθει! Βοηθα το σωμα σου με το μυαλο σου!

@Myrto 85 ειμαι κι εγω 36 χρονων και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου, οταν εκανα την αυχενικη διαφανεια μολις ειχα κλεισει τα 35...ηλικια οροσημο...ειχε τεθει τετοιο θεμα απο τον γιατρο μου ο οποιος μου την προτεινε λεγοντας μου οτι αν ημουν κορη του θα με συμβουλευε να κανω αμνιοπαρακεντηση. Δεν εκανα, δεν το σκεφτηκα καν! Γιατι να θεσω σε κινδυνο το μωρακι μου? Η ηλικια και μονο δεν πρεπει να ειναι προβλημα...Υπαρχουν κι αλλες πιο ασφαλεις μεθολοι απλα η αμνιο ειναι η πιο ευκολη λυση για τους γιατρους...

αχαχαχχαχαχα λες ε???? εμ αφου ειμαι γρια δεν είπαμε...χαχαχαχαχα...Καλό καλο...Πώς είσαι???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Τι καλά τι καλά!!! Υπέροχος ήχος ε;;; Άντε όλα καλά θα πάνε! :wub:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου... Ναι ειναι υπεροχος ο ηχος κ η αισθηση οτι μια καρδούλα χτυπαει μεσα σου ειναι τουλάχιστον συγκινητικο... Τα φιλια μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Από το απόγευμα και μετά ζω έναν εφιάλτη καθημερινό. Πώς να περιγράψω αυτό που νιωθω;; ειμαι λες και έχω κάθε μέρα βαριά γαστρεντερίτιδα. Χωρίς να πηγαίνω τουαλέτα. Τσιρλιπιπι δεν έχω ευτυχώς αχαχ Εννοώ στομάχι ! Χαλια στομάχι ο εμετός κάνει βόλτες από το στομάχι στο λαιμό και πάλι πίσω και ξανά και ξανά. Δεν ανέχομαι ούτε τα σάλια μου. Δεν έχω δυνάμεις. Να μιλήσω να περπατήσω. Μόνο ξαπλωμένη βρίσκω γιατρειά αλλά δεν μπορώ να είμαι συνέχεια. Ειμαι ολομόναχη όλη μέρα με 2 παιδιά και δεν έχω δύναμη να περπατήσω. Έχω χάσει ήδη 3 κιλά και είμαι 7βδ. Ξέρω... υπομονή. Δεν μπορώ να κάνω και τίποτε άλλο εξάλλου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη, (γιατί αν δεν περάσει το 1ο τρίμηνο, δεν ηρεμώ) και χαλάλι όλα. Επίσης ελπίζω να μη με πάει έτσι μέχρι την 14η ή 16η βδομάδα που ήμουν στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου. Βρήκα λίγη βοήθεια με τη σόδα!! Σήμερα θα δοκιμάσω να πιω το απόγευμα που γίνομαι πολύ πιο χάλια γιατί όλες αυτές τις μέρες πίνω το πρωί που κάπως παλεύεται η κατάσταση αλλά με βοηθάει πάρα πολύ η σόδα. Πήρα και λεμοναδες με ανθρακικό αλλά δεν κάνουν και πολλά.

αχ γλυκουλα μ τι τραβάς κ συ ...με 2 παιδιά κ ένα μεσα σ...εισια ποκυ αξία όμως κ μπράβο σ...Πώς τα καταφέρνεις μ λες??? δεν ξερω αν θα μπορούσα να το κάνω...υπομονή κ αγκαλιά από μενα κ πολλά φιλιά να φύγουν όλα γρηγορα κ να γίνεις κ συ καλα

 

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια μου..... Ακουσαμε καρδουλα..... Μια καρδούλα που χτυπαγε υπεροχα... Αχ θεουλη μου... Βημα βημα, παμε καλα... 

τικ τακ τικ τακ τικα τακ.στο πα οτι ολα θα πάνε υπέροχα όσο υπέροχη εισαι κ συ...

2 καρδιές σε ένα σώμα...θαύμα ετσι???? 

απολαυσε την εγκυμοσυνη σ το αξίζεις...Αφού να σκάσω εγω μωλε το μικρό μας...έλιωσα τώρα να ξες...

20 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Φίλη μου συμπάσχω απόλυτα. Μόνο που εγώ είμαι έτσι όλη μέρα. Άπαξ και σηκωθώ εμετός, άπαξ και φάω εμετός, νηστική να μείνω από την πείνα εμετός, μυρίζω κάτι εμετός. Δεν αντέχω ούτε εγώ άλλο καθόλου. Κι έχω και τη μικρή και με κοιτάει παραπονιάρικα γιατί δε μπορώ να παίξω μαζί της όπως πριν, και με πιάνουν τα κλάματα. Πότε θα περάσει αυτό το μαρτύριο βρε παιδιά; Είπαμε αναγουλες και εμετούς οκ αλλά όχι να μη μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας.... Καταντάει απίστευτα εξαντλητικό. :(

τι κάνετε οι υπόλοιπες; Δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ακόμη. Το πρώτο μήνυμα που είδα ήταν του κοριτσιού μας από δω και ταυτίστηκα όσο δε πάει. 

Μπράβο κοριτσάκι μας!! Κι εγώ σήμερα για καρδούλα πάω. Αν φτάσω με τέτοιο στομάχι ποτέ.

Όλα να μας πάνε πάντα καλά βρε κορίτσια!!! :)

Αγάπη μ πως εισαι?? γιατί δεν παίρνεις τον γιατρο να σ δώσει κάτι,???? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

τικ τακ τικ τακ τικα τακ.στο πα οτι ολα θα πάνε υπέροχα όσο υπέροχη εισαι κ συ...

2 καρδιές σε ένα σώμα...θαύμα ετσι???? 

απολαυσε την εγκυμοσυνη σ το αξίζεις...Αφού να σκάσω εγω μωλε το μικρό μας...έλιωσα τώρα να ξες...

Σε ευχαριστώ πολύ ταρζανακι μου. Ηταν υπεροχο πραγματικά. Πηγα μονη μου κ ημουν τοσο αγχωμενη που εγω που εχω 9 τη μεγαλη πιεση, ειχε φτάσει 13...Μιλαμε βαρεσα κόκκινο... Ολα καλα μου ειπε... Σε 15 μερες μου ειπε θα με ξαναδεί κ μετα θα παω για αυχενικη... 

Εχω προβληματιστει ομως λιγο. Ο εξωσωματικος μου που σταματησε πλεον να μου δίνει οδηγιες αφου με ανελαβε ο γυναικολογος μου, μου ειπε οτι ινοχεπ θα κανω μεχρι την αυχενικη. Εγω ομως φοβαμαι να τις σταματησω. Θα πρέπει να το συζητησω με το γυναικολογο μου. Προληπτικα τις κανω αλλα ξερω κ εγω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφ τσα διαβασα ολαααα..χαχαχαχα πολύ ωραία τα νεα σας κοριτσια μ κ χαίρομαι παρολο τις αναγουλες τους εμετούς κ τις καουρες μας που εχουμε ότι  ολα είναι καλά....κ τα μπεμπακια μας επίσης..Πολύ σημαντικό αυτό....καρδούλες καινούργιες είδα ...τι όμορφα νεα  παναγια μ....

εγώ τα νεα μ...

πήγα κ ηρθα στον άλλο κόσμο....με 40 πυρετό...διαριες...εμετούς κ οξύ πόνο στο στομάχι μ...2 μέρες....πέθανα σας λεω...

ευτυχώς τωρα ειμαι πολυ καλα...κ γω κ το μωράκι μ....

Σας έλειψα ε???? σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον σας...Όλες σας ρωτήσατε για μενα...εισται καταπληκτικές....ελπιζω να απάντησα σε όλες σας κ να μην ξέχασα καμια...

αν ξέχασα κάποια ας πάρει σχοινί να έρθει να με δείρη..χαχαχαχα 

πάντως σώθηκα από την κοκα ...μακαρόνια σκέτα κ τσάι...σωτηρία κοριτσια μ...Αυτά έχει κ το μενού κ για σήμερα....κ αύριο μην σας πω...φοβήθηκα αρκετά δεν σας κρύβω ...Αλλά όχι για μενα για το ταρζανακι μ...Αλλά το ξεπέρασα κ είναι μια χαρα δυνατό δυνατό...λέτε να μ ρίξει κανα συχτηρισμα όταν βγει που το ταλαιπώρησα .??? χαχαχαχα τι είπα παλι....Μην με παρςξηγητε από την μαστούρα που πέρασε είναι.. χαχαχαχα

μ λείψατε θκατουκες μ....

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ταρζανακι μου. Ηταν υπεροχο πραγματικά. Πηγα μονη μου κ ημουν τοσο αγχωμενη που εγω που εχω 9 τη μεγαλη πιεση, ειχε φτάσει 13...Μιλαμε βαρεσα κόκκινο... Ολα καλα μου ειπε... Σε 15 μερες μου ειπε θα με ξαναδεί κ μετα θα παω για αυχενικη... 

Εχω προβληματιστει ομως λιγο. Ο εξωσωματικος μου που σταματησε πλεον να μου δίνει οδηγιες αφου με ανελαβε ο γυναικολογος μου, μου ειπε οτι ινοχεπ θα κανω μεχρι την αυχενικη. Εγω ομως φοβαμαι να τις σταματησω. Θα πρέπει να το συζητησω με το γυναικολογο μου. Προληπτικα τις κανω αλλα ξερω κ εγω... 

Ναι να το συζητήσεις αγπαη μ...Εγώ πάντως θα τις κανω μέχρι το τέλος μ είπε κ μετά αφού θα γεννήσω για λίγο καιρό....Τώρα Τετάρτη που θα ξαναπάω θα μ κόψει τά παντα μ είπε κ θα μ αφήσει μονο 3 ουτρο που αυτα θα γίνουν 2 μετα την Αυχενική μ κ την ινοχεπ όπως σ είπα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοπελα μου καλημέρα κ με το καλο το μωρακι σου. Κ εγω πρωτη φορα εγκυος οποτε δεν εχω εμπειρια αλλα τα συμπτώματα που περιγραφεις ειναι απολυτως φυσιολογικα στην εγκυμοσύνη. Πολλες απο εμας τα εχουμε. Παρ ολα αυτα επειδη η καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή κ δεν ξερω σε τι ενταση τα αισθανεσαι, καλο θα ηταν να παρεις το γιατρο σου να του τα πεις κ να σου πει αυτος αν χρειάζεται να κανεις κατι... Δεν στο λεω να σε τρομαξω, ισα ισα. Απλα επειδη δεν ειναι σωστο να αξιολογουμε καταστασεις που δεν ειμαστε ειδικοι. Γι αυτο ειναι οι γιατροί, για να μας προσεχουν κ να μας λυνουν τις αποριες μας... 

Ποσο μηνων εισαι κ ποσο χρονων. Εγω ειμαι 35 χρονων κ ειμαι  6 εβδομάδων κ 5 ημερων... Τα φιλια μου... 

 

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Χαχχαχχαχαχα μετά είναι καούρες και να σου πω ότι το μωρακι σου θα έχει μαλλάκια για αυτό εχεις καούρες είναι εγγύηση αυτό απο μένα χαχαχχαχαχα με το καλό τα μωρακια μας να είναι υγιή πανω απο όλα και να έρθουν στον κοσμο

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια!Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Mampa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι όλες να έχουμε γερά μωράκια και τελεομηνες εγκυμοσύνες. Εγώ αύριο μπαίνω 16η εβδομάδα

Είμαστε με κάποια κοντά;

 

Καλώς την ..κ Καλώς ήρθες....με το καλό το μωράκι σ....με υγεία κ αγαπη στην ζωή σας ολα...

νομίζω ναι με κάποια εισαι αλλα δεν θυμάμαι ποια...οι περισσότερες εδω ειμαστε από 5 έως 9..

Δεν πειράζει όμως σε θέλουμε κ εσένα μαζι μας...τι σημασία έχει ποσο ειμαστε...μανες ειμαστε ολες μαζι....κ εχουμε κ ειδη μανουλες κιολας εδω....

Είμαστε πολύ ωραιαααα...φιλακιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...