Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα κουκλίτσες.. Ρε σεις αυτές τις μέρες που και που έχω έντονες κράμπες.. Πάω να σηκωθώ σαν να πιάνεται η κοιλία μου και να μην μπορώ να κουνηθω... Η και κάθομαι και μετά από ώρα με πιάνει... ανησύχησα λίγο.. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά είναι εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε η βοηθός του να πάρω μαγνισιο.. Δεν πήρα βέβαια την Τετάρτη έχουμε ραντεβού μήπως και ακούσουμε καρδιά.... Επίσης οι τρομερή αναγουλα υποχώρησε... Δεν έχω όρεξη για όλα τα φαγητά βέβαια με πιάνει που και που... Και νιωθω ότι το στήθος μου δεν είναι πια τοοοοσο πρισμενο όσο ήταν... Τι γίνεται ρε κοριτσια λέτε να με εκδικειτε το έμβρυο επειδή έκανα ένα τσιγάρο; :-P(αστειάκι) πείτε μου γνώμες.. 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 3 λεπτά , marioula1234 είπε:

καλημέρα κοριτσια μου και καλο σαββατοκύριακο!!! εδω εχει καταιγίδα εσεις τι καιρο εχετε; 

Καλημέρα εδω έχει σκατοκαιρο είπε θα χαλάσει και χαλασε τελικά τα νεύρα μου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες.. Ρε σεις αυτές τις μέρες που και που έχω έντονες κράμπες.. Πάω να σηκωθώ σαν να πιάνεται η κοιλία μου και να μην μπορώ να κουνηθω... Η και κάθομαι και μετά από ώρα με πιάνει... ανησύχησα λίγο.. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά είναι εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε η βοηθός του να πάρω μαγνισιο.. Δεν πήρα βέβαια την Τετάρτη έχουμε ραντεβού μήπως και ακούσουμε καρδιά.... Επίσης οι τρομερή αναγουλα υποχώρησε... Δεν έχω όρεξη για όλα τα φαγητά βέβαια με πιάνει που και που... Και νιωθω ότι το στήθος μου δεν είναι πια τοοοοσο πρισμενο όσο ήταν... Τι γίνεται ρε κοριτσια λέτε να με εκδικειτε το έμβρυο επειδή έκανα ένα τσιγάρο; :-P(αστειάκι) πείτε μου γνώμες.. 

καλη μου εγω θα πηγαινα να δω το μωρακι πιο εστω κ αλλου αφου ο γυναικολογος σου λειπει... εχω πολυ ασχημη εμπειρια απο αποτομη διακοπη συμπτωματων.... χωρις βεβαια αυτο να σημαινει κατι ετσι; η καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετικη :)

πρίν από 1 λεπτό , Giotitsa είπε:

Καλημέρα εδω έχει σκατοκαιρο είπε θα χαλάσει και χαλασε τελικά τα νεύρα μου 

καλε κ εδω χαλια σου λεω


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες.. Ρε σεις αυτές τις μέρες που και που έχω έντονες κράμπες.. Πάω να σηκωθώ σαν να πιάνεται η κοιλία μου και να μην μπορώ να κουνηθω... Η και κάθομαι και μετά από ώρα με πιάνει... ανησύχησα λίγο.. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά είναι εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε η βοηθός του να πάρω μαγνισιο.. Δεν πήρα βέβαια την Τετάρτη έχουμε ραντεβού μήπως και ακούσουμε καρδιά.... Επίσης οι τρομερή αναγουλα υποχώρησε... Δεν έχω όρεξη για όλα τα φαγητά βέβαια με πιάνει που και που... Και νιωθω ότι το στήθος μου δεν είναι πια τοοοοσο πρισμενο όσο ήταν... Τι γίνεται ρε κοριτσια λέτε να με εκδικειτε το έμβρυο επειδή έκανα ένα τσιγάρο; :-P(αστειάκι) πείτε μου γνώμες.. 

Οι κράμπες είναι φυσιολογικές κοριτσάκι μου επίσης για το στήθος αστο μια ετσι θα είναι μια αλλιως Αστα για τα φαγητά που λες ενω εγώ έτρωγα τα πάντα ξαφνικά δεν θέλω κρέας πάω για εξαγωγή μετα μπορεί να το θέλω επίσης τώρα μου μυρίζουν όλα άσχημα τι να πεις μην αγχωνεσαι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , marioula1234 είπε:

καλη μου εγω θα πηγαινα να δω το μωρακι πιο εστω κ αλλου αφου ο γυναικολογος σου λειπει... εχω πολυ ασχημη εμπειρια απο αποτομη διακοπη συμπτωματων.... χωρις βεβαια αυτο να σημαινει κατι ετσι; η καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετικη :)

καλε κ εδω χαλια σου λεω

Παει ο ήλιος παει η ζέστη παλι κρύο γρρρρρρ νεύρα 

Just now, elpida20 είπε:

Δεν εμπιστεύομαι άλλη γυναικολόγο για να πάω... Την Τετάρτη έχω ραντεβού... Υπομονή θα κάνω... Και ας ελπίσω ότι είναι καλα

Μια χαρα θα είναι όλα θα το δεις κορίτσι μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Giotitsa είπε:

Καλημέρα εδω έχει σκατοκαιρο είπε θα χαλάσει και χαλασε τελικά τα νεύρα μου 

Κι εδώ χαλιααα, πολύ αέρα και ρίχνει καμία νιφάδα που και που! Και τόσες μέρες ήταν τέλεια, είχε ανέβει η διάθεση μας!

 

1 hour ago, elpida20 είπε:

Δεν εμπιστεύομαι άλλη γυναικολόγο για να πάω... Την Τετάρτη έχω ραντεβού... Υπομονή θα κάνω... Και ας ελπίσω ότι είναι καλα

Ελπιδακι μου, όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς. Κι εμένα μια πρηζεται και πονάει πολύ, μια λιγότερο. Σε λίγο θα δεις το σποράκι και θα ηρεμησεις! @Rafaelatarzan καταρχήν γλυκιά μου χαίρομαι που συνήλθες και είσαι καλά! Κατά δεύτερον, πες της τη μαγική φράση να στρώσει!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , gogouli_ είπε:

Κι εδώ χαλιααα, πολύ αέρα και ρίχνει καμία νιφάδα που και που! Και τόσες μέρες ήταν τέλεια, είχε ανέβει η διάθεση μας!

 

Ελπιδακι μου, όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς. Κι εμένα μια πρηζεται και πονάει πολύ, μια λιγότερο. Σε λίγο θα δεις το σποράκι και θα ηρεμησεις! @Rafaelatarzan καταρχήν γλυκιά μου χαίρομαι που συνήλθες και είσαι καλά! Κατά δεύτερον, πες της τη μαγική φράση να στρώσει!

@gogouli_ ασε γιατί μας πέφτει και η διαθεση και καλά να είσαι ετσι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημέρα κουκλίτσες.. Ρε σεις αυτές τις μέρες που και που έχω έντονες κράμπες.. Πάω να σηκωθώ σαν να πιάνεται η κοιλία μου και να μην μπορώ να κουνηθω... Η και κάθομαι και μετά από ώρα με πιάνει... ανησύχησα λίγο.. Πήρα την γυναικολόγο μου αλλά είναι εκτός Θεσσαλονίκης και μου είπε η βοηθός του να πάρω μαγνισιο.. Δεν πήρα βέβαια την Τετάρτη έχουμε ραντεβού μήπως και ακούσουμε καρδιά.... Επίσης οι τρομερή αναγουλα υποχώρησε... Δεν έχω όρεξη για όλα τα φαγητά βέβαια με πιάνει που και που... Και νιωθω ότι το στήθος μου δεν είναι πια τοοοοσο πρισμενο όσο ήταν... Τι γίνεται ρε κοριτσια λέτε να με εκδικειτε το έμβρυο επειδή έκανα ένα τσιγάρο; :-P(αστειάκι) πείτε μου γνώμες.. 

Ελπιδακι μου η γιατρος σου μαλλον φοβαται για συσπασεις...αυτες οι κραμπες που λες ισως ειναι συσπασεις που φυσικα εσυ δεν μπορεις να ξεχωρισεις αφου δεν εχεις εμπειρια...οι συσπασεις μπορει να προκαλεσουν αποβολη γι αυτο σου ειπε να παρεις μαγνησιο. Και η Τεταρτη ειναι μακρια. Γι αυτο εγω θα σου ελεγα να κανεις ο,τι σου ειπε η γιατρος σου και να παρεις το μαγνησιο! Ετσι κι αλλιως σιγα σιγα ολες θα το ξεκινησουμε! Ενταξει, αισιοδοξια πανω απ ολα αλλα πρεπει να κανουμε και αυτο που πρεπει! Ολα καλα θα πανε σιγουρα...δεν φταιει το ενα τσιγαρακι, μην νιωθεις τυψεις...

 

Ελα η ομαδα να μην πεφτει λογω καιρου!!! Η ανοιξη ειναι κοντα!!!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Ελπιδακι μου η γιατρος σου μαλλον φοβαται για συσπασεις...αυτες οι κραμπες που λες ισως ειναι συσπασεις που φυσικα εσυ δεν μπορεις να ξεχωρισεις αφου δεν εχεις εμπειρια...οι συσπασεις μπορει να προκαλεσουν αποβολη γι αυτο σου ειπε να παρεις μαγνησιο. Και η Τεταρτη ειναι μακρια. Γι αυτο εγω θα σου ελεγα να κανεις ο,τι σου ειπε η γιατρος σου και να παρεις το μαγνησιο! Ετσι κι αλλιως σιγα σιγα ολες θα το ξεκινησουμε! Ενταξει, αισιοδοξια πανω απ ολα αλλα πρεπει να κανουμε και αυτο που πρεπει! Ολα καλα θα πανε σιγουρα...δεν φταιει το ενα τσιγαρακι, μην νιωθεις τυψεις...

 

Ελα η ομαδα να μην πεφτει λογω καιρου!!! Η ανοιξη ειναι κοντα!!!

Συμφωνώ απόλυτα, εμένα μου έδωσε μαγνήσιο από την 5η εβδομάδα! Γιατί είχα τέτοιους πόνους, και ειδικά στην αρχή ήταν πολύ έντονοι!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Ελπιδακι μου η γιατρος σου μαλλον φοβαται για συσπασεις...αυτες οι κραμπες που λες ισως ειναι συσπασεις που φυσικα εσυ δεν μπορεις να ξεχωρισεις αφου δεν εχεις εμπειρια...οι συσπασεις μπορει να προκαλεσουν αποβολη γι αυτο σου ειπε να παρεις μαγνησιο. Και η Τεταρτη ειναι μακρια. Γι αυτο εγω θα σου ελεγα να κανεις ο,τι σου ειπε η γιατρος σου και να παρεις το μαγνησιο! Ετσι κι αλλιως σιγα σιγα ολες θα το ξεκινησουμε! Ενταξει, αισιοδοξια πανω απ ολα αλλα πρεπει να κανουμε και αυτο που πρεπει! Ολα καλα θα πανε σιγουρα...δεν φταιει το ενα τσιγαρακι, μην νιωθεις τυψεις...

 

Ελα η ομαδα να μην πεφτει λογω καιρου!!! Η ανοιξη ειναι κοντα!!!

Δεν μου είπε η γυναικολόγος να πάρω μαγνισιο η βοηθός της μου το είπε. Επίσης δεν τις έχω σε έντονο βαθμό τις κράμπες. Ει ΑΙ όταν κάνω απότομες κινησεις


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elpida20 είπε:

Δεν μου είπε η γυναικολόγος να πάρω μαγνισιο η βοηθός της μου το είπε. Επίσης δεν τις έχω σε έντονο βαθμό τις κράμπες. Ει ΑΙ όταν κάνω απότομες κινησεις

Α δεν μιλησε η βοηθος με τη γιατρο σου? Εσυ δεν εχεις καποιο κινητο της να επικοινωνησεις? Κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι τιποτα, αλλα για ο,τι σε ανησυχει πρεπει να μπορεις να την βρισκεις ακομα και ακαταλληλες μερες και ωρες... μα καλα πού πηγε η χριστιανη με αυτον τον σκατοκαιρο?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα trofocard θα παίρνω 2 την ημερα

Το στήθος μου ξανά ορίστηκε αρκετά.. Η συχνοουρια επέστρεψε.. Και η αναγουλα επίσης.. Δηλαδή έλεος με το που άρχισα το μαγνισιο χάχαχα... Τεσπα απ ότι έμαθα και κράμπες να μην έχω ή πόνους όπου έχω αμυδρά αμυδρά το. Μαγνισιο δεν θα μου κ; νέο κακό.. 

πρίν από 7 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Α δεν μιλησε η βοηθος με τη γιατρο σου? Εσυ δεν εχεις καποιο κινητο της να επικοινωνησεις? Κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι τιποτα, αλλα για ο,τι σε ανησυχει πρεπει να μπορεις να την βρισκεις ακομα και ακαταλληλες μερες και ωρες... μα καλα πού πηγε η χριστιανη με αυτον τον σκατοκαιρο

Είναι σε 2 κλινικές και η μία είναι εκτός Θεσσαλονίκης χάχα.. Εδω Θεσσαλονίκη χιονιζει


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε πάλι για φαγητά μιλούσατε χθες;;; χαχα

Κορίτσια νομίζω ότι στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης, δεν γίνονται συσπάσεις. Αυτό το ξέρω από τον θηλασμό. Επειδή λένε ότι ο θηλασμός μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις αλλά από το 2ο τρίμηνο και μετά γιατί στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται έτσι κι αλλιώς συσπάσεις.

@elpida20 κι εγώ παθαίνω κάτι τρελές κράμπες κάποιες νύχτες την ώρα που αλλάζω πλευρό πχ. Τι είναι αυτό δεν ξέρω.. Επίσης κι εγώ αν θυμάσαι είχα ξυπνήσει μια μέρα χωρίς συμπτώματα και είχα φοβηθεί αλλά όλα καλά.

Αναγουλες κτλ σε μένα καλά κρατούν. Με αηδιαζουν ακόμα τα παντα. Βρήκα παρηγοριά στη σόδα. Αλλά μια ερώτηση να κάνω... Από χθες έχω λίγο πιο έντονους πόνους. Αρχικά νόμιζα πως ήταν έντερο αλλά μάλλον δεν είναι. Εσείς κορίτσια πονατε;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βρε πάλι για φαγητά μιλούσατε χθες;;; χαχα

Κορίτσια νομίζω ότι στο 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης, δεν γίνονται συσπάσεις. Αυτό το ξέρω από τον θηλασμό. Επειδή λένε ότι ο θηλασμός μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις αλλά από το 2ο τρίμηνο και μετά γιατί στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται έτσι κι αλλιώς συσπάσεις.

@elpida20 κι εγώ παθαίνω κάτι τρελές κράμπες κάποιες νύχτες την ώρα που αλλάζω πλευρό πχ. Τι είναι αυτό δεν ξέρω.. Επίσης κι εγώ αν θυμάσαι είχα ξυπνήσει μια μέρα χωρίς συμπτώματα και είχα φοβηθεί αλλά όλα καλά.

Αναγουλες κτλ σε μένα καλά κρατούν. Με αηδιαζουν ακόμα τα παντα. Βρήκα παρηγοριά στη σόδα. Αλλά μια ερώτηση να κάνω... Από χθες έχω λίγο πιο έντονους πόνους. Αρχικά νόμιζα πως ήταν έντερο αλλά μάλλον δεν είναι. Εσείς κορίτσια πονατε;;

@Farmakotriftena εχεις απολυτο δικιο οι συσπασεις δεν γινονται απο το πρωτο τριμηνο σε αυτο το ξερω και εγω και εγω αγαπη χθες ειχα πονακια καποια ναι εντονα δεν ανησυχω ειναι φυσιλογικα μεγαλωνει η μητρα να φανταστεις αγαπη εσυ με τρια παιδια θα ξερεις αλλαζουν ολα μεσα μας ολα ομως οποτε λογικο ειναι να νιωθουμε πονακιααα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...