Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Κάνει κι αυτή μια χαρά αλλά θέλει μουλιασμα σε νεράκι για να μαλακώσει και μετά την αλεθεις μαζι με φρουτάκια ή ο,τι άλλο αποφασίσεις :)

Εγω για αρχή έπαιρνα της hipp βρώμη που ήταν ήδη σκόνη και πανευκολη στη χρήση, με βόλεψε πολύ!!

Κ εγω για την hipp εψαχνα..αλλα δεν την βρηκα..μηοωσ την πουλανε μονο στα φαρνακεια?

Μουλιασμα ποση ωρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tzeni82 είπε:

Κ εγω για την hipp εψαχνα..αλλα δεν την βρηκα..μηοωσ την πουλανε μονο στα φαρνακεια?

Μουλιασμα ποση ωρα??

Ναι στα φαρμακεία μόνο κι εγώ με παραγγελία! Είναι καλή και την πήρα για αρχή λόγω του ότι δεν έχει γλουτένη. Μετά ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα και με την απλή του σούπερ μάρκετ. Θέλει κάποιες ώρες, επομένως αν τη βάζεις στα φρούτα, πρωί πρωί μόλις ξυπνήσει και πιει γαλατάκι βαλτη σε ζεστό νεράκι να μείνει 3 ωρίτσες. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tzeni82 said:

Κοριτσια την βρω.η πωσ την δινεται?

Κ ποια αγοραζετε?? 

Εγω στον μασουτη βρηκα μονο την quaker..κ μια αλλη μανουλα μου πε πωσ αυτη δινει.

Καλημέρα

Κι εγώ αυτή παίρνω και τη μουλιάζω αν είναι να τη δώσω σκέτη. Στα μπιφτέκια κλπ που τη βάζω όμως δεν τη μουλιάζω


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2020 at 10:54 ΜΜ, winspert είπε:

Βρε κορίτσια για πειτε μου...Του εχω φτιαξει δυο φορές για απογευματινό αστρακι με λιγη φρέσκια ντομάτα....Το αστρακι οσο καλα βρασμενο κ αν ειναι δε λιωνει τελειως στο μπλέντερ....Εσεις πως το κανετε; Να προσθεσω οτι το μπλέντερ μου κανει ακομα κ το μοσχαρι αλοιφη....κ αυτο μενουν κομματακια κ μου πνιγεται...

@katerinaki 86

Εγώ του βάζω πεπονάκι για ζυμαρικό και γίνεται αλοιφή. Χρησιμοποιώ όμως την κανάτα, δηλαδή μπλέντερ και όχι multi.

On 22/6/2020 at 4:26 ΜΜ, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ως εμπειρότερες πλέον επανέρχομαι με νέα απορία. Από τον επόμενο μήνα ξεκινάμε φρούτα κρέμα. Λογικά θα μου πει η γιατρός για συνδυασμούς. Η απορία μου είναι λιώνουν όλα τα φρούτα στο μούλτι; Ακόμα και το μήλο;;; @katerinaki 86 διαβάζω ότι βάζεις το μήλο σε τηγανάκι. Το κόβεις κομματάκια, βάζεις νερό και το αφήνεις να βράσει; Πόση ώρα περίπου θέλει; 

Εμένα με βόλεψε πάρα πολύ το ραβδονπλέντερ για τα φρούτα. Στην αρχή το μήλο μόνο του που το άλεθα έριχνα και ελάχιστο βρασμένο νερό.

Να παίρνεις από πριν αχλάδια και μπανάνες για να ωριμάζουν. Εγώ ειδικά τον χειμώνα που αρκούσαν πιο πολύ να ωριμάσουν τα φρούτα είχα πάντα πολλά αχλάδια για να έχω πάντα κάποιο μαλακό για την φρουτόκρεμα.

Γενικά μόλις βάλεις μπανάνα ώριμη ή αβοκάντο που βάζω εγώ πολλές φορές αλέθονται πολύ πιο εύκολα.

On 22/6/2020 at 7:55 ΜΜ, winspert είπε:

Γεια σου κοπελα μου... Καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ...φτου φτου...Καλα κανετε κ πατε για μπανακια...Απο τον αλλο μηνα θα αρχίσουμε κ εμεις...Εγω θελω να εχει ζεστανει ο καιρός για τα καλα....κ η θάλασσα φυσικα... Φανταζομαι με 8 δοντια θα τρωει μια χαρα...Εγω δοκιμασα πριν να του δώσω ελάχιστη πατατουλα λιωμενη με πιρούνι κ οτι δεν μου έμεινε...Του ερχοταν εμετος κ εκανε σα να πνιγοταν ενω δεν το πηγε καν πισω... Μπροστά μπροστά στα χειλακια του το ειχε...Δεν ειναι έτοιμο το παιδακι μου ακόμα...Να εισαι καλά κ να περνας καλα...

Κι εμένα έχει βγάλει 6 δοντάκια και μου είπε η παιδίατρος να αρχίσω να του δίνω λιωμένο φαγητό για να μαθαίνει. Ό,τι του δίνω έτσι αναγουλιάζει και το έχει μπροστά στα χειλάκια του κι εμένα. Μακάρι κάποια στιγμή να μάθουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εγώ του βάζω πεπονάκι για ζυμαρικό και γίνεται αλοιφή. Χρησιμοποιώ όμως την κανάτα, δηλαδή μπλέντερ και όχι multi.

Κι εμένα έχει βγάλει 6 δοντάκια και μου είπε η παιδίατρος να αρχίσω να του δίνω λιωμένο φαγητό για να μαθαίνει. Ό,τι του δίνω έτσι αναγουλιάζει και το έχει μπροστά στα χειλάκια του κι εμένα. Μακάρι κάποια στιγμή να μάθουν.

Κ εγω μπλέντερ εχω κ τα κανει ολα αλοιφη εκτος απο το ζυμαρικο...Θα δοκιμασω να το αφησω να βράσει υπερβολικα μηπως αλλαξει κατι...Το κρεας το εξαφανιζει...κ μου έκανε εντύπωση με το αστρακι...Για να δούμε ποτε θα αρχίσουν να τρωνε κομματάκια...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσες δίνετε αυγό πόσα λεπτά το βράζετε; Εμένα η παιδίατρος μου είπε 4 λεπτά. Αλλά εγώ το βράζω 6 λεπτά.

16 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κ εγω μπλέντερ εχω κ τα κανει ολα αλοιφη εκτος απο το ζυμαρικο...Θα δοκιμασω να το αφησω να βράσει υπερβολικα μηπως αλλαξει κατι...Το κρεας το εξαφανιζει...κ μου έκανε εντύπωση με το αστρακι...Για να δούμε ποτε θα αρχίσουν να τρωνε κομματάκια...

Τα βάζεις όλα μαζί από την αρχή να αλεστούν; Γιατί εμένα μου το κάνει αυτό αν το ρίξω μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Όσες δίνετε αυγό πόσα λεπτά το βράζετε; Εμένα η παιδίατρος μου είπε 4 λεπτά. Αλλά εγώ το βράζω 6 λεπτά.

Τα βάζεις όλα μαζί από την αρχή να αλεστούν; Γιατί εμένα μου το κάνει αυτό αν το ρίξω μετά.

Εμενα μου ειπε να ειναι πολυ καλα βρασμενο, οποτε το αφηνω κανενα 15λεπτο να σφιξει καλα ο κροκος...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Όσες δίνετε αυγό πόσα λεπτά το βράζετε; Εμένα η παιδίατρος μου είπε 4 λεπτά. Αλλά εγώ το βράζω 6 λεπτά.

Τα βάζεις όλα μαζί από την αρχή να αλεστούν; Γιατί εμένα μου το κάνει αυτό αν το ρίξω μετά.

Καλημερα!!!!!

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε 20 λεπτά βρασιμο το αυγο....Το αστρακι το εφτιαχνα με λιγη φρεσκια ντοματουλα κ το εβαζα στο μπλέντερ μετα αλλα οπως σου ειπα δεν το ελιωνε.Εχθες του εφτιαξα χυλοπιτουλες τις οποιες το μπλέντερ τις εκανε αλοιφη κ ο μικρός ξετρελαθηκε...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona said:

Δοκιμάστε το αβγό σε ομελέτα η στυλ τηγανιτες χτυπημένο με μπανάνα.στο αντικολλητικό δίχως λάδι κλπ

 

Κι εγώ έτσι το δίνω. Έίτε ομελέτα με λαχανικλα, είτε μπανανοτηγανίτες, το έχω δώσει και τηγανιτό χωρός λάδι με λίγο νερό και βραστό σφιχτό. Έκανα τελευτάία και cloud breads που λάτρεψε.

3 ασπράδια με μπεικιν χτυπημένα μαρέγκα και ενσωματώνω κρόκους χτυπημένους με μπανάνα και κανέλα κεϋλανης. Έψησα για 20 λεπτά στους 150. Ξετρελάθηκε!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε βρε κορίτσια;;;Τρωνε τοσο καλα τα παιδακια σας;;; Βλεπω φτιαχνετε πολλα...Εμενα οπως εχω ξαναπει ουτε ψιχουλο δε θελει να συναντήσει...Μηπως εχουμε αργησει;Τον δοκίμασα ομως κ δε θελει,δεν μπορεί...δεν ξέρω...Να ανησυχω;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert said:

Τι λετε βρε κορίτσια;;;Τρωνε τοσο καλα τα παιδακια σας;;; Βλεπω φτιαχνετε πολλα...Εμενα οπως εχω ξαναπει ουτε ψιχουλο δε θελει να συναντήσει...Μηπως εχουμε αργησει;Τον δοκίμασα ομως κ δε θελει,δεν μπορεί...δεν ξέρω...Να ανησυχω;

Εμένα δεν τρώει πολύ. Αλλά προσφέρω διάφορα

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2020 at 12:19 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Εμενα μου ειπε να ειναι πολυ καλα βρασμενο, οποτε το αφηνω κανενα 15λεπτο να σφιξει καλα ο κροκος...

 

On 27/6/2020 at 11:42 ΠΜ, winspert είπε:

Καλημερα!!!!!

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε 20 λεπτά βρασιμο το αυγο....Το αστρακι το εφτιαχνα με λιγη φρεσκια ντοματουλα κ το εβαζα στο μπλέντερ μετα αλλα οπως σου ειπα δεν το ελιωνε.Εχθες του εφτιαξα χυλοπιτουλες τις οποιες το μπλέντερ τις εκανε αλοιφη κ ο μικρός ξετρελαθηκε...

Εμένα πάλι γιατί μου είπε η παιδίατρος να το βράζω μόνο 4 λεπτά;

23 ώρες πρίν, winspert είπε:

Τι λετε βρε κορίτσια;;;Τρωνε τοσο καλα τα παιδακια σας;;; Βλεπω φτιαχνετε πολλα...Εμενα οπως εχω ξαναπει ουτε ψιχουλο δε θελει να συναντήσει...Μηπως εχουμε αργησει;Τον δοκίμασα ομως κ δε θελει,δεν μπορεί...δεν ξέρω...Να ανησυχω;

Θα δοκιμάσω κι εγώ χυλοπίτες και να βάζω φρέσκια την ντομάτα.

Κι εμένα το ίδιο, αλλά εγώ έχω και άλλο πρόβλημα. Δεν τρώει με τίποτα άμα δε βλέπει παιδικά στο YouTube; Έχω προσπαθήσει πολλές φορές και δεν τρώει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...