Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Εγω στεναχωριεμαι γιατι δεν τρωει καμια μερα ειδικα το μεσημεριανο ουτε καν το δοκιμαζει.Επαιρνε που περισσοτερο παντως απο βαρος αλλα ειναι λογικο δεν τρωει καθολου μεχρι και φρουτα με το ζορι και αν

Να μη στεναχωριέσαι καθόλου. Αφού πίνει το γάλα σου έχει το καλύτερο. Θα γίνει γέρο και δυνατό. Μακάρι να είχαν θηλάσει και τα δικά μου μωρά. Και πίστεψέ με θα φάει όπως φαγαμε όλοι μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 hour ago, Dwro said:

Κοριτσια εγω λυπαμαι που το λεω χανω την ψυχραιμια μου.Ξερω οτι δεν κανει αλλα με πιανουν νευρα τα μαγειρευω και τα πεταω δεν τρωει καθολου τελευταια μονο θηλαζει.Δεν ξερω γτ.Εχω μεινει πισω στις εισαγωγες αφου στην ουσια δεν τα τρωει για να δω αν ενοχλουν.Παντα δεν ετρωγε ποσοτητα αλλα εστω 70 γρ τα ετρωγε τωρα ομως αν φαει 2 κουταλακια λεω και ευχαριστω.Αυτον τον μηνα πηρε μολις 200γραμμαρια.Δεν ξερω τι να κανω.

Κι εμένα από 100 μέχρι 250 παίρνει τους τελευταίους 3 μήνες. Αυτό είναι το φυσιολογικό. Αφού πίνει γάλα να μην αγχώνεσαι. Είναι και η ζέστη στη μέση και δεν θέλουν τόσο να φάνε. 

Όσο είναι καλά στην καμπύλη δεν υπάρχει θέμα.

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια εγω λυπαμαι που το λεω χανω την ψυχραιμια μου.Ξερω οτι δεν κανει αλλα με πιανουν νευρα τα μαγειρευω και τα πεταω δεν τρωει καθολου τελευταια μονο θηλαζει.Δεν ξερω γτ.Εχω μεινει πισω στις εισαγωγες αφου στην ουσια δεν τα τρωει για να δω αν ενοχλουν.Παντα δεν ετρωγε ποσοτητα αλλα εστω 70 γρ τα ετρωγε τωρα ομως αν φαει 2 κουταλακια λεω και ευχαριστω.Αυτον τον μηνα πηρε μολις 200γραμμαρια.Δεν ξερω τι να κανω.

Τις περισσοτερες θερμιδες τις παιρνει ετσι κι αλλιως απο το γαλα σου, οποτε να μην αγχωνεσαι!Μπορει να περναει καποια φαση...Τα 200γρ παντως ειναι μια χαρα γι' αυτην την ηλικια!!Το βασικο ειναι να ακολουθει την καμπυλη του. Δως του λιγο χρονο παντως και  προσπαθησε κι εσυ να το δεις πιο χαλαρα το θεμα...Αν θηλαζει οπως πριν και τον βλεπεις γενικα ικανοποιημενο, σημαινει οτι ειναι μια χαρα κι οσο για την ορεξη για στερεες...θα την βρει καποια στιγμη στην πορεια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Εγω στεναχωριεμαι γιατι δεν τρωει καμια μερα ειδικα το μεσημεριανο ουτε καν το δοκιμαζει.Επαιρνε που περισσοτερο παντως απο βαρος αλλα ειναι λογικο δεν τρωει καθολου μεχρι και φρουτα με το ζορι και αν

Σου χεθ πει κατι γι το βαροζ ο παιδιατροσ κ Νησγχεισ????

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Εγω στεναχωριεμαι γιατι δεν τρωει καμια μερα ειδικα το μεσημεριανο ουτε καν το δοκιμαζει.Επαιρνε που περισσοτερο παντως απο βαρος αλλα ειναι λογικο δεν τρωει καθολου μεχρι και φρουτα με το ζορι και αν

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και ειδικά από τη στιγμή που γάλα πίνει κανονικά και παίρνει και το βάρος που πρέπει.. σίγουρα είναι απογοητευτικό να πετάς το φαγητό αλλά πιστεύω ότι περνάνε φάσεις και κάποια στιγμή θα φτιάξει.Στο λέω γιατί  περνάω κι εγώ το ίδιο εδώ κι λίγο καιρό, περίπου στο μήνα που είστε κι εσείς (εμένα πλησιάζει τους 11 μήνες τώρα) και συγκεκριμένα το παρατήρησα αυτό από όταν άρχισε να βγάζει δόντια και μάλιστα έβγαλε κάποια απανωτά..Με το μεσημεριανό έχω το μεγαλύτερο θέμα, ενώ φρούτα και απογευματινό θα φάει λίγο καλύτερα αλλά πάλι με το ζόρι.Μάλιστα εμένα είναι και σε μια φάση που από τη μία δεν το θέλει πια τελείως αλεσμένο αλλά και σε κομμάτια που ξεκίνησα να δίνω ενώ στα φρούτα θα φάει κάποια (πχ μπανάνα, καρπούζι, ροδάκινο) δεν τα τρώει όλα έτσι και στα λαχανικά δεν τρώει καθόλου κομμάτια.Έτσι για την ώρα το δίνω χοντροαλεσμένο και ταυτόχρονα της δίνω να κρατάει και κομμάτια όσο τρώει.Απογοητεύτηκα σαν κι εσένα που πετούσα φαγητό αλλά είπα θα κάνω υπομονή και ελπίζω να στρώσει κάποια στιγμή μιας κι εμένα επίσης το γάλα το πίνει και το βάρος της είναι φυσιολογικό.

Μήπως βγάζει κι εσένα δόντια αυτή την περίοδο; Υπομονή και θα περάσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να σας ρωτησω; Ξέρετε πότε τα μωρά ξεκινούν να τρώνε κανονικό φαγητό από το δικό μας; Και ποτέ σταματάμε να αλέθουμε και τα δίνουνε πατημένα ή κομματάκια; 

Σήμερα έφτιαξα γιουβαρλάκια και σκέφτηκα ότι άνετα θα τα έτρωγαν αν τους έδινα και μας κοιτάνε στο στομα τα καημένα. Θα έχουν βαρεθεί και αυτόν τον πουρέ όλη την ώρα. Άσε που μια μέρα είχα φτιάξει αρακά για εμάς και τους έδωσα να δοκιμάσουν και τον κατάπιναν αέρα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann said:

Κορίτσια να σας ρωτησω; Ξέρετε πότε τα μωρά ξεκινούν να τρώνε κανονικό φαγητό από το δικό μας; Και ποτέ σταματάμε να αλέθουμε και τα δίνουνε πατημένα ή κομματάκια; 

Σήμερα έφτιαξα γιουβαρλάκια και σκέφτηκα ότι άνετα θα τα έτρωγαν αν τους έδινα και μας κοιτάνε στο στομα τα καημένα. Θα έχουν βαρεθεί και αυτόν τον πουρέ όλη την ώρα. Άσε που μια μέρα είχα φτιάξει αρακά για εμάς και τους έδωσα να δοκιμάσουν και τον κατάπιναν αέρα...

Νομίζω ιδανικά 8 με 11 μηνών γίνεται η μετάβαση σταδιακά. Από λιωμένα πας σε πατημένα κλπ μέχρι να φτάσεις σε κομμάτια. Δεν είμαι σίγουρη όμως. 

Σχετικά με τα δικά μας φαγητά αν είναι χωρίς αλάτι δίνουμε από τώρα αν και η παιδίατρος μας είπε ότι αν έχει και λίγο αλατάκι ειδικά μετά τους 10 μήνες δεν μας πειράζει. Απλά αν δώσεις πχ ψάρι αλατισμένο το δίνεις με ανάλατα λαχανικά.

Εγώ σήμερα έκανα γαύρο με λαδολέμονο σκόρδο, κρεμμύδι και ρίγανη στο φούρνο και συνόδεψα με βραστά λαχανικά. Αν δεν το είχα φτιάξει εγώ δεν θα καταλάβαινα ότι είναι χωρίς αλάτι. Αυτό το φαγητό φάγαμε οικογενειακώς. Η μικρή είναι 9.5 μηνών σχεδόν. Αύριο έχει κοκκινιστό κατσικάκι με μακαρόνια. Επίσης οικογενειακό φαγητό. Έχει λαχανικά στη σάλτσα και θα σερβίρω και έξτρα. Μεθαύριο το ίδιο και την Τρίτη κοτόπουλο επίσης για όλους.

Ουσιαστικά το αν θα τρώτε όλοι μαζί εξαρτάται 1ον από τις εισαγωγές που έχεις κάνει και 2ον από το αλάτι που βάζεις. Αν δεν κρατάς εισαγωγές ή αν έχεις κάνει εισαγωγή στα υλικά από τα γιουβαρλάκια δίνεις κανονικά αρκεί να αλατίσεις στο τέλος τα δικά σας πιάτα.

Εγώ βάζω ένα πιάτο στόχο και κάνω σταδιακά εισαγωγή στα υλικά του. Τελευταία εισαγωγή ήταν το σκόρδο. Σήμερα έγινε ο γαύρος.

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και ειδικά από τη στιγμή που γάλα πίνει κανονικά και παίρνει και το βάρος που πρέπει.. σίγουρα είναι απογοητευτικό να πετάς το φαγητό αλλά πιστεύω ότι περνάνε φάσεις και κάποια στιγμή θα φτιάξει.Στο λέω γιατί  περνάω κι εγώ το ίδιο εδώ κι λίγο καιρό, περίπου στο μήνα που είστε κι εσείς (εμένα πλησιάζει τους 11 μήνες τώρα) και συγκεκριμένα το παρατήρησα αυτό από όταν άρχισε να βγάζει δόντια και μάλιστα έβγαλε κάποια απανωτά..Με το μεσημεριανό έχω το μεγαλύτερο θέμα, ενώ φρούτα και απογευματινό θα φάει λίγο καλύτερα αλλά πάλι με το ζόρι.Μάλιστα εμένα είναι και σε μια φάση που από τη μία δεν το θέλει πια τελείως αλεσμένο αλλά και σε κομμάτια που ξεκίνησα να δίνω ενώ στα φρούτα θα φάει κάποια (πχ μπανάνα, καρπούζι, ροδάκινο) δεν τα τρώει όλα έτσι και στα λαχανικά δεν τρώει καθόλου κομμάτια.Έτσι για την ώρα το δίνω χοντροαλεσμένο και ταυτόχρονα της δίνω να κρατάει και κομμάτια όσο τρώει.Απογοητεύτηκα σαν κι εσένα που πετούσα φαγητό αλλά είπα θα κάνω υπομονή και ελπίζω να στρώσει κάποια στιγμή μιας κι εμένα επίσης το γάλα το πίνει και το βάρος της είναι φυσιολογικό.

Μήπως βγάζει κι εσένα δόντια αυτή την περίοδο; Υπομονή και θα περάσει!

Ναι ισως εχει ζορι με τα δοντια.Ακομα δεν εχει βγαλει.Ολα τα μασαει.Τριβει τα ματια του τα αυτια του τραβαει τα μαλλια του ολη μερα γκρινιαζει.Τι να πω δεν ξερω.Θηλαζει σαν νεογεννητο θελει συνεχεια κανενα ενδιαφερον για τροφες.Εχουμε και την αποχη για τις αλλεργιες και κουραστηκα.Εχει 3 μερες χαλασαν και οι κενωσεις βλεννες και διαρροιες.Αλλα εχει καιρο που κανει αφαγια.Υπομονη και σε σενα ευχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Νομίζω ιδανικά 8 με 11 μηνών γίνεται η μετάβαση σταδιακά. Από λιωμένα πας σε πατημένα κλπ μέχρι να φτάσεις σε κομμάτια. Δεν είμαι σίγουρη όμως. 

Σχετικά με τα δικά μας φαγητά αν είναι χωρίς αλάτι δίνουμε από τώρα αν και η παιδίατρος μας είπε ότι αν έχει και λίγο αλατάκι ειδικά μετά τους 10 μήνες δεν μας πειράζει. Απλά αν δώσεις πχ ψάρι αλατισμένο το δίνεις με ανάλατα λαχανικά.

Εγώ σήμερα έκανα γαύρο με λαδολέμονο σκόρδο, κρεμμύδι και ρίγανη στο φούρνο και συνόδεψα με βραστά λαχανικά. Αν δεν το είχα φτιάξει εγώ δεν θα καταλάβαινα ότι είναι χωρίς αλάτι. Αυτό το φαγητό φάγαμε οικογενειακώς. Η μικρή είναι 9.5 μηνών σχεδόν. Αύριο έχει κοκκινιστό κατσικάκι με μακαρόνια. Επίσης οικογενειακό φαγητό. Έχει λαχανικά στη σάλτσα και θα σερβίρω και έξτρα. Μεθαύριο το ίδιο και την Τρίτη κοτόπουλο επίσης για όλους.

Ουσιαστικά το αν θα τρώτε όλοι μαζί εξαρτάται 1ον από τις εισαγωγές που έχεις κάνει και 2ον από το αλάτι που βάζεις. Αν δεν κρατάς εισαγωγές ή αν έχεις κάνει εισαγωγή στα υλικά από τα γιουβαρλάκια δίνεις κανονικά αρκεί να αλατίσεις στο τέλος τα δικά σας πιάτα.

Εγώ βάζω ένα πιάτο στόχο και κάνω σταδιακά εισαγωγή στα υλικά του. Τελευταία εισαγωγή ήταν το σκόρδο. Σήμερα έγινε ο γαύρος.

 

Καλημέρα!! Πολύ αναλυτική σε ευχαριστώ! Εμένα τα μωρά είναι 8 μηνών αλλά γεννήθηκαν ένα μήνα νωρίτερα στις 36 εβδομ. Γενικά δεν έχω δώσει αυγό, ψάρι και η παιδίατρος δεν μου είπε να δοκιμάσω ζυμαρικά ή ρυζι. Δεν ξέρω αν ξεχνάω τίποτα άλλο...αλάτι γενικά δεν βάζω τώρα για ειμαι και εγώ έγκυος και προσέχω. Τρώω λίγο τυρί μόνο. 

Γενικά ανυπομονώ να φάνε από το δικό μας να μην μαγειρεύω ξεχωριστά και γενικά να μπορούμε να πάμε κάπου χωρίς να κουβαλάω όλα τα συμπραγκαλα!

Μου αρέσει το πρόγραμμα που έχεις βαλει, είναι ωραίο τα παιδάκια να τρώνε όλα τα φαγητά! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Joann κι εμένα πρόωρη είναι. Στις 34 εβδομάδες γεννημένη. Άρα διορθωμένη είναι 8 αντί για 9.5 μηνών.

Πάντως το αβγό ειδικά θα σου λύσει τα χέρια στη μαγειρική. Συζήτησε με την παιδίατρο μήπως κάνετε εισαγωγή.

Εγώ όλα τα βάζω πλέον με όποια σειρά μου έρθει...

@Dwro κουράγιο.. μετά από χρόνια θα έχει μείνει μόνο ως μακρινή ανάμνηση αυτή η ταλαιπωρία.

Σας έχω πει πόσο θέλω να το ξαναπεράσω?:-P Την κοιλιά, το άγχος, τη γέννα, τη φάση του νεογέννητου..

Για τα ξενύχτια δε λέω τίποτα γιατί καλά κρατούν ακόμα. Χεχε

Αν βέβαια αρχίσω να κοιμάμαι καλύτερα δεν ξέρω πόσο θα θέλω

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Clue είπε:

@Joann κι εμένα πρόωρη είναι. Στις 34 εβδομάδες γεννημένη. Άρα διορθωμένη είναι 8 αντί για 9.5 μηνών.

Πάντως το αβγό ειδικά θα σου λύσει τα χέρια στη μαγειρική. Συζήτησε με την παιδίατρο μήπως κάνετε εισαγωγή.

Εγώ όλα τα βάζω πλέον με όποια σειρά μου έρθει...

@Dwro κουράγιο.. μετά από χρόνια θα έχει μείνει μόνο ως μακρινή ανάμνηση αυτή η ταλαιπωρία.

Σας έχω πει πόσο θέλω να το ξαναπεράσω?:-P Την κοιλιά, το άγχος, τη γέννα, τη φάση του νεογέννητου..

Για τα ξενύχτια δε λέω τίποτα γιατί καλά κρατούν ακόμα. Χεχε

Αν βέβαια αρχίσω να κοιμάμαι καλύτερα δεν ξέρω πόσο θα θέλω

Στο εύχομαι να το ξαναπερασεις αφού το θέλεις...

Εγώ πάντως νιώθω ότι μηδενισα το κοντέρ και ξαναρχίζω. Πάνω που τις έχω στρώσει και τις δύο και τα καταφέρνω να τις φέρνω βόλτα μόνη μου και τις δύο φτου και από την αρχή!

Βέβαια πλέον υπαρχει η εμπειρία, το σπίτι είναι ετοιμο έχει ότι χρειάζομαι για το μωρό, αν είναι και αυτό κορίτσι δε θα αγοράσω τίποτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Επιτέλους βρηκα το σωστό ποστ για μανουλες  του  Οκτωβρίου. Κορίτσια να ρωτήσω κατι γιατί θα με φαει η στεναχωρια Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργία Β είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επιτέλους βρηκα το σωστό ποστ για μανουλες  του  Οκτωβρίου. Κορίτσια να ρωτήσω κατι γιατί θα με φαει η στεναχωρια Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

Καλησπέρα κορίτσι! Πέρυσι εγώ ταξίδεψα στις 30 εβδομάδες αρκετά πολύ. Είχαμε γάμους στην πόλη μου που είναι 7 ώρες ταξίδι. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ, δε στο κρύβω. Δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα αλλά κουράστηκα απίστευτα, σταματούσαμε συχνά, η μέση μου με ενοχλούσε κλπ. Αλλά εντάξει μετά ξεκουραστηκαμε κι ηρέμησα σύντομα. Από όσο ξέρω στα αεροπλάνα ανάλογα με την εταιρεία έχουν άλλο κανονισμό για το μέχρι πότε επιτρέπονται τα ταξίδια για τις εγκύους (χωρίς χαρτί γιατρού εννοώ). Φέτος και λόγω της κατάστασης ίσως προτιμούσα το αυτοκίνητο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Πέρυσι εγώ ταξίδεψα στις 30 εβδομάδες αρκετά πολύ. Είχαμε γάμους στην πόλη μου που είναι 7 ώρες ταξίδι. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ, δε στο κρύβω. Δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα αλλά κουράστηκα απίστευτα, σταματούσαμε συχνά, η μέση μου με ενοχλούσε κλπ. Αλλά εντάξει μετά ξεκουραστηκαμε κι ηρέμησα σύντομα. Από όσο ξέρω στα αεροπλάνα ανάλογα με την εταιρεία έχουν άλλο κανονισμό για το μέχρι πότε επιτρέπονται τα ταξίδια για τις εγκύους (χωρίς χαρτί γιατρού εννοώ). Φέτος και λόγω της κατάστασης ίσως προτιμούσα το αυτοκίνητο..

Θα συμφωνήσω μαζι σου περα απο το οικονομικό που θα προτιμούσα να δωσω αυτό το 500 στο ζευγάρι παρα στα αεροπορικα φέτος ειδικά ειναι κ το θεμα του κορονοιου 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Γεωργία Β said:

Καλησπέρα κορίτσια. Επιτέλους βρηκα το σωστό ποστ για μανουλες  του  Οκτωβρίου. Κορίτσια να ρωτήσω κατι γιατί θα με φαει η στεναχωρια Τον Αύγουστο οταν θα είμαι 32 βδομαδων παντρεύεται ο αδερφός μου αλλα οχι εδω κοντά. Για την ακρίβεια πρέπει να κανω διαδρομη περιπου 6 ωρων με το αυτοκίνητο ή 2 ωρες αεροπλάνο και 3 ώρες με αυτοκινητο. Εγω θα ήθελα να παω μιας κ η εγκυμοσυνη πάει καλα κ ο γιατρός ειπε οκ αλλα λεει με αεροπλάνο. Το πρόβλημα είναι οτι θα χρειαστούμε 500 ευρώ για να παμε οικογενειακως. Εχει καποια ταξιδέψει στον 8ο μηνα οδικώς περίπου 6 ώρες (με στασεις φυσικά);;; 

Νομίζω ότι και τα δύο θα είναι πολύ κουραστικά... Η διαφορά είναι μόνο 1 ώρα αν πας με αυτοκίνητο ή με αεροπλάνο? Σκέψου και την επιλογή να κάνετε το ταξίδι σε δύο δόσεις οδικώς. Να μείνετε δηλαδή κάπου στα μισά για ένα βράδυ.

Επίσης, νομίζω ότι ψάχνεις τις μανούλες Οκτωβρίου 2020 ενώ εδώ είναι του 2019. Εμείς έχουμε γεννήσει εδώ και 8-9 μήνες οι πιο πολλές. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι δεν μπορείς να μείνεις!:)


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...