Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Πρώτη φορά 5,5 μήνες μετά από τη γέννα προσπάθησα να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου. Πιο πριν δε γινόταν. Ο καινούριος γιατρός μου είπε να γεννήσω πρώτα και μετά να το φτιάξουμε. Αλλά θα γίνω καλά ή θα γίνω χειρότερα; Αυτό φοβάμαι.

Ο άντρας μου ήταν μέσα την ώρα του τοκετού και με είδε από κάτω πως είχα γίνει και νευρίασε με τον γιατρό. Είχα ανοίξει λέει σαν τριαντάφυλλο μου είπε. Οπότε έκανα υπομονή γιατί λέω θα είναι φυσιολογικό να πονάω ακόμα αφού σκίστηκα πολύ και βαθιά. Φταίω κι εγώ γιατί έπρεπε να πάω στον γιατρό και να μου βρει λύση. Και είναι και γνωστός γιατρός.

Εσένα σου έκαναν εξωτερικά ράμματα στην καισαρική; Γιατί η κουνιάδα μου δεν έχει εξωτερικά ράμματα και την έκλεισαν με κόλλα.

Κ μένα με κόλλα με εκλεισαν


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Κ μένα με κόλλα με εκλεισαν

Α, ναι; Γιατί το είπα σε μία φίλη μου και της φάνηκε περίεργο. Γιατί εκείνη έχει ράμματα. 

Ίσως είναι καινούργια μέθοδος αυτή. Δεν ξέρω ποια η διαφορά. Μήπως δεν πονάει τόσο και φαίνεται πιο λίγο η τομή. Θα τον ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κ μένα με κόλλα με εκλεισαν

 

Just now, Nikoleta... είπε:

Α, ναι; Γιατί το είπα σε μία φίλη μου και της φάνηκε περίεργο. Γιατί εκείνη έχει ράμματα. 

Ίσως είναι καινούργια μέθοδος αυτή. Δεν ξέρω ποια η διαφορά. Μήπως δεν πονάει τόσο και φαίνεται πιο λίγο η τομή. Θα τον ρωτήσω.

Εγω ραμματα απορροφισιμα..

Οτι σου πει ο γιατροσ..μξν φοβασαι...ολα διορθωνονται...

Εγω θυμαμαι η κολλητη μου που γεννησε φυσιολογικα κν ηταν ο αντρασ τησ μεσα τον ρωτουσε μετα( εκανε χαβαλε ηταν λιγο παλαβιαρησ ο γιατροσ) ποσο θεσ να την ραψω...θεσ να στην κανω υου κουτιου? Μαλλον σε παραεραψε...

Κ μια αλλη φιλη μου πε πωσ οκ δεν εκανε χειρουργειο...γεννησε φυσιολογικα..αλλα τα ραμματα την πονουσαν καιρο...αλλα.οχι οπωσ εσενα..καμμια σχεση

.μεχρι να θρεψει...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!! Κάνεις κι εσύ χηλοειδη? Έχω κ εγώ το ίδιο προβλημα, ταλαιπωρουμαι με χηλοειδες στο αυτι εδώ κ δέκα χρόνια. Όταν λοιπόν ήμουν έγκυος, ήταν ένα από τα άγχη μου αυτό, μη χρειαστεί καισαρική κ κάνω χηλοειδες στο σημείο. Ευτυχώς γέννησα φυσιολογικά κ δεν έκανα χηλοειδες στην περιοχή, με τη δερματολόγο όμως που το συζητησα μου είπε ότι θα κάνουμε κορτιζόνη στην περιοχή σε περίπτωση που εμφανιστεί κ θα το μειώσουμε!

Οικογενειακο μασ ειναι..κ ο αδερφοσ μου κια ελια εβγαλε..κ.του εκανε χειλοεοδεσ...κ ασ του κανε κ πλαστικη στο σημειο...2γω αν κανω μελανια φευηει μετα απο μηνεσ...

Κοιτα απο τη στιγμη που δεν φαινεται ουτε με το μαγιο το σηνειο δεν με ενοχλει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

 

Εγω ραμματα απορροφισιμα..

Οτι σου πει ο γιατροσ..μξν φοβασαι...ολα διορθωνονται...

Εγω θυμαμαι η κολλητη μου που γεννησε φυσιολογικα κν ηταν ο αντρασ τησ μεσα τον ρωτουσε μετα( εκανε χαβαλε ηταν λιγο παλαβιαρησ ο γιατροσ) ποσο θεσ να την ραψω...θεσ να στην κανω υου κουτιου? Μαλλον σε παραεραψε...

Κ μια αλλη φιλη μου πε πωσ οκ δεν εκανε χειρουργειο...γεννησε φυσιολογικα..αλλα τα ραμματα την πονουσαν καιρο...αλλα.οχι οπωσ εσενα..καμμια σχεση

.μεχρι να θρεψει...

Μόνο εγώ είμαι η άτυχη. Ελπίζω όντως να διορθώνεται, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πονάω για πάντα έτσι. Θα γεννήσω και μετά θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/8/2020 at 11:53 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Εγω ειχσ κανει χειλοειδεσ στο σημειο τησ καισαρικησ( εμεινε σημαδι σαν να ειναι εξωραφο) κ μου το χε δηλωσει πωσ στην 2η γεννα θα μου κανε πλαστικη για να μην φαινεται...εγω φοβομουν πωσ θα πονουσα πιο πολθ επειδη θα κοβε το δερμα..τελικα τιποτα δεν ηταν..αλλα  ξανα εκανα χειλοειδεσ...ειναι το δερμα μου τετοιο..

Ωχ αληθεια;Κ εγω βρε κοριτσια εχω θεμα.με την τομη μου..Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...Ενω στην αρχη ηταν μια χαρα κ φαινοταν μια γραμμουλα στην πορεία φουσκωσε λιγο κ είναι κοκκινουλα.... Κ δυστυχως λογω κατάστασης αργησα να πάω να με δει ο γιατρός μου κ να κανω τεστ παπ κ οταν πηγα μου είπε να βαζω μια γέλη σιλικόνης...Αλλα τη βαζω ενα μηνα κ δεν εχω δει κάτι ιδιαίτερο...Βαζει καμια κατι επανω στην τομή;

Κ εμενα παντως ράμματα εσωτερικα μου κανανε τα οποια στις 10 μερες πηγα κ μου τα εκοψε.Εκοψε τον κόμπο κ τράβηξε την κλωστη...Την πλαστικη την κανει ο ιδιος ο γυναικολόγος μετα την καισαρική; Κ τι είναι ακριβώς; Για να ξερω να το ζητησω στην επομενη καισαρική...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ωχ αληθεια;Κ εγω βρε κοριτσια εχω θεμα.με την τομη μου..Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...Ενω στην αρχη ηταν μια χαρα κ φαινοταν μια γραμμουλα στην πορεία φουσκωσε λιγο κ είναι κοκκινουλα.... Κ δυστυχως λογω κατάστασης αργησα να πάω να με δει ο γιατρός μου κ να κανω τεστ παπ κ οταν πηγα μου είπε να βαζω μια γέλη σιλικόνης...Αλλα τη βαζω ενα μηνα κ δεν εχω δει κάτι ιδιαίτερο...Βαζει καμια κατι επανω στην τομή;

Κ εμενα παντως ράμματα εσωτερικα μου κανανε τα οποια στις 10 μερες πηγα κ μου τα εκοψε.Εκοψε τον κόμπο κ τράβηξε την κλωστη...Την πλαστικη την κανει ο ιδιος ο γυναικολόγος μετα την καισαρική; Κ τι είναι ακριβώς; Για να ξερω να το ζητησω στην επομενη καισαρική...

Εγω ειχα γεννησει..κ πηγα για τεστ παπ.με το που ειδε την τομη ο γιατροσ μου πε πωσ οταν παμε για 2η καισαρικη θα μου το διορθωσει...εγω επειδη καταλαβα πωσ θα κοβε δερματακι δεν ηθελα..μου λεει εισαι φοβιτσιαρα..χαχα...τεσπα..οταν ηρθε η ωρα τησ καισαρικησ με το που τελειωσαμε εκανε κ την πλαστικη...δεν κρατησε πολυ η διαδικασια..ουτε που καταλαβα..πανω κατω στον ιδιο χρονο γεννησα με την 1η καισαρικη..μου δωσε οδηγιεσ να βαλω μετα απο λιγεσ μερεσ( κανα 20ημερο) κ μια αναπλαστικη κρεμα για να βοηθησει...

Για πολλουσ μηνεσ δεν ειχαθεμα..μονο μια γραμμουλα φαινοταν...ε..οταν πηγα ξανα για τεστ παπ περιπου 7 μηνεσ απο την γεννα ειχα παλι τα ιδια χαλια..εγω δεν προκειται να το διορθωσω...ετσι κ αλλιωσ κ  με πλατσικη παλι χαλια εγινε η τομη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε απορροφησιμα ραμματα και για μηνες μετα εβαζα μια αναπλαστικη αλοιφη που μου ειχε δωσει. Στην αρχη ειχε πολυ σκουρο χρωμα η τομη αλλα σιγα σιγα ανοιξε το χρωμα και τωρα ειναι ελαφρως κοκκινο το σημειο. Αν ανοιξει κι αλλο με τον καιρο νομιζω οτι θα ειναι ΟΚ.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2020 at 3:00 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Α, ναι; Γιατί το είπα σε μία φίλη μου και της φάνηκε περίεργο. Γιατί εκείνη έχει ράμματα. 

Ίσως είναι καινούργια μέθοδος αυτή. Δεν ξέρω ποια η διαφορά. Μήπως δεν πονάει τόσο και φαίνεται πιο λίγο η τομή. Θα τον ρωτήσω.

Δεν είναι καινούργια μέθοδος αυτή Νικολέτα μου κ στις τρεις γέννες μου με κόλλα με εκλεισαν ...η πρώτη μ γεννά ήταν πριν εννιά χρόνια

On 30/8/2020 at 5:25 ΜΜ, tzeni82 είπε:

 

Εγω ραμματα απορροφισιμα..

Οτι σου πει ο γιατροσ..μξν φοβασαι...ολα διορθωνονται...

Εγω θυμαμαι η κολλητη μου που γεννησε φυσιολογικα κν ηταν ο αντρασ τησ μεσα τον ρωτουσε μετα( εκανε χαβαλε ηταν λιγο παλαβιαρησ ο γιατροσ) ποσο θεσ να την ραψω...θεσ να στην κανω υου κουτιου? Μαλλον σε παραεραψε...

Κ μια αλλη φιλη μου πε πωσ οκ δεν εκανε χειρουργειο...γεννησε φυσιολογικα..αλλα τα ραμματα την πονουσαν καιρο...αλλα.οχι οπωσ εσενα..καμμια σχεση

.μεχρι να θρεψει...

Χαχαχ κλαίω με τον γιατρό χαχα

On 30/8/2020 at 10:27 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Μόνο εγώ είμαι η άτυχη. Ελπίζω όντως να διορθώνεται, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα πονάω για πάντα έτσι. Θα γεννήσω και μετά θα το ψάξω.

Καλή μου θα διορθωθεί στο χέρι σου είναι ψάξε το κ μην το αφήσεις έτσι ❤️

11 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ωχ αληθεια;Κ εγω βρε κοριτσια εχω θεμα.με την τομη μου..Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...Ενω στην αρχη ηταν μια χαρα κ φαινοταν μια γραμμουλα στην πορεία φουσκωσε λιγο κ είναι κοκκινουλα.... Κ δυστυχως λογω κατάστασης αργησα να πάω να με δει ο γιατρός μου κ να κανω τεστ παπ κ οταν πηγα μου είπε να βαζω μια γέλη σιλικόνης...Αλλα τη βαζω ενα μηνα κ δεν εχω δει κάτι ιδιαίτερο...Βαζει καμια κατι επανω στην τομή;

Κ εμενα παντως ράμματα εσωτερικα μου κανανε τα οποια στις 10 μερες πηγα κ μου τα εκοψε.Εκοψε τον κόμπο κ τράβηξε την κλωστη...Την πλαστικη την κανει ο ιδιος ο γυναικολόγος μετα την καισαρική; Κ τι είναι ακριβώς; Για να ξερω να το ζητησω στην επομενη καισαρική...

Αγάπη δέκα μήνες μετά που ξεκίνησες να βάζεις αλοιφή νομίζω δεν θα αλλάξει κάτι..ζητά στην επόμενη καισαρική να στο φτιάξουν!!!αχ λέω στην επόμενη καισαρική κ ζηλευωωωωω!!!!

10 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Εγω ειχα γεννησει..κ πηγα για τεστ παπ.με το που ειδε την τομη ο γιατροσ μου πε πωσ οταν παμε για 2η καισαρικη θα μου το διορθωσει...εγω επειδη καταλαβα πωσ θα κοβε δερματακι δεν ηθελα..μου λεει εισαι φοβιτσιαρα..χαχα...τεσπα..οταν ηρθε η ωρα τησ καισαρικησ με το που τελειωσαμε εκανε κ την πλαστικη...δεν κρατησε πολυ η διαδικασια..ουτε που καταλαβα..πανω κατω στον ιδιο χρονο γεννησα με την 1η καισαρικη..μου δωσε οδηγιεσ να βαλω μετα απο λιγεσ μερεσ( κανα 20ημερο) κ μια αναπλαστικη κρεμα για να βοηθησει...

Για πολλουσ μηνεσ δεν ειχαθεμα..μονο μια γραμμουλα φαινοταν...ε..οταν πηγα ξανα για τεστ παπ περιπου 7 μηνεσ απο την γεννα ειχα παλι τα ιδια χαλια..εγω δεν προκειται να το διορθωσω...ετσι κ αλλιωσ κ  με πλατσικη παλι χαλια εγινε η τομη

Πω πω ρε συ δηλαδή μήνες μετά γίνεται αυτό;

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια ποια κρεμα βαζατε; Κ για ποσο καιρό; Επισης η δεύτερη καισαρική γίνεται ακριβώς επάνω στην πρώτη ή λίγο πιο κατω;

Εμένα είναι η μία πάνω στην άλλη γλυκιά μου!

 

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μήνα!!!!όμορφο φθινόπωρο να έχουμε ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια ποια κρεμα βαζατε; Κ για ποσο καιρό; Επισης η δεύτερη καισαρική γίνεται ακριβώς επάνω στην πρώτη ή λίγο πιο κατω;

Frezykeld λεγεται..την ξεκινησα στο περιπου στισ 20 μερεσ απο την καισαρικη οταν ειχε φυγει η κοκκινιλα..κ την εβαζα για καιρο 2 φορεσ τη μερα..μηνεσ βασικα..μικρη ποσοτητα...

Ε οταν στανατησα να την χρησιμοποιω μετα απο λιγο να σου κ το χειλοειδεσ..

Αλλα ετσι ειναι τονδερμα μου...δεν φταιει ουτε η πλαστικη...ουτε η κρεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marioula1234 είπε:

Δεν είναι καινούργια μέθοδος αυτή Νικολέτα μου κ στις τρεις γέννες μου με κόλλα με εκλεισαν ...η πρώτη μ γεννά ήταν πριν εννιά χρόνια

Δεν το είχα ξανακούσει γι' αυτό νόμιζα ότι είναι καινούργια μέθοδος. Καλά και ποια η διαφορά με τα ράμματα; Μήπως είναι πιο μικρό το σημάδι με την κόλλα; Θα ρωτήσω και τον γιατρό.

πρίν από 23 λεπτά , marioula1234 είπε:

Καλή μου θα διορθωθεί στο χέρι σου είναι ψάξε το κ μην το αφήσεις έτσι ❤️

Μακάρι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν το είχα ξανακούσει γι' αυτό νόμιζα ότι είναι καινούργια μέθοδος. Καλά και ποια η διαφορά με τα ράμματα; Μήπως είναι πιο μικρό το σημάδι με την κόλλα; Θα ρωτήσω και τον γιατρό.

Μακάρι....

Καλέ ναι...με την κόλλα υπάρχει για σημάδι μια αθώα ροζ γραμμουλα λες κ την έκανες με ροζ στυλο

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS ρε σεις αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα...η μικρή δεν τρώει τπτ απολύτως πέρα από γάλα....τι να κάνω;σιγά σιγά μείωνε την ποσότητα κ τώρα έχει λίγες μέρες που μόνο θηλάζει...τι στο καλό δεν πεινάει;;;δεν είναι βρέφος πια για να πεις ότι χορταινει μόνο με γάλα...εγώ πχ αν πιω μόνο γάλα δεν με φτάνει θέλω κ φαγητό εκείνη γτ δεν θέλει;


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια SOS ρε σεις αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα...η μικρή δεν τρώει τπτ απολύτως πέρα από γάλα....τι να κάνω;σιγά σιγά μείωνε την ποσότητα κ τώρα έχει λίγες μέρες που μόνο θηλάζει...τι στο καλό δεν πεινάει;;;δεν είναι βρέφος πια για να πεις ότι χορταινει μόνο με γάλα...εγώ πχ αν πιω μόνο γάλα δεν με φτάνει θέλω κ φαγητό εκείνη γτ δεν θέλει;

Καλημέρα κοριτσακι μου... Σιγουρα θα ρωτησεις τον παιδίατρο σου αλλα εμενα μου ειχε πει οτι περνανε φασεις που δε θελουν να φανε καθολου,λογω δοντιων,λογω ζεστης....Δεν θελει να φαει τίποτα απολύτως;Δεν εχει καποια προτίμηση να φτιαχνεις μονο αυτο για να τρωει κατι; Δε νομιζω οτι χρειάζεται να ανησυχεις αλλα για σιγουριά παρε ενα τηλέφωνο το γιατρό σας.


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...