Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 1/9/2020 at 2:42 ΠΜ, winspert είπε:

Κοριτσια ποια κρεμα βαζατε; Κ για ποσο καιρό; Επισης η δεύτερη καισαρική γίνεται ακριβώς επάνω στην πρώτη ή λίγο πιο κατω;

Εγω εβαζα την Hy-sil. Μου την ειχε γραψει και μου ειχε πει 1 φορα την ημερα για οσο κρατησει. Την σταματησα βεβαια καποια στιγμη μετα απο κανενα 8μηνο χωρις να εχει τελειωσει γιατι αρχισε να πρασινιζει το στομιο του σωληναριου. 

6 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια SOS ρε σεις αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα...η μικρή δεν τρώει τπτ απολύτως πέρα από γάλα....τι να κάνω;σιγά σιγά μείωνε την ποσότητα κ τώρα έχει λίγες μέρες που μόνο θηλάζει...τι στο καλό δεν πεινάει;;;δεν είναι βρέφος πια για να πεις ότι χορταινει μόνο με γάλα...εγώ πχ αν πιω μόνο γάλα δεν με φτάνει θέλω κ φαγητό εκείνη γτ δεν θέλει;

Γενικα, περνανε φασεις!Μπορει να ειναι δοντια ή αλμα ή η ζεστη...τρεχα γυρευε δηλαδη!!Ο δικος μου δε θελει το μεσημεριανο ενω φρουτα, αυγο και γιαουρτι ή βρωμη τα τρωει. Πιστευω βεβαια οτι στην περιπτωση μας ειναι λογω της μεταβασης αλλα δε θελω να κανω πισωγυρισμα και να του το δωσω αλεσμενο για να δω αν θα το φαει. Εξαλλου, τα φρουτα κομματακια και λιγο πατημενα του τα δινω και μια χαρα τα τρωει...ισως επειδη ειναι δροσερα να του αρεσουν περισσοτερο...δεν ξερω!Προσπαθησε να δεις μηπως τα παγωμενα της αρεσουν ή μηπως δειξει ενδιαφερον για πατημενα ή κομματια (αλεσμενα αν θυμαμαι καλα τρωει ε?) κι εννοειται αν συνεχιστει μιλα και με τον παιδιατρο. Απο διαθεση πως ειναι?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

14 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια SOS ρε σεις αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα...η μικρή δεν τρώει τπτ απολύτως πέρα από γάλα....τι να κάνω;σιγά σιγά μείωνε την ποσότητα κ τώρα έχει λίγες μέρες που μόνο θηλάζει...τι στο καλό δεν πεινάει;;;δεν είναι βρέφος πια για να πεις ότι χορταινει μόνο με γάλα...εγώ πχ αν πιω μόνο γάλα δεν με φτάνει θέλω κ φαγητό εκείνη γτ δεν θέλει;

Εμένα για κάτι μέρες δεν ήθελε να φάει καθόλου φρουτόκρεμα και κρέμα. Μετά όμως άρχισε πάλι και τρώει κανονικά. Μήπως περνάει κάποια φάση.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2020 at 3:55 ΠΜ, marioula1234 είπε:

Κορίτσια SOS ρε σεις αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα...η μικρή δεν τρώει τπτ απολύτως πέρα από γάλα....τι να κάνω;σιγά σιγά μείωνε την ποσότητα κ τώρα έχει λίγες μέρες που μόνο θηλάζει...τι στο καλό δεν πεινάει;;;δεν είναι βρέφος πια για να πεις ότι χορταινει μόνο με γάλα...εγώ πχ αν πιω μόνο γάλα δεν με φτάνει θέλω κ φαγητό εκείνη γτ δεν θέλει;

Καλημερα τα ιδια περναω και εγω  τα φρουτα τα τρωει πιο ευχαριστα το μεσημεριανο μεγαλο θεμα με το ζορι καθε μερα γενικα εχω θεμα και με το φαγητο και με τον υπνο.Θηλαζει συνεχεια ρε παιδια και ανησυχω γτ βλεπω και βαρος δεν πολυβαζει οπως εβαζε βεβαια δεν ξερω ισως επειδη περπαταει και κινειται συνεχεια δεν πολυβαζει βαρος.Υπομονη.Εμενα πιανει και τα αυτια του συνεχεια ισως ποναει απο τα δοντια

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλημερα τα ιδια περναω και εγω  τα φρουτα τα τρωει πιο ευχαριστα το μεσημεριανο μεγαλο θεμα με το ζορι καθε μερα γενικα εχω θεμα και με το φαγητο και με τον υπνο.Θηλαζει συνεχεια ρε παιδια και ανησυχω γτ βλεπω και βαρος δεν πολυβαζει οπως εβαζε βεβαια δεν ξερω ισως επειδη περπαταει και κινειται συνεχεια δεν πολυβαζει βαρος.Υπομονη.Εμενα πιανει και τα αυτια του συνεχεια ισως ποναει απο τα δοντια

Δεν θα παιρνει το ιδιο βαροσ απκ δω κ περα...μην περιμενεισ να βαζει οσο εβαζε..

Μετα τον 6ο μηνα μειωνεται η προσληψη βαρουσ.

Εγω τι να πω που ξαθε μηνα βαζει 400 γραμ μονο? Μονο τον 1ο ειχε βαλει 600..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλημερα τα ιδια περναω και εγω  τα φρουτα τα τρωει πιο ευχαριστα το μεσημεριανο μεγαλο θεμα με το ζορι καθε μερα γενικα εχω θεμα και με το φαγητο και με τον υπνο.Θηλαζει συνεχεια ρε παιδια και ανησυχω γτ βλεπω και βαρος δεν πολυβαζει οπως εβαζε βεβαια δεν ξερω ισως επειδη περπαταει και κινειται συνεχεια δεν πολυβαζει βαρος.Υπομονη.Εμενα πιανει και τα αυτια του συνεχεια ισως ποναει απο τα δοντια

Κι ο δικος μου παντως ειναι ζητημα αν εχει βαλει 100 γρ μεσα στον τελευταιο 1,5 μηνα...Υποτιθεται οτι μετα τον 6ο παιρνουν 160-300 γρ. το μηνα αλλα ουτε καν!Τον βλεπω ομως οτι ειναι ζωηρος και συγκριτικα με αλλα μωρα της ηλικιας του αναπτυγμενος, οποτε δεν ανησυχω...Το ενα ζητουμενο που ειναι να εχει τριπλασιασει το βαρος γεννησης στο χρονο, το εχουμε καταφερει απο τον 8ο, ελπιζω μονο να συνεχιζει να ακολουθει την καμπυλη του (αυτο θα το μαθουμε τον αλλο μηνα που εχουμε παιδιατρο). Γενικα παντως νομιζω οτι οταν τα μικρα εχουν ενεργεια και ειναι ευδιαθετα, δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε!Οπως ειπαμε περνουν και τις φασεις τους...ο δικος μου για παραδειγμα χθες μετα απο πολυυυυ καιρο εφαγε κανονικα ολα τα γευματα του...για να δουμε αν θα το συνεχισει βεβαια!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

8

On 4/9/2020 at 11:47 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κι ο δικος μου παντως ειναι ζητημα αν εχει βαλει 100 γρ μεσα στον τελευταιο 1,5 μηνα...Υποτιθεται οτι μετα τον 6ο παιρνουν 160-300 γρ. το μηνα αλλα ουτε καν!Τον βλεπω ομως οτι ειναι ζωηρος και συγκριτικα με αλλα μωρα της ηλικιας του αναπτυγμενος, οποτε δεν ανησυχω...Το ενα ζητουμενο που ειναι να εχει τριπλασιασει το βαρος γεννησης στο χρονο, το εχουμε καταφερει απο τον 8ο, ελπιζω μονο να συνεχιζει να ακολουθει την καμπυλη του (αυτο θα το μαθουμε τον αλλο μηνα που εχουμε παιδιατρο). Γενικα παντως νομιζω οτι οταν τα μικρα εχουν ενεργεια και ειναι ευδιαθετα, δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε!Οπως ειπαμε περνουν και τις φασεις τους...ο δικος μου για παραδειγμα χθες μετα απο πολυυυυ καιρο εφαγε κανονικα ολα τα γευματα του...για να δουμε αν θα το συνεχισει βεβαια!

Τον 2σμο εμεισ τον πετυχαμε...για 3σμο παντωσ δυσκολα...3.390 γεννηθηκε κ τωρα ειναι 8300..εχοθμε βεβαια μπροστα μασ ολοκληρο τον σεπτ κ ολοκληρο τον οκτ μεχρι να χρονισει...αλλα και παλι δεν το πιστευω...

Σε γενικεσ γραμμεσ ο παιδιατροσ μου οταν  κοιτουσα τα γραμμαρια με μαλωνε...δεν ειναι συτο απο μονο του δεικτησ για την υγεια του παιδιου..κ σωστα τα λεσ..σν το παιδι ειναι ευδιαθετο χαρουμενο  ενεργγητικο δεν χρειαζεται να ανησυχουμε κ για τα γραμμαρια..ειδικα απο τον 6ο μηνα κ μετα ο δικοσ μασ δεν δινει βαση στο ζυγισμα..το μετραει παντα αλλα δεν δινει ιδιαιτερη βαρυτητα εκει

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα...Θελω να ρωτήσω αν γνωρίζει καποια κοπελα υπευθυνα απο γιατρό,αν επιτρέπεται η φωτολυση κατα το θηλασμο...Επισης δεν θυμάμαι αν εδω το ειχαμε ξανασυζητησει ,αν καποια κοπελα εχει κανει φωτόλυση κ αν οντως εχει μονιμα αποτελεσματα... Σκεφτομαι να αγορασω οικιακη συσκευή φωτολυσης...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 6:02 PM, Dimitr@17 said:

Κορίτσια τι κανετε; περινενει καμια κ αλλο παιδακι; εγώ σκέφτομαι σιγα σιγα να ξεκινησω για δευτερο η μικρη ειναι 15μηνων.

Εγώ θέλω πολύ αλλά τα οικονομικά δεν μας το επιτρέπουν προς το παρόν..


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/9/2020 at 6:02 ΜΜ, Dimitr@17 είπε:

Κορίτσια τι κανετε; περινενει καμια κ αλλο παιδακι; εγώ σκέφτομαι σιγα σιγα να ξεκινησω για δευτερο η μικρη ειναι 15μηνων.

Εγώ περιμένω δεύτερο παιδάκι. Χθες μπήκα στον 4ο μήνα. Ο γιος μου είναι 11 μηνών. Είναι δύσκολα γιατί δεν περπατάει ακόμα. Βέβαια και να περπατάει πάλι τρέχεις από πίσω του. 

Αν η κόρη σου είναι εύκολο παιδάκι θα σου είναι πιο εύκολο. Εμείς έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο δυστυχώς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ περιμένω δεύτερο παιδάκι. Χθες μπήκα στον 4ο μήνα. Ο γιος μου είναι 11 μηνών. Είναι δύσκολα γιατί δεν περπατάει ακόμα. Βέβαια και να περπατάει πάλι τρέχεις από πίσω του. 

Αν η κόρη σου είναι εύκολο παιδάκι θα σου είναι πιο εύκολο. Εμείς έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο δυστυχώς.

Η κορη μου γενικα ειναι ένα πολυ ξαλο παιδι.. Λιγο με τον υπνο εχουμε ενα μικρό θεμα δλδ ακομα ξυοναει για ο βραδυ για να φαει αλλα μια φορά πιστεύω θα το κοψει κ αυτο σιγα σιγα..μετα ειναι κ ηλικιακο το θέμα ειμαι 32 να κανω κ αλλο ενα να ξεμπερδευω με τα μωρουδιακα.. Γτ μετα δεν θα εχω αντοχές 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Η κορη μου γενικα ειναι ένα πολυ ξαλο παιδι.. Λιγο με τον υπνο εχουμε ενα μικρό θεμα δλδ ακομα ξυοναει για ο βραδυ για να φαει αλλα μια φορά πιστεύω θα το κοψει κ αυτο σιγα σιγα..μετα ειναι κ ηλικιακο το θέμα ειμαι 32 να κανω κ αλλο ενα να ξεμπερδευω με τα μωρουδιακα.. Γτ μετα δεν θα εχω αντοχές 

Εντάξει μικρή είσαι. Εγώ είμαι 34 ετών. Το καλό με το να είναι κοντά ηλικιακά είναι ότι θα έχουν παρέα το ένα το άλλο και θα ξεμπερδεύεις όπως λες. Επίσης αν έχεις και κάποια βοήθεια θα είναι πιο εύκολο. Εγώ για παράδειγμα έχω βοήθεια από τους δικούς μου γιατί είχα αίμα σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν κάνει να σηκώσω καθόλου το μωρό, ούτε να κάνω δουλειές σπιτιού.

Εγώ το πήρα απόφαση ότι για κάποια χρόνια δε θα κοιμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εγώ περιμένω δεύτερο παιδάκι. Χθες μπήκα στον 4ο μήνα. Ο γιος μου είναι 11 μηνών. Είναι δύσκολα γιατί δεν περπατάει ακόμα. Βέβαια και να περπατάει πάλι τρέχεις από πίσω του. 

Αν η κόρη σου είναι εύκολο παιδάκι θα σου είναι πιο εύκολο. Εμείς έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο δυστυχώς.

Ρεεε μπηκες κιολας στον 4ο? Πω πωω απιστευτο!!! Κι εμεις σιγα σιγα λεμε να βαλουμε μπροστα για αδερφακι του Πανου μας :x

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η άσωτη επέστρεψεεεε!!!
Διάβασα μόνο τη τελευταία σελίδα προφανώς χαχαχα!
Πάω μετά σε όσες προλάβω!
Τι διάβασα; Έχουμε νέες εγκυμοσύνες;
Μπράαααβοοο αγαπημένες μου!!!!!

Συνειδητοποιώ γράφοντας ότι ήδη μερικά απ' τα βρεφάκια μας εδώ έχουν ήδη κάνει τα πρώτα τους γενέθλια!!
Απίστευτο;
Ένα χρόνο πρι τέτοιο καιρό περιμέναμε ποιά θα είναι η επόμενη και βάζαμε στοιχήματα χαχχαχα.
Τόσες συγκινήσεις, άγχη, στιγμές μοιρασμένες εδώ μέσα!!

Ρε με θυμάστε ή τζάμπα συγκοινούμαι; χααχαχχααχ
Θέλω να δω νέα απ όλες σας αγαπημένες μου και απο τα μπεμπονάκια σας!

Φιλιά πολλάααα για τώρα!

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...