Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αυτα ολα που λες τα φοβόμουν κ εγω... Ακριβώς ιδια περίπτωση....Υπνο μονο στο στηθος... Κ ολη τη νύχτα στο στόμα... Κ ομως γίνεται τελικα...Αν θες να εχεις σταματησει το θηλασμο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα,ξεκινα νωρίτερα για να το κανεις σιγα σιγα να συνηθίσει πρωτα το παιδι κ να μην πιεστεί κ επειτα δωσε χρόνο κ στο στήθος σου να προσαρμοστεί... Εγω αν διάβασες εγραψα πως αποθηλασα...

Τωρα τη νυχτα δεν ψαχνεται?Θυμαμαι οτι θηλαζεις ακομα λιγο στον υπνο. Ο δικος μου δεν το ειχε ποτε αυτο με το πιπιλισμα ολο το βραδυ. Μεχρι να κοιμηθει μονο και μετα μου γυρναει την πλατη και κοιμαται..χαχαχα. Το προβλημα ειναι οτι χανει συνεχεια τον υπνο του και μετα θηλαζει παλι για να ξανανανουριστει...κι αυτο μπορει να γινει πολλεεεεες φορες ολη τη νυχτα κι οταν δεν καταφερνει να τον παρει ευκολα ο υπνος, μπορει να μεινει και 1 και 2 ωρες στο στηθος αλλα ουσιαστικα δεν κοιμαται αυτην την ωρα. Αυτο ειναι που με αγχωνει περισσοτερο απ' ολα, γιατι μακαρι, αλλα δε νομιζω οτι θα κοιμαται σερι οταν αποθηλασει και μετα το μονο που μπορει να τον νανουρισει παλι ειναι να τον παρω αγκαλια ορθιο, να ακουμπησει το μαγουλακι στον ωμο μου και να περπαταμε...Δε θα την παλεψω με τιποτα να το κανω αυτο ολο το βραδυ κι ο αντρας μου δεν εχει υπομονη για τετοια...πιο πιθανο βλεπω να του μεταδωσει εκνευρισμο, παρα να τον κοιμισει...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Μίλησα με τη σύμβουλο θηλασμού σήμερα τελικά. Μου είπε να ξεκινήσουμε από τους βραδινούς που είναι και οι πιο δύσκολοι και αυτοί που ταλαιπωρούν περισσότερο μιας και δεν κοιμόμαστε καλά.

Για αρχή να εστιάσουμε στο φαγητό. Να τρώει καλά το απόγευμα και το βράδυ. Όχι μόνο πολύ (ούτως ή άλλως δεν πιέζουμε) αλλά φαγητά με υψηλή θερμιδική αξία. Πχ γιαούρτι με ταχίνι και βούτυρο ξηρών καρπών για απόγευμα και μια τραχανόσουπα για βραδινό. Θηλάζουμε κανονικά για ύπνο και μετά θα ξυπνάμε αλλη μια φορά το βράδυ για θηλασμό και ξανά το πρωί. Όλες τις υπόλοιπες φορές αναλαμβάνουν οι σύντροφοι! (Καλά τους κουράγια)

Εμείς θα το δοκιμάσουμε από σήμερα. Θα δείξει πως θα πάει... Σίγουρα δεν θα την αφήσουμε να πλαντάξει στο κλάμα. Δε θέλω να είμαι αρνητική αλλά φοβάμαι ότι δεν θα το αντέξω...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αυτα ολα που λες τα φοβόμουν κ εγω... Ακριβώς ιδια περίπτωση....Υπνο μονο στο στηθος... Κ ολη τη νύχτα στο στόμα... Κ ομως γίνεται τελικα...Αν θες να εχεις σταματησει το θηλασμο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα,ξεκινα νωρίτερα για να το κανεις σιγα σιγα να συνηθίσει πρωτα το παιδι κ να μην πιεστεί κ επειτα δωσε χρόνο κ στο στήθος σου να προσαρμοστεί... Εγω αν διάβασες εγραψα πως αποθηλασα...

Ναι διάβασα....αλλά δεν θυμάμαι αν έκανες συγκοιμηση η όχι...Είναι ενθαρρυντική η εμπειρία αποθηλασμου σου...

Just now, Clue είπε:

Μίλησα με τη σύμβουλο θηλασμού σήμερα τελικά. Μου είπε να ξεκινήσουμε από τους βραδινούς που είναι και οι πιο δύσκολοι και αυτοί που ταλαιπωρούν περισσότερο μιας και δεν κοιμόμαστε καλά.

Για αρχή να εστιάσουμε στο φαγητό. Να τρώει καλά το απόγευμα και το βράδυ. Όχι μόνο πολύ (ούτως ή άλλως δεν πιέζουμε) αλλά φαγητά με υψηλή θερμιδική αξία. Πχ γιαούρτι με ταχίνι και βούτυρο ξηρών καρπών για απόγευμα και μια τραχανόσουπα για βραδινό. Θηλάζουμε κανονικά για ύπνο και μετά θα ξυπνάμε αλλη μια φορά το βράδυ για θηλασμό και ξανά το πρωί. Όλες τις υπόλοιπες φορές αναλαμβάνουν οι σύντροφοι! (Καλά τους κουράγια)

Εμείς θα το δοκιμάσουμε από σήμερα. Θα δείξει πως θα πάει... Σίγουρα δεν θα την αφήσουμε να πλαντάξει στο κλάμα. Δε θέλω να είμαι αρνητική αλλά φοβάμαι ότι δεν θα το αντέξω...

Φφφφ..καλή τύχη! Μακάρι να γίνει σχετικά εύκολα....είναι κρίμα μωρέ τα μικρακια μας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Μίλησα με τη σύμβουλο θηλασμού σήμερα τελικά. Μου είπε να ξεκινήσουμε από τους βραδινούς που είναι και οι πιο δύσκολοι και αυτοί που ταλαιπωρούν περισσότερο μιας και δεν κοιμόμαστε καλά.

Για αρχή να εστιάσουμε στο φαγητό. Να τρώει καλά το απόγευμα και το βράδυ. Όχι μόνο πολύ (ούτως ή άλλως δεν πιέζουμε) αλλά φαγητά με υψηλή θερμιδική αξία. Πχ γιαούρτι με ταχίνι και βούτυρο ξηρών καρπών για απόγευμα και μια τραχανόσουπα για βραδινό. Θηλάζουμε κανονικά για ύπνο και μετά θα ξυπνάμε αλλη μια φορά το βράδυ για θηλασμό και ξανά το πρωί. Όλες τις υπόλοιπες φορές αναλαμβάνουν οι σύντροφοι! (Καλά τους κουράγια)

Εμείς θα το δοκιμάσουμε από σήμερα. Θα δείξει πως θα πάει... Σίγουρα δεν θα την αφήσουμε να πλαντάξει στο κλάμα. Δε θέλω να είμαι αρνητική αλλά φοβάμαι ότι δεν θα το αντέξω...

Αχ τι ωραια που μασ εγραψεσ τι σου ειπε η συμβουλοσ.. 

Εγω θα δοκιμασω αυτανπου εγραψεσ.. αλλα το να αναλαμβανει το ετερον ημισυ δυσκολο...μου φτανει που αναλαμβανει την μεγαλη ππυ ξυπναει κ αυτην τα βραδυα...κ εκτοσ αυτου γοα να ειμαι λιγο ειλικρινησ τον εχω κ λιγο καλομαθημενο...τον λυπαμαι να ξυπναει κ να δουλευει την επομενη...

Στειλε μασ νεα για την προοδο σασ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Τελικά κ οι σύμβουλοι αλλα λενε...Εμενα μου ριπαν να ξρκινησω απο αυτους που θα στοιχισουν λιγότερο στο παιδι για να συνηθίζει σιγα σιγα...Κ ετσι μου φανηκε κ πιο σωστό για να είμαι ειλικρινής...Αλλα φυσικα η κάθε μια θα κανει αυτο που τη συμβούλεψαν...Καλη επιτυχια σας εύχομαι κοριτσια...Θα ξαναπω οτι τελικα δεν είναι κ τοοοοοοοοσο δύσκολο οσο το φανταζομουν...Ισως οπως ειπα να ηταν ετοιμο κ το παιδακι μου... Βεβαια δεν μου ειχε δείξει σημάδια...το αντίθετο θα ελεγα...Αλλα ολα καλα...

@katerinaki 86,το βραδυ ακομα δινω στο πρώτο ξύπνημα απο το ενα στηθος,στο επόμενο απο το αλλο κ μετα κ να ξυπνήσει κλαιει ενα λεπτό, έρχεται κ κολλαει πανω μου κ αποκοιμιεται μια χαρα χωρίς στηθος... Αν κ δεν καταλαβαινω να εχω κ τίποτα ιδιαίτερο...Πρωτα στον καθε θηλασμο καταλάβαινα το γαλα που κατεβαινε κ παντα ετρεχε κ το αλλο στηθος οποτε φοραγα παντα επιθέματα...Πλεον δεν καταλαβαίνω τίποτα κ δεν χρειάζεται να φοραω τιποτα..Δινω ενα μπουκαλι κατσικίσιο σε σκονη πριν κοιμηθει κ σιγουρα τον κραταει...

Κοριτσια κ τα παιδακια μας να ξερετε προσαρμοζονται....Ημουν 100% σιγουρη οτι ο αποθηλασμος θα ηταν ο,τι πιο δυσκολο θα έπρεπε να κανω...Κ τελικα δεν ηταν...Βασικα ηταν κ είναι πολυ δυσκολο για μενα ακομα...Οι τυψεις που σας ελεγα...Αλλα το παιδακι μου αλλαξε...Εμαθε αλλιως..Θα σας εκπλήξουν....

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, δε σας ειπα...ο μικρουλης μου πηρε επιτελους μπρος και αρχισε να τρωει μονος του!Προς το παρον μονο ψωμι και κανενα μπισκοτο βεβαια γιατι οτιδηποτε αλλο συνεχιζει να το ακουμπαει με τον δεικτη και να το σπρωχνει σαν να αηδιαζει...Χθες το απογευμα  παντως που του εδωσα για πρωτη φορα τοστ, το βουτηξε και το καταβροχθισε!! Εγω ειχα χεστει πανω μου βεβαια που τον εβλεπα να μπουκωνεται αλλα τελικα μια χαρα!

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2020 at 2:51 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, δε σας ειπα...ο μικρουλης μου πηρε επιτελους μπρος και αρχισε να τρωει μονος του!Προς το παρον μονο ψωμι και κανενα μπισκοτο βεβαια γιατι οτιδηποτε αλλο συνεχιζει να το ακουμπαει με τον δεικτη και να το σπρωχνει σαν να αηδιαζει...Χθες το απογευμα  παντως που του εδωσα για πρωτη φορα τοστ, το βουτηξε και το καταβροχθισε!! Εγω ειχα χεστει πανω μου βεβαια που τον εβλεπα να μπουκωνεται αλλα τελικα μια χαρα!

Μπραβο,τελεια....Κ εμενα κατι παει να φαει...Εφαγε το εσωτερικό απο ενα κεφτεδακι,λιγο γκουντα,λιγο μπισκοτακι...αλλα του τα δίνουμε κυριως εμείς...Μονος του δεν πολυτρωει...μονο το μπισκοτακι γλυφει...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μπραβο,τελεια....Κ εμενα κατι παει να φαει...Εφαγε το εσωτερικό απο ενα κεφτεδακι,λιγο γκουντα,λιγο μπισκοτακι...αλλα του τα δίνουμε κυριως εμείς...Μονος του δεν πολυτρωει...μονο το μπισκοτακι γλυφει...

Κι εμενα με μπισκοτο εκανε την αρχη...δυστυχως ομως ο δικος μου δεν το γλυφει...το εξαφανιζει εν ριπη οφθαλμου και μετα ψαχνει κι αλλο χαχαχα. Μιραντα του δινω τα πρασινα που εχουν λιγοτερη ζαχαρη αλλα δε θελω να του δινω καθε μερα και σιγουρα οχι πανω απο 1. Με το ψωμακι τα παμε καλυτερα γιατι κι αυτο του αρεσει πολυ αλλα τουλαχιστον του παιρνει λιγη ωρα να το μαλακωσει!Μπανανοτηγανητες ή μηλοτηγανητες μπορεις να δοκιμασεις που ειναι πολυ μαλακες και νοστιμες. Ο μικρουλης μου τις τσακιζει!!Αυτες βεβαια θελει να του τις ταιζω εγω.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα με μπισκοτο εκανε την αρχη...δυστυχως ομως ο δικος μου δεν το γλυφει...το εξαφανιζει εν ριπη οφθαλμου και μετα ψαχνει κι αλλο χαχαχα. Μιραντα του δινω τα πρασινα που εχουν λιγοτερη ζαχαρη αλλα δε θελω να του δινω καθε μερα και σιγουρα οχι πανω απο 1. Με το ψωμακι τα παμε καλυτερα γιατι κι αυτο του αρεσει πολυ αλλα τουλαχιστον του παιρνει λιγη ωρα να το μαλακωσει!Μπανανοτηγανητες ή μηλοτηγανητες μπορεις να δοκιμασεις που ειναι πολυ μαλακες και νοστιμες. Ο μικρουλης μου τις τσακιζει!!Αυτες βεβαια θελει να του τις ταιζω εγω.

Εγω του εχω πάρει βρεφικά μπισκότα αλλα το γλυφει λιγο στην αρχη κ μετα μας το κερναει....χαχαχαχα...

Για πες πως φτιαχνεις τις μπανανο-μηλο τηγανητες;;;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω του εχω πάρει βρεφικά μπισκότα αλλα το γλυφει λιγο στην αρχη κ μετα μας το κερναει....χαχαχαχα...

Για πες πως φτιαχνεις τις μπανανο-μηλο τηγανητες;;;

Χαχαχα..ειναι ευγενικος, δεν μπορεις να πεις!!!

Για τις μηλοτηγανιτες βαζεις 2 αυγα με 1 μπανανα στο μουλτι και για τις μηλοτηγανιτες τριβεις στον τριφτη 1/2 η 1 μηλο, το βαζεις στο σουρωτηρακι και το ανακατευεις καλα να φυγουν τα πολλα υγρα και μετα το ανακατευεις με 1 ή 2 αυγα, αναλογα με το μεγεθος του μηλου και των αυγων. Μετα τις φτιαχνεις κουταλια κουταλια στο αντικολλητικο οπως τα pancakes. Εγω δε βαζω κατι αλλα αμα θελεις μπορεις να βαλεις λιγο λαδακι ή βουτυρακι. Επισης, του βαζω μερικες φορες και λιγο φυστικοβουτυρο απο πανω και γινονται super. Και μελι μπορεις φυσικα αλλα εγω δεν του εχω δωσει ακομα. Η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορω αλλα λεω να περασει κανενας μηνας ακομα για σιγουρια.

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα..ειναι ευγενικος, δεν μπορεις να πεις!!!

Για τις μηλοτηγανιτες βαζεις 2 αυγα με 1 μπανανα στο μουλτι και για τις μηλοτηγανιτες τριβεις στον τριφτη 1/2 η 1 μηλο, το βαζεις στο σουρωτηρακι και το ανακατευεις καλα να φυγουν τα πολλα υγρα και μετα το ανακατευεις με 1 ή 2 αυγα, αναλογα με το μεγεθος του μηλου και των αυγων. Μετα τις φτιαχνεις κουταλια κουταλια στο αντικολλητικο οπως τα pancakes. Εγω δε βαζω κατι αλλα αμα θελεις μπορεις να βαλεις λιγο λαδακι ή βουτυρακι. Επισης, του βαζω μερικες φορες και λιγο φυστικοβουτυρο απο πανω και γινονται super. Και μελι μπορεις φυσικα αλλα εγω δεν του εχω δωσει ακομα. Η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορω αλλα λεω να περασει κανενας μηνας ακομα για σιγουρια.

Χαχαχα,ναι είναι ευγενικο το παιδάκι μου...Οταν δεν τρωμε μας το βαζει με το ζόρι στο στόμα...

Ωραια,θα δοκιμασω να του φτιαξω με μηλο που εχω...Ελπιζω να φαει λιγο...Να ξεκολλήσουμε λιγο απο τα λιωμενα . .. Του κοβεις δλδ πολυ μικρα κομματάκια κ τα μασάει ή τα καταπίνει κατευθείαν;Κ εγω μελι δεν του εχω δωσει κ θα το καθυστερησω οσο μπορω...Δεν χρειάζεται να μαθαινει στις γλυκες γευσεις...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα,ναι είναι ευγενικο το παιδάκι μου...Οταν δεν τρωμε μας το βαζει με το ζόρι στο στόμα...

Ωραια,θα δοκιμασω να του φτιαξω με μηλο που εχω...Ελπιζω να φαει λιγο...Να ξεκολλήσουμε λιγο απο τα λιωμενα . .. Του κοβεις δλδ πολυ μικρα κομματάκια κ τα μασάει ή τα καταπίνει κατευθείαν;Κ εγω μελι δεν του εχω δωσει κ θα το καθυστερησω οσο μπορω...Δεν χρειάζεται να μαθαινει στις γλυκες γευσεις...

Ή του δινω με το χερι μου μικρα κομματακια ή κραταω τη μιση και δαγκωνει μονος του κομματι...και το δαχτυλο μου μαζι χαχαχα!!Η αληθεια ειναι οτι αμα καταφερετε και ξεπερασετε τα λιωμενα, μετα υπαρχουν πολλες επιλογες. Εγω χθες το απογευμα του δοκιμασα μπιφτεκακια λαχανικων και κομματακια τυρακι γκουντα και τα εφαγε με πολλη ορεξη, ενω την κρεμα βρωμης πχ που του εδινα νομιζω οτι την ειχε βαρεθει λιγο...Δοντακια εχει βγαλει αρκετα?

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ή του δινω με το χερι μου μικρα κομματακια ή κραταω τη μιση και δαγκωνει μονος του κομματι...και το δαχτυλο μου μαζι χαχαχα!!Η αληθεια ειναι οτι αμα καταφερετε και ξεπερασετε τα λιωμενα, μετα υπαρχουν πολλες επιλογες. Εγω χθες το απογευμα του δοκιμασα μπιφτεκακια λαχανικων και κομματακια τυρακι γκουντα και τα εφαγε με πολλη ορεξη, ενω την κρεμα βρωμης πχ που του εδινα νομιζω οτι την ειχε βαρεθει λιγο...Δοντακια εχει βγαλει αρκετα?

Ωραια... μπράβο στο παιδάκι σας!!!! Εμενα οπως εγραψα εφαγε μια μερα το εσωτερικό από ενα κεφτεδακι κ τρωει λιγο γκουντα αντε κ λίγο μπισκοτακι... μέχρι εκει...Τη βρωμη δεν τη συμπαθησε ποτε. . Δοντακια εχει 4 επανω κ δυο κατω.. Εσεις;

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ωραια... μπράβο στο παιδάκι σας!!!! Εμενα οπως εγραψα εφαγε μια μερα το εσωτερικό από ενα κεφτεδακι κ τρωει λιγο γκουντα αντε κ λίγο μπισκοτακι... μέχρι εκει...Τη βρωμη δεν τη συμπαθησε ποτε. . Δοντακια εχει 4 επανω κ δυο κατω.. Εσεις;

Εμεις εχουμε 9 δοντακια, 5 πανω και 4 κατω. Επισης, περναμε λιγο δυσκολα αυτες τις ημερες γιατι ειναι ετοιμα κι αλλα 2 κατω προς τα μεσα και τον ενοχλουν παρα πολυ τον καημενουλη...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Εμεις εχουμε 9 δοντακια, 5 πανω και 4 κατω. Επισης, περναμε λιγο δυσκολα αυτες τις ημερες γιατι ειναι ετοιμα κι αλλα 2 κατω προς τα μεσα και τον ενοχλουν παρα πολυ τον καημενουλη...

Ωχ τρομαριτσα μου....τι περνανε για να βγαλουν δοντακια....Κ παλι καλα που τρωει οποτε.... Εγω εχθες εφτιαξα ομελετα του αντρα μου κ τιυ εδωσα μερικα κομματακια κ τα εφαγε...Πολυ μικρουλια βεβαια αλλα μια χαρα...Μαλλον δεν τον δοκιμάζω σε πολλα ,αυτο φταίει...Απο περπάτημα πως πατε; Δε θυμάμαι αν έχουμε ξαναπει...Εμεις με χερακια κρατημένα γυρναμε ολο τον τοπο...Μονο δεν τον έχουμε αφησει ακομα...Εχω κ τον άντρα μου που φοβάται πολυ...Αλλιως πιστευω θα ειχε περπατησει...Αλλα αλλαζει καλα τα βηματα του...Μετα εχει κυνηγητό...Αρχιζουμε να καλύπτουμε κ τις γωνίες στα έπιπλα σιγά σιγά κ ο,τι αλλο πρέπει...

Κ τα υπόλοιπα κορίτσια...Πειτε μας τα νεα σας...

Αααα κ καλημέρα.....δεν ειπα.....:-D


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...