Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ναι ωμό. Αλλιώς θα ήταν τεράστια ποσότητα.

Εμένα το τρώει όλο, απλά τρώει μόνο αλεσμένα δυστυχώς ακόμα. Και φταίω εγώ που φοβάμαι από την μία και από την άλλη λόγω εγκυμοσύνης δεν έχω αντοχή. Ειδικά το απόγευμα νιώθω "βαριά".

Σε καταλαβαινω!!Προσπαθησε ομως να του δινεις σιγα σιγα ευκαιριες για μασηση και θα σου το δειξει απο μονος του οταν θα ειναι ετοιμος. Σου το λεω γιατι το ειδα στην πραξη...Ο δικος μου που δεν εβαζε τιποτα μονος του στο στομα και που μεχρι τους 10 μηνες εκανε εμετο με το παραμικρο κομματακι στο φαι του, τωρα θελει να εχει μπροστα του διαφορα και να τα πιανει μονος του και να τρωει. Τον ταιζω κι εγω βεβαια παραλληλα, γιατι αν τον αφησω μονο του θα κανει 5 ωρες για να φαει 3 μπουκιες. Απλα, απο τον 8ο και μετα ειχα ξεκινησει να του βαζω μπροστα του κομματια, στα οποια στην αρχη δεν εδινε καμια σημασια, μετα αρχισε δειλα δειλα να τα πιανει, να τα ζουλαει, να τα πεταει κατω και τωρα εδω και λιγο καιρο επιτελους τα βαζει στο στομα. Μας πηρε ομως κανενα 4μηνο για να τα καταφερουμε. Ως προς την ποσοτητα, κι εμενα με τα αλεσμενα αδειαζε τα μπολακια (κι ακομα, οταν η μαμα μου που κλασικα φοβαται, του αλεθει κανενα φαγητο, το εξαφανιζει!), με τα πατημενα ή τα κομματια καμια σχεση. Το μονο που καταβροχθιζει χωρις να προλαβουμε καν να το δουμε ειναι το ψωμι...γι' αυτο και δεν του δινω συχνα!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσια, τελικά τα παιδάκια μας,μας δείχνουν ποτε είναι ετοιμα για το καθε τι... Κ εγω που ειχα γραψει οτι δεν περπατάει κ δεν τρώει κομματάκια...ολα εχουν αλλάξει...Πλεον τον κραταμε από το ενα χερακι κ περπαταει μια χαρα...οχι ολομόναχος ακόμα αλλά είναι σε καλό δρόμο... Κ όσον αφορα τα κομματακια που κ εμενα πνιγοταν με ψίχουλα,σημερα εχει φαει παξιμαδι με ανθότυρο,αχλαδι,λιγο τσουρεκακι κ γενικα πλεον τρώμε πιο χοντροκομμένο το φαγητό μας κ μια χαρα..Πως αλλαζουν ετσι τα παιδάκια μας;;;; Κ φυσικα αφου ανακαλυψε ποσο ωραια είναι να περπατάει,δε δέχεται με τίποτα να κατσει κατω...Θελει να είναι ολη μερα στη γυρα....Κ μου λεει μαμά κ μ αγκαλιαζει κ λιωνω...σας το ειπα;;;;;;

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Σε καταλαβαινω!!Προσπαθησε ομως να του δινεις σιγα σιγα ευκαιριες για μασηση και θα σου το δειξει απο μονος του οταν θα ειναι ετοιμος. Σου το λεω γιατι το ειδα στην πραξη...Ο δικος μου που δεν εβαζε τιποτα μονος του στο στομα και που μεχρι τους 10 μηνες εκανε εμετο με το παραμικρο κομματακι στο φαι του, τωρα θελει να εχει μπροστα του διαφορα και να τα πιανει μονος του και να τρωει. Τον ταιζω κι εγω βεβαια παραλληλα, γιατι αν τον αφησω μονο του θα κανει 5 ωρες για να φαει 3 μπουκιες. Απλα, απο τον 8ο και μετα ειχα ξεκινησει να του βαζω μπροστα του κομματια, στα οποια στην αρχη δεν εδινε καμια σημασια, μετα αρχισε δειλα δειλα να τα πιανει, να τα ζουλαει, να τα πεταει κατω και τωρα εδω και λιγο καιρο επιτελους τα βαζει στο στομα. Μας πηρε ομως κανενα 4μηνο για να τα καταφερουμε. Ως προς την ποσοτητα, κι εμενα με τα αλεσμενα αδειαζε τα μπολακια (κι ακομα, οταν η μαμα μου που κλασικα φοβαται, του αλεθει κανενα φαγητο, το εξαφανιζει!), με τα πατημενα ή τα κομματια καμια σχεση. Το μονο που καταβροχθιζει χωρις να προλαβουμε καν να το δουμε ειναι το ψωμι...γι' αυτο και δεν του δινω συχνα!

Του δίνω συχνά μπισκοτάκι και τρώει. Κάνει μισή ώρα για να φάει το μπισκοτάκι. Θα προσπαθήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια, τελικά τα παιδάκια μας,μας δείχνουν ποτε είναι ετοιμα για το καθε τι... Κ εγω που ειχα γραψει οτι δεν περπατάει κ δεν τρώει κομματάκια...ολα εχουν αλλάξει...Πλεον τον κραταμε από το ενα χερακι κ περπαταει μια χαρα...οχι ολομόναχος ακόμα αλλά είναι σε καλό δρόμο... Κ όσον αφορα τα κομματακια που κ εμενα πνιγοταν με ψίχουλα,σημερα εχει φαει παξιμαδι με ανθότυρο,αχλαδι,λιγο τσουρεκακι κ γενικα πλεον τρώμε πιο χοντροκομμένο το φαγητό μας κ μια χαρα..Πως αλλαζουν ετσι τα παιδάκια μας;;;; Κ φυσικα αφου ανακαλυψε ποσο ωραια είναι να περπατάει,δε δέχεται με τίποτα να κατσει κατω...Θελει να είναι ολη μερα στη γυρα....Κ μου λεει μαμά κ μ αγκαλιαζει κ λιωνω...σας το ειπα;;;;;;

Τι ωραια!!Ετσι ακριβως ειναι!!Αλλαζουν τοσο πολυ απο μερα σε μερα!Εμεις προσπαθουσαμε εδω και πολυ καιρο να τον μαθουμε να κανει παλαμακια ή γεια αλλα το Φιλιππακι τιποτα εκτος απο κολλα 5...γελαγε αλλα δεν εκανε καμια προσπαθεια και ξαφνικα ξυπναμε ενα πρωι και με το που ανοιγει τα ματια του, καθεται στο κρεβατι και κανει παλαμακια...χαχαχα...νομιζω οτι το εβλεπε στον υπνο του και προετοιμαζοταν!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2020 at 3:39 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Εγώ περιμένω δεύτερο παιδάκι. Χθες μπήκα στον 4ο μήνα. Ο γιος μου είναι 11 μηνών. Είναι δύσκολα γιατί δεν περπατάει ακόμα. Βέβαια και να περπατάει πάλι τρέχεις από πίσω του. 

Αν η κόρη σου είναι εύκολο παιδάκι θα σου είναι πιο εύκολο. Εμείς έχουμε πρόβλημα με τον ύπνο δυστυχώς.

Νικολέτα μου τι κάνεις πώς είσαι; τώρα λογικά θα έχεις κλείσει τον 5ο μήνα ο γιος σου ξεκίνησε το περπάτημα φαντάζομαι θα είναι δύσκολα με ένα τόσο μικρό παιδάκι να έχεις και την κοιλιά 

On 10/9/2020 at 10:18 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Εντάξει μικρή είσαι. Εγώ είμαι 34 ετών. Το καλό με το να είναι κοντά ηλικιακά είναι ότι θα έχουν παρέα το ένα το άλλο και θα ξεμπερδεύεις όπως λες. Επίσης αν έχεις και κάποια βοήθεια θα είναι πιο εύκολο. Εγώ για παράδειγμα έχω βοήθεια από τους δικούς μου γιατί είχα αίμα σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν κάνει να σηκώσω καθόλου το μωρό, ούτε να κάνω δουλειές σπιτιού.

Εγώ το πήρα απόφαση ότι για κάποια χρόνια δε θα κοιμάμαι. 

Πόσο τέλεια που έχεις βοήθεια το αίμα σταμάτησε;αυτό που λες ότι για κάποια χρόνια δεν θα κοιμάσαι ακούγεται κάπως σκληρό χαχα

On 11/9/2020 at 12:34 ΠΜ, Giwtouli1990 είπε:

Ρεεε μπηκες κιολας στον 4ο? Πω πωω απιστευτο!!! Κι εμεις σιγα σιγα λεμε να βαλουμε μπροστα για αδερφακι του Πανου μας :x

γιωτούλα μου ξεκινήσατε προσπάθειες ;αντε ευχομαι εύκολα και γρήγορα να αποκτήσεις ένα αδερφάκι του Πάνου σου

On 12/9/2020 at 11:47 ΠΜ, Mamacita Alina είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η άσωτη επέστρεψεεεε!!!
Διάβασα μόνο τη τελευταία σελίδα προφανώς χαχαχα!
Πάω μετά σε όσες προλάβω!
Τι διάβασα; Έχουμε νέες εγκυμοσύνες;
Μπράαααβοοο αγαπημένες μου!!!!!

Συνειδητοποιώ γράφοντας ότι ήδη μερικά απ' τα βρεφάκια μας εδώ έχουν ήδη κάνει τα πρώτα τους γενέθλια!!
Απίστευτο;
Ένα χρόνο πρι τέτοιο καιρό περιμέναμε ποιά θα είναι η επόμενη και βάζαμε στοιχήματα χαχχαχα.
Τόσες συγκινήσεις, άγχη, στιγμές μοιρασμένες εδώ μέσα!!

Ρε με θυμάστε ή τζάμπα συγκοινούμαι; χααχαχχααχ
Θέλω να δω νέα απ όλες σας αγαπημένες μου και απο τα μπεμπονάκια σας!

Φιλιά πολλάααα για τώρα!

Αχ άσωτη χαχα και βέβαια σε θυμόμαστε ξεχνιέσαι βρε εσύ;

On 13/9/2020 at 12:21 ΠΜ, winspert είπε:

Που χαθηκες εσύ;Χρονια κ ζαμανια...Καλα ειμαστε...Οσες μπαινουμε κ μιλαμε...Οι υπολοιπες μας ξεχασατε...Που ησουν βρε κορίτσι μου τοσο καιρό; Ευχομαι να ησουν διακοπες... Εμεις ειμαστε καλα...Οδευουμε για να σβήσουμε το πρώτο μας κερακι...Εχουμε βγαλει δοντακια,τρωμε μονο λιωμενα,δεν μπουσουλαμε,μεσα στο παρκο περπαταμε γυρω γύρω μια χαρα κ προσπαθούμε να κόψουμε λιγο το θηλασμο με πολυ μεγαλη στενοχωρια...Σκεφτομαστε αν κατσει μονο του να προσπαθήσουμε για αδερφακι αλλιως απο την καινούργια χρονιά να μας ξαναβοηθησει η επιστημη,οποτε ο θηλασμος θα πρεπει να κοπει σταδιακα..Εγω στενοχωριεμαι,ο μικρος κλαιει κ οδύρεται κ αστα..Του δινω πλεον το βράδυ για να κοιμηθει κ το εχει στο στόμα σχεδον ολη τη νυχτα...

Πες μας ομως κ εσύ λίγο τα νεα σου...Τι κανουν τα παιδακια σου; Χαθηκατε κ εσυ κ η @Farmakotriftena....

Καλή μου ξεκινήσατε προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι;

On 14/9/2020 at 2:15 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Το βαπτισαμε και το Φιλιππακι κοριτσια!!Ηταν ολα πολυ ωραια και ο μικρουλης ξεπερασε καθε προσδοκια!!Δεν εκλαψε καθολου και ειδικα με την κολυμπηθρα το διασκεδασε κιολας...χαχα!Μονο αφου τελειωσε το μυστηριο γκρινιαξε λιγο γιατι ηθελε να θηλασει...κλασικα...και μετα ηταν παλι ακμαιοτατος!!!

Καλό χριστιανό το φιλιππάκι σας πόσο τέλεια που δεν έκλαψε και το ευχαριστήθηκε

On 16/9/2020 at 1:49 ΠΜ, Clue είπε:

Να τον χαίρεστε!!! Ωραίο το Φίλιππος! Κι εμείς το σκεφτόμασταν αν ήταν αγόρι η μικρή.

Το έχω μαζέψει από 8-9 μηνών. Δεν πολυκαθόταν.

Με το καλό και η δική σας βάφτιση! Πως θα το πείτε; Φύλο έχετε μάθει για το 2ο;

Πέρυσι σαν σήμερα έκανα baby shower...πως περνάει ο καιρός... Νιώθω πως έχει περάσει ένας αιώνας από τότε! Από τη μια είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που έχω το μπεμπάκι μου (που κοντεύει να χρονίσει) κι από την άλλη πόσο αναπολώ όταν ήταν στην κοιλιά ακόμα! Αχχχ κοιμόμουν κιόλας τότε! Χεχε

Περνάω δύσκολα τις τελευταίες μέρες! Προσπαθούμε να κάνουμε μετάβαση από το κρεβάτι μας στο δωμάτιό της σε κούνια και δυσκολεύομαι πολύ! Ξυπνάει ένα μ.ο. 8 φορές κάθε βράδυ και μάλιστα μετά τις 4-5 το πρωί παίζει να κάνει και μια ώρα να αφήσει το στήθος. Αν πάω να τη βγάλω νωρίτερα ξυπνάει και κλαίει! Ευτυχώς δε δουλεύω ακόμα γιατί δεν θα την πάλευα να πάω στη δουλειά. Είμαι σαν ζόμπι!

Πωπω οχτώ φορές κάθε βράδυ είναι πάρα πολλές έστρωσε ή ακόμα είναι έτσι;

On 16/9/2020 at 2:19 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες!!Εμεις καθως δεν μπουσουλαμε-περπαταμε ακομα,  το χρησιμοποιουμε το παρκο. Για την ακριβεια εδω και λιγο καιρο εχει αρχισει να καθεται που μπορει να σηκωνεται ορθιος γιατι μεχρι προτινος με το ζορι κανενα 5λεπτο. Του αρεσει να πιανει τα παιχνιδια του, να σηκωνεται ορθιος και να τα εκφενδονιζει εξω...χαχα!

@Clue ευχομαι να καταφερετε συντομα τη μεταβαση και να ξεκουραστεις κι εσυ!Εμεις τον βαζουμε πλεον στην κουνια την ημερα (Το Σαββατο καταφερα πρωτη φορα να τον κοιμισω και να τον μεταφερω στην κουνια του χωρις να ξυπνησει...μεχρι τοτε δεν ειχε κοιμηθει ποτε στην κουνια του!) αλλα με τον βραδινο υπνο δεν ξερω πως θα τα καταφερουμε αφου ξυπναει συνεχεια κι εγω δουλευω, οποτε ειναι αδυνατον να πηγαινοερχομαι ολο το βραδυ...Ας μαθει τουλαχιστον οταν ειναι μονος του να κοιμαται στην κουνια και μετα βλεπουμε γιατι μεχρι τωρα κοιμοταν και την ημερα στο κρεβατι μας με μαξιλαρια γυρω του αλλα την προηγουμενη εβδομαδα επεσε απο το κρεβατι και παθαμε σοκ!Ευτυχως δε χτυπησε πολυ!!

και εμένα έχει πέσει η μικρή από το κρεβάτι και είχα πάθει και εγώ ένα σοκ λίγο-πολύ νομίζω ότι σε όλες τις μανούλες συμβαίνει αυτό κάποια στιγμή

On 16/9/2020 at 8:29 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Κωνσταντίνο θα τον πούμε, το όνομα του πεθερού μου. Μάλλον είναι κοριτσάκι μας είπαν κατά 80% το δεύτερο.

Αχ κι εγώ αναπολώ τον ύπνο που έκανα. Την κοιλιά δεν την αναπολώ η αλήθεια είναι.

Άσε κι εμείς πριν 2 μέρες τον πήγαμε στο κρεβατάκι του, γιατί από 6,5 μηνών έμαθε να κοιμάται στο κρεβάτι μας μαζί μας. Ο άντρας μου πήρε ένα βιβλίο το "Κοιμήσου παιδί μου" και όλο καυγάδες είχαμε γιατί εγώ δεν ήθελα να το εφαρμόσει, επειδή είναι σκληρό.

Τέλος πάντων κλαίει και κλαίω κι εγώ μαζί που τον ακούω, αλλά προσπαθώ να μάθει, γιατί από το κρεβάτι μας θα πέσει καμιά ώρα κάτω (είναι και πολύ ψηλό) και εκτός από αυτό μεγαλώνει και η κοιλιά μου και δε θα χωράμε. Συν το ότι θα έρθει και το δεύτερο μωρό μετά.

πώς πάει η μετάβαση έμαθε το νινί να κοιμάται στο κρεβάτι του;μόνο εγώ είμαι η τρελή που κόβω φλέβα για μεγάλη κοιλιά όταν είμαι έγκυος; Χαχα

On 21/9/2020 at 4:56 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια κι εμεις φοβομασταν πολυ τις πτώσεις κι ετσι καναμε το κρεβάτι μας φρουριο, βαλαμε προστατευτικα και στα πλαϊνά και στο κάτω μερος. Θα τα βγάλουν τα λεφτα τους γιατι δεν σκοπευουμε να σταματήσουμε τη συγκοιμηση, μας λειπει πολυ το παιδάκι μας γιατι δουλευουμε και οι δυο και το βραδυ θελουμε να τον νιώθουμε κοντα μας και εκεινος εμας! :wub:

Α γιωτούλι μου όσο κι αν σας φανεί υπερβολικό ο μεγάλος μου γιος έχει 20 μέρες που κοιμάται στο δωμάτιο του οκτώ ολόκληρα χρόνια κάναμε συγκοιμηση ούτε εκείνος ήταν έτοιμος να φύγει ούτε εμείς ήμασταν έτοιμοι να τον αποχωριστούμε

On 7/10/2020 at 1:44 ΠΜ, winspert είπε:

Κοριτσια καλησπέρα...Κ εμεις ακομα παλεύουμε με τα αλεσμενα... Βέβαια αυτό που παρατηρώ είναι οτι πνίγεται κ του έρχεται εμετος οπου θελει...Δλδ αν βρει ψιχουλακι μεσα στο φαγητό μπορεί να κανει εμετο..Το πρωι ομως θα φαει σε κομματάκια μιση φετα γκούντα...εκει δεν πνίγεται;;;; Μάλλον του αρέσει οπότε οχι...Του λιωνω εντελως ελαχιστη πατατουλα κ του τη δινω κ δεν μπορεί να την καταπιει με τίποτα...Παντως το ότι τρωει τυρακι είναι μια προοδος...Εμεις έχουμε ξεκινήσει αποθηλασμο,για να μην πω οτι τελειωσαμε κιολας... Ξεκινησα νωρις για να το παω χαλαρα αλλα το παιδακι μου το δεχτηκε κ πλεον του δινω ελάχιστο τη νυχτα...Κ θελω να σας πω οτι στενοχωριεμαι αφανταστα που του το εκοψα...Εχω τρελές τυψεις...Αλλα δε γινοταν αλλιως...Πινει σκονη κατσικισιο αλλα λεω να τον περάσω στο φρέσκο κατσικίσιο...Οσες δεν θηλαζετε τι γαλα δινετε;

από θηλασατε ε χαίρομαι που δεν ήταν δύσκολο για το μικρό και για εσένα εσένα σε καταλαβαίνω που στεναχωριέσαι αφάνταστα και εγώ θα στεναχωριόμουν πάρα πολύ αλλά μία ερώτηση γιατί δεν γινόταν αλλιώς;

On 8/10/2020 at 3:01 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω αν ημουν μονη μου θα συνεχιζα μεχρι τα 2 αλλα κι εμενα δεν ειναι πολυ υποστηρικτικο το περιβαλλον, ουτε κι ο μπαμπας που θα ηθελε να εχω αποθηλασει ηδη να σου πω την αληθεια. Απο την αρχη, για να μη με πρηζουν ειχα πει οτι θα θηλασω σιγουρα μεχρι το ετος και μετα θα το κοψουμε σιγα σιγα, αναλογως με το ποσο δεκτικος θα ειναι ο μικρουλης. Το κορυφαιο ειναι οτι ακομα καποιοι μου λενε οτι αν του δωσω ξενο, μπορει να στρωσει ο υπνος...λες και πειναει...που τρωει τα παντα απο τις στερεες του ολη μερα!Θα βαζω τον αντρα μου μετα να ξυπναει ολο το βραδυ για να τον ξανακοιμιζει με κουνημα...ειμαι σιγουρη οτι θα αλλαξει γνωμη και θα μου πει να τον θηλασω μεχρι τα 5 χαχαχα!!

και εμένα το περιβάλλον στο πρώτο μου παιδί δεν ήταν καθόλου υποστηρικτικό και για κάποιους άλλους λόγους τέλος πάντων κατάφερα και τον θήλασα μόνο μέχρι 7 μηνών εκ των οποίων τους τρεις μήνες τους πρώτους τρεις μήνες έδινα και σκονο γάλα... Σε αυτό το παιδί ήμουν πολύ πεισμωμένη έκλεισα τα αυτιά μου και δεν έδωσα καθόλου σημασία στους τριγύρω μου είπα όπως εγώ δεν έρχομαι στα σπίτια σας να σας πω τι θα ταΐζετε τα παιδιά σας έτσι και εσάς να μη σας αφορά τι θα ταΐσω εγώ το παιδί μου...η γιαγιά μου φαγώθηκε ότι μετά τους 6 μήνες το γάλα μας είναι νερό δεν πειράζει της λέω θα της δίνω νεράκι εσένα να μη σε νοιάζει χαχα  εεε μα τα θέλουν να τα ακούσουν μου φαίνεται

On 22/10/2020 at 2:16 ΠΜ, tzeni82 είπε:

Εμεισ κοριτσια εχουμε απο 10.5 μηνωνπου  καναμε βηματακια..κ απο 11 μηνων περπαταμε κανονικα..εννοειταξ χτυπαμε καθε 3 κ λιγο γιατι ειναι ριψοκινδυνη..η μεγαλη μου σ αυτην την φαση ηταν πολυ φοβιτσιαρα κ προσεκτικη...η μικρη δεν νιωθει..κ γενικα με εχει ξεθεωσει..ολο πισω απο τα ποδια μου ειναι...δεν μ αφηνει σε χλωρο κλαρι..

Με το φαγητο εχουμε τα θεματακια τησ..δεν θελει το κουταλι..προτιμαει να τα κραταει ολα στα χερι..εντωμεταξυ εχω στρωσει κ χαλια κ με βλεπω να τα ξαναπλενω συντομα..

 @winspert μηπωσ προσπαθει μ αυτον τον τροπο να μπουσουλησει? Η δικια μου ποτε δεν εβαλε  γονατα κ αγκωνεσ στο πατωμα γξσ νσ μπουσουλησει..μπουσουλαγε σαν τον spiderman..

Καλέ και εμένα η κόρη μου έτσι σαν τον spider-man μπουσουλαγε και εμένα σαν τη δική σου 11 μηνών περπατούσε

On 28/10/2020 at 6:53 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσια εγω εχω σχεδον αποθηλασει...Καποια ελαχιστα βραδια μπορεί να του δωσω αν ξυπνησει κ κλαιει αλλα δε νομίζω οτι βγάζει κατι...Πιο πολυ για πιπιλα το θελει...Κ εμενα στην αρχή ουρλιαζε για να του δωσω αλλα τον επαιρνε ο άντρας μου κ κατεβαιναν στην αυλη κ ετσι ξεχνιοταν...Οσο για το φρεσκο,εγω στην αρχη του εφτιαχνα να πιει ,το δοκιμαζε κ αρνιοταν να πιει...Επεμενα καθε μερα...κ ξαφνικα ετσι μια μερα,απο εκεί που πηγα να του το δωσω κ γυρισε το προσωπο του αλλου κ πηγε να κλαψει,του λεω πινουμε το γαλα μας τωρα λιγο πιο κοφτα κ αυτό ηταν...απλα το ρουφηξε,30 ml κ αρχισε να κλαιει οταν τελειωσε....κ του φτιαχνω αλλα τοσα κ τα πινει κ κλαίει παλι κ του εφτιαξα αλλα 60..Ετριβα τα ματια μου...Κ απο τότε η ωρα που πινει το γαλα του είναι η αγαπημένη του...Απλα τρεμει απο χαρα οταν βλεπει το μπιμπερο....Ποιος;;;; Ο βυζακιας μου!!!!!

Αχ το παιδί μου τι καλά που δεν δυσκολεύτηκε να αποθηλασει...

ΚΟΡΙΤΣΆΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΤΙ ΚΆΝΕΤΕ ΠΏΣ ΕΊΣΤΕ;ΔΕΝ ΈΧΕΤΕ ΠΑΡΆΠΟΝΟ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΌΛΕΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΒΈΒΑΙΑ ΣΉΜΕΡΑ ΚΑΤΆ ΚΑΙΡΟΎΣ ΜΠΑΊΝΩ ΔΙΑΒΆΖΩ ΒΆΖΩ ΣΕ ΠΑΡΆΘΕΣΗ ΤΑ ΣΧΌΛΙΑ ΠΟΥ ΘΈΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΉΣΩ ΑΛΛΆ ΠΆΝΤΑ ΚΆΤΙ ΓΙΝΌΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΊΑΖΑ.... ΕΝ ΟΛΊΓΟΙΣ ΌΛΟ ΈΜΠΑΙΝΑ ΌΛΟ ΔΙΆΒΑΖΑ ΑΛΛΆ ΌΛΟ ΔΕΝ ΈΓΡΑΦΑ ΤΊΠΟΤΑ ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΕΊΠΑ ΣΉΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΆΕΙ ΆΛΛΟ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΉΣΩ ΣΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 4

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

από θηλασατε ε χαίρομαι που δεν ήταν δύσκολο για το μικρό και για εσένα εσένα σε καταλαβαίνω που στεναχωριέσαι αφάνταστα και εγώ θα στεναχωριόμουν πάρα πολύ αλλά μία ερώτηση γιατί δεν γινόταν αλλιώς;

Κοπελαρα μου,τι κάνεις εσύ; Πες μας τα νεα σου...Ναι,δεν εχουμε παραπονο...Εγω δεν ηθελα να αποθηλασω αλλα επρεπε γιατί λογω δυσκολιας θα πρέπει να ξεκινήσουμε προσπαθειες για δεύτερο παιδακι γιατί δεν ξέρουμε ποτε θα έρθει..λογω εξωσωματικής βλεπεις...Κ μου ειπε ο γιατρός οτι θα ηταν καλύτερα να αποθηλασω γιατί αν μεινω έγκυος κ θηλαζω μπορει να κανω συσπασεις κ να αποβληθει το εμβρυο...Βεβαια υπολογιζα να κανω καμια προσπάθεια μέχρι τις γιορτές αλλα τωρα ετσι οπως είναι η κατασταση απο την καινούργια χρονιά... Θέλουμε πολυ δεύτερο παιδακι.... Μακαρι να ερχόταν κ φυσικα....

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Κοπελαρα μου,τι κάνεις εσύ; Πες μας τα νεα σου...Ναι,δεν εχουμε παραπονο...Εγω δεν ηθελα να αποθηλασω αλλα επρεπε γιατί λογω δυσκολιας θα πρέπει να ξεκινήσουμε προσπαθειες για δεύτερο παιδακι γιατί δεν ξέρουμε ποτε θα έρθει..λογω εξωσωματικής βλεπεις...Κ μου ειπε ο γιατρός οτι θα ηταν καλύτερα να αποθηλασω γιατί αν μεινω έγκυος κ θηλαζω μπορει να κανω συσπασεις κ να αποβληθει το εμβρυο...Βεβαια υπολογιζα να κανω καμια προσπάθεια μέχρι τις γιορτές αλλα τωρα ετσι οπως είναι η κατασταση απο την καινούργια χρονιά... Θέλουμε πολυ δεύτερο παιδακι.... Μακαρι να ερχόταν κ φυσικα....

Winspert μου μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου για το θηλασμό σύντομα θα θηλάζεις το δεύτερο παιδάκι σου ❤️❤️ αχχχ εγώ δεν θα κάνω άλλο παιδί γι'αυτό θα θηλάσω την μικρή μου όσο περισσότερο μπορωωωω μακάρι να τα καταφέρω κ να κρατήσει για πολύ πολύ ακόμα...αλλά το τονίζω είναι από τον καημό μου που δεν θ κάνω άλλο μωρό χαχαχ.λοιπόν εμείς τα πάμε πολύ καλά τρέχουμε είμαστε πάρα πολύ ζωηρές κάνει άπειρες ζημιές μέσα στο σπίτι όλες τις δουλειές τις κάνω το βράδυ γιατί την ημέρα δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα πρέπει να είμαι συνέχεια πίσω της γιατί πηγαίνει σε όλα τα επικίνδυνα σημεία και κάνει όλα τα επικίνδυνα πράγματα ότι πιο επικίνδυνο φανταστείς για ένα παιδί η Σαββίνα θα το κάνει... Βάζει τα πάντα στο στόμα της δεν μπορώ να πάρω τα μάτια μου από πάνω της.το μόνο καλό είναι ότι μου κάνει δύο μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα και όλο το βράδυ κοιμάται σερί και έτσι μπορώ να ξεκουραστώ... Δεν τρώμε πλέον καθόλου φρούτα, με το ζόρι ίσως φάει 2 3 κουταλάκια κρέμα,  σούπιτσα θα φάει σπάνια και γενικά με δυσκολεύει λίγο στο φαγητό της.. μπισκοτάκια τρώει με ευχαρίστηση πατατούλες βλακείουλες Με λίγα λόγια... Με ζορίζει όσο αφορά το φαγητό κατά τα άλλα θηλάζουμε φουλ

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, marioula1234 said:

Νικολέτα μου τι κάνεις πώς είσαι; τώρα λογικά θα έχεις κλείσει τον 5ο μήνα ο γιος σου ξεκίνησε το περπάτημα φαντάζομαι θα είναι δύσκολα με ένα τόσο μικρό παιδάκι να έχεις και την κοιλιά 

Πόσο τέλεια που έχεις βοήθεια το αίμα σταμάτησε;αυτό που λες ότι για κάποια χρόνια δεν θα κοιμάσαι ακούγεται κάπως σκληρό χαχα

γιωτούλα μου ξεκινήσατε προσπάθειες ;αντε ευχομαι εύκολα και γρήγορα να αποκτήσεις ένα αδερφάκι του Πάνου σου

Αχ άσωτη χαχα και βέβαια σε θυμόμαστε ξεχνιέσαι βρε εσύ;

Καλή μου ξεκινήσατε προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι;

Καλό χριστιανό το φιλιππάκι σας πόσο τέλεια που δεν έκλαψε και το ευχαριστήθηκε

Πωπω οχτώ φορές κάθε βράδυ είναι πάρα πολλές έστρωσε ή ακόμα είναι έτσι;

και εμένα έχει πέσει η μικρή από το κρεβάτι και είχα πάθει και εγώ ένα σοκ λίγο-πολύ νομίζω ότι σε όλες τις μανούλες συμβαίνει αυτό κάποια στιγμή

πώς πάει η μετάβαση έμαθε το νινί να κοιμάται στο κρεβάτι του;μόνο εγώ είμαι η τρελή που κόβω φλέβα για μεγάλη κοιλιά όταν είμαι έγκυος; Χαχα

Α γιωτούλι μου όσο κι αν σας φανεί υπερβολικό ο μεγάλος μου γιος έχει 20 μέρες που κοιμάται στο δωμάτιο του οκτώ ολόκληρα χρόνια κάναμε συγκοιμηση ούτε εκείνος ήταν έτοιμος να φύγει ούτε εμείς ήμασταν έτοιμοι να τον αποχωριστούμε

από θηλασατε ε χαίρομαι που δεν ήταν δύσκολο για το μικρό και για εσένα εσένα σε καταλαβαίνω που στεναχωριέσαι αφάνταστα και εγώ θα στεναχωριόμουν πάρα πολύ αλλά μία ερώτηση γιατί δεν γινόταν αλλιώς;

και εμένα το περιβάλλον στο πρώτο μου παιδί δεν ήταν καθόλου υποστηρικτικό και για κάποιους άλλους λόγους τέλος πάντων κατάφερα και τον θήλασα μόνο μέχρι 7 μηνών εκ των οποίων τους τρεις μήνες τους πρώτους τρεις μήνες έδινα και σκονο γάλα... Σε αυτό το παιδί ήμουν πολύ πεισμωμένη έκλεισα τα αυτιά μου και δεν έδωσα καθόλου σημασία στους τριγύρω μου είπα όπως εγώ δεν έρχομαι στα σπίτια σας να σας πω τι θα ταΐζετε τα παιδιά σας έτσι και εσάς να μη σας αφορά τι θα ταΐσω εγώ το παιδί μου...η γιαγιά μου φαγώθηκε ότι μετά τους 6 μήνες το γάλα μας είναι νερό δεν πειράζει της λέω θα της δίνω νεράκι εσένα να μη σε νοιάζει χαχα  εεε μα τα θέλουν να τα ακούσουν μου φαίνεται

Καλέ και εμένα η κόρη μου έτσι σαν τον spider-man μπουσουλαγε και εμένα σαν τη δική σου 11 μηνών περπατούσε

Αχ το παιδί μου τι καλά που δεν δυσκολεύτηκε να αποθηλασει...

ΚΟΡΙΤΣΆΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΤΙ ΚΆΝΕΤΕ ΠΏΣ ΕΊΣΤΕ;ΔΕΝ ΈΧΕΤΕ ΠΑΡΆΠΟΝΟ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΌΛΕΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΒΈΒΑΙΑ ΣΉΜΕΡΑ ΚΑΤΆ ΚΑΙΡΟΎΣ ΜΠΑΊΝΩ ΔΙΑΒΆΖΩ ΒΆΖΩ ΣΕ ΠΑΡΆΘΕΣΗ ΤΑ ΣΧΌΛΙΑ ΠΟΥ ΘΈΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΉΣΩ ΑΛΛΆ ΠΆΝΤΑ ΚΆΤΙ ΓΙΝΌΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΊΑΖΑ.... ΕΝ ΟΛΊΓΟΙΣ ΌΛΟ ΈΜΠΑΙΝΑ ΌΛΟ ΔΙΆΒΑΖΑ ΑΛΛΆ ΌΛΟ ΔΕΝ ΈΓΡΑΦΑ ΤΊΠΟΤΑ ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΕΊΠΑ ΣΉΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΆΕΙ ΆΛΛΟ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΉΣΩ ΣΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ❤️❤️❤️❤️

Καλώς την!

Εμείς βγάλαμε το καγκελο της κούνιας και αφαιρέσαμε τα ποδαράκια και τώρα έχουμε μια κούνια τύπου μοντεσσορι. Τα βράδια σηκωνομαι και πάω στο δωμάτιό της καθ' τη θηλάζω ξαπλωμένη και προς το πρωί που έχει πιο ανήσυχο ύπνο κοιμάμαι κι εγώ εκεί. Στον αποθηλασμό πατήσαμε μια παύση προς το παρόν. Πρώτον γιατί δεν είναι στην καλύτερη φάση της. Άλμα, εμβόλιο, γκρίνια και τώρα είναι και λίγο αρρωστούλα. Δεύτερον με την καραντίνα δεν είναι το ίδιο εύκολο να βγούμε βόλτα και να της αποσπάσουμε την προσοχή. Θα το δούμε...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Winspert μου μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου για το θηλασμό σύντομα θα θηλάζεις το δεύτερο παιδάκι σου ❤️❤️ αχχχ εγώ δεν θα κάνω άλλο παιδί γι'αυτό θα θηλάσω την μικρή μου όσο περισσότερο μπορωωωω μακάρι να τα καταφέρω κ να κρατήσει για πολύ πολύ ακόμα...αλλά το τονίζω είναι από τον καημό μου που δεν θ κάνω άλλο μωρό χαχαχ.λοιπόν εμείς τα πάμε πολύ καλά τρέχουμε είμαστε πάρα πολύ ζωηρές κάνει άπειρες ζημιές μέσα στο σπίτι όλες τις δουλειές τις κάνω το βράδυ γιατί την ημέρα δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα πρέπει να είμαι συνέχεια πίσω της γιατί πηγαίνει σε όλα τα επικίνδυνα σημεία και κάνει όλα τα επικίνδυνα πράγματα ότι πιο επικίνδυνο φανταστείς για ένα παιδί η Σαββίνα θα το κάνει... Βάζει τα πάντα στο στόμα της δεν μπορώ να πάρω τα μάτια μου από πάνω της.το μόνο καλό είναι ότι μου κάνει δύο μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα και όλο το βράδυ κοιμάται σερί και έτσι μπορώ να ξεκουραστώ... Δεν τρώμε πλέον καθόλου φρούτα, με το ζόρι ίσως φάει 2 3 κουταλάκια κρέμα,  σούπιτσα θα φάει σπάνια και γενικά με δυσκολεύει λίγο στο φαγητό της.. μπισκοτάκια τρώει με ευχαρίστηση πατατούλες βλακείουλες Με λίγα λόγια... Με ζορίζει όσο αφορά το φαγητό κατά τα άλλα θηλάζουμε φουλ

Αχ τι όμορφο αυτό που μου λες!!!!Σε ευχαριστω πολυ...Να τη θηλασεις όσο πιο πολυ μπορεις...Κ εγω αυτη την πρόθεση ειχα αλλα λογαριαζα χωρίς τον ξενοδόχο...Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλα αν μια στις χιλιες γινει κατι δε θέλω να το διακινδυνευσω... Είναι ζωηρη η μικρή σου,ε; Κ εμενα είναι πολύ ζωηρος... Περπατάει ενω τον κραταμε απο το ενα χέρι κ τα πειράζει ολα... Έχουμε βαλει παντου προστατευτικά κ θελει να τα βγάλει ολα...χαχαχα


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clue είπε:

Καλώς την!

Εμείς βγάλαμε το καγκελο της κούνιας και αφαιρέσαμε τα ποδαράκια και τώρα έχουμε μια κούνια τύπου μοντεσσορι. Τα βράδια σηκωνομαι και πάω στο δωμάτιό της καθ' τη θηλάζω ξαπλωμένη και προς το πρωί που έχει πιο ανήσυχο ύπνο κοιμάμαι κι εγώ εκεί. Στον αποθηλασμό πατήσαμε μια παύση προς το παρόν. Πρώτον γιατί δεν είναι στην καλύτερη φάση της. Άλμα, εμβόλιο, γκρίνια και τώρα είναι και λίγο αρρωστούλα. Δεύτερον με την καραντίνα δεν είναι το ίδιο εύκολο να βγούμε βόλτα και να της αποσπάσουμε την προσοχή. Θα το δούμε...

Καλώς σας βρήκα αγαπημένη μου ❤️ τώρα που βγάλατε τα κάγκελα η μικρή ανεβοκατεβαίνει μόνη της από την κούνια; Περαστικά στο ζουζούνι καλε ναι θήλασε την όσο περισσότερο μπορείς θα σου λείψει αργότερα αυτό θα το δεις...στερεές θα τρώνε μετά για μία ζωή ενώ το γάλα της μαμάς είναι μόνο τώρα και είναι τόσο μοναδικό ❤️❤️❤️

Just now, winspert είπε:

Αχ τι όμορφο αυτό που μου λες!!!!Σε ευχαριστω πολυ...Να τη θηλασεις όσο πιο πολυ μπορεις...Κ εγω αυτη την πρόθεση ειχα αλλα λογαριαζα χωρίς τον ξενοδόχο...Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλα αν μια στις χιλιες γινει κατι δε θέλω να το διακινδυνευσω... Είναι ζωηρη η μικρή σου,ε; Κ εμενα είναι πολύ ζωηρος... Περπατάει ενω τον κραταμε απο το ενα χέρι κ τα πειράζει ολα... Έχουμε βαλει παντου προστατευτικά κ θελει να τα βγάλει ολα...χαχαχα

Ευχαριστώ πάρα πολύ αγάπη μου θα προσπαθήσω να τη θηλάσω όσο περισσότερο μπορώ... Εσύ ναι δεν είναι να το διακινδυνεύσεις καλή μου.η μικρή μου είναι πάρα πολύ ζωηρή αν την κρατούσα από το ένα χέρι μία χαρά θα ήταν το θέμα είναι ότι περπατάει μόνη της και πηγαίνει όπου θέλει και κάνει τα πάντα χάος χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Winspert μου μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου για το θηλασμό σύντομα θα θηλάζεις το δεύτερο παιδάκι σου ❤️❤️ αχχχ εγώ δεν θα κάνω άλλο παιδί γι'αυτό θα θηλάσω την μικρή μου όσο περισσότερο μπορωωωω μακάρι να τα καταφέρω κ να κρατήσει για πολύ πολύ ακόμα...αλλά το τονίζω είναι από τον καημό μου που δεν θ κάνω άλλο μωρό χαχαχ.λοιπόν εμείς τα πάμε πολύ καλά τρέχουμε είμαστε πάρα πολύ ζωηρές κάνει άπειρες ζημιές μέσα στο σπίτι όλες τις δουλειές τις κάνω το βράδυ γιατί την ημέρα δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα πρέπει να είμαι συνέχεια πίσω της γιατί πηγαίνει σε όλα τα επικίνδυνα σημεία και κάνει όλα τα επικίνδυνα πράγματα ότι πιο επικίνδυνο φανταστείς για ένα παιδί η Σαββίνα θα το κάνει... Βάζει τα πάντα στο στόμα της δεν μπορώ να πάρω τα μάτια μου από πάνω της.το μόνο καλό είναι ότι μου κάνει δύο μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα και όλο το βράδυ κοιμάται σερί και έτσι μπορώ να ξεκουραστώ... Δεν τρώμε πλέον καθόλου φρούτα, με το ζόρι ίσως φάει 2 3 κουταλάκια κρέμα,  σούπιτσα θα φάει σπάνια και γενικά με δυσκολεύει λίγο στο φαγητό της.. μπισκοτάκια τρώει με ευχαρίστηση πατατούλες βλακείουλες Με λίγα λόγια... Με ζορίζει όσο αφορά το φαγητό κατά τα άλλα θηλάζουμε φουλ

Καλως την!!Προσπαθω απο χθες, Μαριουλα μου, να σου γραψω αλλα ολο κολλαει...Τι ωραιο ονομα το Σαββινα!!Ειναι δυσκολο μωρε να μην τρωει το παιδι, αλλα και το να μην κοιμαται δεν παλευεται, οποτε τουλαχιστον κατι ειναι που σου κοιμαται!Ως προς τις "επικινδυνες αποστολες" νομιζω ειναι στο dna τους...χαχα!Κι ο δικος μου τα ιδια...ψιλοπερπαταει τωρα και μονος του και ισα που προλαβαινουμε την καταστροφη καθε φορα!Ασε που ενω δεν εβαζε πραγματα στο στομα του, τωρα δεν μπορουμε να τον αφησουμε απο τα ματια μας λεπτο...χθες ακαριαια εφαγε ενα πολυ πολυ μικρο κομματακι χαρτοπετσετα και δεν τον προλαβα...το καταπιε!Τι ωρες σου κοιμαται μες στην ημερα? Κι εμενα 2 κανει αλλα ιδανικα θα ηθελα να μειωσει σε 1 γιατι το βραδυ παει 23:00 για να κοιμηθει αλλα συνηθως ξυπναει κατα τις 18:30 απο τον απογευματινο υπνο, οποτε που να κοιμηθει μετα?!Το πρωι ξυπναει κατα τις 7:00-8:00 και ριχνει εναν υπνακο γυρω στις 11:00-12:00 και μετα ξανανυσταζει γυρω στις 16:30.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2020 at 3:06 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου τι κάνεις πώς είσαι; τώρα λογικά θα έχεις κλείσει τον 5ο μήνα ο γιος σου ξεκίνησε το περπάτημα φαντάζομαι θα είναι δύσκολα με ένα τόσο μικρό παιδάκι να έχεις και την κοιλιά 

Πόσο τέλεια που έχεις βοήθεια το αίμα σταμάτησε;αυτό που λες ότι για κάποια χρόνια δεν θα κοιμάσαι ακούγεται κάπως σκληρό χαχα

γιωτούλα μου ξεκινήσατε προσπάθειες ;αντε ευχομαι εύκολα και γρήγορα να αποκτήσεις ένα αδερφάκι του Πάνου σου

Αχ άσωτη χαχα και βέβαια σε θυμόμαστε ξεχνιέσαι βρε εσύ;

Καλή μου ξεκινήσατε προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι;

Καλό χριστιανό το φιλιππάκι σας πόσο τέλεια που δεν έκλαψε και το ευχαριστήθηκε

Πωπω οχτώ φορές κάθε βράδυ είναι πάρα πολλές έστρωσε ή ακόμα είναι έτσι;

και εμένα έχει πέσει η μικρή από το κρεβάτι και είχα πάθει και εγώ ένα σοκ λίγο-πολύ νομίζω ότι σε όλες τις μανούλες συμβαίνει αυτό κάποια στιγμή

πώς πάει η μετάβαση έμαθε το νινί να κοιμάται στο κρεβάτι του;μόνο εγώ είμαι η τρελή που κόβω φλέβα για μεγάλη κοιλιά όταν είμαι έγκυος; Χαχα

Α γιωτούλι μου όσο κι αν σας φανεί υπερβολικό ο μεγάλος μου γιος έχει 20 μέρες που κοιμάται στο δωμάτιο του οκτώ ολόκληρα χρόνια κάναμε συγκοιμηση ούτε εκείνος ήταν έτοιμος να φύγει ούτε εμείς ήμασταν έτοιμοι να τον αποχωριστούμε

από θηλασατε ε χαίρομαι που δεν ήταν δύσκολο για το μικρό και για εσένα εσένα σε καταλαβαίνω που στεναχωριέσαι αφάνταστα και εγώ θα στεναχωριόμουν πάρα πολύ αλλά μία ερώτηση γιατί δεν γινόταν αλλιώς;

και εμένα το περιβάλλον στο πρώτο μου παιδί δεν ήταν καθόλου υποστηρικτικό και για κάποιους άλλους λόγους τέλος πάντων κατάφερα και τον θήλασα μόνο μέχρι 7 μηνών εκ των οποίων τους τρεις μήνες τους πρώτους τρεις μήνες έδινα και σκονο γάλα... Σε αυτό το παιδί ήμουν πολύ πεισμωμένη έκλεισα τα αυτιά μου και δεν έδωσα καθόλου σημασία στους τριγύρω μου είπα όπως εγώ δεν έρχομαι στα σπίτια σας να σας πω τι θα ταΐζετε τα παιδιά σας έτσι και εσάς να μη σας αφορά τι θα ταΐσω εγώ το παιδί μου...η γιαγιά μου φαγώθηκε ότι μετά τους 6 μήνες το γάλα μας είναι νερό δεν πειράζει της λέω θα της δίνω νεράκι εσένα να μη σε νοιάζει χαχα  εεε μα τα θέλουν να τα ακούσουν μου φαίνεται

Καλέ και εμένα η κόρη μου έτσι σαν τον spider-man μπουσουλαγε και εμένα σαν τη δική σου 11 μηνών περπατούσε

Αχ το παιδί μου τι καλά που δεν δυσκολεύτηκε να αποθηλασει...

ΚΟΡΙΤΣΆΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΤΙ ΚΆΝΕΤΕ ΠΏΣ ΕΊΣΤΕ;ΔΕΝ ΈΧΕΤΕ ΠΑΡΆΠΟΝΟ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΌΛΕΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΔΙΆΒΑΣΑ ΒΈΒΑΙΑ ΣΉΜΕΡΑ ΚΑΤΆ ΚΑΙΡΟΎΣ ΜΠΑΊΝΩ ΔΙΑΒΆΖΩ ΒΆΖΩ ΣΕ ΠΑΡΆΘΕΣΗ ΤΑ ΣΧΌΛΙΑ ΠΟΥ ΘΈΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΉΣΩ ΑΛΛΆ ΠΆΝΤΑ ΚΆΤΙ ΓΙΝΌΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΊΑΖΑ.... ΕΝ ΟΛΊΓΟΙΣ ΌΛΟ ΈΜΠΑΙΝΑ ΌΛΟ ΔΙΆΒΑΖΑ ΑΛΛΆ ΌΛΟ ΔΕΝ ΈΓΡΑΦΑ ΤΊΠΟΤΑ ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΕΊΠΑ ΣΉΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΆΕΙ ΆΛΛΟ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΉΣΩ ΣΤΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ❤️❤️❤️❤️

Καθολου υπερβολικο δε μου φαινεται που κοιμοταν ολα αυτα τα χρονια μαζι σας! Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Ειναι υπεροχο να κοιμασαι με το αγγελουδι σου.. Οοοποτε νιωσει ετοιμος ο ιδιος θα φυγει απο το κρεβατι μας!

Οχι δεν εχουμε αρχισει ακομα προσπαθειες.. Με τον καινουριο χρονο λογικα! 

Τι ομορφο ονομα το Σαββινα! :wub: κι εγω τον θηλαζω και ευχομαι να πανε ολα καλα οταν μεινω εγκυος να συνεχισω, δε θελω να του στερησω το γαλατακι της μαμας!

Κοριτσια μου τι κανετεεεεεεε??

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 9:13 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Καλως την!!Προσπαθω απο χθες, Μαριουλα μου, να σου γραψω αλλα ολο κολλαει...Τι ωραιο ονομα το Σαββινα!!Ειναι δυσκολο μωρε να μην τρωει το παιδι, αλλα και το να μην κοιμαται δεν παλευεται, οποτε τουλαχιστον κατι ειναι που σου κοιμαται!Ως προς τις "επικινδυνες αποστολες" νομιζω ειναι στο dna τους...χαχα!Κι ο δικος μου τα ιδια...ψιλοπερπαταει τωρα και μονος του και ισα που προλαβαινουμε την καταστροφη καθε φορα!Ασε που ενω δεν εβαζε πραγματα στο στομα του, τωρα δεν μπορουμε να τον αφησουμε απο τα ματια μας λεπτο...χθες ακαριαια εφαγε ενα πολυ πολυ μικρο κομματακι χαρτοπετσετα και δεν τον προλαβα...το καταπιε!Τι ωρες σου κοιμαται μες στην ημερα? Κι εμενα 2 κανει αλλα ιδανικα θα ηθελα να μειωσει σε 1 γιατι το βραδυ παει 23:00 για να κοιμηθει αλλα συνηθως ξυπναει κατα τις 18:30 απο τον απογευματινο υπνο, οποτε που να κοιμηθει μετα?!Το πρωι ξυπναει κατα τις 7:00-8:00 και ριχνει εναν υπνακο γυρω στις 11:00-12:00 και μετα ξανανυσταζει γυρω στις 16:30.

Κατερίνα μου χαίρομαι πολύ που σου αρέσει το όνομά μας έχουμε Άγιο Σάββα εδώ στο νησί βοηθάει πολύ το νησί ο συγκεκριμένος  άγιος και όπως καταλαβαίνεις ο μισός πληθυσμός του νησιου έχει το όνομα Σάββας η Σαββίνα❤️ έχουμε θέμα με το φαγητό ναι δεν τρώει στερεές με τον ύπνο είμαστε κομπλέ. Από βρέφος από νεογέννητο ήταν okay με τον ύπνο της.. Κατερίνα μου τις ίδιες ώρες έχουν ωράριο ύπνου τα μικρά μας εκτός από το βραδινό ύπνο, ξυπνάει κατά τις 8:00 κοιμάται κατά τις 11:00 με 12:00 και μετά στις 4:30 ξανακοιμάται μέχρι τις 6:30 η διαφορά μας είναι ότι ενώ θα ξυπνήσει στις 6:30 με 7:00 παρά 9:00 έχει ξανακοιμηθεί και μετά ξυπνάει πάλι στις 8:00 το πρωί.εμένα με το να περπατάει από 11 μηνών πλέον είναι στη φάση που τρέχει όχι απλά περπατάει ανεβαίνει τη σκάλα και πηγαίνει από το ένα παιδικό δωμάτιο στο άλλο παιδικό πρέπει να είσαι συνέχεια πίσω της για να μην πηγαίνει στη σκάλα πρέπει να είσαι συνέχεια πίσω της γιατί όλο πηγαίνει όπως το λες σε επικίνδυνες αποστολές χαχαχ

Τις δουλειές μου τις κάνω όλες το βράδυ που κοιμάται η μπέμπα για την ημέρα αφήνω μόνο το φαγητό

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καθολου υπερβολικο δε μου φαινεται που κοιμοταν ολα αυτα τα χρονια μαζι σας! Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Ειναι υπεροχο να κοιμασαι με το αγγελουδι σου.. Οοοποτε νιωσει ετοιμος ο ιδιος θα φυγει απο το κρεβατι μας!

Οχι δεν εχουμε αρχισει ακομα προσπαθειες.. Με τον καινουριο χρονο λογικα! 

Τι ομορφο ονομα το Σαββινα! :wub: κι εγω τον θηλαζω και ευχομαι να πανε ολα καλα οταν μεινω εγκυος να συνεχισω, δε θελω να του στερησω το γαλατακι της μαμας!

Κοριτσια μου τι κανετεεεεεεε??

Γιώτα μου αυτό ακριβώς δεν ήθελα να τον πιέσω ήθελα να νιώσει έτοιμος για να πάει στο δωμάτιό του και έφτασε η στιγμή και πήγε.  Εύχομαι ο νέος χρόνος να σας χαρίσει πολύ γρήγορα κ εύκολα ένα μωρακι ❤️ τι τέλεια που δεν θα σταματήσεις το θηλασμό θήλασε όσο περισσότερο μπορείς ήταν το όνειρο μ να κάνω νταντεμ

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κατερίνα μου χαίρομαι πολύ που σου αρέσει το όνομά μας έχουμε Άγιο Σάββα εδώ στο νησί βοηθάει πολύ το νησί ο συγκεκριμένος  άγιος και όπως καταλαβαίνεις ο μισός πληθυσμός του νησιου έχει το όνομα Σάββας η Σαββίνα❤️ έχουμε θέμα με το φαγητό ναι δεν τρώει στερεές με τον ύπνο είμαστε κομπλέ. Από βρέφος από νεογέννητο ήταν okay με τον ύπνο της.. Κατερίνα μου τις ίδιες ώρες έχουν ωράριο ύπνου τα μικρά μας εκτός από το βραδινό ύπνο, ξυπνάει κατά τις 8:00 κοιμάται κατά τις 11:00 με 12:00 και μετά στις 4:30 ξανακοιμάται μέχρι τις 6:30 η διαφορά μας είναι ότι ενώ θα ξυπνήσει στις 6:30 με 7:00 παρά 9:00 έχει ξανακοιμηθεί και μετά ξυπνάει πάλι στις 8:00 το πρωί.εμένα με το να περπατάει από 11 μηνών πλέον είναι στη φάση που τρέχει όχι απλά περπατάει ανεβαίνει τη σκάλα και πηγαίνει από το ένα παιδικό δωμάτιο στο άλλο παιδικό πρέπει να είσαι συνέχεια πίσω της για να μην πηγαίνει στη σκάλα πρέπει να είσαι συνέχεια πίσω της γιατί όλο πηγαίνει όπως το λες σε επικίνδυνες αποστολές χαχαχ

Τις δουλειές μου τις κάνω όλες το βράδυ που κοιμάται η μπέμπα για την ημέρα αφήνω μόνο το φαγητό

Ενα δακρυ κυλησε...χαχαχα!Περα απο την πλακα ειναι τελειο το προγραμμα της μικρης!Εμενα ο μικρουλης δεν το ειχε ποτε με τον υπνο...τον κοιμιζω και τον βαζω στην κουνια του και απο καποια στιγμη και μετα το παιρνω στο κρεβατι μου. Ξυπναει συνεχεια ολο το βραδυ και πολλες φορες δυσκολευεται να ξανακοιμηθει κι ολο μουγκριζει και με "κακοποιει"...το τι μπουνια εχω φαει δε λεγεται!!Πολυ σημαντικο που κοιμαται νωρις εσενα και μπορεις και κανεις τις δουλειες σου. Εγω ευτυχως εχω βοηθεια απο τους δικους μου  αλλιως δε θα προλαβαινα να κανω τιποτα, αφου ακομα και στον απογευματινο του υπνο πρεπει να ειμαι διπλα του γιατι ακομα κι εκει ολο ξυπναει.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2020 at 3:06 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου τι κάνεις πώς είσαι; τώρα λογικά θα έχεις κλείσει τον 5ο μήνα ο γιος σου ξεκίνησε το περπάτημα φαντάζομαι θα είναι δύσκολα με ένα τόσο μικρό παιδάκι να έχεις και την κοιλιά 

Καλά είμαι! Έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και λίγες μέρες. Η κοιλιά μου αυτή τη φορά μεγάλωσε πάρα πολύ γρήγορα. Ναι είμαι 5μιση μηνών σε 1 βδομάδα. Διανύω τον 6ο μήνα.

Ναι περπατάει και τρέχει. Όλη μέρα πρέπει να είμαι από πίσω του και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

On 11/11/2020 at 3:06 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Πόσο τέλεια που έχεις βοήθεια το αίμα σταμάτησε;αυτό που λες ότι για κάποια χρόνια δεν θα κοιμάσαι ακούγεται κάπως σκληρό χαχα

Ναι ευτυχώς έχω βοήθεια. Δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα τελείως μόνη μου. Την ημέρα είμαι πιο καλά, αλλά το απόγευμα αρχίζω και "βαραίνω". Ναι σταμάτησε το αίμα. Χαχαχα τι να κάνω το πήρα απόφαση ότι δε θα κοιμάμαι.

On 11/11/2020 at 3:06 ΜΜ, marioula1234 είπε:

πώς πάει η μετάβαση έμαθε το νινί να κοιμάται στο κρεβάτι του;μόνο εγώ είμαι η τρελή που κόβω φλέβα για μεγάλη κοιλιά όταν είμαι έγκυος; Χαχα

Όχιιιιι δεν αντέχω την κοιλιά. Θα ήθελα η εγκυμοσύνη να κρατάει 1 μήνα το πολύ.

Ναι ευτυχώς κοιμάται στο κρεβάτι του τώρα. Βέβαια καμιά φορά ξυπνάει και τη νύχτα δεν το πάει σερί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...