Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 15/11/2020 at 2:57 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Ενα δακρυ κυλησε...χαχαχα!Περα απο την πλακα ειναι τελειο το προγραμμα της μικρης!Εμενα ο μικρουλης δεν το ειχε ποτε με τον υπνο...τον κοιμιζω και τον βαζω στην κουνια του και απο καποια στιγμη και μετα το παιρνω στο κρεβατι μου. Ξυπναει συνεχεια ολο το βραδυ και πολλες φορες δυσκολευεται να ξανακοιμηθει κι ολο μουγκριζει και με "κακοποιει"...το τι μπουνια εχω φαει δε λεγεται!!Πολυ σημαντικο που κοιμαται νωρις εσενα και μπορεις και κανεις τις δουλειες σου. Εγω ευτυχως εχω βοηθεια απο τους δικους μου  αλλιως δε θα προλαβαινα να κανω τιποτα, αφου ακομα και στον απογευματινο του υπνο πρεπει να ειμαι διπλα του γιατι ακομα κι εκει ολο ξυπναει.

Ποσο ιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

15 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχαχαχα

Τωρα που δε θηλαζει πως ξαναβρισκει τον υπνο του οταν ξυπναει?

Μεχρι κ προχθες του εδινα στηθος οταν ξύπναγε αλλα επειδη δεν βγάζει τιποτα προφανώς, με ποναγε...Δυο βραδια τωρα μου ζηταει ,του λέω η μαμά δεν εχει γαλατακι,γκρινιαζει για κανα λεπτο,κολλαει επάνω μου κ κοιμάται!!!!! Αχ το παιδάκι μου....πολυ συνεργάσιμος!!!!!

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μεχρι κ προχθες του εδινα στηθος οταν ξύπναγε αλλα επειδη δεν βγάζει τιποτα προφανώς, με ποναγε...Δυο βραδια τωρα μου ζηταει ,του λέω η μαμά δεν εχει γαλατακι,γκρινιαζει για κανα λεπτο,κολλαει επάνω μου κ κοιμάται!!!!! Αχ το παιδάκι μου....πολυ συνεργάσιμος!!!!!

Μια χαρα!!Εμενα η μονη εναλλακτικη που τον ικανοποιει και ξανακοιμαται ειναι να τον παρουμε αγκαλια ορθιο με το μαγουλακι στον ωμο μας και να περπαταμε και να κουνιομαστε...Οταν ξυπναει τοσες φορες ομως (με το ζορι καταφερνουμε κανενα 2ωρο σερι) ειναι αδυνατον να σηκωνομαι τοσες φορες και να τον κουναω...οσες φορες το επιχειρησα παραπατουσα απο τη νυστα...Ασε που πολλες φορες δυσκολευεται να τον ξαναπαρει ο υπνος και τουλαχιστον στο στηθος καθεται και προσπαθει να νανουριστει παλι, οποτε ετσι ψιλοκοιμαμαι κι εγω!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Μια χαρα!!Εμενα η μονη εναλλακτικη που τον ικανοποιει και ξανακοιμαται ειναι να τον παρουμε αγκαλια ορθιο με το μαγουλακι στον ωμο μας και να περπαταμε και να κουνιομαστε...Οταν ξυπναει τοσες φορες ομως (με το ζορι καταφερνουμε κανενα 2ωρο σερι) ειναι αδυνατον να σηκωνομαι τοσες φορες και να τον κουναω...οσες φορες το επιχειρησα παραπατουσα απο τη νυστα...Ασε που πολλες φορες δυσκολευεται να τον ξαναπαρει ο υπνος και τουλαχιστον στο στηθος καθεται και προσπαθει να νανουριστει παλι, οποτε ετσι ψιλοκοιμαμαι κι εγω!

Αχ ποσο σε καταλαβαινω.... Ακριβως τα ιδια μου εκανε... Έχουμε γραψει πολλα χιλιόμετρα περα δωθε στο σπίτι....Τωρα πια κοιμάται συνεχόμενα με μια φορα που ξυπναει για να τον οαρω στο κρεβάτι αγκαλιτσα κ ξανακοιμαται οπως σου εγραψα...Παντα ξεκιναει να κοιμάται στην κούνια του κ καποιες φορές κοιμάται εκει μέχρι το πρωί

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/11/2020 at 2:57 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Ενα δακρυ κυλησε...χαχαχα!Περα απο την πλακα ειναι τελειο το προγραμμα της μικρης!Εμενα ο μικρουλης δεν το ειχε ποτε με τον υπνο...τον κοιμιζω και τον βαζω στην κουνια του και απο καποια στιγμη και μετα το παιρνω στο κρεβατι μου. Ξυπναει συνεχεια ολο το βραδυ και πολλες φορες δυσκολευεται να ξανακοιμηθει κι ολο μουγκριζει και με "κακοποιει"...το τι μπουνια εχω φαει δε λεγεται!!Πολυ σημαντικο που κοιμαται νωρις εσενα και μπορεις και κανεις τις δουλειες σου. Εγω ευτυχως εχω βοηθεια απο τους δικους μου  αλλιως δε θα προλαβαινα να κανω τιποτα, αφου ακομα και στον απογευματινο του υπνο πρεπει να ειμαι διπλα του γιατι ακομα κι εκει ολο ξυπναει.

Πω πω καλά μιλάμε για πολύ ανήσυχο ύπνο..Κατερίνα μου εάν δεν κοιμότανε νωρίς το βράδυ να μπορώ να κάνω τις δουλειές μου αυτό θα ήταν καταστροφή για μένα γιατί την ημέρα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα

On 15/11/2020 at 3:52 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Καλά είμαι! Έχει αρχίσει να με πονάει η μέση μου εδώ και λίγες μέρες. Η κοιλιά μου αυτή τη φορά μεγάλωσε πάρα πολύ γρήγορα. Ναι είμαι 5μιση μηνών σε 1 βδομάδα. Διανύω τον 6ο μήνα.

Ναι περπατάει και τρέχει. Όλη μέρα πρέπει να είμαι από πίσω του και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Ναι ευτυχώς έχω βοήθεια. Δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα τελείως μόνη μου. Την ημέρα είμαι πιο καλά, αλλά το απόγευμα αρχίζω και "βαραίνω". Ναι σταμάτησε το αίμα. Χαχαχα τι να κάνω το πήρα απόφαση ότι δε θα κοιμάμαι.

Όχιιιιι δεν αντέχω την κοιλιά. Θα ήθελα η εγκυμοσύνη να κρατάει 1 μήνα το πολύ.

Ναι ευτυχώς κοιμάται στο κρεβάτι του τώρα. Βέβαια καμιά φορά ξυπνάει και τη νύχτα δεν το πάει σερί.

αχ ρε Νικολέτα μου διανύεις τον έκτο δηλαδή σε λιγότερο από τέσσερις μήνες θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!ευτυχώς που έχεις βοήθεια αλλιώς θα ήταν ζόρι καλή μου...για πες πως αισθάνεσαι ανυπομονεί για το μπεμπέ;

On 18/11/2020 at 3:39 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Μια χαρα!!Εμενα η μονη εναλλακτικη που τον ικανοποιει και ξανακοιμαται ειναι να τον παρουμε αγκαλια ορθιο με το μαγουλακι στον ωμο μας και να περπαταμε και να κουνιομαστε...Οταν ξυπναει τοσες φορες ομως (με το ζορι καταφερνουμε κανενα 2ωρο σερι) ειναι αδυνατον να σηκωνομαι τοσες φορες και να τον κουναω...οσες φορες το επιχειρησα παραπατουσα απο τη νυστα...Ασε που πολλες φορες δυσκολευεται να τον ξαναπαρει ο υπνος και τουλαχιστον στο στηθος καθεται και προσπαθει να νανουριστει παλι, οποτε ετσι ψιλοκοιμαμαι κι εγω!

Κατερίνα μου πόσες φορές ξυπνάει στο περίπου; Δλδ δύσκολα κοιμάται δύο ώρες σερί το βράδυ;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κορίτσια μου τι κάνετε;;; Μωρέ υποψιάζομαι πως έχω μυκητες χαμηλά...


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κατερίνα μου πόσες φορές ξυπνάει στο περίπου; Δλδ δύσκολα κοιμάται δύο ώρες σερί το βράδυ;

Στις 9-10 ωρες που κοιμαται για βραδυ ξυπναει τουλαχιστον 5 φορες. Καμια φορα κανει 1 3ωρο στον πρωτο υπνο αλλα οχι παντα. Τις περισσοτερες φορες ξυπναει μαξιμουμ στο 2ωρο.Το μεγαλο δραμα ξεκιναει κατα τις 3:00-4:00 που συνηθως δυσκολευεται να ξανακοιμηθει και ολο γκρινιαζει, θηλαζει, κοιμαται λιγο και ξανα παλι. Κανονικα ξυπναει κατα τις 7:00, τωρα μονο που λογω αναστολης ειμαι σπιτι τον καταφερνω να ψιλοκοιμαται μεχρι τις 8:30-9:00. Και στους ημερησιους υπνους ομως ξυπναει...στον πρωτο που ειναι με τη μαμα μου, τον παιρνει αγκαλια και ξανακοιμαται και στον δευτερο που ειναι μαζι μου συνδεεται με το βυζι...Τι να πω...ευελπιστω οτι θα φτιαξει ο υπνος του καποια στιγμη!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

  • Λυπημένη/-ος 6

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα κοριτσακι μου να προσεχεις

Ολα καλα θα πανε 

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert said:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

Περαστικά γρήγορα εύχομαι

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

Κοριτσι περαστικα...μην ανησυχεισ...φιλικο ζευγαρι τουναδερφου μου με 13 μηνων αγορακι κολλησαν οι γονεισ του κορονοιο..αυτοι το περασαν ελαφρα. Κ για το μωρο τουσ που ρωτησα.μου χαν πει πωσ δεν ειχε συμπτωματα..λιγα δεκατα...η παιδιατροσ ειπε να μην απομακρυνουν το μωρο απο το σπιτι..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Περαστικά γρήγορα εύχομαι

 

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσι περαστικα...μην ανησυχεισ...φιλικο ζευγαρι τουναδερφου μου με 13 μηνων αγορακι κολλησαν οι γονεισ του κορονοιο..αυτοι το περασαν ελαφρα. Κ για το μωρο τουσ που ρωτησα.μου χαν πει πωσ δεν ειχε συμπτωματα..λιγα δεκατα...η παιδιατροσ ειπε να μην απομακρυνουν το μωρο απο το σπιτι..

 

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια... Ενθαρρυντικό αυτό που μου λες...Φοραω μασκα συνεχεια αλλα τη νύχτα εχει μαθει να κοιμάται αγκαλιτσα μου...κ το πρώτο βραδυ υπεφερα με μασκα στον υπνο...Εχθες το βράδυ τον πηρε ο αντρας μου στο κρεβάτι κ κοιμηθηκαν μαζι...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

Περαστικα κοριτσακι μου!!!Νομιζω κι εγω απ' ο,τι ακουω οτι ο μικρουλης δε θα εχει θεμα ακομα κι αν κολλησει. Ειναι πολυ δυσκολο να φορας συνεχεια μασκα ή να μην ερχεσαι σε στενη επαφη με το παιδι σου...σε καταλαβαινω απολυτα!!Υπομονη ομως και θα περασει!!Εσυ πως εισαι?Εχεις πυρετο?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Περαστικα κοριτσακι μου!!!Νομιζω κι εγω απ' ο,τι ακουω οτι ο μικρουλης δε θα εχει θεμα ακομα κι αν κολλησει. Ειναι πολυ δυσκολο να φορας συνεχεια μασκα ή να μην ερχεσαι σε στενη επαφη με το παιδι σου...σε καταλαβαινω απολυτα!!Υπομονη ομως και θα περασει!!Εσυ πως εισαι?Εχεις πυρετο?

Μακαρι κατερινουλα μου... γιατί θα ταλαιπωρηθεί το παιδάκι μου...Εγω κανω μέχρι 38 πυρετο αλλα ακομα κ οταν πέφτει στο 37,2(γιατί μέχρι εκεί παει)νιωθω σα να εχω πολυ περισσότερο...Σε λίγο θα πάρω τηλέφωνο στον εοδυ γιατί νομιζω οτι ο βηχας μου χειροτερεψε σήμερα...να μου δωσουν οδηγιες...Το παιδακι μου κλαίει κ δεν μπορεί να καταλάβει γιατί η μανούλα δεν τον παίρνει πολυ αγκαλια...:(

  • Λυπημένη/-ος 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...