Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Μακαρι κατερινουλα μου... γιατί θα ταλαιπωρηθεί το παιδάκι μου...Εγω κανω μέχρι 38 πυρετο αλλα ακομα κ οταν πέφτει στο 37,2(γιατί μέχρι εκεί παει)νιωθω σα να εχω πολυ περισσότερο...Σε λίγο θα πάρω τηλέφωνο στον εοδυ γιατί νομιζω οτι ο βηχας μου χειροτερεψε σήμερα...να μου δωσουν οδηγιες...Το παιδακι μου κλαίει κ δεν μπορεί να καταλάβει γιατί η μανούλα δεν τον παίρνει πολυ αγκαλια...:(

Ευχομαι να μη σε ταλαιπωρησει αλλο και να γινεις γρηγορα καλα!!Και ξερεις...μολις περασει ποιος σε κραταει!!Κατσιασμα...θα παρει μαζεμενες τις αγκαλιες και τα φιλια ο μικρουλης:wub:!Προς το παρον ξεκουραση και υπομονη!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 22/11/2020 at 1:39 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

Περαστικά εύχομαι! Άσε κι εμένα η αδερφή μου η μικρή κόλλησε κορωνοϊό και κόλλησαν οι γονείς μου, η γιαγιά μου και η μία αδερφή μου. Ευτυχώς με το που έκανε το τεστ η αδερφή μου και βγήκε θετικό δεν ξαναήρθα σ' επαφή και έκανα το τεστ κι εγώ και δεν κόλλησα.

Εγώ φοβάμαι πιο πολύ μην κολλήσω επειδή είμαι έγκυος, αλλά και για τον μικρό εννοείται.

On 21/11/2020 at 11:17 ΠΜ, marioula1234 είπε:

αχ ρε Νικολέτα μου διανύεις τον έκτο δηλαδή σε λιγότερο από τέσσερις μήνες θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!ευτυχώς που έχεις βοήθεια αλλιώς θα ήταν ζόρι καλή μου...για πες πως αισθάνεσαι ανυπομονεί για το μπεμπέ;

Ναι διανύω τον 6ο μήνα. Είμαι 5μιση μηνών. ΠΗΤ έχω 10 Μαρτίου. Κόλλησαν όλοι οι δικοί μου κορωνοϊό και δεν έχω καθόλου βοήθεια τώρα εδώ και 10 μέρες. Ευτυχώς προχθές και σήμερα ήρθε η πεθερά μου. Και σκέψου ότι μένουν από πάνω μας, αλλά δεν ερχόμαστε σ' επαφή.

Ανυπομονώ, αλλά φοβάμαι πως θα είναι δύσκολα με τα ξενύχτια. Ακόμα ο μικρός κάποιες φορές δεν κοιμάται σερί, οπότε θα έχω 2 μωρά να ξυπνάνε. Άσε που έχω τρομερές αϋπνίες και είμαι σαν ζόμπι όλη μέρα.

On 21/11/2020 at 11:17 ΠΜ, marioula1234 είπε:

υποψιάζομαι πως έχω μυκητες χαμηλά...

Εγώ όταν είχα πάθει μύκητες είχα πάρει ένα χάπι το Fugostadine και έβαζα μία κολπική αλοιφή την Travogen. Πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου μην ταλαιπωρείσαι άδικα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ωωωωω μωρε το μικρουλι!!Τι συμπτωματα εχει?Εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

Εμενα επεσε ο πυρετος αλλα δεν εχω καθόλου οσφρηση κ γεύση κ εχω ταση για εμετο...Ο μικρος μου εχει πυρετο...εχθες ειχε για ποσες ωρες 38,5 που δεν επεφτε με τίποτα

  • Λυπημένη/-ος 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Εμενα επεσε ο πυρετος αλλα δεν εχω καθόλου οσφρηση κ γεύση κ εχω ταση για εμετο...Ο μικρος μου εχει πυρετο...εχθες ειχε για ποσες ωρες 38,5 που δεν επεφτε με τίποτα

περαστικα κοριτσι μου!! ποσο ειναι ο μικρος ? υπαρχουν κατι βιταμινουλες για πανω απο χρονο κ γενικα μου ειπε ο παιδιατρος βοηθανε αρκετα με βιταμινη c . ρωτα μηπως καταφερεις κ του δωσεις λιγο κ περασει λιγο πιο ανωδυνα. περαστικα σας! πολυ δυσκολο αυτο με ενα μικρο παιδι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

περαστικα κοριτσι μου!! ποσο ειναι ο μικρος ? υπαρχουν κατι βιταμινουλες για πανω απο χρονο κ γενικα μου ειπε ο παιδιατρος βοηθανε αρκετα με βιταμινη c . ρωτα μηπως καταφερεις κ του δωσεις λιγο κ περασει λιγο πιο ανωδυνα. περαστικα σας! πολυ δυσκολο αυτο με ενα μικρο παιδι.

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου...Ο μικρος μου είναι 13 μηνων...του δινω φρούτα,οσο μπορει να φαει βέβαια... Είναι πολυ δυσκολο οντως...κ είναι η πρώτη φορα που αρρωσταινω απ οταν γεννησα τον μικρό κ μου φανηκε βουνο...Κ τωρα ακόμα δεν έχω δυνάμεις να τον περιποιηθω... βεβαια καθε μερα είμαι κ καλυτερα...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου...Ο μικρος μου είναι 13 μηνων...του δινω φρούτα,οσο μπορει να φαει βέβαια... Είναι πολυ δυσκολο οντως...κ είναι η πρώτη φορα που αρρωσταινω απ οταν γεννησα τον μικρό κ μου φανηκε βουνο...Κ τωρα ακόμα δεν έχω δυνάμεις να τον περιποιηθω... βεβαια καθε μερα είμαι κ καλυτερα...

Κουράγιο εύχομαι. Φαντάζομαι ότι είναι πολύ δύσκολο από πολλές απόψεις. Ελπίζω να έχεις λίγη βοήθεια. Ελπίζω να νιώσετε γρήγορα καλύτερα

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2020 at 1:39 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα...Εγω ειμαι αρρωστουλα...Κολλησα στη δουλειά κορονοιο....Βασικα φοβάμαι για το παιδί μην το κολλησω...Φοραω μασκα αλλα γίνεται μια.μαμα να μην πάρει αγκαλιά το παιδακι της; Μου απλωνει τα χερακια κ με ζηταει:(

 

On 24/11/2020 at 11:29 ΜΜ, winspert είπε:

Κολλησε κ το παιδακι μου:(:(:(

πω πω περαστικά σας βρε αγάπη λυπάμαι πάρα πολύ που κόλλησε και το μωράκι σου και ταλαιπωρείται με τα συμπτώματα ενώ είναι τόσο μικρούλης λυπάμαι και για σένα εννοείται εύχομαι πολύ πολύ πολύ σύντομα να γίνεται εντελώς καλά ❤️

On 24/11/2020 at 11:11 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Περαστικά εύχομαι! Άσε κι εμένα η αδερφή μου η μικρή κόλλησε κορωνοϊό και κόλλησαν οι γονείς μου, η γιαγιά μου και η μία αδερφή μου. Ευτυχώς με το που έκανε το τεστ η αδερφή μου και βγήκε θετικό δεν ξαναήρθα σ' επαφή και έκανα το τεστ κι εγώ και δεν κόλλησα.

Εγώ φοβάμαι πιο πολύ μην κολλήσω επειδή είμαι έγκυος, αλλά και για τον μικρό εννοείται.

Ναι διανύω τον 6ο μήνα. Είμαι 5μιση μηνών. ΠΗΤ έχω 10 Μαρτίου. Κόλλησαν όλοι οι δικοί μου κορωνοϊό και δεν έχω καθόλου βοήθεια τώρα εδώ και 10 μέρες. Ευτυχώς προχθές και σήμερα ήρθε η πεθερά μου. Και σκέψου ότι μένουν από πάνω μας, αλλά δεν ερχόμαστε σ' επαφή.

Ανυπομονώ, αλλά φοβάμαι πως θα είναι δύσκολα με τα ξενύχτια. Ακόμα ο μικρός κάποιες φορές δεν κοιμάται σερί, οπότε θα έχω 2 μωρά να ξυπνάνε. Άσε που έχω τρομερές αϋπνίες και είμαι σαν ζόμπι όλη μέρα.

Εγώ όταν είχα πάθει μύκητες είχα πάρει ένα χάπι το Fugostadine και έβαζα μία κολπική αλοιφή την Travogen. Πάρε τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου μην ταλαιπωρείσαι άδικα.

Νικολέτα μου πήγα δύο φορές στο νοσοκομείο για να με δει ο γυναικολόγος και τις δύο φορές δεν κατάφερε να με δει γιατί είχε περιστατικά τώρα δεν ρισκάρω να ξαναπάω γιατί έχουμε κρούσματα με κορονοϊό στο νοσοκομείο μας

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

@winspert καλή μου πως είσαι εσύ κ το μικρακι σου;

Εγω ενω πηγαινα καλύτερα, σήμερα εχω παλι λίγο βηχα... Θα το δω πως θα παει...Το παιδάκι μου καθε μερα κ καλυτερα...Μου ξανακανε προχθές πυρετο ενω ειχε πέσει κ ημασταν σ αναμμένα κάρβουνα....Αν θα συνεχιζε θα έπρεπε να παμε στο νοσοκομείο αλλα ευτυχώς ολα καλα..Σε ευχαριστώ που ρωτας... Εσύ πως είσαι;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω ενω πηγαινα καλύτερα, σήμερα εχω παλι λίγο βηχα... Θα το δω πως θα παει...Το παιδάκι μου καθε μερα κ καλυτερα...Μου ξανακανε προχθές πυρετο ενω ειχε πέσει κ ημασταν σ αναμμένα κάρβουνα....Αν θα συνεχιζε θα έπρεπε να παμε στο νοσοκομείο αλλα ευτυχώς ολα καλα..Σε ευχαριστώ που ρωτας... Εσύ πως είσαι;

Συνέχεια σας σκέφτομαι καλή μου αλλά όλο κάτι γινόταν κ δεν έβρισκα χρόνο να μπω να ρωτήσω...χαίρομαι τόσο που είστε καλύτερα :) εγώ πρέπει να κόλλησα καμία ιωσουλα φουλ καταρροή


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Συνέχεια σας σκέφτομαι καλή μου αλλά όλο κάτι γινόταν κ δεν έβρισκα χρόνο να μπω να ρωτήσω...χαίρομαι τόσο που είστε καλύτερα :) εγώ πρέπει να κόλλησα καμία ιωσουλα φουλ καταρροή

Ωχ...περαστικα σου εύχομαι...Η αληθεια είναι οτι εκτος απο τον κορονοιο υπάρχουν κ αλλες ιωσεις...χαχαχαχα....Αλλα αυτη τωρα μονοπωλεί το ενδιαφέρον...Κ παλι γρήγορα περαστικά!!!!!Φιλια πολλα...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πώς είστε;

Εγώ είμαι στεναχωρημένη γιατί ο πατέρας μου κόλλησε κορωνοϊό από την αδερφή μου και νοσηλεύεται από χθες στο Τζάνειο. Είχε πυρετό και τον κράτησαν.

Εσύ τι κάνεις; Μήπως για τους μύκητες να κάνεις μία αερόβια και αναερόβια εξέταση;

@winspert Περαστικά σε σένα και το παιδάκι σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...