Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ειχα καφε στο σκουπισμα μονο για 2 μερες.. και χθες το απογευμα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα αιμα πανω στη σερβιετα, σηκωθηκα αμεσως για τουαλετα και ειδα αιμα αρκετο και εγινε ενα πλαφ και εφυγε ενα κομματι μεσα στη λεκανη...αυτο που επεσε ηταν το μωρακι μου..... :-(

Γιωτουλι μου, λυπαμαι τοσο πολυ!!Πραγματικα, δεν εχω λογια...

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

16 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια το εχασα το μωρακι μου...

Λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν έχω λόγια... Το μόνο που εύχομαι είναι να μείνεις πάλι γρήγορα έγκυος και να πάνε όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ειχα καφε στο σκουπισμα μονο για 2 μερες.. και χθες το απογευμα ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα αιμα πανω στη σερβιετα, σηκωθηκα αμεσως για τουαλετα και ειδα αιμα αρκετο και εγινε ενα πλαφ και εφυγε ενα κομματι μεσα στη λεκανη...αυτο που επεσε ηταν το μωρακι μου..... :-(

Σοκαριστικα... πέρασα ακριβώς το ίδιο την ημέρα των γενεθλίων μου πριν την κοινή μας εδώ εγκυμοσύνη... Νόμιζα ήταν ιδέα μου... Δεν είχα κάνει χοριακή..είχα κα΄νει όμως τεστάκια που μέσα στη μέρα έγιναν πιο αχνά αντί πιο έντονα... μου είπαν βιοχημική εμένα...
Το είδα με τα μάτια μου και δε το πίστευα.... Ακριβώς αυτό το πλαφ...

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι αν θέλεις το ότιδηποτε έλα πμ να μιλήσουμε...
Ξέρω ότι είναι δύσκολο... σε καταλαβαίνω...
Εύχομαι μέσα απ τη καρδιά μου σύντομα να έρθει ένα μωράκι ξανά να απαλύνει τον πόνο όπως έγινε και με εμένα και σας έγραψα εδώ πρώτη φορά!

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

Ξερεις, είναι πολυ δυσκολο γενικα...Εγω δυσκολευτηκα πολυ με εξωσωματικες να κανω το αντρακι μου κ καθε φορα που επαιρνα αρνητικό ή στη βιοχημική που ειχα ποναγε πολυ...Ισχυει ομως αυτό που λες, ότι η φυση ξερει...Κ μετα λες εγινε για καλο...Παρε αγκαλια τον Πανουλη σου κ τον αντρουλη σου κ σιγουρα θα ερθει το υγιες μωρακι...

Αχ αυτό το μαμα...το ακουμε κ λιώνουμε....απλα....

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

Αυτό ακριβώς έχεις τον Πάνο σου. Όχι πως δεν πονάει πάλι, αλλά πιστεύω πως είναι λίγο χειρότερα όταν δεν έχεις γίνει μανούλα. 

Δυστυχώς πάρα πολλές γυναίκες έχουν περάσει από δυσκολίες. Για παράδειγμα εγώ δε δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος, αλλά η 1η μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια στην αριστερή σάλπιγγα.

Εννοείται πως θα έρθει και το δεύτερο παιδάκι :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

Είσαι πολύ δυνατή!!!

Μην το βάζεις κάτω...

Όλες λίγο ή πολύ τισ είχαμε τισ δυσκολίες μας... 

Έχουν περάσει τόσα χρόνια από το εξωμήτριο κ καμμία φορά ασυναίσθητα σκέφτομαι πόσο χρονών μπορεί να ήταν τώρα...αλλά δεν ήταν γραφτό να γίνει..κάποιος λόγος θα υπάρχει για όλα..

ευτυχώς έχεις τον Πάνο σου..η μεγαλύτερη παρηγοριά από.ολεσ..το γιατρικό σου..

Κ εμείς είμαστε εδω...ότι χρειαστείς..κ είμαστε πολλές...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

Αχ βρε αγάπη μουυυ πόσο λυπαμαιιιιι!!!!είχα καιρό να μπω μπήκα κ έπεσα πάνω στα νέα σου λυπάμαι πάρα πολύ εύχομαι σύντομα να έρθει ένα καινούργιο μωράκι ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 26/1/2021 at 11:05 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη... Ποναει πολυ... Τουλαχιστον εχω τον Πανο μου που με αγκαλιαζει και με λεει μαμααα! Οσο σκεφτομαι οτι το περνανε και γυναικες που δεν εχουν γινει καν μανουλες στεναχωριεμαι απιστευτα...

Πιθανον το μωρακι μου ειχε καποια χρωμοσωμικη ανωμαλια.. Επεμβαινει η φυση οπου πρεπει... Δεν ηταν ακομα ωρα για δευτερο νινακι, θα ερθει ομως το ξερωωωω!!! 

Πως εισαι κοπελα μου; Εχεις συνελθει; Πως αισθάνεσαι; 

Κοριτσια οι υπολοιπες τι κανετε;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ επιστρέφω στη δουλειά σε 10 μέρες κι εχω αρκετό άγχος.

Ταυτόχρονα παλεύουμε λιγακι και με τον αποθηλασμό. Τελικά παράτησα τους βραδινούς γιατι δεν μπορω να την αφήνω να κλαίει. Θα τους κοψω τελευταίους. Τώρα ειμαι στη φάση που οριοθετώ τους ημερήσιους. Προσπαθώ να πάμε στο πρωι μεσημέρι κ βράδυ και να θηλαζει για να κοιμηθεί ουσιαστικά. Μεχρι στιγμής παει αρκετά καλά. 

Έχω εφοδιαστεί με ετοιμα σνακ που της αρέσουν. Αποξηραμενα φρούτα και μπάρες από χουρμά και έχω κάποιες στανταρ ωρες για φαγητό. Όταν ζητήσει να θηλάσει της προτείνω πρώτα δραστηριότητα και μετά σνακ αν δε δουλέψει. Αν επιμείνει θα τη θηλάσω. Αλλα αν δε νυστάζει η αλήθεια ειναι ότι πιάνει.

Προσπαθώ επίσης να μην κάθομαι πολύ γιατί το θύμαται. Οπότε έχω πεθάνει στην κούραση. Όλο όρθια είμαι με χορούς και τραγούδια! Να σημειώσω οτι το μεγαλύτερο όπλο στον αποθηλασμό μέχρι στιγμής είναι οι φούσκες!!!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Clue είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ επιστρέφω στη δουλειά σε 10 μέρες κι εχω αρκετό άγχος.

Ταυτόχρονα παλεύουμε λιγακι και με τον αποθηλασμό. Τελικά παράτησα τους βραδινούς γιατι δεν μπορω να την αφήνω να κλαίει. Θα τους κοψω τελευταίους. Τώρα ειμαι στη φάση που οριοθετώ τους ημερήσιους. Προσπαθώ να πάμε στο πρωι μεσημέρι κ βράδυ και να θηλαζει για να κοιμηθεί ουσιαστικά. Μεχρι στιγμής παει αρκετά καλά. 

Έχω εφοδιαστεί με ετοιμα σνακ που της αρέσουν. Αποξηραμενα φρούτα και μπάρες από χουρμά και έχω κάποιες στανταρ ωρες για φαγητό. Όταν ζητήσει να θηλάσει της προτείνω πρώτα δραστηριότητα και μετά σνακ αν δε δουλέψει. Αν επιμείνει θα τη θηλάσω. Αλλα αν δε νυστάζει η αλήθεια ειναι ότι πιάνει.

Προσπαθώ επίσης να μην κάθομαι πολύ γιατί το θύμαται. Οπότε έχω πεθάνει στην κούραση. Όλο όρθια είμαι με χορούς και τραγούδια! Να σημειώσω οτι το μεγαλύτερο όπλο στον αποθηλασμό μέχρι στιγμής είναι οι φούσκες!!!

Κι εμεις στη φαση αυτη ειμαστε εδω και πολυ καιρο. Θηλαζει μονο οταν ειναι να κοιμηθει και οταν ξυπναει. Μεσα στην ημερα δε ζηταει κι αν καμια φορα του ερθει, τον ξεγελαω με παιχνιδια και ξεχνιεται. Τους βραδινους βεβαια δεν ξερω αν θα καταφερουμε ποτε εστω να τους μειωσουμε με τοσες φορες που ξυπναει. Βεβαια, αυτες τις μερες ξεφυγαμε λιγο και του εδινα 1 φορα μες στην ημερα γιατι λογω ουρολοιμωξης παιρνει αντιβιωση με την οποια πρεπει να πινει πολλα υγρα κι επειδη δεν τον καταφερνα να πιει νερο μετα, του εδινα γαλατακι στο οποιο δε λεει ποτε οχι.

Μην αγχωνεσαι με τη δουλεια!Θα βρειτε τους ρυθμους σας!Εμενα τουλαχιστον προσαρμοστηκε πολυ ευκολα οταν επεστρεψα. Τωρα βεβαια ειμαι σε αναστολη απο τον Νοεμβριο και δεν ξεκολλαει απο πανω μου...

 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μου εμενα θηλαζει ολη μερα νυχτα σαν νεογεννητο.Δεν δειχνει κανενα ενδιαφερον για το φαγητο του.Πως θα αποθηλασω καποια στιγμη?Δεν τολμαω να κατσω ερχεται συνεχεια.Εαν παλι παω να τον ξεγελασω κ δεν του δωσω κλαιει μεχρι να υποκυψω.Πολλες φορες νευριαζω που δεν τρωει φαγητο και δεν του δινω κλαιει κλαιει κι οταν περασει η ωρα και δει οτι δεν υποκυπτω δεν τρωει το φαγητο για να δω οτι παλι θα γινει το δικο του.Περιμενω να βγαλουμε τον γυψο να συμβουλευτω τον παιδιατρο μας που ειναι και συμβουλος θηλασμου.Ξερω οτι δεν βοηθαει που ειμαστε οι δυο μας ολη την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dwro said:

Βρε κοριτσια μου εμενα θηλαζει ολη μερα νυχτα σαν νεογεννητο.Δεν δειχνει κανενα ενδιαφερον για το φαγητο του.Πως θα αποθηλασω καποια στιγμη?Δεν τολμαω να κατσω ερχεται συνεχεια.Εαν παλι παω να τον ξεγελασω κ δεν του δωσω κλαιει μεχρι να υποκυψω.Πολλες φορες νευριαζω που δεν τρωει φαγητο και δεν του δινω κλαιει κλαιει κι οταν περασει η ωρα και δει οτι δεν υποκυπτω δεν τρωει το φαγητο για να δω οτι παλι θα γινει το δικο του.Περιμενω να βγαλουμε τον γυψο να συμβουλευτω τον παιδιατρο μας που ειναι και συμβουλος θηλασμου.Ξερω οτι δεν βοηθαει που ειμαστε οι δυο μας ολη την ημερα.

Νομίζω πως αν νευριάζεις και δεν του το επιτρέπεις θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα και θα κολλάει ακομα περισσότερο. Ισως αν χαλαρώσεις να χαλαρωσει κι αυτός. Κι εμένα θήλαζε παρα πολύ αλλα απο ότι κατάλαβα οι περισσότερες φορές ήταν από βαρεμάρα ή για παρηγοριά ή απλα επειδή με εβλεπε και το θυμόταν. Αυτες τις φορές έχουμε γλιτώσει τώρα. Ή προσπαθούμε τέλος πάντων.

6 hours ago, katerinaki 86 said:

Κι εμεις στη φαση αυτη ειμαστε εδω και πολυ καιρο. Θηλαζει μονο οταν ειναι να κοιμηθει και οταν ξυπναει. Μεσα στην ημερα δε ζηταει κι αν καμια φορα του ερθει, τον ξεγελαω με παιχνιδια και ξεχνιεται. Τους βραδινους βεβαια δεν ξερω αν θα καταφερουμε ποτε εστω να τους μειωσουμε με τοσες φορες που ξυπναει. Βεβαια, αυτες τις μερες ξεφυγαμε λιγο και του εδινα 1 φορα μες στην ημερα γιατι λογω ουρολοιμωξης παιρνει αντιβιωση με την οποια πρεπει να πινει πολλα υγρα κι επειδη δεν τον καταφερνα να πιει νερο μετα, του εδινα γαλατακι στο οποιο δε λεει ποτε οχι.

Μην αγχωνεσαι με τη δουλεια!Θα βρειτε τους ρυθμους σας!Εμενα τουλαχιστον προσαρμοστηκε πολυ ευκολα οταν επεστρεψα. Τωρα βεβαια ειμαι σε αναστολη απο τον Νοεμβριο και δεν ξεκολλαει απο πανω μου...

 

Εμενα ζηταγε πολύ. Οπότε καταβάλουμε μεγαλη προσπάθεια να το αποφύγουμε.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια οι υπολοιπες τι κανετε;

Εγώ γεννάω μεθαύριο με πρόκληση, 2 μέρες πριν μπω στον μήνα μου, γιατί δεν αιματώνεται καλά μία αρτηρία και μπορεί να χάσω το μωρό αν το αφήσουμε μέχρι το τέλος μου είπε ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Εγώ γεννάω μεθαύριο με πρόκληση, 2 μέρες πριν μπω στον μήνα μου, γιατί δεν αιματώνεται καλά μία αρτηρία και μπορεί να χάσω το μωρό αν το αφήσουμε μέχρι το τέλος μου είπε ο γιατρός.

Με το καλο κοριτσι μου.Ολα καλα να πανε.Με εναν πονο σου ευχομαι.Να κρατησεις συντομα αγκαλια το αγγελουδι σου.

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Νομίζω πως αν νευριάζεις και δεν του το επιτρέπεις θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα και θα κολλάει ακομα περισσότερο. Ισως αν χαλαρώσεις να χαλαρωσει κι αυτός. Κι εμένα θήλαζε παρα πολύ αλλα απο ότι κατάλαβα οι περισσότερες φορές ήταν από βαρεμάρα ή για παρηγοριά ή απλα επειδή με εβλεπε και το θυμόταν. Αυτες τις φορές έχουμε γλιτώσει τώρα. Ή προσπαθούμε τέλος πάντων.

Εμενα ζηταγε πολύ. Οπότε καταβάλουμε μεγαλη προσπάθεια να το αποφύγουμε.

Μα ειναι ζορι γιατι θηλαζει συνεχως οποτε δεν τον νοιαζουν ιδιαιτερα οι τροφες.Και κυριολεκτικα τον κυνηγαω με παιχνιδι να φαει δυο μπουκιες ολη μερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...