Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Πω βρε κοριτσάκι μου... Φαντάζομαι θα ήταν κ είναι ακομα δυσκολο...Αντε να περασουν κ αυτες οι μερες...Θα τα πει ολα μαζεμενα...ετσι κανουν...Αχ τα μικρουλινια μας...ποσο προσοχη θελουν Παναγια μου...Ο θεος να τα εχει καλα ολα τα παιδακια του κόσμου!!!! Κ εμενα τρεχει περα δωθε κ τρεμει η ψυχη μου...Κ συχνα πυκνα πεφτει κ χτυπαει στο κεφαλάκι του...Ακομα οταν βγαίνουμε εξω κ βρίσκεται σε τσιμέντο δεν τον αφήνουμε μονο του... Ξυπόλυτος περπατάει αρκετά καλα αλλα με τα παπουτσάκια σκονταφτει αρκετα...

Ηταν παρα πολυ δυσκολα γιατι και ο καιρος δεν ηταν καλος και δεν περνουσαν οι μερες και οι ωρες.Οποτε αναγκαστικα για να μην τρεχει του εβαζα ζουζουνια το θεμα ειναι τωρα οτι κολλησε μ αυτα και τα ζηταει συνεχεια δυστυχως μ αυτα τρωει.Γενικα τον βλεπω ταλαιπωρειται και απο δοντια και αστα να πανε.Να ανοιξει ο καιρος να τον βγαζω οσο μπορω να ξεκολλησει απο αυτα.Μακαρι να μιλησει γιατι ανησυχω καποιες φορες.Μαμαδες νεες ξερεις εγω ημουν που ημουν ολο αγχος τωρα με το μωρο δεν το συζητω χτυπαει κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Dwro είπε:

Ηταν παρα πολυ δυσκολα γιατι και ο καιρος δεν ηταν καλος και δεν περνουσαν οι μερες και οι ωρες.Οποτε αναγκαστικα για να μην τρεχει του εβαζα ζουζουνια το θεμα ειναι τωρα οτι κολλησε μ αυτα και τα ζηταει συνεχεια δυστυχως μ αυτα τρωει.Γενικα τον βλεπω ταλαιπωρειται και απο δοντια και αστα να πανε.Να ανοιξει ο καιρος να τον βγαζω οσο μπορω να ξεκολλησει απο αυτα.Μακαρι να μιλησει γιατι ανησυχω καποιες φορες.Μαμαδες νεες ξερεις εγω ημουν που ημουν ολο αγχος τωρα με το μωρο δεν το συζητω χτυπαει κοκκινο.

Σε καταλαβαίνω...Κ εμεις έχουμε δει αρκετα ζουζούνια απο την ωρα που γεννηθηκαμε γιατί κατι οι κολικοι,κατι που ηταν δυσκολο μωρακι μονο με αυτό ηρεμουσε...Κ παντα το εχω εννοια ακομα κ να μην εχω κανει κακο στο παιδι...Βασικα κυριως ο αντρας μου υπερέβαλε με τα Ζουζούνια...Να μην ανησυχει...Το ανησυχητικό είναι οταν το παιδι δε λεει τίποτα απολυτως κ δεν βαβουλιζει που λεμε...Κ αν ανησυχεις τοσο παρε κ τη γνωμη ενος λογοθεραπευτη για να ηρεμησεις απλα...Προσπαθησε να ηρεμησεις,μιλα του συνεχεια κ θα δεις ότι καποια στιγμή δεν θα σταματάει...χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σε καταλαβαίνω...Κ εμεις έχουμε δει αρκετα ζουζούνια απο την ωρα που γεννηθηκαμε γιατί κατι οι κολικοι,κατι που ηταν δυσκολο μωρακι μονο με αυτό ηρεμουσε...Κ παντα το εχω εννοια ακομα κ να μην εχω κανει κακο στο παιδι...Βασικα κυριως ο αντρας μου υπερέβαλε με τα Ζουζούνια...Να μην ανησυχει...Το ανησυχητικό είναι οταν το παιδι δε λεει τίποτα απολυτως κ δεν βαβουλιζει που λεμε...Κ αν ανησυχεις τοσο παρε κ τη γνωμη ενος λογοθεραπευτη για να ηρεμησεις απλα...Προσπαθησε να ηρεμησεις,μιλα του συνεχεια κ θα δεις ότι καποια στιγμή δεν θα σταματάει...χαχαχα

Μιλαει απλα λεει τα δικα του και λεει μαμα,αντε,ατα,νιανια,μπα και τα δικα του γενικα.Οσο για τα ζουζουνια να δω πως θα τα αραιωσουμε καθομαστε και μου δειχνει το τηλεκοντρολ να τα βαλω.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dwro said:

Μιλαει απλα λεει τα δικα του και λεει μαμα,αντε,ατα,νιανια,μπα και τα δικα του γενικα.Οσο για τα ζουζουνια να δω πως θα τα αραιωσουμε καθομαστε και μου δειχνει το τηλεκοντρολ να τα βαλω.

Να μην ανησυχείς. Μια χαρά μιλάει το παιδί. Το καθένα εχει το ρυθμό του. Κι εμένα στα ίδια είναι: μόνο μαμά, μπα (μπάλα), γεια, πα (παπάκι και που).. Βλέπω όμως εξέλιξη στην επικοινωνία. Αυτό ειναι το σημαντικό. Να καταλαβαίνει, να ακολουθεί καμια εντολή και να κανει προσπάθεια για επικοινωνία. Να σου δείξει κάτι που κάνει ή θελει κλπ

Ανησυχία υπάρχει αν δεν έχει καμία διάθεση για επικοινωνία ή αν δεν "σε ακούει". Όχι το πόσες λέξεις λέει. Σε αυτήν την ηλικία είναι και μικρούλια ακόμα

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Να μην ανησυχείς. Μια χαρά μιλάει το παιδί. Το καθένα εχει το ρυθμό του. Κι εμένα στα ίδια είναι: μόνο μαμά, μπα (μπάλα), γεια, πα (παπάκι και που).. Βλέπω όμως εξέλιξη στην επικοινωνία. Αυτό ειναι το σημαντικό. Να καταλαβαίνει, να ακολουθεί καμια εντολή και να κανει προσπάθεια για επικοινωνία. Να σου δείξει κάτι που κάνει ή θελει κλπ

Ανησυχία υπάρχει αν δεν έχει καμία διάθεση για επικοινωνία ή αν δεν "σε ακούει". Όχι το πόσες λέξεις λέει. Σε αυτήν την ηλικία είναι και μικρούλια ακόμα

 

Εντολες εκτολει αν και οχι ολες μονο αυτες που θελει.Κοιτα πηγαινει πεταει το παμπερς στα σκουπιδια.Καταλαβαινει πολλα αυτο αυτα που του λεω μου δειχνει π.χ το τηλεκοντρολ να του βαλω τραγουδια.Αυτο που με τρωει σε εισαγωγικα ειναι οτι δεν χαιρεταει οποτε του λεω (χαιρεταει οποτε θελει εκεινος)και οταν τον φωναζω αν ασχολειται με κατι  δεν γυρναει(γυρναει επισης οποτε θελει)και κατι τελευταιο κουναει το κεφαλι μπροστα πισω καποιες φορες τωρα η χορευει γτ ετσι χορευει συνηθως η χαιρεται και επειδη δεν μπορει να μιλησει αντιδραει ετσι.Θα ρωτησω τον παιδιατρο γι αυτα.Το μεγαλο λαθος μου ειναι οτι εψαξα στο ιντερνετ για αυτισμο και αππ τοτε εχω αρρωστησει στην κυριολεξια.Ολα μου φαινονται υποπτα.Πραγματικα τρελαινεσαι μ ολα αυτα.Εχει δυο μερες που απο το διαβασμα με επισκεφτηκαν ξανα οι κρισεις πανικου που ειχα παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwro είπε:

Εντολες εκτολει αν και οχι ολες μονο αυτες που θελει.Κοιτα πηγαινει πεταει το παμπερς στα σκουπιδια.Καταλαβαινει πολλα αυτο αυτα που του λεω μου δειχνει π.χ το τηλεκοντρολ να του βαλω τραγουδια.Αυτο που με τρωει σε εισαγωγικα ειναι οτι δεν χαιρεταει οποτε του λεω (χαιρεταει οποτε θελει εκεινος)και οταν τον φωναζω αν ασχολειται με κατι  δεν γυρναει(γυρναει επισης οποτε θελει)και κατι τελευταιο κουναει το κεφαλι μπροστα πισω καποιες φορες τωρα η χορευει γτ ετσι χορευει συνηθως η χαιρεται και επειδη δεν μπορει να μιλησει αντιδραει ετσι.Θα ρωτησω τον παιδιατρο γι αυτα.Το μεγαλο λαθος μου ειναι οτι εψαξα στο ιντερνετ για αυτισμο και αππ τοτε εχω αρρωστησει στην κυριολεξια.Ολα μου φαινονται υποπτα.Πραγματικα τρελαινεσαι μ ολα αυτα.Εχει δυο μερες που απο το διαβασμα με επισκεφτηκαν ξανα οι κρισεις πανικου που ειχα παλιοτερα.

Αχ κοριτσάκι μου,μην το κανεις αυτό...Μη διαβαζεις γιατί εννοειται πως θα βρεις πρόβλημα στο παιδι...Κ εμενα εκανε επαναλαμβανόμενες κινήσεις... είναι φυσιολογικό...Σε κοιταει στα μάτια; Σου χαμογελαει; Κ εμενα χαιρετάει,αλλα οχι απαραίτητα οταν του πω εγω...οταν θελει..Δεν είναι ρομποτ να εκτελει εντολες... Δείχνει οτι εχει χαρακτηρα το παιδι...Εχεις τσεκαρει ότι ακούει; Δεν γυρίζει ποτέ οταν του μιλας; Δεν ακουει στο ονομα του; Ξερεις πολυ καλα οτι οταν ψαχνεις στο ίντερνετ κ το νύχι να σε ποναει θα καταληξει πως εχεις καρκινο...Μην διαβάζεις τιποτα κ κανε μια επισκεψη στον παιδίατρο..Κ εγω ειχα ανησυχιες αν ολα είναι καλα...Ολοι οι γονεις εχουμε...

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Εντολες εκτολει αν και οχι ολες μονο αυτες που θελει.Κοιτα πηγαινει πεταει το παμπερς στα σκουπιδια.Καταλαβαινει πολλα αυτο αυτα που του λεω μου δειχνει π.χ το τηλεκοντρολ να του βαλω τραγουδια.Αυτο που με τρωει σε εισαγωγικα ειναι οτι δεν χαιρεταει οποτε του λεω (χαιρεταει οποτε θελει εκεινος)και οταν τον φωναζω αν ασχολειται με κατι  δεν γυρναει(γυρναει επισης οποτε θελει)και κατι τελευταιο κουναει το κεφαλι μπροστα πισω καποιες φορες τωρα η χορευει γτ ετσι χορευει συνηθως η χαιρεται και επειδη δεν μπορει να μιλησει αντιδραει ετσι.Θα ρωτησω τον παιδιατρο γι αυτα.Το μεγαλο λαθος μου ειναι οτι εψαξα στο ιντερνετ για αυτισμο και αππ τοτε εχω αρρωστησει στην κυριολεξια.Ολα μου φαινονται υποπτα.Πραγματικα τρελαινεσαι μ ολα αυτα.Εχει δυο μερες που απο το διαβασμα με επισκεφτηκαν ξανα οι κρισεις πανικου που ειχα παλιοτερα.

Μπαίνω πάλι σφήνα στην συζήτηση σας. ( Έχω ξαναμπεί στο παρελθόν :D ) και θα σου πω το εξής.... Μην ξαναμπείς στο ίντερνετ. Έχω κάνει το ίδιο λάθος και σε μένα πιο παλιά και πριν αρκετό καιρό με το μωρό μου. Απόλαυσε το παιδάκι σου...δες το πώς μεγαλώνει. Δες όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα που κάνει και άσε αυτά που δεν κάνει. Σχετικά με τον αυτισμό υπάρχουν κάποια "πρώιμα" σημάδια που δείχνουν αυτισμό αλλά σου λένε ότι στην ηλικία των 3 ετών ( αν δεν κάνω λάθος στην ηλικία ) μπορεί να φανεί με βεβαιότητα. Επίσης, πιστεύω ότι αν είχε ο παιδίατρος σας υποψία θα σας είχε παραπέμψει σε ειδικό αναπτυξιολογο, λογοθεραπευτή κάτι τέλος πάντων! Την επόμενη φορά εξέφρασε τις ανησυχίες σου στον παιδίατρο και εκείνος θα σε καθοδηγήσει. Σε παρακαλώ όμως μην του πεις ότι τα διάβασες στο ίντερνετ. Μπορεί να χειροδικησει τόσες φορές που θα τα έχει ακούσει ο καημένος από τόσες μαμάδες! Για την ομιλία υπάρχουν Καρτες ανάπτυξης λόγου που τα βοηθούν. Δες στο ινσταγκραμ υπάρχουν αρκετές σελίδες λογοθεραπευτών που καθοδηγούν και νομίζω είναι πολύ αποτελεσματικές. Το παιδάκι σου είναι διαφορετικό από το δικό μου, της γειτόνισσας, της φίλης σου της ξαδέρφης σου. Μπορεί να μην μιλάει ακόμη αλλά έχει κατακτήσει ένα άλλο ορόσημο πιο γρήγορα από το δικό μου πχ. Μην κάνεις συγκρίσεις, διώξε τις κακιες σκέψεις αυτή η ηλικία δεν θα ξανάρθει... Ευχαριστησου το! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Dwro κι εμένα χαιρετάει ετεροχρονισμένα. Όχι όταν της λέω. Συνηθως πχ αν κανουμε βιντεοκλήση με τη γιαγιά θα χαιρετησει αφου κλείσουμε!

Νομίζω ότι από το πολύ διάβασμα στο ίντερνετ την πάτησες. Όλα τα παιδάκια έτσι είναι. Κι εμένα κανει "φτερουγίσματα" απο τη χαρά της. Ό,τι και να διαβάσεις πρεπει να το βαζεις στο σωστό πλαίσιο. Αλλο να φτερουγίζει στα 1.5-2 κι άλλο στα 7. Άλλο να μην χρησιμοποιεί λεξεις κι αλλο να μην επικοινωνεί. Άλλο να ακολουθεί εντολες όταν θέλει κι αλλο να μη χρησιμοποιεί καθόλου.

Επίσης, όταν ανησυχείς και το ψάχνεις στο ίντερνετ ή θα έχει αυτισμό το παιδί ή οι μεγάλοι καρκίνο.  Οι παιδίατροι συνήθως γνωρίζουν και θα σου το ειχε πει αν ανησυχεί με κάτι.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Αχ κοριτσάκι μου,μην το κανεις αυτό...Μη διαβαζεις γιατί εννοειται πως θα βρεις πρόβλημα στο παιδι...Κ εμενα εκανε επαναλαμβανόμενες κινήσεις... είναι φυσιολογικό...Σε κοιταει στα μάτια; Σου χαμογελαει; Κ εμενα χαιρετάει,αλλα οχι απαραίτητα οταν του πω εγω...οταν θελει..Δεν είναι ρομποτ να εκτελει εντολες... Δείχνει οτι εχει χαρακτηρα το παιδι...Εχεις τσεκαρει ότι ακούει; Δεν γυρίζει ποτέ οταν του μιλας; Δεν ακουει στο ονομα του; Ξερεις πολυ καλα οτι οταν ψαχνεις στο ίντερνετ κ το νύχι να σε ποναει θα καταληξει πως εχεις καρκινο...Μην διαβάζεις τιποτα κ κανε μια επισκεψη στον παιδίατρο..Κ εγω ειχα ανησυχιες αν ολα είναι καλα...Ολοι οι γονεις εχουμε...

Ναι με κοιταει και μου χαμογελαει και με αγκαλιαζει κιολας.Επισης αγκαλιαζει και παιδακια εξω.Ακουει το ονομα του καποιες φορες συνηθως οταν δεν ειναι αφοσιωμενος σε κατι.Ποσο δικαιο εχεις.εχω αρρωστησει και στο παρελθον αππ ιντερνετ.

Ετσι ειναι αλλα μυαλο δεν βαζω αντι να χαρω το παιδακι μου το εξεταζω και ολα μου φαινονται υποπτα.Εχουμε παιδιατρο τωρα στα κοντα θα του τα πω ολα να με καλυψει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Dwro είπε:

Ναι με κοιταει και μου χαμογελαει και με αγκαλιαζει κιολας.Επισης αγκαλιαζει και παιδακια εξω.Ακουει το ονομα του καποιες φορες συνηθως οταν δεν ειναι αφοσιωμενος σε κατι.Ποσο δικαιο εχεις.εχω αρρωστησει και στο παρελθον αππ ιντερνετ.

Ετσι ειναι αλλα μυαλο δεν βαζω αντι να χαρω το παιδακι μου το εξεταζω και ολα μου φαινονται υποπτα.Εχουμε παιδιατρο τωρα στα κοντα θα του τα πω ολα να με καλυψει

Ναι βρε αγαπη μου...Ακριβως αυτό...Να χαρεις το παιδακι σου...Ολα καλα είναι...απλα είναι στη φυση μας να ανησυχούμε....:wub:

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις περναμε πολυ ζορικη περιοδο...Ο μικρουλης βρισκεται σε μια φαση συνεχους γκρινιας και εχουμε ξεχασει τον υπνο εδω και παρα πολλεεεες μερες. Βγαζει σιγουρα μαζι πολλα δοντια, τα ειδε και η γιατρος, αλλα μυριζομαι και αλμα. Του φταινε ολα...με το που δεν καταφερει κατι με την πρωτη ή με το που του πουμε οχι για κατι που θελει να κανει, αρχιζει την γκρινια και γενικα ειναι μες στα νευρα!!Ολο το βραδυ στριφογυρναει και μουγκριζει κι οσες φορες τον δω, τα ματια του ειναι ανοικτα και απλα παλευει να ξανακοιμηθει...με το στηθος μου φυσικα!Εχω να σας πω οτι πρωτη φορα βιωνω αρνητικα συναισθηματα για τον θηλασμο...πονανε οι θηλες μου ομως!Ουτε στην αρχη δεν ειχα τετοια προβληματα που θηλαζε ανα 1 ωρα. Το διαχειριζομαι βεβαια γιατι καταλαβαινω οτι ζοριζεται ο καημενουλης πολυ...τα βραδια ομως εχουν γινει τρομερα δυσκολα!

Κατα τα αλλα, συνεχιζουμε να μη λεμε καμια λεξη (εκτος απο γκ απο το γκολ οταν κλωτσαει μπαλα και το ντα οταν του λεω τι θα το κανει η μανουλα χαχαχα και φυσικα τα δικα του) ενω επικοινωνουμε τελεια! @Dwro μου εννοειται οτι μονο κακο στον εαυτο σου κανεις ψαχνοντας στο ιντερνετ...αν ηταν ολα τα παιδακια ιδια, θα μας τα εδιναν στο μαιευτηριο μαζι με οδηγιες χρησης :-D. Σημασια εχει το παιδι να επικοινωνει και θα ερθει η στιγμη που θα τα πει, μην αγχωνεσαι!Η δικη μας παιδιατρος μου ειπε οτι ιδανικα θελουμε στους 18 μηνες να λενε μαμα, μπαμπα και αλλες 3 λεξεις με νοημα αλλα ειναι πολλα παιδακια που παιρνουν μπρος μετα τα 2 χωρις να υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Clue είπε:

Να μην ανησυχείς. Μια χαρά μιλάει το παιδί. Το καθένα εχει το ρυθμό του. Κι εμένα στα ίδια είναι: μόνο μαμά, μπα (μπάλα), γεια, πα (παπάκι και που).. Βλέπω όμως εξέλιξη στην επικοινωνία. Αυτό ειναι το σημαντικό. Να καταλαβαίνει, να ακολουθεί καμια εντολή και να κανει προσπάθεια για επικοινωνία. Να σου δείξει κάτι που κάνει ή θελει κλπ

Ανησυχία υπάρχει αν δεν έχει καμία διάθεση για επικοινωνία ή αν δεν "σε ακούει". Όχι το πόσες λέξεις λέει. Σε αυτήν την ηλικία είναι και μικρούλια ακόμα

 

Αυτό ακριβώς μου είπε η παιδίατρος διότι εμένα ούτε όλα αυτά δε τα λέει και ρώτησα έντρομη...

Η μεγάλη με είχε συνηθίσει στις προτάσεις τέτοια ηλικία και η μικρή δε λέει καν μαμά αλλά άσχετες λεξούλες όπως κοίτα, έλα, κλπ....

Μου είπε να δώσω βάση στην επικοινωνία...

Αν επικοινωνεί ακόμη και με δικό της εντελώς τρόπο όλα είναι καλά. Παρατήρησα λοιπόν κι εγώ καλύτερα και το παιδί μια χαρά επικοινωνεί και αλληλεπιδρά και ηρέμησα...

Σήμερα πχ ήθελε να μου βάλει τα παπούτσια της... Χαχα 

Σύντομα θα μιλάνε ασταμάτητα και θα αναπωλούμε την εποχή του αγκου! Χαχα

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2021 at 2:43 ΠΜ, Nikoleta... είπε:

Γέννησα!!! Η μικρή 47 εκατοστά και 2.400 γραμμάρια. Είναι καλά στην υγεία της. 

Κι εγώ ευτυχώς αυτή τη φορά είμαι πολύ καλύτερα. Καμία σχέση. Τώρα θα φανεί πως θα είμαι αύριο.

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

@Dwro μην ανησυχείς κι εγώ ρώτησα την παιδίατρο γιατί είχα αγχωθεί που άλλα παιδάκια ήδη έχουν πει λεξούλες. Εμένα δε λέει καμία λέξη ακόμα. Μόνο μαμαμα, μπαμπαμπα, τατατα και άλλα τέτοια δικά του. Αν επικοινωνεί μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...