Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 hours ago, katerinaki 86 said:

Καλα...τραγικο αυτο!!Μια γυναικα μονη της δηλαδη μπορει να κανει παιδι ενω αν ζει με μια αλλη γυναικα δεν μπορει...ο,τι να 'ναι!!Ευχομαι το καλυτερο για την οικογενεια σας, ειτε μεινετε τελικα με τη μικρη σας μονο ειτε αποφασισετε να πατε για δευτερο παιδακι!

Σε ευχαριστούμε πολύ!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλή σχολική χρονιά!

Τι κάνετε; Θα τα πάτε τα μικράκια σας βρεφικό; Πότε λέτε; Ξεκινήσατε;

Κάποια λογικά θα πήγαιναν και πέρυσι...

Εμείς τη γράψαμε και θα την πάμε την άνοιξη. Περίπου στα 2.5 δηλαδή.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2021 at 3:57 ΜΜ, Clue είπε:

Καλή σχολική χρονιά!

Τι κάνετε; Θα τα πάτε τα μικράκια σας βρεφικό; Πότε λέτε; Ξεκινήσατε;

Κάποια λογικά θα πήγαιναν και πέρυσι...

Εμείς τη γράψαμε και θα την πάμε την άνοιξη. Περίπου στα 2.5 δηλαδή.

Καλη σχολική χρονιά σε ολα τα παιδάκια!!! Εγω δεν θα το στειλω φέτος...Βασικα εκανα μια πατάτα αλλα είναι πλεον αργα...Λογω επαγγελματος εφτιαξα τα χαρτια για τις εγγραφές ΕΣΠΑ σε ολους τους γονεις για το δημο μου κ δεν σκέφτηκα να γραψω κ το δικό μου κ να το παω κ εγω Άνοιξη...Τι χαζομαρα...Οποτε αναλογα την κατασταση που θα βρίσκομαι σκεφτομαι για την επόμενη σχολική χρονιά...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!Εμεις ξεκινησαμε σταθμο και τα εχουμε δει ολα με τις ιωσεις...δε μου ειχε αρρωστησει και ποτε πιο πριν, οποτε ηταν λιγο βαρυ το πληγμα...Κατα τα αλλα περναμε τη φαση των νευρων...δε θελει τιποτα, ουτε καν να του αλλαζουμε πανα...επισης ουτε να  ντυθει, να γδυθει, να χτενιστει, να πλυνει τα δοντια του, να βαλει καλτσες, παπουτσια...μεσα σε ολον αυτο τον πανικο εχει προστεθει στην καθημερινοτητα μας και ο ορος για να φευγουν οι μυξες (ΤΟ δραμα!)....κανονικα θα επρεπε να εχω ξεκινησει ηδη τα lexotanil τωρα που το σκεφτομαι αλλα συγκρατουμαι γιατι θηλαζει κιολας και δε νομιζω να ειναι συμβατα χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα γιατί τα έχω δει όλα με τα 2 μικρά. Δεν έχω χρόνο ούτε να κάνω μπάνιο....

On 13/9/2021 at 3:57 ΜΜ, Clue είπε:

Καλή σχολική χρονιά!

Τι κάνετε; Θα τα πάτε τα μικράκια σας βρεφικό; Πότε λέτε; Ξεκινήσατε;

Κάποια λογικά θα πήγαιναν και πέρυσι...

Εμείς τη γράψαμε και θα την πάμε την άνοιξη. Περίπου στα 2.5 δηλαδή.

Εγώ τον ξεκίνησα από 1η Οκτωβρίου. Δε δουλεύω, αλλά τον πήγαμε αναγκαστικά γιατί ήταν όλη μέρα μέσα στο σπίτι ο κακομοίρης. Δεν είχα χρόνο να τον βγάλω έξω γιατί έχω και την μικρή που είναι 8 μηνών και δεν κάθεται πουθενά τώρα.

20 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!Εμεις ξεκινησαμε σταθμο και τα εχουμε δει ολα με τις ιωσεις...δε μου ειχε αρρωστησει και ποτε πιο πριν, οποτε ηταν λιγο βαρυ το πληγμα...Κατα τα αλλα περναμε τη φαση των νευρων...δε θελει τιποτα, ουτε καν να του αλλαζουμε πανα...επισης ουτε να  ντυθει, να γδυθει, να χτενιστει, να πλυνει τα δοντια του, να βαλει καλτσες, παπουτσια...μεσα σε ολον αυτο τον πανικο εχει προστεθει στην καθημερινοτητα μας και ο ορος για να φευγουν οι μυξες (ΤΟ δραμα!)....κανονικα θα επρεπε να εχω ξεκινησει ηδη τα lexotanil τωρα που το σκεφτομαι αλλα συγκρατουμαι γιατι θηλαζει κιολας και δε νομιζω να ειναι συμβατα χαχαχα 

Καλά εγώ να δεις που κολλάει ο μικρός και κολλάει μετά την μικρή που είναι 8 μηνών. Δεν κοιμόμαστε αν είναι άρρωστα. Άσε που έπαθε και ωτίτιδα και θέλει 10 μέρες αντιβίωση. Την Κυριακή τον πήρε η πεθερά μου και χτύπησε στις κούνιες, τον πήγε νοσοκομείο και έκανε 2 ράμματα πίσω στο κεφάλι....

Καλά αυτό για την αλλαγή πάνας νόμιζα μόνο το δικό μου τα κάνει αυτά. Όταν κάνει κακά πάει και κρύβεται πίσω από τον καναπέ και δε θέλει να τον αλλάξω με τίποτα. Κοπανιέται. Στον άντρα μου όμως δεν κοπανιέται τόσο. Και γενικά δε θέλει κι εμένα να ντυθεί, να ξεντυθεί και τίποτα γενικά.

On 16/9/2021 at 10:36 ΜΜ, winspert είπε:

Καλη σχολική χρονιά σε ολα τα παιδάκια!!! Εγω δεν θα το στειλω φέτος...Βασικα εκανα μια πατάτα αλλα είναι πλεον αργα...Λογω επαγγελματος εφτιαξα τα χαρτια για τις εγγραφές ΕΣΠΑ σε ολους τους γονεις για το δημο μου κ δεν σκέφτηκα να γραψω κ το δικό μου κ να το παω κ εγω Άνοιξη...Τι χαζομαρα...Οποτε αναλογα την κατασταση που θα βρίσκομαι σκεφτομαι για την επόμενη σχολική χρονιά...

Κρίμα να κάνεις τα χαρτιά για όλους τους άλλους και να μην κάνεις για το δικό σου. Δεν πειράζει την επόμενη σχολική χρονιά. Κι εμείς τελευταία στιγμή αποφασίσαμε τον Σεπτέμβριο να τον στείλουμε και αναγκαστικά καταλήξαμε σε ιδιωτικό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια...Περναμε κ εμεις πολυ εντονα τα terrible and horrible twos...Ολα αυτα που ειπατε...Νευρα,ανεξαρτησια,αντιδραση,αρνηση αλλα και μεγαλα αλματα...Μιλαει παρα πολυ...λεει τα παντα... Εχθές μου έκανε και πρόταση με 4 λεξεις...

Κατα τ αλλα προσπαθώ να μαζεψω τα κομμάτια μου γιατί περιμενω να αδιαθετησω μετα απο βιοχημική...Με πηρε απο κατω αλλα θα ξαναπροσπαθησουμε. Μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τυχερή γιατί η χοριακη επεσε απο μονη της και δεν θα χρειαστεί να κανω αποξεση...

Οσο για παιδικο θα τον στειλω κ εγω απο Άνοιξη γιατί τον λυπάμαι κλεισμένο ολη μερα μεσα στο σπίτι με τη γιαγιά του...Θα του κανει καλο ο παιδικος...Του αρέσει να παιζει με παιδακια...ειναι πολύ κοινωνικός!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 8:38 ΜΜ, winspert είπε:

Γεια σας κορίτσια...Περναμε κ εμεις πολυ εντονα τα terrible and horrible twos...Ολα αυτα που ειπατε...Νευρα,ανεξαρτησια,αντιδραση,αρνηση αλλα και μεγαλα αλματα...Μιλαει παρα πολυ...λεει τα παντα... Εχθές μου έκανε και πρόταση με 4 λεξεις...

Κατα τ αλλα προσπαθώ να μαζεψω τα κομμάτια μου γιατί περιμενω να αδιαθετησω μετα απο βιοχημική...Με πηρε απο κατω αλλα θα ξαναπροσπαθησουμε. Μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τυχερή γιατί η χοριακη επεσε απο μονη της και δεν θα χρειαστεί να κανω αποξεση...

Οσο για παιδικο θα τον στειλω κ εγω απο Άνοιξη γιατί τον λυπάμαι κλεισμένο ολη μερα μεσα στο σπίτι με τη γιαγιά του...Θα του κανει καλο ο παιδικος...Του αρέσει να παιζει με παιδακια...ειναι πολύ κοινωνικός!!!!

Τελικά βιοχημική ? λυπάμαι βρε κορίτσι μου μην σε παίρνει όμως από κάτω την επόμενη φορά εύχομαι να πάνε όλα καλά και ότι και να γίνει τα κατάφερες μια φορά μπορείς και δεύτερη.Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα.

Κορίτσια για πείτε μου ο παιδίατρος μας είπε να κάνουμε αντιγριπικο στο μωρό καθώς θεωρεί λίγο ευαίσθητο ότι είναι καθώς είχε περάσει ίωση και πρήστηκε ο αδένας μας ακόμα δηλαδή δεν ξεπρηστικε απλά μίκρυνε.Ομως προβληματίζομαι το φοβάμαι αυτό το έμβολιο.Παιδικο δεν πάμε.Τι λέτε εσείς θα το κάνετε η το κάνατε ήδη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nikoleta... μου, φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι με 2 παιδια ταυτοχρονα αρρωστα...το μονο καλο ειναι οτι η μικρη θα αποκτησει απο νωρις αντισωματα, οποτε ισως ειναι καλυτερα τα πραγματα οταν ερθει η ωρα να παει σταθμο...

@winspert μογ, λυπαμαι πολυ!!!Ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη...Τουλαχιστον, σε αυτην τη φαση, φανταζομαι οτι μια αγκαλια του Μαξιμουλη τα κανει ολα να φαινονται καλυτερα! Πω πω...εσας εχει παρει πολυ φορα η γλωσσα σας!!Εμεις κατι ψιλα ακομα αλλα τις τελευταιες εβδομαδες τον βλεπω οτι προσπαθει να μιλησει περισσοτερο.

@Dwro εμεις θα το κανουμε αυριο. Και περσι παντως που δεν πηγαινε σταθμο του το ειχαμε κανει...κι ηταν και 2 δοσεις απ 'ο, τι θυμαμαι.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28/10/2021 at 12:43 ΠΜ, Dwro είπε:

Τελικά βιοχημική ? λυπάμαι βρε κορίτσι μου μην σε παίρνει όμως από κάτω την επόμενη φορά εύχομαι να πάνε όλα καλά και ότι και να γίνει τα κατάφερες μια φορά μπορείς και δεύτερη.Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα.

Κορίτσια για πείτε μου ο παιδίατρος μας είπε να κάνουμε αντιγριπικο στο μωρό καθώς θεωρεί λίγο ευαίσθητο ότι είναι καθώς είχε περάσει ίωση και πρήστηκε ο αδένας μας ακόμα δηλαδή δεν ξεπρηστικε απλά μίκρυνε.Ομως προβληματίζομαι το φοβάμαι αυτό το έμβολιο.Παιδικο δεν πάμε.Τι λέτε εσείς θα το κάνετε η το κάνατε ήδη?

Κοριτσάκι μου,εστω και μετα απο δυο μήνες σου απανταω...Δεν το ειχα δει...Σε ευχαριστώ παρα πολυ...Εγω δεν του το έκανα...Δεν μου εχει αρρωστήσει καθόλου και φυλαγομαστε οσο μπορούμε

On 28/10/2021 at 7:55 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

@Nikoleta... μου, φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι με 2 παιδια ταυτοχρονα αρρωστα...το μονο καλο ειναι οτι η μικρη θα αποκτησει απο νωρις αντισωματα, οποτε ισως ειναι καλυτερα τα πραγματα οταν ερθει η ωρα να παει σταθμο...

@winspert μογ, λυπαμαι πολυ!!!Ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη...Τουλαχιστον, σε αυτην τη φαση, φανταζομαι οτι μια αγκαλια του Μαξιμουλη τα κανει ολα να φαινονται καλυτερα! Πω πω...εσας εχει παρει πολυ φορα η γλωσσα σας!!Εμεις κατι ψιλα ακομα αλλα τις τελευταιες εβδομαδες τον βλεπω οτι προσπαθει να μιλησει περισσοτερο.

@Dwro εμεις θα το κανουμε αυριο. Και περσι παντως που δεν πηγαινε σταθμο του το ειχαμε κανει...κι ηταν και 2 δοσεις απ 'ο, τι θυμαμαι.

Σε ευχαριστώ αγάπη μου...Ναι η αγκαλια του αγαπουλη μου τα φτιαχνει ολα...Δυο μηνες μετα εχει φυγει η στενοχώρια και απλα περιμενω να προσπαθήσουμε παλι...Μιλαει πολυ το παιδακι μου...δεν σταματάει καθόλου...Αλλα ετσι ξαφνικα συνήθως γίνονται ολα...Απο καποια στιγμή και μετα παιρνει φόρα η γλωσσιτσα τους


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου υπέροχα. Καλή χρονιά με υγεία πάνω απ' όλα στα σπιτικά και τις οικογένειες σας!
Αν και καθυστερημένα.
Μόλις κατάφερα να ξανά μπω.
Σας εύχομαι τα καλύτερα και ό,τι ποθεί η ψυχούλα σας!
Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Κοριτσια μου γλυκα, δεν ξερω αν μπαινετε πλεον καθολου στην ομαδα μας, αλλα εγω ηθελα να σας μοιραστω μαζι σας τα νεααααα!!:wub:

Εντελως ανελπιστα και απρογραμματιστα, εμεινα εγκυος φυσιολογικα και πλεον ειμαι και στις μανουλες Οκτωβριου 2022!!Χθες πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο και ακουσαμε και καρδουλα!!Ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησω η αληθεια ειναι!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα, οπως και τα παιδακια σας:wub:!!

 

  • Μου αρέσει 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα, δεν ξερω αν μπαινετε πλεον καθολου στην ομαδα μας, αλλα εγω ηθελα να σας μοιραστω μαζι σας τα νεααααα!!:wub:

Εντελως ανελπιστα και απρογραμματιστα, εμεινα εγκυος φυσιολογικα και πλεον ειμαι και στις μανουλες Οκτωβριου 2022!!Χθες πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο και ακουσαμε και καρδουλα!!Ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησω η αληθεια ειναι!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα, οπως και τα παιδακια σας:wub:!!

 

Τι υπεροχα νέα είναι αυτά?? Συγχαρητήρια κορίτσι..να πάνε όλα καλά..κ να κρατήσετε το μωράκι σασ αγκαλίτσα...παλι μανούλα Οκτωβρίου βλέπω..κ εγώ τα δύο μου κοριτσάκια οκτ τισ γέννησα...εμένα έχουν 2 χρόνια διαφορά..δυσκολεύομαι που τισ  περισσότερες ωρεσ τησ μέρας τισ έχω μόνη μου..αλλά η αγκαλιά τους μου δίνει δύναμη...η μεγάλη πάει προνήπια..μου φαίνεται απίστευτο πόσο πολύ μεγάλωσε..

Κορίτσια οι υπόλοιπες είστε όλες καλά?? Αν κάποια διαβάζει ασ μασ στείλει νέα τησ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , tzeni82 είπε:

Τι υπεροχα νέα είναι αυτά?? Συγχαρητήρια κορίτσι..να πάνε όλα καλά..κ να κρατήσετε το μωράκι σασ αγκαλίτσα...παλι μανούλα Οκτωβρίου βλέπω..κ εγώ τα δύο μου κοριτσάκια οκτ τισ γέννησα...εμένα έχουν 2 χρόνια διαφορά..δυσκολεύομαι που τισ  περισσότερες ωρεσ τησ μέρας τισ έχω μόνη μου..αλλά η αγκαλιά τους μου δίνει δύναμη...η μεγάλη πάει προνήπια..μου φαίνεται απίστευτο πόσο πολύ μεγάλωσε..

Κορίτσια οι υπόλοιπες είστε όλες καλά?? Αν κάποια διαβάζει ασ μασ στείλει νέα τησ..

Ευχαριστω πολυυυυ!!Ασε, να πανε ολα καλα πρωτα ο Θεος, αλλα προετοιμαζομαι κι εγω ηδη ψυχολογικα για την εποχη που θα εχω 2 παιδακια...ο μικρος μου, ζωη να εχει, ειναι απιστευτα ζωηρος και φουλ αντιδραστικος και ηδη μας εχει βγαλει νοκ αουτ!Ευελπιστω μονο μετα τα 3 να ηρεμησει καπως!Βεβαια, οσο και να μας παιδευουν, το συναισθημα ειναι μαγικο!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2022 at 9:42 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα, δεν ξερω αν μπαινετε πλεον καθολου στην ομαδα μας, αλλα εγω ηθελα να σας μοιραστω μαζι σας τα νεααααα!!:wub:

Εντελως ανελπιστα και απρογραμματιστα, εμεινα εγκυος φυσιολογικα και πλεον ειμαι και στις μανουλες Οκτωβριου 2022!!Χθες πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο και ακουσαμε και καρδουλα!!Ακομα προσπαθω να το συνειδητοποιησω η αληθεια ειναι!!

Ευχομαι να ειστε ολες καλα, οπως και τα παιδακια σας:wub:!!

 

Ωωωω υπεροχα νεα!!!! Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Με το καλο!!! Εύχομαι μια ομορφη εγκυμοσύνη και ένα γερο μωρακι!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , winspert είπε:

Ωωωω υπεροχα νεα!!!! Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Με το καλο!!! Εύχομαι μια ομορφη εγκυμοσύνη και ένα γερο μωρακι!!!!:wub:

Σ'ευχαριστω πολυ @winspert μου!!!Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ερθει και σ' εσενα μια εγκυμοσυνη και συντομα να μας πεις τα καλα νεα!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...