Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

      Όχι δεν έκανα γιατί σκέφτηκα να μείνω στον αρχικό προγραμματισμό που μου έδωσαν από το κέντρο. Είναι και περίεργοι αυτοί θα μου την έλεγαν αν έκανα του κεφαλιού μου. Τώρα αν θέλει 48ωρο σκέφτηκα πως μετά θα παω Κυριακή σε κάποια κλινική τύπου Ιασώ. Έκανα και δευτερο τεστακι predictor και βγήκε θετικό κ αυτό 🙏

      Ευχαριστω για τον ενδιαφέρον σου 💕

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Να ξέρεις όμως φίλη με ηρεμησες αρκετά, ο άντρας μου σου χρωστάει, αυτός τα άκουγε όλα τόση ώρα χαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα γλυκούλης μωρεεεε και αυτος εγω δεν αγχωθηκα πολύ διοτι ηξερα ότι το doppler θα βγει κακο με το πρόβλημα που εχω 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Giotitsa   πητ  4/10

Tsilona    πητ  27/9   κοριτσάκι!!

Elpida20  πητ  ??      αγοράκι!!

Gogouli   πητ  8/10   αγοράκι!!

Sissi...    πητ 27/10

Sorry δεν έβρισκα το μήνυμα της Σίσσυ. Το διόρθωσα!

Και κάποια άλλη είναι αύριο εκτός από εμένα και την Αλινα. @marioula1234 εσυ;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Να ξέρεις όμως φίλη με ηρεμησες αρκετά, ο άντρας μου σου χρωστάει, αυτός τα άκουγε όλα τόση ώρα χαχαχαχα

διαβασα ομως οτι η εμβρυολογος σου ειπε για το τριτο ενδεχομενο οτι σε μια εβδομαδα μικρη θα σταματησει να αναπτυσεται σηλαδη τι εννοουσε σε ποια εβδομαδα θα γινει αυτο ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!Κι εγω απο εξωσωματικη. Δυστυχως το αγχος δε μας αφηνει ποτε...αυτο ειναι το μονο σιγουρο, απλα προσπαθουμε οσο μπορουμε να το διαχειριζομαστε!!

Καλωσας βρήκα καλή μου!!σε ποια προσπάθεια πέτυχες;εγώ στη τρίτη...ποσών εβδομάδων είσαι;παίρνεις ακόμα τα χάπια εξωσωματικης(σικλα,ουτρο..)εμένα μου τα κόψαν μόνο σαλοσπιρ παίρνω και κάνω ινοχεπ


w99Ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

@Farmakotriftena ναι εγώ έχω και μάλιστα στις 3 αν δεν με καθυστερησει χαχαχα.

Έδωσε και η Σίσσυ Πητ βαλτην και αυτή πινακακι μέχρι να επιβεβαιώσει στην αυχενική της.

Καλέ τι αγοροχρονια θα είναι αυτή; Ήδη έχουμε 2 στη παρέα. Ελπίδα και Γωγώ. Χαχα. Γαλάζιο τοπίο προβλέπω!!

Εγω ειμαι σιγουρη (τρομαρα μου) οτι εχω κόρη. Αλλα με τη σιγουρια θα μεινω μου φαίνεται χαχα


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγω ειμαι σιγουρη (τρομαρα μου) οτι εχω κόρη. Αλλα με τη σιγουρια θα μεινω μου φαίνεται χαχα

Και γω έτσι συγουρη είμαι...αλλά μπορεί να μείνω και γω με τη συγουρια...έγκυες πάντως είναι και η αδερφή μου και η ξαδέρφη μου και δυο πιο μακρινές ξαδέρφες και έχουν όλες αγόρια..


w99Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sisi.. είπε:

Καλωσας βρήκα καλή μου!!σε ποια προσπάθεια πέτυχες;εγώ στη τρίτη...ποσών εβδομάδων είσαι;παίρνεις ακόμα τα χάπια εξωσωματικης(σικλα,ουτρο..)εμένα μου τα κόψαν μόνο σαλοσπιρ παίρνω και κάνω ινοχεπ

Κοντα ειμαστε!!Ειμαι 9 εβδομαδων και 6 ημερων. Εγω τα παιρνω ολα κανονικοτατα ακομα (1 utrogestan 200, 4 cyclacur, 1,5 prezolon) και κανω κι εγω 1 ivor και 1 prolutex καθε πρωι. Το salospir μου το εκοψε μετα την εμβρυομεταφορα (δεν ξερω γιατι να σου πω την αληθεια αλλα ετσι κι αλλιως θα το σταματουσα την 6η εβδομαδα που ειχα μια μικρη αιμοραγια). Παντως, ανυπομονω να μου τα κοψει και τα υπολοιπα!!

Εγω ημουν απο τις τυχερες και πετυχα στην πρωτη μου προσπαθεια, αν και στη δικη μου περιπτωση το μετα ειναι το πιο δυσκολο, καθως λογω ανατομικης ανωμαλιας, το μικρουλι θα πρεπει να μεγαλωσει σε μιση μητρα...Προσπαθω να μενω αισιοδοξη ομως και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sisi.. είπε:

Και γω έτσι συγουρη είμαι...αλλά μπορεί να μείνω και γω με τη συγουρια...έγκυες πάντως είναι και η αδερφή μου και η ξαδέρφη μου και δυο πιο μακρινές ξαδέρφες και έχουν όλες αγόρια..

Αχααχ η αλήθεια είναι ότι γίνεται χαμός με τα αγόρια! Και πέρσι η πλειοψηφία αγόρια ήταν! Γερά να'ναι κι ας κατουρανε και όρθια. Δεν πειράζει. Η κόρη μου επίσης το έχει δεδομένο το κορίτσι. Όλο λέει ότι είναι μπεμπουλα. 

Εγώ πιο πολύ από τα συμπτώματα το πιστεύω γιατί είναι πιο κοινά με αυτά της κόρης μου. Πχ στην κορη ειχα απιστευτη τριχοφυια(Που γενικά στο πόδι βγάζω λίγες τρίχες και αυτές ξανθές) στη κόρη πολλές και σκούρες. Αντίθετα στον γιο μου έγινα γλομπος. Είχα ξεχάσει τι σημαίνει ξυραφάκι και πόδι βελούδο. Επίσης μακρινε πολύ το μαλλί μέσα σε 2μηνες(και στην κορη μέχρι να γεννήσω είχε φτάσει στη μέση) στον γιο τίποτα. Στον γιο είχα βγάλει ακμή, στην κορη και σε αυτήν όχι.  Ίδωμεν!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοντα ειμαστε!!Ειμαι 9 εβδομαδων και 6 ημερων. Εγω τα παιρνω ολα κανονικοτατα ακομα (1 utrogestan 200, 4 cyclacur, 1,5 prezolon) και κανω κι εγω 1 ivor και 1 prolutex καθε πρωι. Το salospir μου το εκοψε μετα την εμβρυομεταφορα (δεν ξερω γιατι να σου πω την αληθεια αλλα ετσι κι αλλιως θα το σταματουσα την 6η εβδομαδα που ειχα μια μικρη αιμοραγια). Παντως, ανυπομονω να μου τα κοψει και τα υπολοιπα!!

Εγω ημουν απο τις τυχερες και πετυχα στην πρωτη μου προσπαθεια, αν και στη δικη μου περιπτωση το μετα ειναι το πιο δυσκολο, καθως λογω ανατομικης ανωμαλιας, το μικρουλι θα πρεπει να μεγαλωσει σε μιση μητρα...Προσπαθω να μενω αισιοδοξη ομως και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα!!!

Να είσαι αισιόδοξη!!αφού φτάσαμε μέχρι εδώ όλα καλά θα πάνε!!ακόμα δεν το πιστεύω!!ξυπνάω κάθε πρωί και μου φαίνεται απίστευτο πως είμαι έγκυος!!εμενα από το κέντρο μόλις ακούσαμε καρδούλα σταδιακά μου τα κόψαν.Το σαλοσπιρ θα το παίρνω μέχρι να γεννήσω με εντολή της αιματολογου..πότε πας για αυχενικη;


w99Ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sisi.. είπε:

Να είσαι αισιόδοξη!!αφού φτάσαμε μέχρι εδώ όλα καλά θα πάνε!!ακόμα δεν το πιστεύω!!ξυπνάω κάθε πρωί και μου φαίνεται απίστευτο πως είμαι έγκυος!!εμενα από το κέντρο μόλις ακούσαμε καρδούλα σταδιακά μου τα κόψαν.Το σαλοσπιρ θα το παίρνω μέχρι να γεννήσω με εντολή της αιματολογου..πότε πας για αυχενικη;

Ναι, σε καταλαβαινω!!Κι εγω, παρολο που ημουν τυχερη και δε βιωσα την αποτυχια, ετσι ακριβως νιωθω!!Για την αυχενικη δε μου εχει πει ακομα...εχω ραντεβου τη Δευτερα ομως ετσι κι αλλιως, οποτε θα μου πει τοτε.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

διαβασα ομως οτι η εμβρυολογος σου ειπε για το τριτο ενδεχομενο οτι σε μια εβδομαδα μικρη θα σταματησει να αναπτυσεται σηλαδη τι εννοουσε σε ποια εβδομαδα θα γινει αυτο ;;;

Τον ρωτουσα όλα τα σεναρια, από το καλύτερο έως το χειρότερο.. Και μου είπε ότι στις χειρότερες μορφές του έχουν καταγραφεί περιστατικά που σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου, και ήταν σε πιο μικρή εβδομάδα κύησης και δεν είχε καλό τέλος, η δυσκολεύτηκαν πολύ με πολύ καιρό στη θερμοκοιτιδα. Βέβαια από ότι μου είπε τα περισσότερα περιστατικά προλαμβάνονται και έχουν αίσιο τέλος(ελπίζω να μην το είπε μόνο για να μη με αγχώσει χαχα)

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγω ειμαι σιγουρη (τρομαρα μου) οτι εχω κόρη. Αλλα με τη σιγουρια θα μεινω μου φαίνεται χαχα

 

Just now, Sisi.. είπε:

Και γω έτσι συγουρη είμαι...αλλά μπορεί να μείνω και γω με τη συγουρια...έγκυες πάντως είναι και η αδερφή μου και η ξαδέρφη μου και δυο πιο μακρινές ξαδέρφες και έχουν όλες αγόρια..

Κάντε τις κόρες κορίτσια να συμπεθεριασουμε χαχαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Τον ρωτουσα όλα τα σεναρια, από το καλύτερο έως το χειρότερο.. Και μου είπε ότι στις χειρότερες μορφές του έχουν καταγραφεί περιστατικά που σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου, και ήταν σε πιο μικρή εβδομάδα κύησης και δεν είχε καλό τέλος, η δυσκολεύτηκαν πολύ με πολύ καιρό στη θερμοκοιτιδα. Βέβαια από ότι μου είπε τα περισσότερα περιστατικά προλαμβάνονται και έχουν αίσιο τέλος(ελπίζω να μην το είπε μόνο για να μη με αγχώσει χαχα)

 

Κάντε τις κόρες κορίτσια να συμπεθεριασουμε χαχαχαχα

Δεν ξερω και δεν νομιζω να ισχυει αυτό απο την στιγμη που παιρνεις θεραπεία γιατι εγω αμεσως μετα πηγα στην αιματολογο και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου ομως ειναι εντελώς ελεγχόμενο κανεις δεν ξερει καλύτερα απο την αιματολογο πανω σε αυτο το κομμάτι αυτο ειναι πολυ ακραίο σεναριο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγω ειμαι σιγουρη (τρομαρα μου) οτι εχω κόρη. Αλλα με τη σιγουρια θα μεινω μου φαίνεται χαχα

Ετσι ήμουν κ γω στην κόρη μου τη μεγάλη κ έκανα γαλάζιο το παιδικό τρομάρα μου, ααχαχαχα 

Σισσυ καλώς ήρθες στην αγχωμένη παρέα μας. Αχαχαχα 

Καλή κ τελειομηνη κύηση να χεις κ συ κορίτσι μου, όπως κ όλες μας Παναγία μου! 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Εγώ σίγουρα πάω μάλλον και για παρεμβατικά γιατί είμαι 43 αλλά στα 36 αμνιοπαρακέντηση μόνο αν υπάρχει λόγος αλλιώς το nipt κάνουν όλες. Και μία συνάδελφος 36 και η αδερφή μου στα 38 αυτό έκαναν. Γιατί σου το έθεσε ο γιατρός σου;

Λόγω ηλικίας και μονο...

Αυριο εχω την αυχενικη και...ίδωμεν 

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Εγώ έχω Αύριο στις 3μμ. Εχω πολύ άγχος...

@Sisi.. καλώς ήρθες! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι ! Όλα καλά θα πάνε. Ήταν το τρία το καλό αυτή η εξωσωματική! Όλες μας  από άγχος εδώ μέσα , άλλο τίποτα!

Νταξει...καλα...κι εγω αυριο στις 3.00 εχω αυχενικη...

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...